TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Mar 2014 08:27 #236912

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu :bye:
Magnolia gwiaździsta jest cudna inne też.pięknie Ci kwitną.I tulipanki już Ci kwitną??
Moje śpią.
śliwa Hessei przepięknie wygląda w takim kwieciu, u mnie żadno drzewko jeszcze nie kwitnie,a lubię jak już drzewa kwitną,cudnie wtedy wygląda świat :wink2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Mar 2014 08:33 #236916

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Magnolia gwiaździsta urzeka mnie nieustannie, jak dla mnie to najpiekniejsza z wszystkich magnolii :) Moja w tym roku zakwitnie jednym kwiatem, ale to już coś ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Mar 2014 20:03 #238416

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Dala :) podglądam wiosny pląsy w ogrodzie dzisiaj juz pewnie cala suknie ma kolorowa ale ladnie jej nawet w tej miniówie ;)
Wciaz mnie korcą dwa krzeselka ... i stoliczku nakryj sie.Prosze fitness z aparatem czesciej uprawiac w ogrodzie,niedosyt fotek jest

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Mar 2014 20:49 #238444

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markus, fitnes to ja uprawiam w ogrodzie, ale nie z aparatem, ale z grabiami, łopatą i innymi takimi :happy:
A stoliczek wraz z krzesełkami czeka na Ciebie, czeka i doczekać się nie może :drink1:

Wiesiu, musisz chwilkę poczekać - pewnie już w przyszłym roku Twoja magnolka zadziwi Cię i zachwyci obfitym kwitnieniem :flower2: Moja, niestety, już przekwita :( Szkoda, że ten wspaniały spektakl tak krótko trwa...

Aniu, śliwa Hessei też już przekwitła, teraz ziemia pod nią cała jest usłana opadłymi kwiatuszkami; jakby śnieg spadł...
A tulipanki botaniczne nadal cieszą oczy, chociaż dzisiaj stulone z powodu braku słoneczka:

tulipanbot.JPG


Grzesiu, dzięki :hug:

Dorotko, na szczęście impreza szybko się skończyła i miasteczko odetchnęło. Ale niedługo czekają nas mistrzostwa Polski w kolarstwie i ...powtórka z rozrywki :angry:

Danusiu, a co się stało twoim magnoliom? Czyżby mróz je pokonał? Szkoda, bo to piękne drzewka :flower1:

Jadziu, i to są właśnie uroki wiosny! Cieszy każdy listek, każdy kwiatek, każdy ptaszek :hearts:
Cieszy słonko i deszczyk...Tylko przymrozki niespecjalnie :angry:

Moniko, jest sporo roślinek o pstrych listkach; z pewnością coś dla siebie znajdziesz!

Dzisiaj uziemiałam partię irysków Blue Magic i część lilii z Lilypolu :) A przy okazji podziwiałam wszystkie odcienie koloru żółtego, który nigdy nie jest piękniejszy niż wczesną wiosną:

forsycja_2014-03-29.JPG




prymulezte.JPG




prymulezpom.r.JPG



narcyzytete.JPG



zotlin.JPG



zotlinkwiat.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2014 20:53 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Mar 2014 21:05 #238454

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, a ta Twoja Hessei równie obficie owocuje jak kwitnie? Bo moja miała kilka owocków, czym mnie kompletnie zaskoczyła, bo nie zauważyłam, żeby kwitła...
Iryski świeżo uziemione, to w tym roku kwitnienie będzie, a w przyszłym pewnie tylko szczypiorek...
Dalu, a nie bałaś się sadzić, żeby przy okazji krzywdy komuś ;) nie zrobić? Chyba że u Ciebie wszystko już powychodziło i widać...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Mar 2014 21:20 #238463

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, śliwa kwitnie olśniewająco, ale owocków ma niewiele...Nawet jadalne one są, te śliweczki, chociaż przejeść się nimi nie miałam, jak dotąd, okazji :) Ale cała jej uroda w kwiatkach i listkach, więc pewnie owocki to zbędny dodatek :P
Mówisz, że te iryski kwitną tylko jeden rok? Szkoda, bo liczyłam na te posadzone zeszłej wiosny :(
Nie bałam się, że coś zniszczę, bo sadziłam je na skraju rabaty - one małe są dosyć...Nie wszystko jeszcze powyłaziło z ziemi i n.p. z liliami mam problem - sadzić czy czekać, aż wszystkie 'stare' pokażą 'noski' :think:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Mar 2014 21:20 #238464

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Złotlinu nie mam (mimo kilku przymiarek) i nie miałam pojęcia, że on tak wcześnie kwitnie :think:

Mam nadzieję, że kwitnie dłużej niż Twoje drzewka? :jeez:

Żółty w ogrodzie to sama radość :-)
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2014 21:21 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 13:38 #238635

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Moja żółta magnolia w tym roku strajkuje, i nie ma to żadnego związku z zimą...czy też jej brakiem....ale to nic, poszła za to ostatnio w pędy :silly:
Pooglądam sobie u Ciebie
A te fabryczne krzesełka też są ładne...i pasują do reszty Twoich mebli
Ostatnio zmieniany: 30 Mar 2014 13:38 przez Grzesiu.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 14:45 #238642

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Daluś , czekaj aż się pojawią , ja już parę uszkodzilam :(
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 14:59 #238645

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Pięknie, pięknie u Ciebie, tyle roślin w słonecznym kolorze :flower2: Moja magnolia jeszcze w pąkach, ale lada moment będzie się działo :dance: Ale kwitną u nas już morele :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 17:43 #238663

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Magnolia i złotlin prześlicznie kwitną, u mnie jak w większości ogrodów na północy jeszcze daleko do czasu kiedy będzie tak kolorowo. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 18:58 #238679

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O tak, żółty kolor, wczesną wiosną jest niezastąpiony :woohoo: . Ja ogólnie lubię żółty w ogrodzie, ale teraz szczególnie mi się podoba :happy4: . Forsycja daje po oczach, a mam ją tuż pod oknem kuchennym. Nie można od niej wzroku oderwać :woohoo: .

U Ciebie już przekwitła magnolia? :dazed: Ależ w tym roku to wszystko gna :jeez: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 20:06 #238714

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, przekwita gwiaździsta, ta 'normalna' dopiero zaczyna otwierać pąki :flower2:
Żółty kolor wiosną w ogrodzie to jest to! W połączeniu ze świeżą zielenią listków tworzy ten radosny, wiosenny klimat :)
A w moim ogrodzie oprócz forsycji, złotlinu, prymulek, narcyzów, tulipanów botanicznych żółcą się całe połacie właśnie kwitnącego ziarnopłonu. Ja z nim nie walczę, chociaż wiem, że większość ogrodników traktuje go jak chwast i jako taki niszczy. Ja uważam, że jest piękny, a dodatkowo zadarnia mi każdy kawałeczek gołej ziemi:

ziarnopon.JPG


Beatko, moja wiosna zazwyczaj na początku sezonu jest mocno do przodu, ale już około maja wszystko ładnie się wyrównuje :)
U Ciebie klimat nieco surowszy, ale natura jest w miarę sprawiedliwa i -prędzej czy później - wszyscy mamy szansę cieszyć się poszczególnymi roślinkami.
Dla Ciebie zielony widoczek z hortensją pnącą w roli głównej:

hortensjapncalistki.JPG


Marysiu, moja morelka juz przekwitła i wcale mnie to nie cieszy, ponieważ w czasie kwitnienia akurat było dosyć zimno i padał deszcz, więc pszczoły niespecjalnie pracowały...Obawiam się, że znowu zobaczymy na drzewie trzy morelki na krzyż :(

Marzenko, z jednej strony dobrze by było poczekać aż wszystkie lilijki pokażą noski, a z drugiej - cebule z Lilipolu już 'się puszczają' i chętnie powędrowałyby do ziemi :garden1: Mi też wielokrotnie zdarzało się zniszczyć malutki kiełek lilijkowy bądż to w czasie prac porządkowych, bądź podczas sadzenia nowych roślinek...
Ale niektóre lilie są już całkiem, całkiem :dance:

lilienoski.JPG


Grzesiu, a jaka masz odmianę żółtej magnolii? Wiem, że są takowe, ale chyba dosyć rzadkie, bo nie przypominam sobie, żebym widziała w jakimś ogrodzie...
Stoliczek i krzesełka w tym roku przydały się wyjątkowo wcześnie; nawet dzisiaj piłam tam kawkę i jadłam ciasteczko z koleżankami-ogrodniczkami :drink1:

Siberko, mam dwa krzaczorki złotlinu w ogrodzie i dosyć ambiwalentne uczucia w stosunku do niego. Lubię go jak kwitnie, gdyż cały jest obsypany żółtymi kwiatuchami w kształcie pomponików, lubię zimą jego zieloniutkie pędy, których często używam do bukietów, ale nie lubię jego ekspansywności i corocznego wycinania suchych pędów. Ale kwitnie wcześnie (razem z forsycją) i dosyć długo. Co więcej - późnym latem powtarza kwitnienie, chociaż już zdecydowanie mniej obficie.

Oprócz wszelakich żółtych kwiatuszków, jest teraz w ogrodzie jeszcze jedna roślinka, która kwitnie...Kwiatuszki ma dosyć niepozorne, niezbyt spektakularne, w kolorze delikatnego, przybrudzonego różu...Nic specjalnego, ale jest ich mnóstwo, a to co zachwyca, to ...ich zapach! Nie znam innej rośliny o tak pięknym, subtelnym zapachu, unoszącym się dyskretnie w promieniu kilkunastu metrów...Chyba chciałabym mieć takie perfumy ;)
To oczywiście skimmia! U mnie spory krzaczek, absolutnie bezproblemowy.

skimiakwiat.JPG



skimiakwiaty.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, marta, VERA, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 20:12 #238718

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Po hortensji widać, że Twój ogród nadal w czołówce... moja dopiero rozchyliła pąki ;)
No i lilie... też nie próżnują!
Kawka i cicho zaliczone i u mnie (a nie powinnam, nie powinnam :oops: ), w równie zacnym towarzystwie... mężowskim ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Mar 2014 20:21 #238726

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dalu, masz dar przekonywania :devil1: Jutro na spacerku z psem obejrzę i powącham w ogrodniczym suwalskie skimie B)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Kwi 2014 10:31 #239212

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
No nie mogłam tu nie zajrzeć !!! Przecież już WIOSNA , a ja nie wiem co się u Ciebie dzieje . Muszę "przespacerować" strony od pocz. marca :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Kwi 2014 20:32 #239390

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Witaj Dalu W Sobótce to chyba inny klimat :woohoo: tak pieknie i kolorowo juz u Ciebie. Bardzo lubie żółty kolor w ogrodzie od razu robi sie słonecznie, cieplej i radośniej :) też mam sporo żółtego jak wiesz :) Jak długo masz kępę przebiśniegów u mnie jakos tak ubogo 2 słownie dwa kwiatki już drugi czy trzeci sezon czy to sie samo rozrasta czy trzeba dosadzić ? Na magnolię sie pognmiewałam były dwa podejścia i niestety zmarzły będę ogladała u Ciebie :) Pozdrawiam wiosennie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Kwi 2014 20:47 #239403

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Ależ ciekawe, żółte pomponiki ma złotlin - z zainteresowaniem obejrzałem zdjęcia.

Masz Dalu całą kolekcję kwasolubnych roślin - piękne kwiaty skimii!!
U mnie ciekawe kwiaty ma runianka japońska -
myślę, że ta zimozielona, zadarniająca krzewinka dobrze by pasowała do Twojej rabaty cieniolubnej lub kwasolubnej (chyba, ze już ją masz?)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.405 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum