TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 16:02 #368645

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Się dzieje :woohoo: :supr3: B)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 19:44 #368715

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Dalu, wieść gminna niesie, że wyjęłaś z szafy cygańską spódnicę to i jestem, bo nie mogę odpuścić tego widoku. Jest szaleństwo! Szczególnie jestem zainteresowana tematem, bo moja wymarzona kwaśna rabata jednak powstanie jeszcze w tym roku. Podstawowego rodka już mam. :dance: Chcę jeszcze jakiegoś malucha i orszak japonek pod nogi. Mam jedną bidę ale mi nie zakwitnie w tym roku. To takie ratowane maleństwo z OBIjnej umieralni. Zasuszona była na maksa ale żyje. Może za rok zakwitnie. Szalenie podobają mi się azalie wielkokwiatowe ale obawiam się, że będą miały tam zbyt mało słońca, choć słońce tam jednak dociera. :think: Ale może choć jedną, małą, ciupeńką Homebush sobie zaaplikuję, że nie dostać skrętu jelit z chciejstwa.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 20:08 #368726

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, bezsprzecznie wiedziesz prym w kwitnieniach azaliowych.....urodziwe panny. Moje jeszcze w pąkach, zresztą co ja tam mam....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 20:50 #368750

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo - Sieriko, azalie u mnie w pełni kwitnienia, choć nie wszystkie wielkokwiatowe mnie w tym roku zachwycają...Za to japonki obsypane kwiatami tworzą piękne, kolorowe plamy w ogrodzie. A kolorki mają wyraziste - te róże, te czerwienie, te fiolety...Wszelkie odcienie...
Jak to świetnie określiła Dorotka Dodad - cygańska spódnica ;)

azaliejapfiolibiaa.jpg


Wielkokwiatowe bardziej w klimatach oranżu


azaliasunteNec-2.jpg


Ewo - Constancjo, bardzo jestem ciekawa Twojej nowej, kwaśnej rabaty :) Jakie rh i azalie planujesz tam posadzić? Taka rabata świetnie wypełni Ci lukę w kwitnieniach między wczesnymi wiosennymi a różami. Cieniem się nie przejmuj - wielkokwiatowe dadzą radę nawet tam, gdzie nie ma zbyt dużo słońca. Ważniejsze jest dobre przygotowanie gleby :idea1: Ja do dołka daję mieszankę kompostu, najlepiej liściastego, ziemi i igieł spod sosny i ziemi rodzimej :)

widoczekzazaliami.jpg


Siberko, dla Ciebie kawałek rodka Blurettia w duecie z hostkami. Hosty zwykłe, ale ja je lubię :hearts:

fontankahostyrodek.jpg


Moniczko, trudno wyczuć, co w tym pechowym miejscu nie pasuje Twoim roślinkom...Może im trochę kompostu dorzucić?

Kloniki palmowe podobają mi się od zawsze, ale po tym jak dwa pod rząd wypadły mi kilka lat temu, zniechęciłam się do nich...Ale wróciłam w zeszłym roku i mam już dwa!

klonikbordowy.jpg



klonikorangewV.jpg


Agnieszko, obiela warta grzechu! Ja uwielbiam białe kwiaty :flower2:
Dla Ciebie majowy zielony widoczek

kcikswV.jpg


Ewo-Nowinko, laurowiśnia potrzebuje jednak dość łagodnego klimatu. W mojej miejscowości jest specyficzny mikroklimat, dość powiedzieć, że bez problemu rosną tu i kwitną nie tylko laurowiśnie czy skimie, ale również ...figowce, kamelie i paulownie.
Na potwierdzenie dzisiejsze fotki z ogrodu mojej przyjaciółki :)
Figowiec jest obsypany owocami - sorry za kiepską fotkę. Czy ktoś jadł dolnośląskie figi? ;)

figowiecowoce.jpg


Paulownia właśnie kwitnie

paulowniakwiaty.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, piku, Bozi, Gabriel, sierika, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 21:01 #368764

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Dalu - Skarbie, powiadasz, że dadzą radę? :woohoo: No to biorę się za szukanie koleżanek dla wyśnionej Homebush. Rabata będzie pomiędzy dwoma świerkami. :unsure: Wiem, wiem.... nie jest dobrze. Ale jest tam nawodnienie i nieco podniosę poziom gruntu. Ziemię już mam i kilkuletnie, przekompostowane igły, korę sosnową i wióry. Mam też przekompostowany obornik i wydłubię jeszcze trochę kompostu. Głównym punktem będzie rh Helsinki University (możesz zobaczyć w moim wątku), a reszta ma się kręcić wokół niego. A możesz mi polecić jakiegoś niewielkiego rodka, który będzie ładnie się komponował z powyższym? Do tego jakieś hosty i powinno być OK.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 22:33 #368841

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dalu, Paulownia nie wygląda na wysokie drzewko. Moja dopiero wypuszcza liście. Jeszcze nigdy nie kwitła.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Maj 2015 23:09 #368864

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Widok kwitnącej paulowni niezapomniany :woohoo: , ale to możliwe chyba tylko w dolnośląskim klimacie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Maj 2015 08:58 #368914

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Figi, kwiaty na paulowni..cuda, cuda.. :lev:
Takie rzeczy to tylko u Dali, na Dolnym Śląsku ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Maj 2015 22:20 #369204

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To zdjęcie z przewieszającymi się kwiatami glicynii nad ścieżką przepiękne.
Po prostu tajemniczy ogród.
Zaczął się u Ciebie rododendronowy spektakl.
U mnie też juz więcej rh. Bardzo się z tego cieszę
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 16 Maj 2015 22:35 #369543

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Dalu. U ciebie roślinki troszkę są szybsze niż u mnie. Masz klimatyczny ten ogród, nigdy mi się nie znudzi jego zwiedzanie.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 09:35 #369652

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No pięknie psze pani :woohoo: Oby ten maj trwał ,jak najdłużej.Zostawiam pozdrowienia i wracam jeszcze raz oglądać :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 10:50 #369678

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu trochę chłodno i deszczowo jak na połowę maja, a w Twoim ogrodzie zupełnie inny klimat :flower2:.
Glicynii, która Ciebie denerwuje ;) zazdrości Ci chyba całe forum :devil1: , rh i azalie przepiękne, uwielbiam zaglądać do Twego ogrodu :hearts: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 11:03 #369685

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
A niech to :) fantastycznie koncertują azalie. Przejeżdżałem koło nich już dwa razy, zabrakło tylko 30km do wizji lokalnej

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 20:04 #369956

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markus, 30 km i nie zajrzałeś? :placze: A w o :placze: rodzie dzieje się, dzieje...
Dla Ciebie azalia Sarina

azaliasarina.jpg


Krzysiu, jak na maj to faktycznie pogoda taka sobie...Dzisiaj było tylko 14 stopni, dopiero wieczorem wyszło słoneczko i uspokoił się wiatr :) Azalie i rodki bardzo powoli zakwitają i długo kwitną, bo noce są bardzo chłodne :flower2:
Może spodoba Ci się delikatna Satomi?

azaliasatomizbl.jpg


Glicynia w tym roku kwitnie obficie chyba w wielu ogrodach? U mnie wygląda tak

glicyniabusi.jpg


Nowinko, sezon azaliowo-rodkowy trwa! I byłoby całkiem nieźle, gdyby nie ta susza :evil: Dzisiaj zauważyłam, że mój śliczny Rh Blurettia w pełnym rozkwicie najnormalniej w świecie ...ma zwiędnięte, oklapnięte kwiaty :( Potrzebował 20 l wody, żeby dojść do siebie :angry:
Lubię ten kolorek Ledikanense, a Ty?

azalialed2.jpg


Iwonko, roślinki są bardziej wyrywne, ale też szybciej ...przekwitają :( Już powolutku muszę się żegnać z lilakami, zwłaszcza z przepięknie pachnącym lilakiem Meyera:

lilakMzezotlinem-2.jpg


Na szczęście jeszcze w kolejce do kwitnienia ustawia się lilak zwisły, najpóźniejszy z moich lilaków.

Gosiu, lubię przechodzić pod tą pergolą w czasie kwitnienia glicynii :hearts: Te przewieszające się olbrzymie kiście liliowych kwiatów robią wrażenie :eek3:

glicyniakwiatzbl.jpg


Kasiu, figowiec jest zachwycony lekką zimą i małą wilgotnością :) A kwiaty paulowni też widzę pierwszy raz w prywatnym ogrodzie...
Dzisiaj tylko naszła mnie taka refleksja, że jedna ostrzejsza zima i wiele z tych roślinek, które przez ostatnie trzy lata tak się rozbuchały w dolnośląskich ogrodach, pójdzie za roślinny tęczowy most :( Ale może niepotrzebnie panikuję?
Klonik rośnie u mnie drugi rok i urósł już chyba z metr! Wiosną ma piękny kolor:

klonikpalmowy.jpg


Wiesiu, ja też byłam zaskoczona, że paulownia tak pięknie przyrasta i kwitnie! W tym samym zaprzyjaźnionym ogrodzie zachwyciły mnie też wielkie i wspaniale kwitnące piwonie drzewiaste:

piwoniakrzewiastabiaa-2.jpg


Bożenko, to jest wysokie, ok. 5 metrowe drzewo! W ogrodzie rośnie kilka lat i od dwóch nie jest okrywane na zimę. W tym roku zakwitło po raz pierwszy :flower1:

Ewuś, na pewno stworzysz w tym miejscu piękną rabatę! Helsinki U. ma różowy kolorek, więc drugiego rodka dobrałabym albo ciemniejszego - jakieś fiolety, albo białego lub pastelowego, który uspokoi kompozycję :flower2: Jeśli ma być niewielki i kompaktowy szukałabym wśród Rh jakuszimańskich - ja jestem nimi zachwycona! Piękny, zwarty pokrój, błyszczące liście, mnóstwo kwiatów.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01, Isia, Gabriel, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 20:28 #369974

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dalu, piękne kwitnienia azalii. Satomi :hearts: Również mam Ledikanense ale bez kwiatów w tym roku.Piwonia ma 5 metrów? :dazed: Nie, chyba paulownia :rotfl1: Ostatnio o Paulowni sobie poczytałam, ze lubi słonce, wodę i nawozy oraz luźną ziemię
Na swojej piwonii drzewiastej zauważyłam coś na kształt pączków. Aż boje się oddychać z wrażenia :woohoo: Ale zobaczymy co z tego wyniknie.
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 20:32 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 20:59 #370005

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Niepotrzebnie panikujesz! :) Nie myślmy o tym :)
Ja też zachęcona tym, że zimy jakieś łagodniejsze ostatnio, kupiłam kilka roślin podwyższonego ryzyka ;) No bo jak się oprzeć klonom, zwłaszcza że ostatnio nie wymarzają...
Ale, Dalu, jak patrzę na tego Twojego złotego klona, to myślę, że jednak to nie może być 'Orange Dream', bo temu uparcie podmarzają niezdewniałe końcówki pędów... Może zatem 'Katsura'?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 21:39 #370029

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jednak jest sprawiedliwość :) kiedy Ty zaczynasz żegnać się z niektórymi roślinami,my ludzie północy,zaczynami się nimi cieszyć.Bzy dopiero u mnie zaczynają kwitnąć a azalie i rodki jeszcze w pąkach ale już niedługo i będzie kolorowo :)
Dalu-cudowne kolory azalii,jeszcze w tym roku były i są u mnie prace związanę z kształtami rabat ale już od przyszłego roku będzie wreszcie czas na sensowne ich zagospodarowanie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Maj 2015 22:35 #370078

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Ale pięknie :eek3: :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.523 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum