TEMAT: Remont, remont i jeszcze raz remont !

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lis 2014 22:27 #316857

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Urokliwe zakątki, w końcu gdzie szukać dobrych gospodarzy jak nie w Wielkopolsce........ :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lis 2014 22:32 #316860

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Popieram :happy: Gdy naoglądam się fotek Moniki z jej wątku, tak zarządzę swoją ekipą, że będę miała superzaste zdjęcia do swojego remontu :happy:

Ażeby wątek nabrał odrobinę charakteru ogrodowego, to może pokażę moje zwierzątka już nie domowe, zostały wyprowadzone na działkę :) Ale ciągle się zastanawiam, czy im nie za zimno w altance :)

dzdzownica-kalifornijka.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 22:32 przez Hiacynta.

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 27 Lis 2014 22:50 #316868

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- tu mnie wytropiłaś :happy3: Zobacz, do czego doprowadziło Twoje wichrzycielstwo :funnyface: ja się grzecznie ze zdjęciami chciałam wpasować tu, a Alinka od razu odpowiedziała Tobie, że zdjęcia drzwi poogląda u mnie i o dziwo- wątek otwarty :happy3: ..
Dziewczyny, jesteście niemożliwe.. :jeez:

Alinko- skoro, jak widzę, otworzyłam swój wątek :silly: to wstawię u siebie..
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Gru 2014 16:59 #322345

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ostatnio wstawiamy drzwi korzystając z zamieszczonych przez Monikę instrukcji oraz pomocy 'kuzyna znajomego ojca szwagra', który za puszkę piwa, paczkę papierosów i niewielkie pieniądze zna się na sztuce budowlanej :) Ramy są już zamocowane, ale niestety popełniliśmy błąd pozostawiając stare tynki i teraz widać dobitnie, jak krzywe mamy ściany. Przez Święta będziemy mieć czas na rozmyślania - wyburzać wszystko, czy jakoś łatać zaprawą :happy: A może przyzwyczaić się do zezowatoskośnych widoków :happy: Jak znam życie wybierzemy wariant najtańszy :happy:

Za to w temacie świątecznym jestem już mocno zaawansowana :happy: Mam za sobą dwie Wigilie z karpiem, kapustą z grzybami i barszykiem oraz masą pierników :happy:

Karpiom więc już dziękuję, będzie szczupak po grecku :) Zamiast barszczyku chętnie bym zjadła zupę tajską, ale pogoda jest tak smętna, że nawet nosa się nie chce ruszyć z domu, więc bieganie po marketach i polowanie na potrzebne składniki odpada :)

Sytuację poratuje zapewne puszka pięknie udekorowanych pierników, które przyniósł mi przedwigilijny Gwiazdor :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Gru 2014 18:28 #322361

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
szczęśliwych, radosnych chwil i wszystkiego dobrego w święta i na Nowy Rok !!

DSCN0147z.jpg

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 23 Gru 2014 20:18 #322404

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Alinko :)
Dla Ciebie, Twoich najbliższych i ogrodu - moc bożonarodzeniowych serdeczności :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 24 Gru 2014 12:17 #322547

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, serdeczne życzenia spokoju, zdrowia, radości i powodzenia w realizacji wszelkich pomysłów :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 30 Gru 2014 16:30 #323439

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Alinko kochana :)
Niech nadchodzący Nowy Rok przyniesie Tobie i najbliższym tylko dobre i radosne dni, a Ten Zegar niech odmierza wyłącznie szczęśliwe godziny ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 31 Gru 2014 13:49 #323721

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Z najserdeczniejszymi życzeniami noworocznymi

Attachment NowyRok.jpg not found

Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 31 Gru 2014 14:06 #323737

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, dobrego i pełnego sukcesów 2015 roku! Niech dopisuje zdrowie, niech plany zostaną zrealizowane, niech Cię spotykają miłe niespodzianki i pełni życzliwości ludzie. :kiss3: :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 01 Sty 2015 03:41 #324097

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo serdecznie dziękuję za sympatyczne Świąteczne odwiedziny i życzenia :hug:

W zamian oferuję nietypową choinkę :)

choinka-wilczomlecz1.jpg


i parę gwiazdek :happy:

salatka-gwiazdki.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 07 Sty 2015 19:33 #326963

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ostatnio pojawiło się mnóstwo wolnych dni pomiędzy Świętami i Sylwestrem, więc nasze prace remontowe trochę przyspieszyły.

Kładziemy na ściany siateczkę, szpachlujemy, wyrównujemy zaokrąglone narożniki :)

sciana-szpachlowana.jpg


Z rozmachem wzięłam się też za szlifowanie wyszpachlowanej ściany, a efekt zrobił się dość ... łaciaty :happy: Ciekawe, czy farba przykryje tę mozaikę, czy trzeba jeszcze raz szpachlować ? I juz nie tak oszczędnie, jak to robi moja ślubna pyra poznańska :happy:

laciata-sciana.jpg


Niestety aerobik remontowy nie był zbyt skuteczny po świątecznym biesiadowaniu :ohmy: Niewiele brakowało, a nie poszłabym do pracy z powodu braku możliwości dopięcia spodni :ohmy:

Od jutra ostro biorę się za te centymetry, a dziś uroczyste pożegnanie sylwestrowego placaka :happy:

placek-piernikowy-dynia.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 07 Sty 2015 19:40 #326966

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Trzymam kciuki za remont, ale widać że prace brną do przodu :)

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 08 Sty 2015 12:23 #327132

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Z punktu widzenia poznańskiej oszczędności :) czasami wolę wydać ciut więcej pieniążków, ale mam pewność, że trwałość droższej farby jest dłuższa i wystarczy jednokrotne pociągnięcie pędzlem - dobra jakościowo farba powinna załatwić sprawę mozaiki :)
Jeszcze sporo pracy przed Wami Alinko, więc absolutnie nie przejmuj sie nie dopiętymi spodniami .... zresztą TAKIEMU ciastku trudno się oprzeć ...
Tak strrrasznie marzy mi się wyjazd do Primaflory, że nie zdajesz sobie nawet sprawy ... może uda się wygospodarować odrobinkę czasu .... ;-)
Pozdrawiam cieplutko - trzymam kciuki z całej siły za pomyślną kontynuację remontu i bardzo dziękuję za przemiłe wpisy w moim wątku :kiss3: :kiss3: :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 08 Sty 2015 12:31 #327136

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Miałam napisać, że bardzo lubię łaciate ściany, nierówności wszelkie, smugi, widoczne zatarcia i takie tam, ale nie wiem, czy mnie nie :hammer: Naprawdę lubię i mniej kłopotów mam :oops: Ale Tobie życzę, żeby farba pokryła, czego Ty nie lubisz :happy:
Spodnie i ciastka, odwieczny konflikt :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 08 Sty 2015 12:37 #327138

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ja to bym sobie jeszcze jakąś fakturkę w stylu łupanego kamienia na ścianach strzeliła :happy: Ale rodzina mnie przegłosowała, mają być kąty proste, kanty, a nie zaokrąglenia i absolutna gładkość, żeby kurzu nie łapało :happy: Ostatni argument trafił mi do przekonania, bo chętnych do latania z miotłą i ściereczkami nie ma u nas zbyt wielu :happy: :happy:
Tak więc równamy pion i poziom :happy:

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 08 Sty 2015 12:46 #327145

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Alinko, argument o kurzu jest nie do pokonania :rotfl1: Kamienia łupanego, co prawda nie osiągnęłam, ale jest cudownie krzywo, narożniki okrąglutkie (butelką :oops: przez fachowców wyrabiane) i żadna niedoskonałość niedoskonałością nie jest tylko wyrażnym życzeniem inwestora. Odkurzacz ze szczotką od czasu do czasu wieńczy dzieło :whistle:
:hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Remont, remont i jeszcze raz remont ! 12 Sty 2015 11:38 #328382

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W naszej grze pt. 'zrób sobie remont' znów dostaliśmy parę punktów karnych i cofnęło nas do tyłu :eek3:

Jeden pokój wyszpachlowany, wygładzone ściany, w zasadzie można już sprzątać, bo malowanie będzie później, gdy skończy się resztę ścian, więc ja do ściery i miotły, a chłopaki do ścian na korytarzu. Zaprawdę powiadam Wam, farba olejna machnięta z wierzchu dla lepszego połysku lakierem, to pułapka remontowa :eek3:

Trochę porysowaliśmy te ściany papierem ściernym, trochę same się porysowały w trakcie robót, wydawało się więc, że siateczka, goldband i fru do przodu :happy: A w kolejny weekend przykra niespodzianka :flower: Od olejnicy siatka odłazi, trzeba ją zrywać i kłaść na nowo :club2:
Tym razem ściany zostały solidnie oszlifowane, na zakończenie ewakuowaliśmy się z tego tumanu pyłu, ale jedno jest pewne, cały dzień klejenia siatki i sprzątania diabli wzięli, do tego pół dnia szlifowania, a jaki będzie widok, gdy kurz opadnie, nawet nie chcę myśleć :crazy:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.464 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum