TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Maj 2015 20:16 #367069

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ty wiesz Dalu,że Twój ogród jest moim ulubionym ogrodem :) więc teraz zamiast pisać idę podziwiać :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Maj 2015 21:24 #367152

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jednym okiem zerkam w telewizor (wieczór wyborczy), drugim patrzę, co tam słychać na forum :comp:
Romuś, zapraszam na spacerek po moim majowym ogrodzie - bramka pozostaje szeroko otwarta dla miłych gości :kiss3:

rhdunkelrosa.jpg



obiela.jpg



kalinajaposkakw.jpg


Andrzejku, jak miło gościć maturzystę w moich skromnych progach!
Rh i azalie to moje ulubione rośliny, a maj należy do nich :flower1:
Ale wiem, że Ty lubisz także żurawki, więc ta fotka żurawkowo-hostowa dla Ciebie


urawkiihosty-2.jpg



Aniu, na tulipanki zawsze znajdzie się miejsce, a pomysł, żeby posadzić je między hostami jest bardzo dobry!
Ale u mnie tulipanki już kończą swój spektakl, a lilaki są w pełni kwitnienia. Ten upajający zapach!

lilakm.jpg


...a azalie zaczynają

azaliajapfioletowa.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 21:26 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Alina-277, andrzejek, chester633, Gabriel, anabuko1, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Maj 2015 21:44 #367169

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
hee, hee, dokładnie i ja to samo robię .I zerkam w telewizor obserwując co się dziej po wyborczo.
I trochę śledzę forum, bo kilka dni nie zaglądałam.
a wiosna nam pięknieje i pięknieje.
Pozdrawiam serdecznie :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Maj 2015 22:07 #367194

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Nie tylko ty tak robisz bo się robi ciekawie w programie wyborczym..Dalu u ciebie w ogrodzie to naprawdę maj piękne rododendrony i azalie..lubię zaglądać i po cichutku chodzę po ogrodzie...myślę że się nie gniewasz....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Maj 2015 23:22 #367263

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu spacer wśród kwitnących krzewów zaliczony i urzekła mnie cudnie kwitnącą Obiela i Rh .U mnie za chwilkę zakwitną azalie japońskie, bo niektóre już pokazują kolor
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Maj 2015 08:20 #367316

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu od jakiegoś czasu choruję na różanecznika w kolorze pomarańczowym ale nie mogę nigdzie spotkać. W tym roku kupiłam azalkę japońską, która miała kwitnąć właśnie na pomarańczowo, ale jest czerwona :unsure: Nie zdziwiło mnie to, bo nie wierzę etykietom.

Złotokap mam od ubiegłego roku i już w tym pięknie pączkuje, także jestem z niego bardzo dumna.

Różaneczniki jak zawsze, masz zachwycające.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Maj 2015 13:14 #367435

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniczko, byłam, widziałam i podziwiałam Twój złotokap. Jeszcze malutki, ale jaki dzielny :flower2: Zapowiada się wspaniale!
Jeśli lubisz pomarańczowy kolor i okolice, to polecam azalie wielkokwiatowe. Jest naprawdę dużo odmian w pięknych, energetycznych kolorach jaśniejszego i ciemniejszego pomarańczu - Gibraltar, Sunte Nectarine, Juanita, Sarina, Czardasz...
Pokażę Ci mojego Czardasza - fotka ubiegłoroczna, bo w tym roku jeszcze w pąkach:

a.csardas.jpg


Jadziu, obielę mam od ubiegłej jesieni i jestem nią zachwycona! W ogóle uwielbiam białe kwiaty, ale ten maluszek zachwycił mnie wigorem i obfitością kwitnienia. Ma trochę nietypowy pokró - zachowuje się jak pnącze, więc trzeba ja prowadzić przy podporze, żeby nie leżała na ziemi. Marzę jeszcze o jednym krzewie w tym typie - o ośnieży :)
Z biało kwitnących krzewów - ostatnie fotki laurowiśni, bo już przekwita :(

laurowiniakwpikne.jpg



laurowiniakwzbl.jpg


Alinko, bardzo się cieszę, że spacerujesz sobie po moim ogrodzie! Po emocjach wyborczych zieleń koi i uspokaja...Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem zachwycona wynikami :think:
Ta azalia japońska dobrze się zapowiada:

azaliajapofiolet.jpg


Aniu, no bo to jest maj! U mnie po wczorajszym brzydkim, zimnym i wietrznym dniu, dzisiaj jest pięknie, słonecznie, choć niezbyt ciepło. Ptaszki śpiewają, a roslinki rosną w oczach :eek3: Dopiero po południu będę miała trochę czasu, żeby popracować w ogrodzie, ale od rana już kilka razy robiłam szybki obchód - nie mogę sobie odmówić tej przyjemności w przerwach od pracy :) Na szczęście pracuję w domu, więc mam taką możliwość :comp:
Rh hybrydowy Dunkelrosa w zbliżeniu:

rhdunkelrosazbl.jpg


...i z życzeniami miłego poniedziałku jedne z moich tegorocznych jednorocznych

jednoroczneliliowestokr.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Gabriel, VERA, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Maj 2015 14:43 #367447

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Wczoraj miałam tak samo i do tego wideo-konferencja z córką która jest w Rzymie a bardzo chciała wiedzieć co i jak.Po cichu powiem,ze też wynik mnie nie zadowolił ale jestem zadowolona patrząc na Twój ogród.I tego się trzymam. JUż nie czytam nazw bo przy wielu mam dzwoneczek w głowie a obiecałam sobie powściągliwość ale za laurowiśnią chyba popatrzę :search: Już od dawna na nią u Ciebie zerkam.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Maj 2015 18:28 #367491

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu cudowny Czardasz :woohoo: Wiem, że azalii wielkokwiatowych w odcieniach pomarańczu jest duży wybór, ale szczerze powiem, że jakoś się ich obawiam... :dry: Miałam w swojej ogrodniczej karierze jedną i przeżyła tylko sezon, w którym ją kupiłam. Chodź jak teraz sobie przypominam była posadzona w moim pechowym miejscu... Mam takie dwa pustostany, gdzie nic już nie sadzę, bo wszystko pada po pierwszym sezonie :mad2:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Maj 2015 20:40 #367555

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Azalia i laurowiśnia zjawiskowe :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Maj 2015 12:57 #367817

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, dziękuję, pozdrawiam i pokazuję następne kwitnące Rh i azalie. Codziennie rozkwita coś nowego :dance:
Na tej rabacie, najstarszej 'kwaśnej' większość moich roślin jest NN :( Sadziłam je na początku mojej przygody z ogrodem, nie dbałam o etykietki i nazwy odmian :oops:
Ta azalka japońska ma śliczne różowe, pełne kwiatki

azaliajappena.jpg


...a to obiecany Dorotce nowy nabytek Rh Percy Wiesman

Rhpercywiesman.jpg


Moniczko, azalie wielkokwiatowe są łatwiejsze w uprawie niż japonki :) Mogą rosnąć w słońcu, nie boją się mrozu, nie kapryszą jak troszkę zmieni się kwasowość gleby, kwitną niezawodnie! Ja je kocham :hearts: Trzeba by się zastanowić, co nie pasuje roślinkom w tamtym pechowym miejscu :think: Jaka tam jest ziemia, jaka wystawa, co rośnie w pobliżu?
Dla Ciebie azalie wielkokwiatowa, które właśnie są w pełnym rozkwicie - Sunte Nectarine i Satomi

azaliasunteNec.jpg



azsatomi.jpg


Aszko, ja bardzo lubię zimozielone! Nie przepadam za iglakami, mam ich niewiele w ogrodzie, więc zimą to właśnie rośliny zimozielone ożywiają mi ogród. A mam ich sporo, bo oprócz chyba 15 rododendronów, ok. 20 azalii japońskich, rośnie u mnie właśnie laurowiśnia, skimia, mahonie, kiścienie, kamelia, pierisy...Faktem jest, że te rośliny wymagają raczej łagodnych zim, a więc klimatu zachodniej Polski...
Powolutku rozkwita śliczny Rh Blurettia

fontankaiRhblurettia.jpg


No i popis w tym roku daje moja rozwichrzona glicynia :angry: Nie lubię jej pokroju, ale już dawno wymknęła mi się spod kontroli. Zdławiła śliwkę węgierkę po której m.in. się wspina. Nie dajemy rady jej przyciąć z żadnej drabiny :flower: I tak sobie rośnie jak chce - nieprzycinana kwitnie jak wariatka, tylko kwiaty na wysokości kilkunastu metrów trudno się fotografuje i podziwia ;)

majowywidoczekzglicyni.jpg



glicyniakwiaty-2.jpg


U mnie dzisiaj letni dzień - słońce i 26 stopni :) Ale od jutra ponoć 'zimni ogrodnicy'...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, Monik, Gabriel, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Maj 2015 13:04 #367819

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dzisiaj widziałam w końcu na żywo kwitnące laurowisnie. Warta zakupu.Jeszcze za mało cienia mam na cieniolubne
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2015 13:07 przez Aszka.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Maj 2015 19:56 #367912

  • peonia
  • peonia's Avatar
Dalu, dziękuję za spacer z azaliami, cudowny. :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Maj 2015 21:45 #367991

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja też uwielbiam maj, choć trochę z innych powodów ;)
Ale wyobrażam sobie, Dalu, te emocje, jakich teraz doznajesz w ogrodzie, niech trwają jak najdłużej :)
A ja w Krzywaczce spotkałam ;) rododendrona, który nawet mi się spodobał :) Widziałaś takiego dziwaka? :)

DSC_1355.jpg


Jak Ci się podoba? :)
Cudna laurowiśnia!
A epimedium na zdjęcie nie zasłużyło? ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 12:27 #368578

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marta, rzeczywiście cudak to nad cudaki :eek3: Z pewnością jest 'piękny inaczej' ;)
Ja jednak pozostanę przy tradycyjnej urodzie rododendronów :P
Zdjęcia epimedium jeszcze nie mam, bo: 1) nie miałam okularów przy fotografowaniu, 2)kręgosłup nie pozwala mi na robienie zdjęć w pozycji leżącej :happy4:
Ale dla Ciebie wyszukałam najmniejszego maluszka, jakiego ostatnio udało mi się sfocić - kwiatek marzanki wonnej

marzankakwiatek.jpg


Beatko, azalie się teraz rozbuchały, więc dla Ciebie kilka japonek
Melina

azaliajMelina.jpg


Tornella

azaliajTornella.jpg


NN

azaliajapofiol.jpg


NN


azaliajappena-2.jpg

Ledikanense

azalialedicanense.jpg



Aszko, u mnie akurat cienia nie brakuje, więc i cieniolubów i kwasolubów pod dostatkiem :)
Pod czereśnią można się pobujać na hamaku

czereniazhamakiem.jpg


Olbrzymia jabłoń daje mnóstwo rozproszonego cienia - u jej stóp świetnie mają się hosty, kokorycze, bodziszki...

jaboduawV.jpg


...a w tej ścianie sporych krzewów, teraz wyróżnia się tamaryszek

tamaryszekkwitnie.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, Gabriel, VERA, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 12:34 #368582

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Daluś.Piękną wycieczkę sobie zrobiłam po Twoim ogrodzie . Laurowiśnia nadal mnie czaruje .U ciebie chyba jednak jest cieplej.Po tym ,jak u mnie przemarzła ,to już się nie odważę mieć ją po raz drugi .Cudne kwitnienia rh ,moje ulubione :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 13:26 #368606

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dalu, spacer po Twoim majowym ogrodzie to uczta dla wszystkich zmysłów...
Jest absolutnie przepięknie :hearts:
Zachęciłaś mnie bardzo do obieli, zwłaszcza, że jest dostępna w szkółce, którą dziś odwiedzę.
Niewykluczone, że wyjdę z maluchem! :)
Pozdrawiam Cię gorąco.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 15:36 #368637

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu jaka ziemia jest w moich pechowych miejscach nie mam pojęcia :oops: Na jednej z rabat rosną rh, serduszka, berberys, wierzba, jakiś iglak... Wszystko dobrze sobie radzi. A na drugiej rabacie z pechowym miejscem rośnie mahonia, paprocie i tuja. Obie rabaty są w słońcu tylko w godzinach dopołudniowych.
Tamaryszek zachwycający.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.716 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum