TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 19:32 #322013

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, Moniko!

Tak sobie Ciebie podczytuję i zastanawiam się, czy fakt, iż najprawdopodobniej spędzicie z mężem osobno wigilię, jest powodem, by rezygnować z atmosfery świątecznej w domu? Jestem przekonana, że obojgu Wam będzie milej, jeśli tu czy tam błyśnie to i owo. Przed nami całkiem sporo wolnego, nowy rok - może warto przełamać się i trochę ustroić zakątki? Można to zrobić naprawdę niewielkim wysiłkiem - choćby wspomnianą przez Anię jemiołą, czy świerkowymi gałązkami, a klimat będzie przyjemny, ciepły - taki na pewno oboje lubicie!

To sobie pogadałam, jak to ja, ale... to Ty tu urządzisz :hug:

Fajnie, że szyjątka i wianek znalazły swoje miejsce w Twoim domu...

Miłego wieczoru!
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 19:34 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 19:41 #322017

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wild Fig był w moim ostatnim zamówieniu ;) z myślą o M, który uwielbia zapach nagrzanych słońcem drzew figowych... ale trochę odbiega od naszych oczekiwań :unsure:

Ja też kupuję te małe tarty, 1/3 opakowania to zdecydowanie za dużo na raz, zacznij od niewielkich porcji, bo się zapachnicie na amen! :lol:
Moje ulubione zapachy to jednak nie te owocowe czy ciasteczkowe, ale te bardziej męskie: River Valley, November Rain... i takie zwykłe, pachnące czystością i świeżym praniem ;) Pure Cotton, Season of Peace, Fluffy Towels - ten aktualnie na tapecie... to znaczy - w kominku...
Na tapecie za to był wczoraj dosłownie inny... niebieski :mad2: po tym, jak niechcący potrąciłąm kominek i pooooszło :evil: po ścianie...
Już zeskrobałam :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 20:17 #322042

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Stoisko, na którym się natknęłam na woski/świeczki tej firmy, było już nieco przetrzebione..a też w sumie nieduże.
Nie byłam w sklepie dużym firmowym- musiałabym pchać się do centrum, a to ponad moje siły w przedświąteczny weekend ;)

Na necie widziałam ogromny wybór zapachów, a tych, o których wspominasz, na małym stoisku nie było. Wybrałam spośród tego, co było pod ręką- a jeśli faktycznie będzie tak przyjemnie pachniało, to może po świętach się wybiorę na wycieczkę po jeszcze jakąś tartuśkę- tym razem do większego sklepu..
Zdaje się, że najlepsze zaopatrzenie niestety w ścisłym centrum :jeez:

Przyozdobionej tapety nie zazdroszczę... :hug: Udało się usunąć bez śladu- chyba, że postanowiłaś wypalić na tapecie :happy:

Dzięki za info nt dozowania. Na początek skruszę więc odrobinę i zobaczę, jaki będzie efekt.. Muszę poczekać do wtorku :hammer:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 20:32 #322049

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Na szczęście moja cegiełkowa tapeta za kominkiem, na którym stoi... kominek :P jest winylowa i wosk dał się po zastygnięciu pięknie zeskrobać... choć czerwony w ubiegłym roku zostawił lekkie odbarwienia :mad2:
Woski wciągają! :hearts:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 21:41 #322078

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- woski wciągają zapewne, ale że są tak groźne dla otoczenia, to nie wpadłam na to.. Musisz kolejny wosk kupić pod kolor tapety :happy3:

Agnieszko- ja się muszę od nowa czytać uczyć.. Przez chwilę zachodziłam w głowę, co masz na myśli pisząc, że powinnam uspokoić zakątki :think:

Na razie jestem w trakcie pakowania prezentów, a że często jedną z ozdób stanowią gałązki świerkowe i szyszki, to może i się przełamię i do domu coś przemycę.. Zobaczymy, czy weny jutro dostanę- na razie nie czuję Świąt w tym domu- w sumie wrócimy tu po Świętach :dry: to już czas na serpentyny będzie ;)

Natchnęłaś mnie jednak do jednej rzeczy na pewno- jemiołę muszę kupić! Jutro mam trochę jeżdzenia po mieście w sprawach urzędowych, to zahaczę o jakiś bazarek..

*******
Czy ktoś z Wawy ma pomysł, gdzie mogłabym kupić skrzydłokwiata- ale potrzebuję naprawdę dużą sadzonkę.. Nie chcę małej z kwiaciarni do postawienia na parapecie- tylko sporą roślinę do postawienia na podłodze. Jakieś sugestie, gdzie mogłabym się za tym rozejrzeć..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 21:45 #322079

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, Tomaszewski na Al. Krakowskiej...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 22:08 #322082

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jesteś genialna!! Zupełnie zapomniałam o tym namiarze- przecież to producent kwiatów :woohoo: Gdzie szukać, jak nie tam..-dzięki :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 22:43 #322089

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Monikotu są pomysły na naturalne zapachy nie tylko pachną, ale i zdobią. Całe mnóstwo prostych dekoracji czasami wystarczy kilka gałązek, szyszek jakaś wstążka i jest atmosfera świąteczna, albo klimatyczny prezent. Masz piękne nowe ściany, kominek, widziałam duże latarenki, czasami naprawdę wystarczy dodać to co jest w ogrodzie lub kuchni. A dekoracje świąteczne kupisz na spokojnie na przyszłe święta, tegoroczna sytuacja nie sprzyja rozsądnym inwestycjom, za rok dopasujesz wszystko do nowego wystroju domu.


Miałam problem z wklejeniem linkami :jeez:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 22:53 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 21 Gru 2014 23:42 #322093

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Krzysieńko- dziękuję bardzo za inspirujące linki!!
Bardzo ciekawe dekoracje :woohoo:

Ja już wymogłam zakup jemioły na żyrandol- przyozdobię ją bogatą świąteczną kokardą, którą chowam w szafce ;).
Dawniej zawsze tak zdobiłam swój pokój, ustawiałam latarenki, figurki, nawet małą choineczkę, paliłam kominki aromatyczne, rozkładałam świąteczne poduszki- jakoś zdziadziałam przez ostatnie lata.. :hammer:

Masz rację- ten rok nie jest zbyt pomyślny dla nas- trochę za dużo wzięliśmy sobie na głowę, a śmierć Zakusia i nasze kłopoty zdrowotne są niejako dopełnieniem obrazu.. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku już staniemy na nogi- na pewno będzie o tyle łatwiej, że już nic nie będzie nas gonić i nie trzeba będzie inwestować z nożem na gardle, jak obecnie..
Byle byśmy dotrwali do lutego, to już będzie lżej-chyba..

Jutro muszę pilnie zorganizować trochę świerkowych gałązek do dekoracji zapakowanych prezentów- może wystroję nimi Gorzatkowy parapet z choinkami, stoi już tam latarenka.. Mama chciała dać trochę bombek, ale się zbuntowałam, że nie potrzebuję..
Nie brałam się za to wiedząc, że i tak na Święta nie ma nas w domu- może jednak powrót po świętach będzie milszy dzięki tym kilku drobiazgom.. :think:
Generalnie ja jestem cała NA NIE, bo brakuje mi psiny i w ogóle smutno jakoś.. Dobrze, że sobie posiedzę u Mamy, spotkam się w Wigilię wieczorem z koleżanką- jak za dawnych czasów. Może w tv puszczą Kevina samego w domu- dawno nie oglądałam :rotfl1:

Najważniejsze, że rok z górki, a jak zawsze z nadzieją rozpoczynam Nowy..

Rok temu, oglądając dekoracje forumowe obiecywałam sobie, że w nowym domu udekorujemy, urządzimy Święta..
W 2010 w grudniu zmarł mój Tata, w kolejnym roku późną jesienią Babcia Męża,z którą był związany jak z Mamą, w kolejnym roku najmłodsza Siostra Mamy- jako ostatnia z rodzeństwa i Mama została sama- co roku Święta były przez łzy. Miałam nadzieję, że chociaż te będą w miarę możliwości wesołe.. wyszło, jak wyszło- może za rok.. :whistle:
Tego się trzymajmy. :lev:

Dziękuję za linki- może podpatrzę jakiś pomysł.. :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 22 Gru 2014 15:05 #322174

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka Kochana, Tobie i P. życzę spokojnych Świąt, zdrowia i radośniejszych chwil, niech kłopoty idą sobie precz, żebyś mogła odpocząć i uśmiechać się do wspomnień i myśli o przyszłości :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 22 Gru 2014 18:38 #322205

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Januszu- dziękuję serdecznie za piękne życzenia i nastrojową kartkę :hug:

Haniu- gorąco dziękuję w swoim i Męża imieniu.. Cóż powiedzieć- niech się spełniają! :hug:

*********

Idąc za Waszą radą postanowiłam udekorować nieco dom.. Skromnie, ale detale się pojawiły :)

Gorzatkowe choineczki wyłaniają się ze świerkowego lasu..
DSC07099.jpg


Początkowo las był nieco pustawy..
DSC07100.jpg


Ale jak to w naturze bywa..pojawiły sie jemioły :P
DSC07103.jpg


DSC07102.jpg


Panoszą się dość odważnie..
DSC07104.jpg


DSC07105.jpg


Byłam przekonana, że laskę cynamonu mam w domu.. nie mam, więc na stole stroik w -umówmy się- minimalistycznym stylu :silly:
WP_20141222_001.jpg


Uwielbiam pakować prezenty.. :dance:
DSC07107_2014-12-22.jpg



*******
Chciałabym Wszystkim osobom czytającym mój wątek złożyć serdeczne życzenia Świąteczne!
Niech nadchodzące Święta będą dla Wszystkich czasem radości, spokoju i uśmiechu..
Kochani- dziękuję Wam za to, że jesteście.. i gorąco życzę wszystkiego dobrego!
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, r-xxta, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 22 Gru 2014 18:44 #322206

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Monika-Sz wrote:
Uwielbiam pakować prezenty.. :dance:
Nie uwierzysz, ale przed chwilą z ust mojego męża padły słowa: nie cierpię pakować prezentów! :rotfl1:
I powiem Ci, że ja też za tym nie przepadam... zawsze coś się przekrzywi... pogniecie... podwinie... mam do tego dwie lewe rączki :oops:
Co nie znaczy, że nie będę próbować, ale mam w odwodzie ozdobne torby :lol:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 22 Gru 2014 20:06 #322219

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Moniko dziękuję za życzenia, Tobie oraz mężowi również serdeczne życzenia radosnych Świąt, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.
przystroiłaś ładnie parapety :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 22 Gru 2014 21:54 #322238

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gorzatko- dlaczego nie jestem zdziwiona :lol: Mój Mąz jak ambitnie zabierał się za pakowanie prezentów, to drżałam.. Zużywał ogromne ilości papieru, wstążek.. Poowijał papierem, oplatał niestworzoną ilością kokardek- bardzo sie starał i trzeba to było docenić ;)

Ja tez pakować nie umiem jakoś szczególnie fachowo, nie przejmuj się :hug: po prostu lubię to robić- wstążki zwijać, robić serpentynki, doczepiać ozdoby.. może idealnie nie wygląda, ale jest z serdecznością przygotowane. Torebek też nie unikam- ze szczególnie trudnymi kształtami :silly:

Dario- serdecznie dziękuję za życzenia- ja i Mąż :hug: Dla Was serdecznie świąteczne uściski :hug: :hug:

Parapet skromnie, ale wiadomo- na bezrybiu i rak ryba :P Mąż po powrocie bardzo pochwalił dekoracje- na zdjęciu może nie wyglądają imponująco, ale jest przytulnie.
Zrobiłam fotkę żyrandola telefonem- jakaś taka jakby lepsza.. :think: Podoba mi się tak ubrany żyrandol- ale będzie łyso po świętach ;)
WP_20141222_006.jpg


Boszzz, jakie ja paskudne zdjęcia robię, aparat do kitu, ręce sie trzęsą.. :jeez:

A propos telefonu- końcówka roku jakże udana.. dziś telefon spadł mi na podłogę- niewysoko.. jakieś 30cm- niestety pękł ekran.. :mad2:
Telefon działa, dzwonić mogę a smsy piszę do góry nogami odwracając telefon- w ten sposób omijam nieczynny fragment za pęknięciem..
mimo wszystko wkurzyłam się- potrzebny kolejny kłopot i wydatek- taki na bezdurno.. :hammer:
Przyjęłam to jednak ze spokojem- to już 2 peknięcie.. Pierwsze zafundowano mi w salonie orange przy wymianie sima- oczywiście umyli ręce, że otwierali na moją prośbę itp.. nie poczuli się do odpowiedzialności i naprawę sponsorowałam sobie sama..

Ehhh, życie- ciągle jakieś drobiazgi wkurzające.. Przy pierwszym pęknięciu płakałam strasznie- telefon miałam raptem miesiąc i zupełnie nie działał.. Teraz lekko pęknięty, działa.. a po mnie to już spłynęło, nabieram doświadczenia w niszczeniu telefonu :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Gru 2014 10:45 #322320

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, czy u Ciebie też tak leje? :woohoo: Tutaj normalny potop! Bardzo lubię pakować prezenty, choć w tym roku zostały podarowane wcześniej, bo w razie czego, nie mogłam przestrzelić terminu zwrotu. Ale okazały się udane, więc to musi wystarczyć. Jednak paki pod choinką mają niepowtarzalny urok, nawet jeżeli już wiemy, że to ani Mikołaj, ani Aniołek, ani Gwiazdor ich nie zostawił. A może jednak? :oops: Dawniej robiłam dużo dekoracji Świątecznych, światełka, bombki, kolory dość umiarkowane, ale było naprawdę nastrojowo i bardzo radośnie. A po zdjęciu dekoracji, wychodziło wnętrze klasztorne: pusto, łyso i ponuro. Z telefonem faktycznie pech, cieszę się, że już się tak nie przejmujesz :)
Dobrej pogody za oknem i spokoju ducha :hug: :hug:
Jeszcze dopiszę, że latarenka jest śliczna i dekoracje bardzo dobrze zrobią Wam na duszę. Świetnie, że się zmobilizowałaś. Dziewczyny miały znakomity pomysł :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 23 Gru 2014 10:46 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Gru 2014 20:12 #322401

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Moniko :)

Sama musisz przyznać, że dodatek zielonych gałązek i jemioły zmienił diametralnie wystrój wnętrza i od razu zrobiło się przytulniej :) Mała zmiana, a cieszy... Osobiście nie zdejmuję jemioły z lampy, trzymam ją tam cały rok - na szczęście dla domowników i całego domostwa ;)
Telefonem w ogóle się nie przejmuj ... dzisiaj nasz samochód zaczął domagać się pomocy elektryka, nie wspomnę o wydatkach na weterynarza ;-) Jest dobrze :) - musimy w to uwierzyć ...
Bardzo dziękuję za informację o woskach, z pewnością wykorzystam ją .... w przyszłym roku - bardzo ciekawy wynalazek ...

I mimo wszystko, chciałabym życzyć Tobie i mężowi ( i być może - przyszłej czworonożnej istotce ) .... spokojnych, ciepłych i rodzinnych Świąt :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Gru 2014 20:52 #322413

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj, Moniko!
Rok z pewnością nie należał do najłatwiejszych, ale kolejny za rogiem!
Tymczasem, świąteczny czas - cieszcie się nim, jak najmocniej się uda...
Relaksu, zdrowia, dobrego humoru. Pięknych Świąt! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Gru 2014 22:08 #322448

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Monika życzę spokoju i miłości, do tego aby to były ostatnie przeplecione smutkiem święta. Ciesz się ciepłem w gronie rodziny i niech uśmiech zagości.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.518 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum