TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Mar 2014 19:58 #231506

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Witaj Dalu.Bardzo się cieszę, :fly: że trafiłem do twojego pięknego ogrodu.Na pewno będę tutaj częstym bywalcem.Jestem tak jak Ty
miłośnikiem lilii,oraz azalii. :dance:
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Mar 2014 10:03 #232150

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
A u mnie kokoryczka rośnie dziko na kamiennych kępach,mam ją też w ogródku. :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Mar 2014 20:54 #232323

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dagmaro, kokoryczka to wdzięczna i bezproblemowa roślinka i z pewnością warto ją mieć w swoim ogrodzie :)

Rysiu, witam i zapraszam tak często, jak będziesz miał ochotę :bye:
Furteczka jest zawsze otwarta!



Elu, jeśli tylko będziesz w pobliżu Sobótki - zapraszam serdecznie B)

Paulo, dokładnie tak samo do tego podchodzę - spędziłam tam mnóstwo fajnych chwil, poznałam ciekawych ludzi...Coś było, coś się skończyło - jak w życiu.
W moim ogrodzie jest dużo wielkich drzew, a więc i mnóstwo cienia. Stąd większość roślin to te, które lubią cień, bądź półcień.
O, n.p. na tej rabatce pod jabłonią rośnie m.in. rodgersja, bergenia, kokorycz, funkie, żurawki:

rabatazmigdakiem.JPG


Elżbietko, mnie też zawsze cieszą widoki kwitnących azalii i już się nie mogę doczekać chwil, kiedy będzie można je podziwiać!

Ewo, ja w ogóle lubię wszystkie rośliny zimozielone. Większość z nich wspaniale kwitnie, niektóre pięknie pachną, no i zimą to one zdobią ogród, ponieważ iglaków mam stosunkowo mało. Ostatni mój nabytek to kamelia - pięknie przezimowała w gruncie i mam wielką nadzieję, że w tym roku zakwitnie :flower2:

kamelia_2014-03-09.JPG


Dzisiaj była u nas piękna, słoneczna pogoda. Trochę się pokręciłam po ogrodzie, wycięłam zeszłoroczne maliny, suche rozchodniki, przycięłam część lawend, wygrabiłam trochę liści. Wprawdzie dzisiaj niedziela, ale dla mnie to nie problem, a sąsiedzi chyba nie widzieli :P
Zrobiłam kilka fotek, więc tak wygląda dzisiejsza wiosenka u mnie:

bratkiwmisie.JPG



ciemiernikipodforsycj.JPG



krokusyliliowe.JPG


...i na koniec pierwszy narcyzek :dance:

narcyzwczesny.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2014 20:56 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, sierika, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Mar 2014 21:23 #232343

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Dalu, dzień był cudowny, też coś tam porobiłam w ogrodzie. No i moja Nabucco mnie znowu zirytowała. To prawda, że jej póżne kwitnienie przedłuża okres radości z azalii, ale ten goły drapak :mad2: :mad2: :mad2: Bardzo jestem ciekawa, jak ją wkomponujesz. Na pewno coś fajnego wymyślisz, a ja to sobie, jeżeli pozwolisz, podpatrzę :whistle: A co do sukienki i zdjęć, to może kiedyś... :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Mar 2014 22:13 #232379

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pisałaś u mnie o pierwszym narcyzku, przyznam szczerze, że trudno mi było to sobie wyobrazić, a tu proszę :ohmy:
Będę Cię tygodniami doganiać :happy3:
Ale z tą kamelią idealnie trafiłaś na zimę, co? ;) . Oby wszystkie takie były :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Mar 2014 16:30 #232512

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dopiero dziś zauważyłam, że w stopce masz adres do nowego wątku, to szybciutko przydreptałam :) A jak trafimy do starego wątku - jak będziemy chcieli powspominać?

Masz takie piękne ciemierniki, a piszesz, że masz kwaśną ziemię. A w wątku i Pawła pisano, że one nie lubią takiej ziemi. No to teraz już nic nie rozumiem :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Mar 2014 20:11 #232568

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, jakoś wydaje mi się, że rzadko kto ma czas i ochotę, żeby wracać do starych wątków :)
A jakby ktoś baaardzo chciał do w spisie wątków można znaleźć wszystkie linki.
Co do jakości ziemi w moim ogrodzie, to tak naprawdę nigdy jej nie badałam :oops: A ponieważ nieźle u mnie rosną 'kwasoluby', a gorzej n.p. róże czy powojniki (z małymi wyjątkami) to wysnułam wniosek, że ziemia musi być naturalnie lekko kwaśna. A ciemierniki rosną sobie spokojnie od paru lat w tym samym miejscu, pod drzewami i być może to im się podoba?

Haniu, a co się działo dzisiaj! 14 stopni w cieniu!!! Jutro zakwitnie forsycja :flower2: Na szczęście noce są dosyć chłodne i dzięki temu roślinki całkiem nie zwariowały.
Wracając do Nabucco - jeśli nie podoba Ci się pokrój tej azalki, możesz spokojnie po kwitnieniu ją przyciąć, tak aby nadać jej ładny kształt. U mnie azalie wielkokwiatowe na jednej rabacie rosną w swoim towarzystwie podsadzone wrzoścami, na innej towarzyszą im azalie japońskie i niewielki rododendron, a ta na fotce (Satomi) ładnie wygląda na tle niewielkiej magnolii gwiaździstej:

azaliasatomi.JPG


Martusiu, no, właśnie! Taka zima to jakby specjalnie na zamówienie mojej kamelki ;) Ale obawiam się, że nie zawsze tak będzie :(
A po dzisiejszym baaardzo ciepłym dniu otwierają się kolejne narcyzki:


narcyzywczesne.JPG


...a takie brateczki zdobią wejście do domku:


bratkimae.JPG


Dzisiaj M. przyciął wrzosy. Robił to nożycami do żywopłotu i narzekał, że ma tyyyle pracy B) Ręcznie to bym się nie wyrobiła przez kilka godzin - mam kilkadziesiąt naprawdę dużych wrzosów. Teraz tylko posprzątać pobojowisko i następna rabata przybierze ludzki wygląd, cokolwiek to znaczy B)
Tu fragment mojego wrzosowiska w sierpniu:

030wrzosowisko_2014-03-10.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, chester633, Ewogrod, VERA, maria, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Mar 2014 20:41 #232584

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dala :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Mar 2014 21:14 #232597

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Już przycięte wrzosy :eek3: Ja to zawsze robię w kwietniu, ale rzeczywiście w tym roku chyba trzeba będzie szybciej to zrobić, bo przecież takie ciepło przyspieszy wegetacje roślin. Oby tylko nie wróciły mrozy
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Mar 2014 22:42 #232617

  • violad
  • violad's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 202
Dalu, piękny i kolorowy ogród.A wiosna u ciebie już na całego. Ja chyba żyję na innej planecie. U mnie nawet krokusy nie kwitną, żonkile i tulipany tyci tyci. Moje glińsko jeszcze zimne. Codziennie robię obchód w nadziei, na pierwsze kwiatki, ale na razie pozostaje mi podziwianie waszych.
Viola
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Mar 2014 08:25 #232649

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Dalu :bye: ,dopiero zobaczyłam Twój nowy wątek :oops:

Piękną i słoneczną już masz wiosenkę :)
Piękne zdjęcia, jak zawsze u Ciebie :wink2:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Mar 2014 08:47 #232656

  • Roma
  • Roma's Avatar
Narcyzy,bratki,obcięte wrzosy,prawie kwitnące forsycje a więc wiosna na całego.My na takie jej poczynania,ze dwa tygodnie poczekać musimy.Dzisiejsza noc była pierwszą bez ujemnej temperatury.Moje wrzosy zamierzam obciąć w przyszłym tygodniu i już się boję :jeez: bo będę to robić nożyczkami.Dalu czy Twój M robił to nożycami elektrycznymi? Cz mogłabym poprosić o fotkę wrzosów po obcięciu?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Mar 2014 11:02 #232669

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Dalu piękne masz to wrzosowisko :woohoo: . U mnie do ciecia wrzosów jeszcze pewnie ze dwa tygodnie. Jednak u Ciebie wegetacja ruszyła dużo wcześniej.

Satomi bardzo piękna! Zbliża się wielkimi krokami Twój ulubiony czas - czas rododendronów i azalii :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Mar 2014 16:21 #232688

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wrzosowisko godne pozazdroszczenia :supr3:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Mar 2014 21:15 #233351

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
Witaj !
Masz nieamowitą wyobraznie i wiedze :paper: Super rabaty ,piękne kompozycje tylko pozazdroscic.. :)
pozdrawiam M.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Mar 2014 22:22 #233386

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Mario, dziękuję za wizytę i miłe słowa :)

Moniko, wrzosy rosną u mnie dobrze i nie sprawiają żadnych kłopotów B) Wymagają jedynie przycięcia wczesną wiosną i później odwdzięczają się wspaniałym kwitnieniem :flower2:

Dorotko, w tym roku wiosna przyszła wyjątkowo wcześnie :eek3: W zeszłym roku na początku kwietnia spadł jeszcze śnieg i za wiosenne porządki oraz wszelakie wycinania i przycinania wzięłam się dopiero od połowy kwietnia. A dzisiaj mam już prawie porządek w ogrodzie i większość prac za sobą :dance:
Bardzo lubię taki stan i taki czas - kiedy jeszcze wszystko jest przede mną :hearts: To uczucie radosnego oczekiwania...

Romciu, fakt, w tym roku wiosna wyjątkowo wczesna jest! Dzisiaj znowu było niesłychanie ciepło - 18 stopni, no i wegetacja jest juz naprawdę zaawansowana :flower1:
M. przycina wrzosy akumulatorowymi nożycami do żywopłotu. Nawet sprawnie mu to idzie; fotkę zrobię i pokażę, obiecuję. Dzisiaj tak pilnie pracowałam, że jak się zorientowałam, była już szarówka...

Aniu, dzięki :hug:

Violu, nie wiem, gdzie mieszkasz, ale na Dolnym Śląsku praktycznie zima skończyła się na początku lutego. A teraz od kilku dni temperatury przekraczają 15 stopni. Dobrze, że noce są chłodne, bo to trochę powstrzymuje zbyt wyrywne roślinki...
Ale i Ty już niebawem doczekasz się upragnionej wiosny :garden1:

Iwonko, w tym roku, w porównaniu z zeszłym, jestem ponad miesiąc do przodu z pracami ogrodowymi. Mam przycięte wrzosy, lawendy, budleje, róże, zrobioną wertykulację i aerację trawnika...Czekam na deszcz, żeby rozrzucić obornik granulowany i nawóz do rodków i hortensji :garden1:

Vero, dziękuję :)

No, dzisiaj to mogę powiedzieć, że mam wiosnę pełną gębą :dance: Dzisiejszemu słońcu i temperaturze (18 stopni, a w słońcu jeszcze więcej) nie oparły się forsycje, śliwa ozdobna Hessei i ...magnolie! Musicie uwierzyć mi na słowo, bo w ferworze pracy nie zdążyłam zrobić zdjęć :( Śliwa obsypała się pięknymi, drobnymi białymi kwiatuszkami, forsycja zazłociła się, a magnolia gwiaździsta otworzyła pierwsze kwiaty :eek3: Niestety, taka pogoda już nie pasi krokusom :( One, biedaczki, powolutku omdlewają, więc ostatnie fotki tych wczesnowiosennych maluchów:

krokusynieb.duo.JPG








A na dobranoc mój domowy kwiatek. Mała zagadka - jak ma na imię?

niedekwty.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2014 22:25 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Mar 2014 22:32 #233389

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyżby śniedek? ;)
I ja widziałam dziś kwitnące forsycje :dance:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Mar 2014 22:36 #233394

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, bingo!!! Nie dość, że śniedek, to do tego ...wątły. A wcale na takiego wątłego nie wygląda :happy4:
A kwitnącą magnolkę widziałaś??? :P
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.390 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum