TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 09 Lut 2015 23:01 #338982

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Fajnie że jesteś :) , a ja się zastanawiam czy nie iść w paprocie , chociaż w grudniu ścieliśmy największego świerka więc nie wiem jak będzie u mnie z cieniem ;)
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 10 Lut 2015 08:40 #339061

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
No czytam , czytam o tych roślinnych priorytetach i jakoś ani słowa o irysach i liliowcach :whistle: :whistle: czyli co miłość do nich całkowicie odeszła i rozwiała się jako dym :think: :think: :think: o floksach też ani słóweczka :dry:.......... przekwitnie Ci wszystko na wiosne i na co będziesz czekać latem :kiss:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2015 08:42 przez mirdem.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Lut 2015 11:26 #339112

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Marta jesteś bardzo nietrwała w uczuciach :) chociaż może to i dobrze bo wciąż coś nowego...muszę spróbować ;)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Lut 2015 14:51 #339145

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Oj tam oj tam czepiacie się Marysi / ostatnio ja tak przechrzciłam / a dziewczyna ma może nowe plany ...każdy z nas je ma ...ja tam co roku je zmieniam :happy4: pewno wszystko będzie tylko troszkę na dalszym planie ...ja na przykład jeszcze nie wiem co będzie na tym bliższym ...takie "stałe uczucie " robi się nudne ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Lut 2015 21:39 #339598

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Róże zajmują nieodwołalnie pierwsze miejsce, choć brat mnie ostatnio uświadomił, że wcale nie są aż takie piękne :unsure: Ale nie był u mnie w czerwcu, kiedy to kwitną i pachną wszystkie 200 krzaków, więc się nie zna :) Jednak w zakupach wiosennych przeważają epimedia i rutewki, tradycyjnie dosadzę też kilka powojników. Już się nie mogę doczekać :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Lut 2015 22:53 #339620

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Wątek odtajał po zimie. I co ja czytam? Hostki zdetronizowane!!! :placze: Żeby to jeszcze dla kulek a nie epimediów to łatwiej bym pogodził się z tą zmianą. :bad-idea:
Myślę, że jak hosty wzejdą wiosną wrócą na właściwe im miejsce. :dance:


DSC_0099.jpg
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Lut 2015 18:51 #339744

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
katja wrote:
W sobotę w drodze w ... rodzinne strony przejeżdżałam koło kultowej "Daglezji" :) , ale chyba nieczynne było. Oczywiście pomyślałam o grupie lubelskiej :flower1: i żałowałam, że to zima. Jechałam do Świdnika, ale Lublina nie widziałam :search:. Pięęękna obwodnica :)

:flower1:, katja, pięęękna obwodnica! Wczoraj wracałam ze wschodu do Lublina, na chwilę się zamyśliłam i wylądowałam w Świdniku! Zjechać łatwo, wrócić oj, przypomniałam sobie kawałek tego miasta.
Stylowa, tylko nie Marysia! My tu z Lublina protestujemy na taką zmianę imienia. Marta nic z Marysi nie posiada, chociaż pierogi potrafi zrobić wyśmienite.
Dobrze, że Marta ciągle czymś nowym się zachwyca. Mnie najbardziej to żal odstawionych na boczny tor irysów. Bo liliowców to wcale nie żałuję, za bardzo nie lubiłam ich oglądać, ale irysy, oj lubiłam!
Ruch w temacie musi być, bez Marty i jej priorytetów to marazm i zgnilizna...

Wybacz Marta, że tak się tu rozpisuję, na wiadomość czekam ale jakoś nic!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Lut 2015 19:54 #339788

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Vita :) , fajnie teraz jest... od Kurowa dwupasmówką prawie do Świdnika. My jeździmy tam raz w roku, w zeszłym, rok temu jeszcze tak dobrze nie było, wiec wpatrywałam się w każdy drogowskaz, żeby dobrze zjechać :lol: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lut 2015 14:18 #340273

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Marto! Po prostu nie mogę uwierzyć własnym oczom, jak się u Ciebie zmieniło! Kiedy byłam u Ciebie, to rzeczywiście było Martowe pole z potencjałem, a teraz...nie do poznania.
I chyba trafiłam z wizytą w dobrym momencie - zmiany priorytetów! Hosty na drugim miejscu, ho, ho... Ale epimedia uwielbiam, więc Cię rozumiem.
Zwróciłam uwagę na astry wrzosolistne - pokazałaś 3 białe odmiany - którą byś polecała szczególnie? Czym one się różnią według Twoich doświadczeń? Kupię jedną, ale kilka egzemplarzy. A gdzie je kupowałaś?
Jeszcze jedno pytanie - masz rutewkę delavaya i zawilce - one lubią dość wilgotną glebę, Ty taką masz? Zachwycam się tymi roślinami, ale zawilce gajowe u mnie znikają, i drżę o świeżo posadzoną rutewkę.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lut 2015 22:00 #340748

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak jest nowa droga, to czy my z Izą trafimy do Was?
Jak nawet Vita się zgubiła? :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Lut 2015 20:03 #340926

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Postawa Marty to zdaje się ,,Mówił dziad do obrazu...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Lut 2015 18:03 #341478

  • babciakrysia1
  • babciakrysia1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 2
Oj, rozwinęła się Pani , rozwinęła - mówiąc tymi samymi słowami :drink1: jeszcze raz gratuluję Pani Marto.
Kiedyś na Pani działce znacznie więcej było trawy do koszenia. I jak altanka wokół obrosła ; nie do wiary , że tak szybko.
Czy Pani pamięta , że prawie zmusiła mnie do posadzenia kilkunastu host przywiezionych ze sobą , a ja durna wybrzydzałam , że ich nie lubię. To było kiedyś w Chełmie przy Ogrodowej. Teraz również hosty są u mnie w czołówce ulubionych - po irysach TB oczywiście. Żurawki też uwielbiam , zacznę je od wiosny kupować , ale wpierw zrobię inwertaryzację tutaj rosnących. Podpatrując Pani ogród zacznę chyba trochę m a ł p o w a ć w wyborze roślin np. trytomy... Kilka razy kupowałam je i sadziłam w Ch. , czasem od koleżanek dostawałam wyrośnięte już kępy , ale w końcu zimą wymarzały. Aż wierzyć się nie chce , że u Pani tak ładnie rosną i kwitną. Czy są zabezpieczane w jakiś szczególny sposób przed mrozem? Czy doszedł list ode mnie? Nie musi Pani odpisywać , proszę w kilku słowach skrótowo odpowiedzieć na forum , bo wiem jak ma Pani mało czasu.
Pozdrawiam
Babcia Krysia
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2015 18:06 przez babciakrysia1.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 20:47 #341756

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, odrobinę cierpliwości, zakłócenia na łączach wystąpiły ;)
Dorotka, podobnie cierpliwość zalecam ;) W stosunku do epimediów również, zakwitną, to pokażę i podpiszę, obiecuję! Ja też musiałam się cierpliwością do nich wykazać, bo sobie do domu na parapet wstawiłam jakiś tydzień temu i one nic... Już lekka nerwica napadowa mi się pojawiła, ale dziś ruszyły, uff...
Romciu, dziękuję :) Och, jak ja już bym chciała te rośliny oglądać i zdjęcia robić...
Marta, jakiej kolekcji narodowej? ;) Na razie nie mam o czym myśleć, mam 39, ale jak dojdę do setki, to...Kto wie... :)
Siberko, ano nie tylko trwa, nasila się! :) Zwracam wagę Koleżanki, że epimedia potrafią cieszyć nie tylko kwiatami, ale również cudnymi liśćmi, które zdarza im się wypuszczać przez cały sezon. No i cieszą tym, że są po prostu :) Z hostkami ładnie przyszalałaś :)
Magda, szumy ustają, jak się wszystko wyklaruje :) U mnie się już wyszumiało! :lol:
A o ogród w wyższych piętrach to ja już zadbałam, zadrzewienie na metr kwadratowy mam ponad normę, tylko niech to zadrzewienie się ruszy porządnie wreszcie! :lol: A piwonie dla ozdoby :P
Iwonka, a czemuż epimedium pogibło... Nie należy się zniechęcać, no dobra, u mnie też dwa po którejś zimie się nie pojawiły, no to dokupiłam dużo więcej :lol: Piwonię też sobie dokupię! :)
Dorcia, dobrze wiedzieć, ale nie wiedzieć też fajnie :rotfl1: A kulki teges, ale spokojnie i powoli ich przybywać będzie. Założyłam im nową rabatę, do której dużo posłonków potrzebuję :lol:
Ewa, ale ja miałam na myśli odświeżenie wątku, a to w minusowych temperaturach można robić :) Żurawie naprawdę przyleciały, Tabcia na bocianie odlecieć nie mogła, gdyż one zaraz przylecą, w resztę też nie wierzę ;)
Ewa, bez zimy też dałabym radę! ;)
Kasiu, nie jest u Ciebie tak źle ;) :lol: Na szczęście skłonność ku innym roślinom posiadasz, można ją pielęgnować, to się rozrośnie :)
Kasiu, mam nadzieję, że jeszcze nieraz będziesz przejeżdżać w lepszych porach roku :) Tylko daj znać wcześniej :) Nasza obwodnica piękna jest, nawet nie żałuję, że dla jej dobra ;) osłonę silnika kiedyś urwałam :lol:
Wiesiu, bardzo jestem szczęśliwa, że o istnieniu tych pięknych naparstnic się dowiedziałam, teraz im nie odpuszczę ;) Nie siać jeszcze, ja też się wstrzymuję, jeszcze troszeczkę... ;)
Oj, Małgoś, wszystko mylisz! Nie oberwałaś po głowie, tylko doznałaś przejawu koleżeńskiej troski o Twój wzrok! :rotfl1: Czyli szumy wokół ośrodka priorytetów występują? ;) To też dobrze :)
Kasiu, ponoć wśród paproci też są takie, które znoszą trochę słońca, ale ja się nie znam... Zakładam, że skoro wycięłaś świerka, to naprawdę musiałaś... No to teraz w światłoluby Ci przyjdzie iść ;)
Mireczko, ja już tyle lat kocham liliowce, że mogę trochę przestać ;) Albo trochę mniej... A z irysami to się przerzuciłam na sybiraczki. Ale tak do końca to jeszcze nie wiem, jak to będzie, bo mi zawsze zimą miłość do liliowców odchodzi, a latem powraca... Niewykluczone, że zacznie szumieć w głowie ;) Ale latem będę czekać na dzielżany i trawy, dobrze będzie! :rotfl1:
Iwonka, żeby nie powiedzieć z kwiatka na kwiatek! ;) :rotfl1: Cieszę się, że z tej mojej niestałości dla Ciebie też coś ciekawego wynikło! ;)
Ewa, a ma dziewczyna nowe plany! Wkrótce Cię o nich powiadomię i mam nadzieję, że pomożesz spełnić! ;) :rotfl1:
Serce nie sługa, rośliny nie obowiązek! :) Jak coś się nie podoba, trwać nie musi... No Ewa, u Ciebie zmiana priorytetów też się odbywa, choć tylko w zaciszu ogrodu ;)
Ewa, oczywiście, że róże wcale nie są takie piękne! :rotfl1: Nie ukrywam, że można się zachłysnąć, ale trzeba odkaszlnąć :rotfl1: i przechodzi... ;) Epimedia i rutewki? Cudnie! :) Już niedługo!
Romek, ale to taka drobna roszada... Hostki nadal w centrum zainteresowań i to się na pewno nie zmieni... :) A epimedia i do kulek, i do hostek znakomicie pasują, cudowna harmonia się szykuje! :lol:
Vituś, z Marysi mam trzy pierwsze litery i ostatnią, więc jakby wiele! :rotfl1: Irysów trochę mi szkoda, ale one i mój pies to nie jest dobra kompilacja ;) One tak łatwo pod naporem Dżonowego cielska ;) się łamią... No i te choróbska, a ja niepryskająca jestem... Wszystko przeciwko nim przemawia, serce niech milczy! ;) Ale że jest ruch, to pustki nie będzie :) Bardzo się cieszę, że się ostatnio rozpisujesz tu i ówdzie :)
b]Kasiu[/b], a należy częściej :)
Witaj, Iza, bardzo się cieszę, że mnie odnalazłaś :) A Twoje słowa balsamem na mą duszę, zmieniło się, porosło, mówisz? :woohoo:
W sprawie astrów... 'Snow Flurry' jest wybitnie płożącym niziołkiem, tego bym nie brała pod uwagę, pozostają 'Schneetanne' i 'Golden Spry', obydwa są piękne, ale 'Golden Spry' tworzy taką zwartą, regularną kępkę, pędy główne i boczne raczej prą ku górze, a 'Schneetanne' jest taki trochę nieregularny, pędy boczne odchodzą od głównych pod różnymi kątami. Na pewno łatwiej będzie Ci kupić tę odmianę, bo jest dostępna w Bergenii. I on dłużej pozostaje biały...
A jeśli chodzi o zawilce i rutewki, to ja podlewam, moja ziemia bardzo przepuszczalna, susze letnie to normalność, muszę lać wodę i leję...
Małgoś, stare drogi też zostały i jakoś tak opustoszały, bardzo przyjemnie się nimi jeździ :)
Ewa i kto to mówi! :P :P Nieprawda! Czasu mało! :)
Pani Krystyno, list dostałam, dziękuję, jak ja już dawno listu nie dostałam! :) A jeszcze dłużej listu nie pisałam, ale odpiszę, przypomnę sobie, jak to się robi ;) Czyli u Pani też wiele się pozmieniało, cieszy zwłaszcza ten zwrot ku hostom :) Z żurawkami proszę się wstrzymać, chętnie podeślę :) Jeśli chodzi o trytomy, to mi też wszystkie tej podłej zimy wymarzły, zaczęłam od nowa i jak na razie zimy dobre krzywdy im nie robią. Ale pewien ogrodnik podpowiedział mi niezawodny sposób na trytomy, należy je sadzić głębiej i wtedy nic im nie grozi :)
Pani też mówi, że u mnie porosło :woohoo: Pani była chyba w pierwszym roku mojego "gospodarowania", szkoda, że teraz Pani tak daleko, ale gdyby przyszła ochota odwiedzić rodzinne strony, to zapraszam i do mnie! :hug:
Ale to bardzo miłe, ten list, pamięć i w ogóle, dziękuję! :)

Skoro i tak nie ma zimy, to czemu nie ma wiosny? :mad2:
U mnie coś tam nieśmiało zaczyna do życia się budzić, byłam z tydzień temu, szału nie ma...

Przebiśniegi Elwesa najwyrywniejsze...

DSC_0113.jpg


Jeden z oczarów też kwitnie...

DSC_0106.jpg


Kulki w niezmienionym składzie, w tym roku złodzieje mnie nie odwiedzili :)

DSC_0110.jpg


Trzeba się wspomóc zeszłoroczną wiosną, bo coś blado to wygląda ;)

DSC_0768.jpg


DSC_0798.jpg


DSC_0836.jpg


DSC_1145.jpg


DSC_1076.jpg


DSC_1119.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Zielona Ania, marzenaF, iwa27, chester633

Martowy ogród 19 Lut 2015 20:52 #341760

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiosna blado nie wygląda tylko jeszcze nie przyszła, zaklinaj będzie prędzej......szykujesz nam mnóstwo kwitnień, trzymam za słowo...... :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:06 #341767

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, złodzieje już nie lubią Twoich kulek? ;)
Narzekasz, że wiosna u Ciebie hen, hen, daleko, a jak pięknie kwitnie Twój oczar :eek3: Mój (żółty) pokazał kilka kwiatków jesienią, a teraz ma dopiero pączki...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:07 #341768

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Marto, kupię wobec tego asterka Schneetanne. Płożący też fajny, ale nie mam pomysłu, gdzie mógłby rosnąć. Czy Ty też masz trójlisty? Vita pisze, że nie są bardzo wymagające. Ciekawa jestem, czy w Twojej suchej ziemi sobie radzą.
(aha, zapraszam do mojego bloga, wejście w moim profilu oazowym)
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:14 #341773

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
Wiesiu, bardzo jestem szczęśliwa, że o istnieniu tych pięknych naparstnic się dowiedziałam, teraz im nie odpuszczę ;) Nie siać jeszcze, ja też się wstrzymuję, jeszcze troszeczkę... ;)

Jednak nie wytrzymałam i wysiałam :oops: , mam nadzieję, że zbytnio się nie wyciągną, bo wiosna już tuż, tuż :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:18 #341778

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta piękna sosna na trzecim zdjęciu :woohoo: - jaka to odmiana, ile ma lat... :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum