TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Gru 2014 22:17 #322450

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- dopiero przed chwilą przestało padać.. po 2 dniach.. :jeez: W sumie lepszy deszcz, niż śnieg- gdyby z taką zaciekłością śnieg padał, to byśmy się chyba nie odkopali.. Mimo wszystko pogoda paskudna..

Ja bardzo lubię kupować prezenty, pakować, wręczać- to radosne chwile. Mimo, że w tym roku skromnie.. to dużo serca włożyłam w poszukiwania drobiazgów.
Przed chwilą wróciłam od Sąsiadki- zaskoczyłam prezentem, ale też chyba ucieszyłam..

Też się cieszę, że Dziewczyny dały kopniaczka i zmobilizowały.. w sumie niby nic, a jak przytulniej się zrobiło... też się zastanawiam, jak się łyso zrobi po zdjęciu dekoracji ;)
Pozdrawiam Świątecznie :hug:

Aniu- te kilka świerkowych gałązek i blask świec daje bardzo przyjemny nastrój. Tym fajniej było, że mieliśmy krótką dostawę prądu- więc akurat dekoracja świetnie się wpisała w bieżące potrzeby ;)
Mąż bardzo pozytywnie przyjął dekoracje- nawet stwierdził, że wystrojony parapet bardzo Mu sie podoba i szkoda będzie zdejmować. W domu mamy tak pusto, że nawet te kilka gałązek robi tłok ;)

Pięknie dziękuję za życzenia Świąteczne- dla Ciebie przesyłąm rónieć Świąteczne serdeczności :hug:

Agnieszko- dziękuję bardzo za życzenia. Postaramy się nacieszyć wspólnym czasem, jaki uda nam się spędzić, a też z ogromną nadzieją patrzymy na zbliżający się Nowy..
Dla Was również ślę życzenia jak najlepsze :hug:

Beatko- gorąco dziękuję za życzenia. Staramy się cieszyć tym jakże radosnym czasem i na przekór wszystkiemu zachowywać optymizm..
Sama świadomość spędzenia tego czasu z najbliższymi poprawia humor.
Tobie również życzę, aby nadchodzące dni przyniosły same radosne chwile :hug:
Ostatnio zmieniany: 23 Gru 2014 22:19 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Gru 2014 09:20 #322517

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moniś, z zielonym domek od razu wygląda lepiej!
Życzę Wam na Święta pogody ducha i spokoju, abyście wbrew wszelkim przeciwnościom odnaleźli w sercach radość!
I niech towarzyszy Wam nadzieja, że złe czasy w końcu odejdą w niepamięć.
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2014 09:20 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Gru 2014 10:15 #322536

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moniko wiem, że czekasz na zakończenie tego nie łatwego dla Was roku, było ciężko, ale ile też było momentów pięknych, zabawnych, mądrych....dziękuję, że tymi chwilami zechciałaś się dzielić z nami na forum. Na Święta życzę Wam spokoju, wytchnienia i optymizmu na kolejne dni.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Gru 2014 14:44 #322566

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytam, że i dla Ciebie końcówka roku nie jest udana.
Musimy razem wołać o jak najszybsze nadejście Nowego Roku.
I oby był lepszy od tego.
Bardzo dobrze, że udekorowałaś domek.
Zawsze to miło wrócić do takiego miejsca


Wesołych Świąt :bye:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Gru 2014 21:38 #322586

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Moniczko, zdrowych i spokojnych Świąt :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Gru 2014 22:11 #322595

  • Roma
  • Roma's Avatar
Moniko-
Nadziei – by nie opuszczała,
radości – by rozweselała,
miłości – by obrodziła,
dobroci – by zawsze była – …
Tego Tobie i Twoim bliskim życzę
z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2014 22:12 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Gru 2014 12:08 #322617

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu, Iwonko, Gosiu, Moni, ROmciu- dziękuję Wam bardzo za życzenia!
NadZieja na lżejszy przyszły rok nas nie opuszcza.. Ten szczęśliwie się już kończący jeszcze ostatnie dni postanowił mi umilić- mam od 2 dni atak rwy kulszowej.. Ledwo się ruszam :jeez:
Trochę może za bardzo zabrałam się do galopu w ostatnich dniach, ale bez przesady, żeby tak bolało..?
Leżę więc u Mamy przed TV i odpoczywam.

W tym roku choinka nieduża- po raz pierwszy odkąd pamiętam nie sięga do sufitu..
Stoi nieduża na stoliku- ale liczy się symbol, że jest..
WP_20141224_007.jpg


Moje ulubione infantylne bombki ;) Kilku brakuje, ale myśl przewodnia zachowana :silly:
WP_20141224_006.jpg


Pod choinką kilka drobiazgów- w tym roku pakowanie na świerkowo, każdy prezent przyozdobiony świeżą gałązką..
WP_20141224_004.jpg


WP_20141224_003.jpg


Staram się drobiazgami umilać czas..

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

p.s. śniegu brak, ale na szczęście przestał deszcz padać.. Coś w tv przebąkują o zbliżającym się lekkim przymrozku- na szczęście zaopatrzona już jestem w gałązki świerkowe- tak więc po powrocie do domu będzie osłanianie wrzosowiska.

Życzę Wszystkim, aby najbliższe dni były radosne, pełne spokoju, rodzinnego ciepła :hug:
Ostatnio zmieniany: 25 Gru 2014 12:16 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Gru 2014 20:22 #322648

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Podlane wrzosy poradzą sobie bez okrywania :-) A jeśli wcześniej zasuszone wyzionęły ducha, czego często od razu nie widać, to im żaden stroisz nie pomoże :happy:
Kuruj się i nie myśl o ogrodowych wygibasach :kiss3:

Dekoracje świąteczne, podobnie jak kolędy, mogą umilać nam życie do 2 lutego, czyli do Matki Boskiej Gromnicznej :-) Pamiętam, bo to mego śp. Taty urodziny :-)

A potem kupimy sobie żółte narcyziki lub przesadnie pachnące hiacynty i znów będzie pięknie :-)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 19:09 #322734

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mam nadzieję, że boleści ustąpiły
Trzymaj się cieplutko, bo mrozik nastał
U mnie prawie biało ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 21:17 #322750

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Siberko-do ogrodowych wygibasów wyjątkowo zatrudnię Męża ;) Skoro stroisz mam, to rozłożę na wrzosowisku- nie strasz, że wrzoski ususzyły się.. Prawda, że jakoś nie miałam głowy przez jakiś czas do podlewania, ale liczę, że suszy strasznej nie było..
W każdym razie skoro już zorganizowałam trochę świerkowych gałązek, to przecież nie będe ich wiecznie w bagażniku wozić :P

U Mamy zaczęły kiełkować hiacyntowe cebulki, o których zapomniałam.. Chyba je posadzę i jak nic wiosna za pasem :happy3:

Gosiu- i u nas lekko się oprószyło wszystko. Nie powiem- ma to swój urok! Zimy nie lubię-(bardzo..!) jednak przyznam, że taka jej odsłona to moja ulubiona wersja.. lekko wszystko przysypane śniegiem, pięknie nabiera uroku, a odśnieżać nie trzeba i ulice czarne.
Obecnie panuje u nas zima w najlepszej dla mnie wersji- lekki mrozek, słońce w ciągu dnia, ładny biały ogródek.. do tego wolne dni, nic nie goni i nie stresuje- jak dla mnie super..
Odsuwam od siebie myśl, że niedługo ta sielanka się kończy..

Boleści ustąpiły, bo po 3 dniach się złamałam i wzięłam bardzo silne przeciwbólowe.. Próbowałam wytrzymać na żywca, ale nie dałam rady, po 3 dniach nie wytrzymałam już bólu- nie byłam w stanie się ruszyć.. Tzn byłam w stanie, ale bardzo bolało przy każdym ruchu, a po kilku krokach bolało tak, że po wyprawie pod prysznic godzinę dochodziłam do siebie bo bolało nawet w bezruchu :crazy:
Mąż się dziwił, dlaczego nie biorę nic p/bólowego i że jestem typem człowieka, który ból traktuje jak pokutę ;)
Może coś w tym jest :silly:

*****

Już nadaję ze wsi.. Urokliwie okolica wygląda, w niektórych ogródkach iskrzą się światełka na ogrodowych choinkach..
Mąż dziś wrócił i razem przyjechaliśmy do domu.
Bardzo odpoczęłam w te Święta- trochę bolesne, a mimo wszystko sielankowe. W domowych pieleszach, pod troskliwą opieką Mamy, z najlepszym domowym jedzeniem.. tak to można chorować :hearts:


Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkim udanego weekendu- fajnie tak z dni świątecznych przeskoczyć prosto w weekend :lol:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 21:54 #322761

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie zdążyłam już edytować.. tak więc dopisek..

wrzuciłam do kominka aromatycznego wosk WILD FIG.. nie mogę się zdecydować, czy mi się podoba, czy nie.. Najpierw był dość miły zapach.. po niedługim czasie stał się lekko denerwujący-mocny.. a teraz jest zapach..wosku.. :unsure:
Źle wybrałam nutę zapachową..? W sumie to jedyna, jaka mi sie podobała spośród dostępnych na stoisku.. Ale żeby czuć zapach samego wosku..bez nuty zapachowej.. Może źle trafiłam, a może wyobrażenia miałam zbyt wybujałe :dry:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 21:58 #322763

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zapach samego wosku jest rzeczywiście wyczuwalny, ale dopiero po kilku godzinach, standardowy tealight pali się około czterech godzin i, prawdę mówiąc, rzadko u mnie dochodzi do konieczności jego wcześniejszego zgaszenia z uwagi na nieprzyjemny zapach :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 22:20 #322766

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Musiałam kiepsko trafić może na zapach..? Tealight pali się maxymalnie od 3 godzin.. pocja wosku w miseczce kominka sie jeszcze nie wytopiła, a nie wzięłam jakoś szczególnie dużo.. Początkowo czułam nutę zapachową, a od dłuższego czasu czuje jedynie zapach wosku :unsure:
Jak kiedyś wpadną mi w ręce inne zapachy, to może spróbuję z innym, jednak na razie sie rozczarowałam- zamiast miłej nuty mam niemiłe ciężkie powietrze topionego wosku, a po pierwotnym zapachu słuch (węch?) zaginął :crazy:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 22:22 #322768

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wosk nie wytapia się - po zgaszeniu kominka zastyga i usuwasz go, podważając np. nożykiem...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Gru 2014 23:28 #322779

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Na to nie wpadłam.. wydawało mi się, że wypala się do zera :think:

Co by nie powiedzieć, pachnie ładnie, ale szybko miły zapach zamienił się w zapach wosku po ok 2 godzinach, może wcześniej.. :unsure:
Dam jeszcze tym woskom szansę mimo wszystko ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Gru 2014 07:39 #322783

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Cześć Monia! Dzikiej Figi jeszcze nie próbowałam, więc nie znam jej aromatu, ale generalnie te zapachy są trwałe. Zapach wosku pojawia się wówczas, gdy za mało tarty nałożysz, a zbyt długo ją palisz. Średnio cała tarta traci zapach po 8h, jeżeli weźmiesz 1/4 to po 2h, jeżeli mniej, no to… sama sobie policz :funnyface: .
To jak długo utrzymuje się aromat zależy też od rodzaju tarty.
Ja jestem zagorzałą fanką - żeby nie powiedzieć fanatyczką- Yankee. Moje ulubione zapachy to aromaty kuchenne i owocowe (ale nie przepadam, za nutami waniliowymi). Jak na razie moje the best of the best to Solony Karmel i Ciasto Czekoladowe. Uwielbiam też zapachy świąteczne.
Monia nie zniechęcaj się, próbuj, bo warto…
Pozdrawiam poświątecznie :bye: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Gru 2014 12:28 #322796

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienia :kiss3:
Wzięłam może 1/5 tarty.. Nie wiem, jak duży masz kominek, ale u mnie ta porcja po roztopieniu zajęła prawie całą miseczkę- nie wiem dlaczego sobie wymyśliłam, że wosk się wypala do zera i pachnie do końca..
Masz rację- na porcję wosku, jaką wzięłam pachniało proporcjonalnie krótko- nie będę się zrażać ;)

Muszę się może któregoś dnia zmobilizować i pojechać od centrum- tam jest największy sklep z produktami tej firmy- ale na myśl o wyprawie do "miasta" od razu słabnę ;) Mimo wszystko może z nudów pojadę i coś innego wybiorę.. Karmel brzmi przepysznie
Pozdrawiam :hug:

*******
Zima pięknie ozdobiła okolicę. Jest kulturalne -3*.. podoba mi się tak :lol:

DSC07124.jpg


DSC07121.jpg


DSC07120.jpg


DSC07115.jpg


DSC07125.jpg


DSC07127.jpg


DSC07128.jpg


DSC07133.jpg


DSC07132.jpg


DSC07129.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Gru 2014 22:09 #322844

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
U Ciebie śnieg ładniejszy, taki puszek :) U mnie lekko zlodzony :tongue2: Piękne fotki :hug: Współczuję boleści, mam nadzieję, że już lepiej :hug: A wiesz, że ja dopiero u Ciebie dowiedziałam się o zapachowych woskach :idea1:
Od dawna mam jakieś kominki z prezentów, ale do tego były dodawane płyny w buteleczkach a nie wosk :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.664 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum