TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 18 Mar 2014 22:09 #235030

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Paulo, M. czasami coś zrobi w ogrodzie, ale specjalnie nie rwie się do tej roboty ;)
W tle magnolii widać śliwę ozdobną Hessei, która właśnie jest obsypana kwiatkami :flower2:

Vero, wiosna u mnie w tym roku wczesna i wyrywna:

omiegwschodni.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 18 Mar 2014 22:29 #235032

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dalu , nie chce sie wierzyć , że tak szybko wiosna pojawiła sie u Ciebie. U mnie forsycji jeszcze dużo brakuje do zakwitnięcia , a u Ciebie nawet magnolia gwiaździsta tyle kwiatów pokazała! Mój żagwin nawet pączków nie ma :(
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 18 Mar 2014 23:13 #235038

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dalu, piękne widoki dla spragnionych oczu i duszy :) U mnie magnolie nie chcą rosnąć. Były już trzy podejścia. Czwartego nie będzie :dry:
Od kilku lat spoglądam na Twój terakotowy stolik i podjęłam decyzję ... zrobię sobie sama coś w tym stylu i nie będę po cichu zazdraszczać Twojego :whistle:

Te biedronkowe korzonki czasem zaskakują. Podobno mogą wyrosnąć z nich ładne rośliny (mi się to nie przytrafiło niestety). Miałam pecha do zaschniętych korzonków zaplątanych w torfie. Za to cebule mają ok, ale to chyba dopiero jesienna oferta.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 07:22 #235051

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dopieo dziś odkyłam Twój nowy wątek :oops: . Szybko się więc melduję z oczekiwaniem na wiosenne kwinienia Twoich ulubionych kwasolubów :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 10:28 #235110

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dalu zazdroszczę klimatu. Niby u mnie jakieś symptomy wiosny widać, ale bardzo daleko moim roślinom do Twoich. Inna sprawa, że nie posiadam tak pięknych roślin jak np. magnolie. Spróbowałam uprawy, ale po kilku sezonach wegetacji, bo trudno to nazwać wzrostem, po prostu zmarzła. Zastanawiam się jeszcze nad jednym podejściem, tylko czy powinnam, skoro u mnie gleba raczej kwaśna nie jest. :think:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 10:35 #235116

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu, taką wiosnę to i ja już bym chciała :ohmy: . Jeszcze przyjdzie mi sporo poczekać :tongue2: .
Ale i tak nie jest źle... w każdym razie dużo lepiej niż rok temu :happy:

Piękne magnolie :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 11:53 #235135

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu pięknie! Wyobrażam sobie co będzie się działo w Twoim ogrodzie za dwa, trzy dni, kiedy temperatura ma wzrosnąć powyżej 20 stopni :flower2: :flower2: :flower2: Szykuj aparat. :supr3:
Pozdrawiam Elżbieta
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 12:10 #235142

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu prawdę mówiąc wrzosom muszę zmienić miejsce. Jeden rośnie na rabacie przed domem w glinianym dzbanku, a dwa w wiszących oponach. Wszystkie mają słoneczko do godziny 11. W najbliższym czasie planuję zrobić kolejną rabatę w ogrodzie i chyba tam znajdę dla nich miejsce. Rośnie tam już sosna i thuja, a chciałabym dosadzić ze dwa krzaczki i coś niewielkiego, kwitnącego. Może jakiegoś rodka i coś o jasnych lub dwukolorowych liściach.

Wiosna u Ciebie postępuje w szalonym tempie. Moja forsycja ledwie pąki pokazała, a pierisek ani myśli o kwitnieniu.

Jeśli chodzi o pilnowanie M przy pracach ogrodowych to coś o tym wiem. Mój w ubiegłym roku rozpędził się przy bukszpanach i teraz straszą mnie swoim wyglądem. Szczerze powiem, że nie lubię jak mąż sam robi coś w ogrodzie.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 13:32 #235175

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Gdzie te tulipanki botaniczne , obiecane czekamy :)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Mar 2014 18:54 #235249

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
Wiosna pięknie i wcześnie zawitała. :) Śliczne pąki rozwijając się pokazują swą urode -pięknie Dalu :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 20 Mar 2014 07:07 #235391

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Dalu spadło dużo deszczu w Twoim ogrodzie? :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 11:02 #236026

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Myślę, że i do Ciebie dotarł deszczyk ! wczoraj wieczorem zaczął systematyczne, aczkolwiek dosyć umiarkowane odrabianie zaległości. No i dobrze ! można pobyć w domku bez wyrzutów sumienia . Powodzenia w walce ze zwartymi szeregami nowych chwaściorów !!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 12:25 #236058

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo, deszczyk dotarł i do mnie w końcu! I to jaki fajny :dance: Spokojny, równomierny, świetnie nawilża spragnioną ziemię. Tak się cieszę :) Wprawdzie dzisiaj przerwa na froncie walki z chwaściorami, ale coś tam w ogrodzie zrobiłam, ale o tym niżej...

Dagmarko, jak na razie bardzo mało! Tak naprawdę to zaczęło padać dopiero dzisiaj po dwóch miesiącach suszy :(

Mario, wiosna u mnie w tym roku jest wczesna i piękna :flower2: Nie nadążam z robieniem zdjęć, bo sytuacja zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Przypuszczam, że po dzisiejszym deszczu świat zazieleni się jeszcze szybciej!

Marzenko, coś mi fotki z tulipankami nie chcą wchodzić :angry: A w tzw. międzyczasie oprócz tych czerwonych zakwitły jeszcze kremowe, ale ich już nie zdążyłam sfocić.Może białe w końcu będę mogła pokazać...



Moniko, z pewnością gdy zmienisz stanowisko swoim wrzosom odwdzięczą Ci się pięknym kwitnieniem :flower2:
A wiesz o tym, że jest też odmiana rododendrona o variegackich listkach? U mnie rośnie w przedogródku i ładnie rozjaśnia tamten zakątek B)

Elu, oj, dzieje się, dzieje! Ogród z dnia na dzień robi się coraz piękniejszy, coraz bardziej zielony i kolorowy :flower1:
Kwitną już tulipany botaniczne i -od wczoraj - hiacynty. Pięknie żółci się forsycja, różowi śliwa wiśniowa Pissardi, czaruje pięknymi kwiatami magnolia gwiaździsta...


liwaPissardi.JPG


Dorotko, magnolia gwiaździsta nie lubi takich wysokich temperatur i kwiatki już powolutku zaczynają tracić swoją świeżość...Na szczęście, mam jeszcze drugą, późniejszą, która też 'już za chwileczkę, już za momencik'. Jeszcze nie pamiętam takiego roku, żeby moja magnolia Galaxy kwitła w marcu :eek3:
A to gwiaździsta w pełni rozkwitu:

mag.gwia.rozkwit.JPG


Gosiu, rzeczywiście na Dolnym Śląsku magnolie dobrze się czują i jest ich mnóstwo. Wczoraj byłam na małej wycieczce w górach i po drodze podziwialiśmy piękne, duże drzewa magnoliowe w pąkach. Prawie w każdym wiejskim obejściu, bo nawet nie zawsze można to nazwać ogrodem, rośnie jakaś magnolia. Zresztą w moim miasteczku w kwietniu panuje prawdziwy festiwal magnoliowy!
Magnolie, oprócz lekko kwaśnej ziemi, lubią łagodny klimat, zaciszne stanowisko i troszeczkę nawozu wiosną...Może spróbuj raz jeszcze, bo widok wczesną wiosną jest powalający.


mag.gw.kwiatrozkwit.JPG


Wiesiu, witam i zapraszam, bo dzieje się teraz dużo!

Olu, szkoda, że u Ciebie magnolie nie chcą rosnąć...
a przy Twoim licznych talentach artystycznych z pewnością uda Ci się zrobić piękny stolik! Nasz to też ręczna robota. Pani plastyczka układała wzór z kawałków kafelków - wzór to lilie wodne...
Mamy jeszcze drugi stolik, ale ten to już fabryczny wytwór, ale też chyba niebrzydki.


X13kcikcien.JPG



stolikmay.JPG





Wczoraj była jeszcze piękna, słoneczna pogoda. W Sobótce odbywał się coroczny półmaraton ślężański, w którym wzięło udział kilka tysięcy ludzi. Wszystko fajnie, ale to jest małe miasteczko i prawie nas zadeptano, a samochody stały dosłownie wszędzie :angry:
Musieliśmy się więc ewakuować i uciekliśmy w pobliskie górki...Udało nam się zdobyć Wielką Sowę, popodziwiać piękne widoki i upiec na szczycie kiełbaskę, a następnie ją zjeść z dużym apetytem!
A dzisiaj...dzisiaj w końcu spadł deszczyk :dance: Niezbyt intensywny, ale miarowy. W końcu więc nawiozłam moje zgłodniałe roślinki. Róże i powojniki dostały solidne porcje lidlowych wiórków rogowych, a wszystkie pozostałe - granulowany obornik bydlęcy. Jedynie kwasoluby dostały po garstce specjalistycznego nawozu. W wiadrach przerabia się obornik koński, który zebraliśmy z M. 'tymi ręcami' na sąsiedniej łące i to za dwa, trzy tygodnie będzie papu dla najbardziej żarłocznych roślin. W maju zrobię ze dwa razy gnojówkę z pokrzyw i ...to by było na tyle w temacie nawożenia ;)
Na koniec jeszcze fotka śliwy Hessei, która wygląda jak panna młoda - kocham ją o tej porze :hearts:


liwaH.rozkwit.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2014 12:47 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, waldek727, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 15:38 #236114

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu widziałam u Ciebie chyba tego rodka - jest piękny, ale w mojej okolicy nie ma szans, żeby go kupić. W ogóle zdobycie bardziej wyszukanych roślin graniczy z cudem.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 15:38 #236116

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajna metamorfoza kącika wypoczynkowego inie tylko .U nas też zaczynają kwitnąć drzewka owocowe ,hiacynty ,tulipany botaniczne .Te lubię najbardziej ,chociaż papuzie też są ładne ale późniejsze .U nas siąpi drobniutki deszczyk superowe podlewanie .Dalu aż chce się przebywać w ogrodzie zamiast w domu i ten śpiew skrzydlatych przyjaciół o poranku czy wieczorem :hearts: Przysłuchiwałam się im dzisiaj przed 5-tą jak pięknie śpiewały
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 16:44 #236146

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Jak patrzę na te magnolie to żal ściska, że moja 2 lata temu padła. :unsure:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 19:44 #236238

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu taki najazd faktycznie jest fajny tylko dla najeżdżających :dry: . Dla mieszkańców musi być bardzo uciążliwy. Mój brat mieszka w pobliżu lotniska na warszawskim Bemowie. Tam często są duże koncerty. W zeszłym roku jak grała Metalica to nie miał gdzie zaparkować po powrocie z pracy :blink: - wrócił na parking pod pracę i zostawił tam auto :happy3: , a rano z małym synkiem szedł 3km do przedszkola :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Mar 2014 20:27 #236275

  • Grzesik
  • Grzesik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 668
  • Otrzymane dziękuję: 563
Zazdroszczę charakteru i nieuleganiu modzie :) Moje zdanie o Twoim ogrodzie niezmienne, znasz je :) :flower2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.530 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum