TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 01:23 #328614

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Alinko- nie zazdroszczę przygody! To wkurza, gdy trzeba drugi raz robić to samo.. :jeez:

Jak wybrnęliście z montażu ośnieżnic i krzywych ścian..? U nas oczywiście pionów brak- mimo, że tynkarze poziomic mielli kilka.. Musiały im przeszkadzać w pracy i pewno nie używali, żeby sie z rytmu nie wybijać.. :mad2: Po zamontowaniu ościeżnic w pionie wyszły śliczne szpary między ościeżnicą a ścianą- wypełnione zostały akrylem w tubie z pistoletu. Wygląda bardzo dobrze i zupełnie nie rzuca się w oczy, że ściana miejscami ucieka- polecam tę metodę prostowania ścian :happy3:

Powiem Ci lepszy numer.. Wiosną ubiegłego roku przyjechała ekipa na drobne poprawki, m.in łatanie tynku, gdzie była robiona przeróbka elektryki.. W ostatnią sobotę elektryk uruchomił światło- myślałam, że padnę, jak zobaczyłam podświetloną ścianę i strup tynku "po naprawie".. Chyba lustro tam trzeba będzie powiesić, bo patrzeć się na to nie da!
I tak sobie myślę- szkoda, że nie odpadło, bo może kolejna naprawa wyszłaby lepiej.. :think:

Trzymaj się jakoś z tym remontem :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 19:42 #328799

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
My mieliśmy dość solidne dziury po wykuwaniu starych drzwi. Dużo pianki montażowej poszło, tynku, a na koniec siatka i goldband :)
Moniko, gładź szpachlowa Nidy, szpachelka i po problemie :) Ewentualnie możecie łupnąć młotkiem :happy:

Wprawdzie mamy znajomego budowlańca, który najbardziej krzywe i kostropate ściany potrafi wyrównać, ale niestety nie stać nas na jego stawkę :jeez: Korzystamy z darmowego doradztwa i sami walczymy :happy: Najprzyjemniej wygładza się ściany stosując gładź szpachlową Nidy :happy:

Do paru prac wykończeniowych też wzięliśmy fachowców elektryków. Z uprzejmości na zakonczenie robót zainstalowali nam jeszcze gniazda w kuchni, też je trzeba było wykuć i zainstalować na nowo, bo były na różnej wysokości i poziomu nie trzymały :) Jako że męża mam operującego codziennie mikronami, odstępsto o 3 milimetry jest niedopuszczalnym skandalem :happy:
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2015 19:42 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 19:54 #328803

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:lol: To mi przypomniało działania mojego M. :rotfl1: Wyrywał osadzone niesymetrycznie parapety, a jedno okienko piwniczne "murarz" trzy razy rozbierał, bo nijak mu się w poziomie nie schodziły cegły i fugi :devil1: A inny murarz ciepnął szpachlą i powiedział, że 30 lat muruje, na co M., że 30 lat krzywo widocznie :P Inni fachowcy nie mogli pojąć, że płytki podłogowe w toalecie nie mogą być cięte przy wejściu :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 20:14 #328818

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Alinko współczuję przykrej niespodzianki i nie zazdroszczę remontu. Sami przez to przechodziliśmy po kupnie 1/2 domu mającego dobrych kilkadziesiąt lat. Zerwaliśmy wtedy wszystko do cegły, łącznie z rurami i elektryką. A z braku funduszy przez parę lat mieszkaliśmy mając gips szary na ścianach, wylewkę betonową miksokretem na podłodze i na to wielgachny czerwony dywan-prezent od przyjacióki oraz 2 czarne fotele i lampę bez abażura. Znajomi oglądając niedawno zdjęcia dziwili się, że już wtedy mieliśmy taki modny industrialny wystrój wnętrz (" a to chyba z jakiś zachodnich katalogów ściągnęliście!") :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2015 20:15 przez affa.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 20:18 #328819

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Też bierzemy taki najmodniejszy wariant pod uwagę :) Po co naklejać kafelki udające beton, kiedy żywy autentym mamy na ścianie i podłodze :happy:

Marysiu, mój też by tak każdego fachowca wykończył, a przy okazji zagryzłby się z nerwów :)
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2015 20:21 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 20:30 #328822

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
olibabka wrote:
Inni fachowcy nie mogli pojąć, że płytki podłogowe w toalecie nie mogą być cięte przy wejściu :rotfl1:
Trzeba było wyjaśnić, że w znaczący sposób wpływa to na jakość wypróżnienia :happy3:
Pozdrawiam - Gosia

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 13 Sty 2015 21:08 #328841

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wiecie co, ale tych parapetów długich na ponad dwa metry a niesymetrycznie osadzonych to nikt by nie zauważył :hammer: jeszcze jak jest firanka :lol: Ale on mówi, że on by o tym wiedział i by mu to przeszkadzało :crazy: Bo te płytki w toalecie to akurat rozumiem :P działały by na mnie wymiotnie :sick: :laugh1: Szczególnie przy myciu :wink4:
Nie mógł też zrozumieć, że u naszych kuzynów, włącznik światła do łazienki :funnyface: jest zamontowany przekoszony, a był on akurat w centralnym miejscu korytarza i wzrok po wejściu padał zawsze na ten wyłącznik... i nikomu z domowników to nie przeszkadzało :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 19 Sty 2015 00:05 #330598

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Małgosiu, my wyrzuciliśmy 1 tonę płytek i kafelków, bo pomijając, że niezbyt nam się podobały, były krzywo położone :) A że ściany są krzywe, więc w narożnikach były dosztukowane różne trapezy i trójkąty :)
W takich warunkach blokowało wszelką fizjologię :happy:

No i skoro teoria mówi, że ma być razem 360 0, to tak musi być :happy: więc ładujemy na ściany tynk, goldband, gładź szpachlową :happy:

Marysiu, w łazience mąż dosztukowywał kawałek ściany przy oknie, bo nie mogłam psychicznie znieść faktu, że z jednej strony okna było jej więcej, niż z drugiej :) A rodzina zauważyła to dopiero wtedy, gdy podniosłam lament :happy:

Ale dziś będzie bardziej znachorsko, niż remontowo :) Jako, że pesel daje czaem w łeb, a czaesem po nogach :happy: , a ja miałam to szczęście, że mam jedno i drugie :) Otóż zakręciło mi ostatnio w łepetynie filcowanie, a że okazało się, że znajoma męża jest biegłą artystką w tej sztuce, ruszyłam po nauki :) Po obiedzie wiadomo, ciemno, a chodniki wyremontowane na wybory już zdążyły się wykoślawić, bo przecież to nie ja chodzę koślawo :happy: Jednym słowem ledwie dowlokłam się do domu ze stłuczonym kolanem :placze: Skoro reklamowany voltaren na nic mi nie pomaga, sięgnęłam po znachorski przepis - kompres z liści kapusty, a kapustkę zawsze mamy ostatnio w lodówce, bo niskokaloryczna :) Jeden zmiętolony listek na kolano, na to rajstopy i ból mija, jak ręką odjął :)

Jeszcze tylko parę kropelek olejku pichtowego na okolice płuc :) zeby wygonić katar, co się przyplątał od chodzenia po ogrodzie w kombinezoniku roboczym :) I spokojnie można zabrac się za filcowanie :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 17 Lut 2015 17:35 #341211

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Już przez moment myślałam, że opuszcza nas zła passa i doczekam się kąpieli w łazience, błąd :club2:

Zainstalowane przypływy i odpływy nijak nie chcą zmieścić się w szafce pod zlewem, przez moment powstał plan skucia pasa kafelków, żeby poprawiać instalację, ale kafelków w magazynie też niet, trzeba czekać na przywiezienie od producenta. Całe szczęście z piwka wracał stolarz z naprzeciwka, wziął tę nieszczęsną szafkę i obiecał przerobić. Jedyna nadzieja, ze będzie miał odpowiednie stężenie piwa we krwi, bo wtedy jest artystą :happy:

Łazienka będzie też cyba bezkibelkowa, bo miejsce na wkręcenie spłuczki znajduje się dokładnie na rurze doprowadzającej wodę :club2:

Teraz mam ochotę wziąć młotek żeby walnąć solidnie to wszystko :bad-idea:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 17 Mar 2015 23:27 #350103

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Natrafiliśmy jednak na mistrzów swojego fachu :) Po obadaniu czujnikiem położenia rur panowie lekko nadwiercili, żeby rury nie uszkodzić, a śrubę mocującą zbiornik kibelka zainstalować :)

Szafka też już odebrana po przerobieniu :) Może przy okazji zajrzę jeszcze raz do tego warsztatu, żeby zrobić kilka fotek, bo powstają tam niesamowite dzieła sztuki - ołtarze i konfesjonały :)

Niestety my jako ekipa remontowa czasem osiągamy efekt nieco odmienny od zamierzonego :happy: Rozpoczęliśmy malowanie i okazało się, że pierwszy pokój jest łaciaty niczym polska krasula :) Dziś leciałam kolejną warstwę farby wałeczkiem, a w weekend będzie kolejne zamalowywanie plam :)

Na ogrodowe prace doby już nie starcza, dobrze, że sporo roślin samo rośnie, wystarczy im nie przeszkadzać :)

wrzosiec-rozowy-wiosna2015.jpg


Większego kwiatka wyprodukowałam sama, dziabiąc wełnę igłą :) Przyłożyłam się nawet, żeby słupek i pręciki wyglądały porządnie, bo filcak miał trafić na kiermasz charytatywny :)

filcowanie-piwonia.jpg


A dla jednego kiciusia zrobiłam na sweterku kota :)

filcowanie-kot.jpg


Jak teraz na niego patrzę, to okazuje się, że jest zezowaty :) takie jego szczęście :happy:
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2015 23:38 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 04 Kwi 2015 14:53 #355265

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Alinko :)
Zdrówka, spokoju i odpoczynku, wytchnienia od codziennych trosk, radości w serduszku i uśmiechu na twarzy - Tobie i najbliższym - z całego serca :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 28 Kwi 2015 02:49 #362449

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Parę dni cieplejszych i znienacka wszystko rozkwitło :)
Bardzo ucieszył mnie pierwszy kwiat magnolii, którą w ubiegłym roku dostałam od koleżanki :)

magnolia-pierwszy-kwiat.jpg


Rozpoczynają kwitnienie rododendrony, tak jak w ubiegłym roku, najpierw startuje czerwony, który, gdy rozkwitnie, okazuje się różowy :)

rododendron-ciemno-czerwony-paki-2015.jpg


Do życia ruszył patyk hortensji wsadzony do ziemi jesienią, gdy okazało się, że ułamał się podczas sadzenia. I tak zamiast jednego krzewu, będą dwa :)
patyk-hortensjii.jpg


Bardzo ładnie rozrosła się ukorzeniana w ubiegłym roku latem trzmielina:
trzmielina-2015.jpg


Panoszą się też wszędzie wszędobylskie niezapominajki, są tak zaborcze, że żaden chwaścik nie ma szansy urosnąć w ich towarzystwie. I za to je lubię :)
niezapominajki-2015.jpg


Nowy sezon - trzeba rozglądać się też za nowym laptopem, bo w przeciwieństwie do drzewek, im starszy, tym paskudniejszy. Częściej rzęzi i zapada w drzemkę, niż działa, a remont grata solidnie przewyższa jego wartość, bo ta jest głównie sentymentalna :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, hanya, Adasiowa

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 29 Kwi 2015 21:06 #363110

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Łączę się w bólu posiadania laptopa do wymiany :blink: Mój całkiem niestary uszkodził syn podczas mojej nieobecności dwudniowej :jeez:
Ale w sumie to nie o tym chciałam :devil1: tylko o rodku, bo przedwstępnie podejrzewam go o bycie odmianą różanecznika Williamsa 'Gartendirektor Glocker' :-) Porównamy sobie, kiedy i mój zakwitnie :-)

A co na polu remontowym? :happy4:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 30 Kwi 2015 10:23 #363232

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Witaj Iwonko na moim remontowym placu boju :)
Jakieś znaczniki roślin znalazłam, jeśli nie zginęły podczas remontowego bałaganu, będę próbowała rododendrony jakoś oznaczyć :) Być może z Twoją pomocą się uda :)

Niedawno odnotowaliśmy rocznicę naszych zmagań :club2: , ale nie świętowaliśmy tego hucznie. Powoli z góry przenosimy się z pracami na dół, a przed nami jeszcze elewacja i okazuje się, że płytki na tarasie zaczynają się unosić do góry, czyli niedługo będą odpadać :hammer: Jednym słowem zajęcie na parę kolejnych lat :hammer:
Ale z tego jest też pożytek, ostatnio z osobą, z którą nigdy nie miałam żadnego wspólnego tematu do rozmowy, zaciekle dyskutowałam o wyższości gładzi bezpyłowej nad konwencjonalną :happy:

Powoli też nabieram dystansu do kwestii feminizmu ;) Po tym, jak jedna baba spóźniła się o 3 miesiące z podpisaniem papierka, a druga baba kolejne 4 miesiące robiła projekt i w końcu stwierdziła, że się nie wyrobi, w sprawach ważnych rozmawiam wyłącznie z facetami :happy:

I jeszcze przypomniała mi się najważniejsza zaleta permanentnego remontu :) Każdy weekend bez dostępu do Internetu to dobrodziejstwo dla stawu łokciowego i psychiki :happy:
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2015 12:43 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 30 Kwi 2015 20:08 #363327

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, pokaż, jak wygląda ogród. Co dałaś na miejsce usuniętego pniaka przy domu, jak wygląda żywopłot, bukszpany przy domu i w ogóle wszystko :devil1: Nie wspominam, że bardzo jestem ciekawa, jakie są efekty działań wewnątrz :oops:
Udanych wolnych dni :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 05 Maj 2015 01:29 #364932

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Iwonko, rododendron powitał nas w weekend majowy bukietem kwiatów :)

rododendron-rozowy-kwiaty-2015.jpg

Wyrósł dość duży krzak :) W podównaniu z innymi jest bezproblemowy :)

2015-ogrod-rabata-kwasna.jpg


Haniu, po lewej stronie na górnej fotce są bukszpany przesadzane rok temu, w miejsce po pniaku :) ładnie się przyjęły :) Teraz trochę przystrzygłam od góry najwyższe krzaki, żeby trochę wyrównał się wzrost, skróciłam lekko najbardziej wystające gałęzie, ale i tak zebrało się 1/2 wiaderka odnóżek do ukorzeniania :happy: Wetknęłam je do ziemi pod płotem, może się przydadzą jeszcze do zapełniania pustek :)

Sadzone w ubiegłym roku iglaczki są denerwująco małe, niezapominajki prawie je zagłuszają :)

blue-boy-2015.jpg


daisy-white-2015.jpg


Trochę wyższe są tuje, ale wciąż daleko im do zielonej ściany, tak więc dziadowski płot z sąsiedztwa jeszcze króluje :happy:

tuje-2015.jpg


A kawałek dalej straszy nasze gruzowisko, gdy zniknie będzie można dosadzić resztę żywopłotu.

gruzowisko-2015.jpg


Ten betonowy płot obsadzę hortensjami od Ciebie :kiss3: Muszę tylko wypielić niezapominajki i wybrać miejsce zacienione w południe :)

betonowy-plot.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2015 14:52 przez Hiacynta. Powód: poprawa napisu ze stronami -lewa-prawa
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 05 Maj 2015 08:06 #364953

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:bye:
Remonty,remonty jak ja to znam z autopsji. I wiem też,że są wieczne.Mieszkam w swoim domu już "ho,ho " lat a jeszcze dużo do zrobienia. Z tym ,że ja z wiekiem łagodnieję :mad2:
U mnie najpierw biały rododendron a potem czerwony kwitnie.Tuje z początku idą powoli a potem dopiero ruszają

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 06 Maj 2015 13:59 #365370

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Widzę bukszpany po lewej stronie na zdjęciu, ale grunt, że są: dorodne i duuuże. Nie wiem, gdzie rosną teraz hortensje, ale powinny szybko ruszyć, jak nie możesz od razu na miejsca stałe, to donice ratują sytuację, chociaż i przesadzić można. Nic im nie będzie.
Na pewno skończycie w tym roku i co dalej? Przeprowadzka?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.431 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum