TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Kwi 2014 08:52 #240985

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Cześć kochana :hug:
Z lekkim opóźnieniem, mam nadzieję, że wybaczysz- wszystkiego naj, zarówno tego ogrodowego jak i w sferze pozaroślinnej, zdrowia i uśmiechów :kiss3:
A jak tam pragnia kwitnie Ci już? Masz trochę do przodu niż ja a moje mają już malutkie pączki (przy okazji jeszcze raz za nie dziękuje ;) :hug: )
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Kwi 2014 09:52 #241012

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484


Dla Ciebie zielony widoczek z hortensją pnącą w roli głównej:

hortensjapncalistki.JPG



Ależ utrafiłaś z tą hortką, od lat zastanawiam się nad jej posadzeniem u siebie, jednak jakieś bliżej nieokreślone obawy wciąż powstrzymują przed takową decyzją. :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Kwi 2014 13:31 #241101

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, przegapiłam Twoje święto :oops: :flower1: Wszystkiego najlepszego, dużo sił do ogrodownia :flower: i wielu przyjemnych chwil w ogrodzie :garden1: . Kwitnąca, olbrzymia magnolia wspaniała :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Kwi 2014 19:29 #241193

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu ależ cudowna magnolia :woohoo: Nie mogę oczu oderwać. Mam takiego samego rodka... ale mój nawet nie myśli o kwitnieniu.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 08 Kwi 2014 13:25 #241889

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Wszystkiego dobrego Dalu :flower1:

wspaniała magnolia, ach co za widok!!!

zazdroszczę miejsca na nowe rabatki - Gibraltar i reszta...
Nigra mi się bardzo, bardzo podoba - kwiaty pachną lekko cytrynowo :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Kwi 2014 13:08 #242182

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Adrianie, dzięki za życzenia :hug:
Ta magnolia na ostatniej fotce, niestety, nie moja, ale ja też nie mogę narzekać - w tym roku moja gwiaździsta pięknie kwitła, Galaxy, jak zwykle, kwiaty wielkie, ale niezbyt liczne, a nowo zakupiona Nigra na razie pozostaje niespodzianką :)

magnoliagalaxy.JPG






Moniko, powolutku zaczyna się festiwal rododendronowo-azaliowy. Teraz pięknie ubarwia ogród m.in. P.J.M. Elite:


azaliaP.J.M.Elite.JPG






Beatko, jeżeli masz jakąś solidną podporę, najlepiej duże drzewo, kupuj bez namysłu! Hortensja pnąca początkowo rośnie wolno, ale jak się rozhula, to ho,ho! pięknie oplata drzewo, a jak kwitnie! Moja w tym roku ma mnóstwo pąków, więc niebawem pokażę ten hortensjowy spektakl.

Paulo, dzięki!
Pragnie jeszcze nie kwitnie, ale u mnie rośnie w kącie ogrodu, w bardzo cienistym miejscu...

Elu, na fotce przed czereśnią widać nasz grill ;)
W tym roku wiosna wczesna i wyrywna, więc nic dziwnego, że i u Ciebie wszystko kwitnie wcześniej B)
Nie dziwi mnie, że zauroczyła Cię Irenka! A ponieważ azalie są mniej wymagające niż rodki, możesz liczyć na piękne kwitnienie.
Jeśli Twój rododendron ma blade listki, spróbuj spryskać go porządnie Substralem Magiczna Siła do Rh. Dalsze kroki, to wymiana ziemi na specjalną mieszankę dla Rh...

Ewo, skimia faktycznie wabi owady wszelakiej maści; bardzo za to ją lubię :flower2:

Ewelinko, mój pierwszy rodek kwitł już marcu :eek3: Ten rok jest rzeczywiście niesamowity - brak zimy i bardzo ciepły marzec zrobiły swoje. Na przykład drzewa owocowe kwitną wszystkie naraz - czereśnia wczesna, późniejsza, wiśnia, grusze, śliwa...Nawet jabłonim zaczynają pękać pąki...

Kwiat czereśni:


czereniakwiaty.JPG


Romuś, Ty czekaj cierpliwie na Twoje kwitnienia i ciesz się, że wszystko jeszcze przed Tobą! Ja za chwilę będę musiała znowu czekać cały rok na magnolie czy inne kwiaty :(
Dla Ciebie dzisiaj taki kwitnący widoczek:

szafirkiiprymulki.JPG


Iwonko, miałam urodziny, to i coś tam sobie kupiłam bez większych wyrzutów sumienia ;) M.in. Takiego przystojniaka - Katsura?

klonikzb.JPG


A ziarnopłon teraz to mam dosłownie wszędzie!!! I dobrze, bo zagłusza wszelkie chwasty.

Siberko, naprawdę Rosarium U. to taki potwór? Nie wiedziałam :think: A wygląda tak niewinnie i pani sprzedająca tak ją zachwalała...

Wiesiu, złotlin w tym roku naprawdę jest piękny :flower1: Kwitnie razem z forsycją, ma taki sam kolor, ale uważam, że jest od forsycji o niebo ładniejszy...
Dla Ciebie coś w kolorze blue:

brunerakwitnca.JPG


Dziękuję też serdecznie wszystkim, którzy pamiętali o moich urodzinach i złożyli mi piękne życzenia :hug:
Bardzo, bardzo to było miłe :hearts: Dzięki Romuś, Pawle, Gosiu, EmTe, Wiesiu, Iwonko, Dorciu, Aniu :)
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam...

hiacyntliliowy.JPG


W dzień moich urodzin toast wypiłam ...sokiem brzozowym. Jest naprawdę pyszny, orzeźwiający i naprawdę to samo zdrowie :idea1:
Tym bardziej, że mój, własny - w tym roku sama ściągałam sok z mojej ogrodowej brzozy. Już skończyłam, bo pokazały się listki, ale u kogo brzoza jest we wcześniejszym stadium i jest dość 'dorosła' - szczerze polecam brzozową kurację u progu wiosny :teach:

brzozasok.JPG


To mało reprezentacyjny fragment ogrodu, ale bardzo pożyteczny (kompostowniki, graciarnia...) :oops:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2014 13:10 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, lucy09, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Kwi 2014 13:36 #242189

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dalu, poproszę o szczegóły pozyskiwania soku z brzozy. Rozumiem, że nawierca się otwór... Jak głęboki i co zrobić, żeby sok spływał do wężyka, a nie po korze?

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Kwi 2014 15:20 #242206

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, po lekturze różnych wątków dot. tego tematu, wiem już co nieco.
A więc otwór wierci się na wysokości ok. 60 cm nad ziemią. Mój M. zrobił to wiertarką; otwór ma średnicę ok. 0,5cm. Do otworu włożyliśmy plastikową rurkę, a pod nią stała butelka. Najwięcej leci w nocy - nam przelewała się butelka 2,5 litrowa. Ogółem w ciągu doby zbieraliśmy z 5 litrów soku :drink1: Sami nie dawaliśmy rady pić na bieżąco - obdarowywałam tym dobrem koleżanki.
W sumie ściągaliśmy sok przez 6, 7 dni; w momencie, gdy na brzozie rozwinęły się listki - właściwie sok przestał lecieć.
Tutaj trochę widomości na ten temat:
polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykuł,10008586.html
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, piku, anabuko1

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Kwi 2014 14:50 #242431

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dala zaciekawiłaś mnie tym brzozowym dobrem :ohmy: Aż się zastanawiam nad jakąś sporą brzozą na naszym pasie ziemi :bad-idea:
Szafirki z prymulami. Czemu na to wcześniej nie wpadłam. Zjawiskowo :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Kwi 2014 14:57 #242434

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Odkryłam na jednej ze swoich rabatek kępkę ziarnopłonu :woohoo: Nawet sobie nie wyobrażasz, jak się ucieszyłam :devil1:
Pójdzie na hostowisko :devil1:

100 lat wśród przemiłych ludzi i wymarzonych kwiatów :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2014 07:00 #242742

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Teraz to się zaczyna prawdziwy ocean kolorów i kwitnień :)
Rh już kwitną, drzewa,oj cudna pora :P
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2014 18:18 #243130

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Witaj Dalu :hug: już azalie pokazują kolorki wyjatkowo wcześnie w tym roku prawda ?, zastanawiam sie kiedyś nad złotlinem ale pamiętam, że przestrzegałaś mnie że zajmuje dośc dużo miejsca, a może są formy pienne albo inne wynalazki. Kwiatki mają taki śliczny kolor :) Kwitnące drzewka owocowe to też jest to na co czekam co roku i zapach czereśni super :) Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2014 20:55 #243214

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
W ubiegłym roku też zbieraliśmy sok z brzozy, ale nikomu to nie zasmakowało. Bardzo szybko się toto psuje
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2014 21:42 #243240

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-do widoku takich azalii to u nas trzeba poczekać dobre dwa tygodnie.
Nasz domek stoi pomiędzy dwoma zagajnikami brzozowymi a o ściąganiu soku słyszę po raz pierwszy,szkoda,że dopiero teraz.W przyszłym roku zastosujemy tę kurację.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Kwi 2014 20:52 #243491

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, moja brzoza już wypuściła listki, więc skończyliśmy już tegoroczne spuszczanie soku. A szkoda, bo świetnie się czułam w czasie brzozowej kuracji :)
A tak wyglądają moje kwitnące różaneczniki dzisiaj. Fotki jeszcze ciepłe, a właściwie zimne, bo ziąb na dworze okrutny:


azaliaP.J.M.JPG



azaliewczesne.JPG


Iwonko, 'mój' sok bardzo nam smakował. Miał fajną, niską temperaturę, a smak właściwie ...wody żródlanej z lekką nutą żywicy. A zepsuć się nie miał szans, bo my piliśmy go sporo, a nadwyżkami częstowałam gości i obdarowywałam rodzinę i znajomych :drink1:

Isiu, witaj wiosennie :bye: Kwitnące drzewa owocowe kocham :hearts: To jeden z najpiękniejszych momentów w ogrodzie...A jeszcze w tym roku wszystkie drzewa owocowe kwitną prawie jednocześnie :eek3: Nawet jabłonie już prawie, prawie otwierają pąki, a wczesna czereśnia zaczyna sypać płatkami i trawnik wygląda jakby śnieg padał...
Kwitnie jeszcze taka azalka, nazwy nie pamiętam, ale ma niesamowity niebiesko-liliowy kolor, którego mój aparat nie łapie:


azalianieb.rozkwit.JPG


Aniu, kwitnie faktycznie już sporo, ogród jest piękny - świeży, radosny i kolorowy...Szkoda tylko, że pogoda paskudna i nie pozwala się cieszyć tymi kwitnieniami.

narcyzywczesnebiae.JPG


Siberko, w podzięce za życzenia dla Ciebie pierwsze hostki:


hostawiosna.JPG



hostakyimarzanka.JPG


Paulo. brzoza to obowiązkowe drzewo w ogrodzie ;) Oprócz tego, że jest piękna, roztacza wokół siebie niesamowitą aurę, dobre fluidy! A jej sok wczesną wiosną to prawdziwy eliksir zdrowia :teach:
Kremowe prymule ładnie wyglądają z szafirkami. Ale czyż te żurawkowe młode listki prześwietlone popołudniowym słońcem nie są urocze?


urawkazhiacyntem.JPG


Dzisiaj pogoda była taka, że nawet moje pieski, zazwyczaj chętne na spacerki, nie miały ochoty nosa wyściubić z domku ;)
Zimno, wietrznie, trochę słońca, a za chwilę deszcz :angry:
Wyskoczyłam na chwilę do ogrodu, podlałam rozcieńczonym końskim obornikiem róże i powojniki i cyknęłam parę zdjęć...
Szkoda, bo jest teraz tak pięknie, że można by godzinami patrzeć, patrzeć i podziwiać te niesamowite cuda przyrody...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, VERA, EmTe

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Kwi 2014 22:11 #243535

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu widać po zdjęciach jak daleko my jesteśmy w tyle...patrząc po kwitnieniu roślin i krzewów...u Ciebie takie już duże hosty a i mnie dopiero wystawiają noski z ziemi...złotlin -ledwo widoczne pączki ...a o kwitnieniu azalii trzeba czekać ...u was widocznie nie było śniegu i mrozu...obłędnie jest u ciebie ...ziarnopłon też tępię jak mi wychodzi tam gdzie nie trzeba...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Kwi 2014 16:28 #243718

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
O tej porze roku wyjątkowo pięknie wyglądają kwitnące drzewka owocowe :)
U Ciebie Dalu już w pełni wiosna: magnolie szaleją, wszelkie wiosenne kwiatuszki w pełnej krasie, kwitąa pierwsze rh , a ja mam dziś za oknem oknem prawdziwy kwiecień:

"Kwiecień"/Staff Leopold/

Po niebie pędzi chmur konnica
I mruczą dzikie zwierzęta.
Drzew nagie szczyty gnie wichrzyca
I zmiata kurz jak na święta(...)

Kwietniowa burza niecierpliwa
Spieszy krokami wielkiemi
I w pochód cały świat porywa,
Deszcz bębni marsza na ziemi(...)

Tak właśnie jest w Poznaniu :jeez:

Planowałam prace w ogrodzie , a tu masz babo placek. Ale nic to - przynajmniej nadrabiam zaległości na FORUM :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Kwi 2014 13:56 #246031

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Witaj Dala:)

Nie wiem czy mnie pamiętasz z FO, ale ja doskonale pamiętam Twój ciepły ogród u stóp Ślęży :)

Zastanawiałam się co się z Tobą stało, że zniknęłaś no i już wiem :)
Cieszę się, że ponownie będę mogła do Ciebie zaglądać :)

:flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.582 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum