TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 23 Lip 2014 16:50 #285633

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ale mieliście spotkanie! :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 23 Lip 2014 21:14 #285739

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jak pewnie wiecie :) odbył się kolejny szkółking lubelski, o którym za chwilę opowiem, ale najpierw odpowiem na wcześniejsze wpisy.

Marta, jak wykoszone, to chyba wykos ;) Kwitnąco jest, pięknie to nie wiem, skoro wśród kwitnień daje się zauważyć żółte ;) A zakupy to były w przeddzień Waszej wizyty, widziałaś, a nawet więcej ;) Upały na mnie działają omdlewająco, mam wrażenie, że znasz to uczucie ;)
Wiesiu, ano niestety, to już... Zapomniałam o tym, który kwitnie już ze trzy tygodnie!

Helenium 'Morheim Beauty'

DSC_0463_2014-07-23.JPG


Widzisz, ja już rutewkuję od pewnego czasu, z różnym powodzeniem... Ale bardzo się cieszę, że ta akurat rutewka mi przetrwała, bo inne delavayi, w tym 'Hewitt's Double' padła po zimie :(
Krwiściąga mam od dwóch miesięcy jakoś, ale to zimuje bez problemu.
Iwona, to miło, że się jednak odezwałaś i miło też czytać, że mój ogród zaliczasz do ulubionych :) Dziękuję, będę się nadal starać! :)
Ulka, za "smacznie" dziękuję w imieniu cioci :) Z tego, co tam słyszałam, to chyba Ambrozja, ale nie wiem, czy o tę chodzi, no ale jest jedyna znana mi nazwa truskawki :rotfl1: Oj, o Sendze sławetnej zapomniałam! ;) Jak to każdy inaczej patrzy, ja swoje liliowcowe rabaty szacuję ;) na cztery :lol: , trzy duże i jedną malutką! :rotfl1:
Ale to się wszystko zmieni! Hm... Osobiście nie znam nikogo takiego, ale to też się może zmienić :) Niektórzy szaleją ;) Szkoda, że nie mogłaś być z nami...
Dorotka, rutewka cudo! Popatrz teraz...

DSC_0082.JPG


Moje różowe delawayi dwie zmarzły, tym bardziej się cieszę, że ta się ostała. Sanguisorba jedna mi wystarczy, a Ty zrób coś swojej, żeby rosła, bo piękna jest, do różowych róż świetna! A dlaczego pytasz, czy jeżówka z trytomką i liliowcem to na białej? :rotfl1: Że co, żółtawo? :rotfl1: W toku rozmów sama ze sobą dopuściłam pastelowe żółcie na białej:lol: Ona nieortodoksyjnie biała przecież! :rotfl1:
Lilia się Triumphator wabi, na wyprzedaży była ;)
Dorcia, ale czy to coś da? :unsure: Zaklinanie rzeczywistości rzeczywistość ma w poważaniu ;)
Ładnie pracuję? :) Bo jeszcze trochę widzę ;) Dorcia, trawa koszona w tym roku co chwilę! ;) Niebywałe! :lol:
Małgoś, bo ta jeżówka jest najpiękniejsza, hm...a Aloha? No już sama nie wiem... Płot się niebawem trochę od liliowców uwolni, zmiany, zmiany! Tylko niech się te upały skończą! :angry:
A ja wręcz przeciwnie, przekonuję się do jeżówek na nowo, a Twoje przecież niewinne... A ładne te pomyłki? No domyślam się, że nie ;)

W sobotę miało miejsce wydarzenie, na które czekamy cały rok! I zawsze jest wiele radości, a potem nieodłączny smutek...
Kto był wiadomo dzięki nowej ten tego ;) tradycji, czyli podpisom gości na deskach domeczku tak zwanego... Dziękuję, Gorzatko, bo moje zdjęcie nie wyszło najwyraźniej ;) Brakuje tylko podpisu vity, która musiała na chwilę do domu i keri, która musiała wcześniej do domu.
Upał był morderczy, ale mężnie stawialiśmy mu czoła, objeździliśmy co trzeba było i wieczorkiem do mnie, a potem do miejsca tzw. ubytowania ;)
Bardzo wszystkim dziękuję za taki dzień z kawałkami dni sąsiednich ;) Jest potem co wspominać... I czekać do następnego razu :)

Gorzatko, dziękuję za Twoje spojrzenie i za całą resztę! :hug: Zwłaszcza podoba mi się zdjęcie z tym pięknym miskantem, który w kupce kamieni wyrasta! :rotfl1:
Ewa, ja również! :hug: O, jeszcze Kazimierz! Że też tam nie ma szkółek porządnych w okolicy! ;)
Ewo majowa, doskonale Cię rozumiem, że do pełni szczęścia i do białych róż ;) Ci tej rutewki brakuje, mam nadzieję, że już niedługo :)
Monika, wielka szkoda, że musiałaś wracać, nie tracę jednak nadziei na dłuższe posiedzenie za rok! :hug:
Dziękuję, a tam dumna, no może trochę i z niektórych ;)
Kasiu, spotkanie bardzo fajne, okoliczności przyrody w większości też :)
Na pewno można wysiać i raczej na pewno ;) powtórzy cechy, tylko wyobrażasz sobie wielkość nasionek? Dla mnie przerażająca ;) , ale chętnie zbiorę :)
Ewa, no jak nie rosną! Nic mi tak dobrze nie rośnie jak chwasty! :rotfl1: Rozszalałe! ;) Ale zwalczam! :)
Elu, że niby kłamię? ;) To wszystko prawda, nawet pokrowce! ;)
Zmieniające się fascynacje to też prawda! :) Ale to jest dobre, to świadczy o twórczym podejściu! ;) Zapobiega wypaleniu i w ogóle ;) A że skarby wychylają się w różnych momentach, to już przywilej skarbów ;) Pozostaje bywać częściej, zapraszam nieustająco! :)
No jakoś nikt nie wspomina! :rotfl1: Dziękuję Ci, Elu za inaugurację, szkoda tylko, że się nie podpisałaś! :rotfl1: :happy3: :happy4:
Nie zamierzam aż pod tamtą furtkę, to by mnie zabiło chyba! :lol:

I tu muszę zdać relację z kolejnego wydarzenia!
Już mówiłam, że wielki smutek po wyjeździe gości... Na szczęście była radosna perspektywa kolejnej wizyty, która to rozjaśniała przyszłość i wybitnie poprawiała samopoczucie :)
We wtorek wreszcie ;) przyjechały do nas przefajne tabazowiczki - Dorota Danuta i Krystyna :) Byłyśmy najpierw w OB, tu towarzyszyła nam jeszcze Kasia katri, potem wizyty w ogrodzie vity i u mnie. Pouczające rozmowy o roślinach i nie tylko ;) , ogromna dawka pozytywnego myślenia, dziękujemy pięknie!
Przybyły kolejne podpisy na deskach, ale zdjęcie mi nie wyszło...

Dorotko, pochwały z Waszych ust! Jam niegodna! :) Baaardzo się cieszę, że w końcu się udało, no i skoro już raz się udało, to oznacza, że może się udać i drugi, trzeci i tak dalej, i tak dalej :) Bądźcie przygotowane na kolejne namolne propozycje! :lol:
Vituś, a jakże jak w niebie! Niebo widoczne niemal z każdego miejsca, niewiele je przesłania! :rotfl1:
Ale drzew przybywa ilościowo, idzie ku lepszemu ;) Rabata przytojletowa? Trzeba się z tematem zmierzyć ;)
Aguś, a może by się tak raz wziąć i przekonać osobiście, jak to jest na tych szkółkingach? ;) A potem to już poleci... ;) Nastroje są naprawdę wspaniałe :) Nie wierzę w to, co mówię, ale ja mam już dość tego upalnego lata... :crazy:
Piotrek, piękne są trytomki, skuś się skuś! :) Cieszę się z twojego szczęścia, a podzielę się i moim :) , bowiem mnie bardziej interesowała inne Twoje zadanie ;) , wspaniale się spisałeś, paczka dziś dotarła, roślinki w nienaruszonym stanie, bardzo, bardzo dziękuję! :flower1:
Tomku! Kiedy tylko grzeczny kolega zechce! :) Bo takie większe spotkanie to chyba za rok dopiero, chyba że mili goście postanowią inaczej :) Ale ja jestem, czuwam, zapraszam, kiedy tylko zechcesz! :) Gorzatka dobrze mówi :)
Shiralciu, no mieliśmy... Ale i będziemy mieć jeszcze niejedno! Pozytywne myślenie włączamy! :) I na fali tegoż ;) wydaje nam się, że i poznanianki kiedyś dołączą! :)

Trudno wrócić do szarej czy też kolorowej ;) rzeczywistości po takich wydarzeniach, ale trzeba! Najlepiej sadzeniem, sadzenie najprzyjemniejsze ;) , toteż sadziłam dziś i przesadzałam ( znów się koncepcja zmieniła :rotfl1: )
No i tym przesadzaniem chyba sprawiłam, że się niebo nad roślinami zlitowało i popadało na tyle solidnie, że zarządziłam odwrót...

Widok na podlewaną białą rabatę, trytomki przemycam ;)

DSC_0147_2014-07-23.JPG


Hortensjowo...

DSC_0145.JPG


Trawowo...

DSC_0098_2014-07-23.JPG


Echinacea 'Coconut Lime'

DSC_0080_2014-07-23.JPG


Moja przedziwna szkarłatka 'Silberstein', to jedna roślina...

DSC_0123.JPG


Busz ;)

DSC_0126.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633

Martowy ogród 23 Lip 2014 21:28 #285744

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja tylko chciałam zauważyć ;) że jeszcze kilku podpisów brakuje... a już Ty, Martulu wydedukuj, których?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Lip 2014 22:40 #285777

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Martuś - cieszę się, że dotarły w dobrym stanie. Spakowałem je ciasno, ale przynajmniej nie miały się jak po paczce przemieszczać :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Lip 2014 22:48 #285782

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
artam wrote:
Aguś, a może by się tak raz wziąć i przekonać osobiście, jak to jest na tych szkółkingach? ;

Matuś nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała, jednak szara rzeczywistość trzyma mnie kurczowo pazurami :cry3:
Jeżówki.... cudeńka, uwielbiam je i mimo tego , że są delikatne i różnie to bywa w zimowaniu chyba się skusze i kupię kilka odmian B) U mnie intensywne roślinne wykopki, więc gdzieś zmieszczę B) :happy:
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 22:50 przez AGNESS.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Lip 2014 23:21 #285800

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marto kochana !

Melduję się wreszcie i ja. Wczoraj wieczorem wróciliśmy do domu z naszych podróży. I co?
I smutek ogromny towarzyszył mi już od Sandomierza ,kiedy to udaliśmy się w drogę powrotną z Lubelszczyzny.

Dziękujemy za wspaniały szkółking :P i cudowne chwile !Było wesoło i baaaardzo sympatycznie :kiss3:

Lecę coś wrzucić do wątku lubelskiego ( czy otrzymamy honorowe obywatelstwo ? :happy3: )



PS.
Upppssss....Chyba jednak wrzucę u siebie ;)
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 23:36 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Lip 2014 07:29 #285830

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Zimno dziś u mnie :unsure: - nie da się pracować w takich temperaturach :tongue2: .

Co chwilę kosisz trawę i się nie chwalisz? :dazed: Niebywałe :happy3: . Ja też koszę co chwilę - ale to już standard :happy3: . Dodatkowo teraz trawą mulczuję dwie rabaty, na których nie mam agro ale mam glinę. I to działa :supr3: - dżdżownice pracują aż miło :dance: .

Czy ja dobrze przeczytałam, że liliowce wróciły do łask? I że szykują się nowe zakupy liliowcowe? :woohoo:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Lip 2014 11:32 #285913

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta nie wiem, czy ktoś już pisał, ale rośnie wszystko na tej Twojej działeczce jak na drożdżach :woohoo: no może róże nieco słabiej :silly: ale i tak pięknie kwitną jak na tę porę :funnyface:
Iglaki doskonale się mają na piaseczku :lol: a i liściaki wyraźnie podskoczyły do góry :woohoo:
Pięknie jest i zacisznie przy domeczku się zrobiło.
O domku z serduszkiem jeszcze napomknę :funnyface:
Więcej takich wizyt :teach:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Lip 2014 20:52 #286071

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta !Proszę o b. szybki kontakt telefoniczny
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Lip 2014 22:17 #286678

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
"Hortensjowo" jest przecidnym miejscem! :) Jakie odmiany się tam znajdują?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Lip 2014 16:34 #286839

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Oj, przy hortensjowym zakątku popełniłam faux pas!
Bo myślałam ,ze to wszystko jedna odmiana ... :oops:

Ale ja zupełnie na tym się nie znam.

W martowym ogrodzie tyle rarytasów , czasem aż się bałam dalej wejść stopą w rabatę :happy3:
A nuż tam też coś rośnie?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Lip 2014 21:13 #286918

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
No proszę znów spotkania.....ja oczywiscie dowiaduję się ostatnia o ogrodowych zbiórkach.... :rotfl1: ,wypadłam juz z obiegu zupełnie.Swoja drogą dobrze, że dziewczyny wstawiaja swoje spojrzenia na cudzy ogród, zupełnie inny wymiar...... :bravo:
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2014 21:42 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Lip 2014 21:39 #287262

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, no i z niewielką pomocą przyjaciół wydedukowałam ;) Ewa już się wpisała, A Magdalowie będą musieli Zuzię za rok przywieźć! :)
Piotrek, bardzo profesjonalne pakowanie! Jeszcze raz pięknie dziękuję! :)
Aga, no wiem, wiem, ale nie tracę nadziei :)
A jeżówki, pomijając niektóre niewdzięcznice ;) , przezimowały u mnie doskonale i na nowo się zaczęło kupowanie... Bo nie tylko dobrze przezimowały, ale jeszcze przyzwoicie się rozrosły, zobacz choćby tu...

DSC_0158.JPG


U mnie też wykopki będą, bo się koncepcja zmieniła! :)
Magda, no to się bardzo cieszę, że się na Lubelszczyźnie podobało, zabytki też mamy nie najgorsze ;) , nie tylko szkółki :) Smutek to nieodłączny element takich spotkań, ale trzeba planować nowe i mija :) Bardzo było fajnie, tylko jak zwykle za krótko... Jakbym mogła o tym decydować ;) , to bym Wam przyznała! :hug:
Dorciu, czy Ty pisałaś w ten cudowny czwartek, kiedy to ja wszystko posadziłam, wiele przesadziłam, poplewiłam i nawet mogłabym jeszcze wykosić, gdyby nie to, że było wykoszone? :rotfl1: Ależ się chwalę, już chyba piąty raz w tym roku się pochwaliłam! :rotfl1: U mnie samo się mulczuje, bo kosza nie zakładam...
Zakupy liliowcowe... No chyba nie za bardzo, pół liliowca na spółkę z Markitą kupiłam, to raczej słabo... :rotfl1:
Jolu, no nikt jeszcze nie napisał, dziękuję Ci! :) Ale ustnie wymogłam na wielu osobach taką odpowiedź, dopytując się intensywnie :lol: Ja głównie o drzewach pytałam, o róże nie było co pytać! :happy3: Domek z serduszkiem już został obsadzony podłym Palibinem, co trytomkę zasłaniał. Więcej nam takich wizyt, słyszą mili goście? :)
Ewa, no dzięki temu, że się Anetka wpisała, to wiem, o co chodziło, bo nie było widać Twego postu, ale dałyśmy radę :)
Anetka, a bez problemu Ci odpowiem :) Takie pytania są dobre, bo zmuszają do gimnastyki umysłu! Pink Lady, Phantom, Sundae Fraise, Great Star i dwie Vanilla Fraise, mała i duża :)
Magda, wybaczone Ci! ;) Widzisz, Vanilla Fraise dwie...le nie dublujemy hortensji, takie bogactwo odmian, nie wolno ;) dwóch takich samych sadzić :)
A dlaczego się bałaś, wszak było widać, gdzie ziemia, gdzie roślina! Wyplewione było! :lol:
Ewa, a jak proszę, mówię... Odbiorę skąd trzeba, odwiozę, gdzie trzeba, to nie! A może jednak? :)
Właśnie przez tę groźbę ;) wstawiania zdjęć trzeba mniej więcej wszystko wyplewić! :rotfl1: Bo w takiej sytuacji my nie wybieramy tych fragmentów ogrodu, które się nadają ;) A goście mogą być bezwzględni! :lol: Ale nie byli! :)

To ja może zacznę od Ścianki Gości? :) Trochę wpisów przybyło... :)

DSC_0223_2014-07-28.JPG


Sobota - kolejny cudowny dzień!
Nieoceniony M. Ewy F. oprócz Ewy oczywiście przywiózł na szkółking Polę i Tabazkę! Obowiązkowe ;) punkty zostały zwizytowane, w tym Złota Rybka, w której panowie orkiestra zagrali dla Poli na specjalne życzenie :) A potem krótkie, za krótkie :( wizyty w ogrodzie vity i u mnie... Noc nas wygnała... ;)
Ale przesympatyczne spotkanie, śmiechu kupa i wesela!
Goście byli nie tylko mili, ale też bardzo pomocni! ;)

DSC_0210_2014-07-28.JPG


Ale pojechali... I znów do rzeczywistości trzeba było wrócić...

Rzeczywistość nie rysuje się w tak najgorszych barwach... Bowiem ochoczo kwitną trytomki!

'Alcazar'

DSC_0222_2014-07-28.JPG


'Mango Popsicle' Polecam tę odmianę, jest bardzo chętna do kwitnienia...

DSC_0221_2014-07-28.JPG


I taka cudna NN...

DSC_0225_2014-07-28.JPG


I widoczek trytomowy :)

DSC_0138.JPG


Zakwitł mi też o dziwnej porze rutewnik zawilcowaty...

DSC_0136_2014-07-28.JPG


Lilie... Te, które się ostały od psiego pogromu... Strasznie łamliwe są...

DSC_0231.JPG


DSC_0083.JPG


'Lady Alice' Najpiękniejsza i w ogóle się nie rozrasta...

DSC_0141.JPG


A trytomka jeszcze...

'Lemon Popsicle'

DSC_0078_2014-07-28.JPG


Scutellaria incana

DSC_0236_2014-07-28.JPG


A jeszcze powiem, że nie tylko spotkanie było bardzo udane, zakupy też! Pokażę nowe floksy, bo ładne, zwłaszcza jeden...

'Cosmopolitan' i 'Younique Bicolor'

DSC_0219.JPG


Widoczki...

DSC_0168_2014-07-28.JPG


DSC_0131_2014-07-28.JPG
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 21:49 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, gorzata, Tabaaza, Alina-277, Robaczek, andrzejek, Amlos, dkny, piku, xMonia

Martowy ogród 28 Lip 2014 22:23 #287283

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Spotkania zazdroszczę, może kiedyś jeszcze dziewczyny zawitają w nasze strony ;)
A teraz gadaj gdzie te floksy sprzedają :rotfl1: ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Lip 2014 07:27 #287338

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Podoba mi się ta ściana pamięci :woohoo: .

Marta - muszę przyznać, że trytomy to Ty masz ładne. Muszę sobie jeszcze z torebusię wysiać :wink4: , bo te co mi kwitły w tym roku zasłużyły na więcej koleżanek :happy: .

Pół "takiego!" liliowca to nie tak słabo! Zresztą przy Twojej kolekcji, to zakupy hurtowe nie są już takie proste :P .

Zadziwiasz mnie z tym koszeniem :dazed: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Lip 2014 10:41 #287381

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Oj kurczaczki, kusisz tymi trytomkami - oj kusisz! A co będzie jak się skuszę?! Gdzie ja kolejną rabatkę zorganizuję... :crazy: :happy:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Lip 2014 12:44 #287421

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marta, trytomki - moje niespełnione marzenie...Pamiętasz, planowałam je posadzić razem z kannami i rącznikami na egzotycznej rabacie, ale zwyczajnie się nie zmieściły :angry: Może w przyszłym roku?
Fajne spotkania wakacyjne! Ja też nie mogę usiedzieć na miejscu i - mimo upałów - nosi nas to tu to tam ;) Za nami 'stolyca', ale raczej mało ogrodowo (M.!) Bardziej zabytkowo-wystawowo- knajpiano, przed nami - m.in. Gdańsk B)
Pozdrówka upalne :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Lip 2014 18:21 #287498

  • Poll
  • Poll's Avatar
Na martowej scianie pamięci napisałam :
'Poll ...
ta od host
PS. Hosta la vista Marta' :)
... i mam nadzieję,że pisak, którym skreśliłam te słowa jest wyjątkowo trwały. :lol: Chciałabym wrócić Martuś do Twojego ogrodu za jakieś 4-5 lat, kiedy drzewa podrosną dając upragniony cień.Ciekawa jestem, czy wiele przez ten czas się zmieni...Nie pisze o ilości nasadzeń - wiadomo, przybędą zapewne setki nowych roślin - ale patrząc na mój młody ogród, widzę co roku duże różnice w jego wyglądzie. Dojrzałe drzewa i krzewy całkowicie zmieniają ogród. :bravo: Żałuję bardzo,że tego dnia zapomniałam o aparacie,że nie mam ani jednego zdjęcia z Twojego gospodarstwa. :( Ciesze się z kolei,ze patrząc na Twoje fotki, już potrafię je umiejscowić.

Podejrzewających, iż ofocona rączka pełna chwastów należy do mnie, muszę zmartwić ...Podczas, kiedy niezmordowana Tabciula ganiała, podpielała, dyskutowała, prezentowała walory roślin, Polcia leżała na trawce, albo na leżaku i dopieszczała martowego pieska :P , oganiała się od meszek :blink: i dopieszczała swoje płuca. :oops: :lol:

Martuś, jeszcze raz wieeeelkie dzięki :hug:
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 18:22 przez Poll.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.772 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum