TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Lip 2014 10:00 #287074

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, hop hop!

Jak tam samopoczucie? Pogoda dopisuje, więc domyślam się, że i nastrój zwyżkuje? :)

Pozdrawiam i życzę słonecznego tygodnia! :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Lip 2014 15:44 #287151

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawle- a kiedy Ty się wybierasz na urlop..? Chociaż miałeś już chyba trochę wolnego- m.in. wizyta u Romy wtedy miała miejsce.. jednak czy to był ten prawdziwy urlop tegoroczny, czy zaledwie kilka wolnych dni..?

Agnieszko- nie spaliśmy wtedy do 3 w nocy, za dużo złych emocji nami targało. Wiem, że życie nie jest usłane różami, ale tyle nas rozczarowań spotyka, że czasem to już przytłacza, bo mam wrażenie, że walimy głową w mur. Oczywiście są bardzo radosne chwile- przeprowadzka, zdany egzamin zawodowy P.. i to dla nas jakby kamienie milowe- jednak sama po sobie wiesz, co tak naprawdę ułatwia życie i daje poczucie luzu na co dzień..

Odnośnie obrzeży- myślałam o ułożonej kostce brukowej- żeby kółkiem kosiarki po niej jechać. Obecne rabaty wzdłuż 2 boków działki tak mam zabezpieczone i rozważałam takie samo odgraniczenie pozostałych.. Przy ekobordach zdaje się, że brzeg trzeba obrabiać podkaszarką?

Aniu- witam Cię serdecznie. Upalna pogoda to coś wspaniałego dla mnie na czas urlopu. Ukrop lejący się z nieba nie jest zbyt fajny, jak siedzi się w pracy.. ale w wolne dni- oby jak najwięcej takiej aury było!

Romciu- gdyby to był drobiazg kalibru "koleżanka mnie zawiodła, obgadała itp" to bym w ogóle się tym nie przejęła- prywatnie już dawno doszłam do wniosku, że spędzam czas z osobami, które lubię- na nieszczerych i nieżyczliwych szkoda czasu i emocji. To jednak jest zbyt poważne, żeby tak łatwo się z tym pogodzić.. Boli i jeszcze długo będzie zadrą siedziało..
Wyobraź sobie, że masz dwie osoby. Z jednej jesteś średnio zadowolona i szczerze o tym mówisz i wszystko co masz najtrudniejszego zlecasz tej drugiej.. łącznie z rzeczami do poprawki po pierwszej osobie.. Bardzo chwalisz tą drugą osobę i jesteś dla niej bardzo życzliwa, za to zawsze w każdej chwili możesz na nią liczyć.. Po czym okazuje się, że zawodowo bardzo pomogłaś pierwszej osobie, a drugą zupełnie pominęłaś..
Życie nie jest sprawiedliwe- ale żeby aż tak?!?

Shiralciu- dzięki za słowa pocieszenia. Niestety to nie jest prywatna sprawa, tylko zawodowa. Prywatnie to wiadomo- przyjaciół można sobie dobierać tak, żeby się super czas w ich towarzystwie spędzało. To niestety jednak nie jest problem nielojalnej koleżanki- który to problem przebolelibyśmy znacznie łatwiej..

Agnieszko- nastrój raczej constans.. jednak z tendencją do poprawy- mam nadzieję, że wolne dni pomogą zregenerować ciało i duszę :)

****
Zakwitła u nas ostatnia lilia. Mgliście pamiętam, że to miała być odmiana Martagon- ale nie jestem pewna..
DSC06177.JPG


DSC06179.JPG


Poukładałam sobie kostkę brukową w kształt planowanych rabat i zabrzmi to śmiesznie- ale już samo tak wstępne wydzielenie spowodowało, że front wygląda ładnie- jak była wydeptana trawa i zwyczajnie brzydko i bałaganiarsko, tak teraz widać jakiś zamysł na przyszłość i mimo, że nadal wydeptana trawa przed wejściem- to jakby ładniej :silly:
Siostra moja stwierdziła, że źle robię nie zostawiając przed domem trawnika, tylko same rabaty.. jednak mi się wydaje, że kawałek trawnika o wielkości 1-2mkw to bez sensu.. a tak to sobie powydzielałam rabaty i przed domem będą rabaty i kostka, a trawa zaczynać się będzie od brzegu kostki na boki ogródka.

Patrząc od strony schodów- od furtki do schodów będzie kostka, tak samo od bramy do garażu. Między chodnikiem a podjazdem będzie wąskie przejście z kostki, z obu stron otoczone rabatami- jedną przy domu a drugą między bramą a furtką. Wyobrażacie sobie takie ścinki trawnika..? W moim odczuciu to aż samo układa się w kształt rabaty!
DSC06180.JPG

Na rabatę przy schodach mam wstępny plan. Nie wiem co posadzę na małej rabacie przy bramie- cos iglastego i kolumnowego by sie przydało. Szkoda, że świerki srebrne szeroko rosną :dry:

Spojrzenie od strony ogródka na furtkę. Przy furtce brzuch rabaty- na nim posadzę drzewo (na razie na tapecie grusza drobnokwiatowa Chanticler- max do 6m szerokości, więc dla nas w sam raz), dalej rabata robi się węższa i jeszcze nic nie wymyśliłam. Przed tujami zostawiłam nieco szerokości, aby posadzić coś niskiego. Widać tuje na zdjęciu :happy: ?
DSC06181.JPG


będzie jeszcze rabata przy ścianie domu- jednak jej jeszcze nie ułożyłam, ale obrazowo mogę powiedzieć, że Zak na niej stoi :P

Dziś odpoczywamy, ale od jutra dalej zajmujemy się równaniem ogródka- front z brzuchatą rabatą przy furtce teraz jest w planach, więc zamiast gór i dołów będzie równa powierzchnia- chociaż schludnie dla oka się zrobi..

Pozdrawiam i zmykam się smażyć na słońcu :bye:
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2014 15:51 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Lip 2014 21:22 #287248

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ostatnia lilia to na pewno nie martagon :happy3: , choć nie mam pomysłu co by to mogło być :think: , ja takiej nie mam :silly:
Bardzo dobrze kombinujesz, żeby zrezygnować z trawnika w tym niewielkim przedogródku, nawet rabaty będą niewielki, gdzie tam miejsce dla trawnika.

Byłam pewna, że to jakieś prywatne sprawy tak Cię zbulwersowały ;) , może dlatego, że ja nie byłabym w stanie aż tak się przejąć czymś związanym z pracą :silly: . Choć raz w życiu spotkała mnie wielka krzywda ze strony osoby, którą uważałam za przyjaciela i niestety pracowałyśmy razem :jeez: . To była mieszanka, którą długo odchorowywałam, stracić przyjaciela i pracę przez tegoż - nikomu nie życzę ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Lip 2014 22:33 #287287

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zapomniałam napisac, że są świerki srebrne rosnące kolumnowo, sama mam taki, ale bez nazwy odmianowej kupiłam w szkółce. Dziewczyny iglakowe ;) albo Paweł Rispetto na pewno podpowiedzą :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 08:24 #287349

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Jak ty wytrzymujesz na tym słońcu :think: :devil1: wczoraj wziąłem się za koszenie i kilka razy musiałem zrobić sobie odpoczynek w cieniu bo było nie do wytrzymania. Rabatki wydzielone i w ten sposób masz duuużżżoooo miejsca na nowe zakupy (a tak na marginesie,ogród bez róży.....) :whistle: wiem,wiem ja parę lat temu w szkółkach omijałem róże jak trędowatego :devil1: a teraz... :think: planujesz rabaty przy samym budynku hmmmm...ja tego nie przemyślłem do końca i pod okapem jest strasznie sucho-nie mogę zrobić tam skalniaka bo wtedy ,,burki'' miały by używanie.....teraz bym zrobił opaskę do komunikacji a rośliny posadził troszkę dalej.

Urlop miałem w maju-pogryzły mnie tabuny meszek i serwowałem się ucieczką w stronę domu, w czerwcu upały :blink: ,a następny urlop we wrześniu na ryby-mam nadzieję że się troszkę ochłodzi do tego czasu. Czasami z wolnych dni udaje mi się uzbierać ..mini urlop'' tak jak w tych dniach ale burze przewalające się na drodze mojej podróży do Romy ostudziły mój zapał :placze: :devil1: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 08:47 #287353

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, przykro mi z powodu zawodu, który Cię spotkał..wiem, ze trudniej zrobic niż powiedzieć, ale trzeba starać się zapomnieć i do przodu :hug:
Rabata przy domu fajnie, ale czy na pewno chcesz drugą na przeciwko? Orzy takim kształcie i dwóch rabatach będzie trochę wąskie przejście, a jak zaczniesz manewrować kosiarką, taczką etc to możesz pożałować, że nie zostawiłaś szerszego przejścia, wiem po sobie ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 10:21 #287375

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- ja jestem urodzona w lato, więc siłą rzeczy od razu wskoczyłam w letnie klimaty- kwestia przyzwyczajenia ;) A mówiąc serio- plackiem mogę leżeć (nudzi mi się tylko trochę na plecach bo nie mam jak czytać..), ale praca w upale i na słońcu to już hardcore.. :ouch: Nie dziwię się, że koszenie nie szło Tobie zbyt płynnie..

Róże na razie mnie nie ruszają. Mam jedną- maluszka.. Okrywowa Yellow Fairy- i wystarczy. Nie robi na mnie wrażenia :P Wolę lilie, hortensje, azalie, rododendrony- to moje ulubione rośliny, trawy mi się podobają.
Róże miał mój Tata- pamiętam z dzieciństwa 3 klomby czerwonych róż, które Tata starannie pielił, a Babcia ( Mama Taty) zawzięcie siała z nich koperek :happy3: Pamiętam też piękny ogród drugiej Babci- wszystko tam było. Winogrona włoskie, żonkile, tulipany, dalie, róże, gipsówka, orzech włoski, bardzo dużo drzew i krzewów owocowych, lilaki w formie drzew wysokich, a nie rozłożystego krzewu, łubin w wielu kolorach. S[poro kwiatów pamiętam z wyglądu, a nie znam nazw.. Pamiętam róże- bardzo je lubiłam, bo jesienią zawiązywały owoce i bardzo mi się to podobało! Jednak nie przypominam sobie chorób, ani oprysków wykonywanych przez Babcię- nigdy róże nie kojarzyły mi się z aż taką chorowitością, o której czytam na forum. Może byłam małą i po prostu nie zauważałam :think:

Rabaty planowałam od samego budynku, ale wykonawca naszej kostki, jak był na rozmowie i pomiarach, szybciutko wyprowadził mnie z błędu. Ku mojej rozpaczy zarządził opaskę przy ścianie domu i dopiero rabata. Niestety jest tego samego zdania co Ty, chociaż ja niepocieszona uznałam, że ukradł mi powierzchnię rabaty :happy: W sumie jednak to chyba sensowne rozwiązanie- przy samej ścianie i tak bym nie sadziła, a będzie schludniej i ewentualny deszcz będzie odpływał od ściany. Tak więc najpierw opaska i dopiero od niej rabata.

Komary i nas tutaj obżerały dość agresywnie, teraz jakby ich mniej- upały je wykończyły :devil1: Na wrzesień zbyt dużego ochłodzenia nie zamawiaj..plizzzz..a na pewno nie deszcz!

Kasiu- w końcu emocje opadną, ale nie zapomnimy tego nigdy. Za bardzo pamiętliwa jestem ;) a poza tym tak bardzo było to nam potrzebne, że niepowodzenie tym mocniej jest odczuwalne.. Jest jak jest- nie zapomnimy tego, ale trzeba iść do przodu i myśleć, co dalej.

Kasiu- jaką szerokość przejścia między rabatami byś sugerowała, jako wygodną?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 10:46 #287386

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Kasiu- jaką szerokość przejścia między rabatami byś sugerowała, jako wygodną?

Monisia, szerokość kosiarki plus dwa łokcie :devil1: - a na poważnie 2 metry z ,,ogładą'' będzie ok. - jak będziesz wiozła na taczce duży rozłożysty krzew gdy rośliny podrosną i ogród się ,,wypełni''. :think:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 11:26 #287397

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Chester ma rację, min. 2 metry.
Jednak nie warto robić tez zbyt wąskiej rabaty przy płocie chyba żeby tylko na jakiegoś iglaczka/bukszpan. Ja bym chyba zostawiła tylko rabatę przy domu i trawnik w pozostałej części... :think: ale moze tam jest wiecej miejsca, a tylko zdjęcie skraca perspektywę? Ile jest od brzegu rabatu okrągłej do ogrodzenia?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 11:26 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 11:35 #287405

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- 2m mówisz.. :think: Muszę dziś pomierzyć, jak to będzie, czy się nie okaże, że przy 2m przejścia rabaty nie wyjdą kiszkowate.. :dry:

Kasiu- przy płocie też bym chciała, żeby nie było łyso.. Pomyślałam, że narysuję dziś rzut z góry z wymiarami rabat, to coś doradzicie :oops:

Nie wiem, o którą rabatę pytasz- tą nieduża okrągłą przy bramie, widoczną na zdjęciu z samochodem? Mniej więcej okrąg 2m średnicy. Myślałam o czymś kolumnowym. Marzył mi się świerk, ale za szeroko rosną. Upatrzyłam sobie sosnę bośniacką Satelit- 2m wysokości i 1m szerokości- wg info z netu.. Niestety nigdzie nie mogę dostać, a na necie sprzedają drobiazgi po 30-40cm wysokości :crazy: Nieco większe są w Pęchcinie, ale nie będę po jeden iglak jechać ponad 100km.
Potrzebuję tu iglak max 2m szerokości.

Na froncie domu wolę rabaty, niż trawnik. Po wyznaczeniu kształtu kostki zostają małe kawałki i takie ścinki trawnika to głupio wyglądają. Nie chcę z kolei wykostkować patelni na całym froncie- zresztą nie możemy bo obowiązuje nas powierzchnia biologicznie czynna..
Rozrysuję to dziś, co sobie wymyśliłam..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 15:07 #287467

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pisałam Ci o świerku, nie zauważyłaś ;) ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Lip 2014 16:10 #287480

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Z mojego rysowania nic chyba nie będzie- na razie wychodzą mi jakieś kulfony :mad2:
Rabata przy bramie ma 2m średnicy i na niej planuję posadzić strzelisty iglak.
Rabata między domem a garażem 4m szerokości i 2.5m głębokości, w tym opaska 40-50cm. Tutaj ma rosnąc wiąz wredei (na brzegu rabaty, oddalony od ściany domu), jakiś płożący iglak i coś małego liściastego. Mam problem z wredei, bo będę potrzebować wysoko szczepionego, a jeszcze nie wiem, gdzie taki kupić. Ale też i mało szukałam.. ;)
Brzuchata rabata przy furtce 2.6-2.8m, zwężająca się do 1.5m na wysokości tych maluśkich tuj. Na brzuchu rosnąć będzie grusza drobnokwiatowa Chanticler, jakiś niski iglak, do tego jakiś krzew, dalej są tuje- te maluchy świeżo posadzone- a przed nimi jakieś byliny niewielkie.
Może jeszcze coś spróbuję narysować, ale na razie kiepsko mi to idzie.. :jeez:

Martuśka- oczywiście, że napisałaś, zgapiłam się.. Super, że wspomniałaś o wąskim świerku- już wpisałam "świerk kolumnowy" i wyskoczył świerk srebrny Iseli Fastigiate, po 10 latach do 1m szerokości i 2-3m wysokości. Taki będzie tu posadzony- dzięęęęęęki :dance:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sie 2014 20:33 #288421

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam pochmurno- za oknem i w duszy.. Ciągle ciągnie się za nami rykoszetem ubiegłotygodniowa sprawa..i jeszcze trochę tak będzie. tak więc urlop wyjątkowo markotny mi się trafił. Całe szczęście, że pogoda cudownie dopisuje- można chociaż odpocząc na kocu w ogródku. Dziś ponuro- ale i taki dzień wytchnienia jest potrzebny!
O stanie mojego ducha niech świadczy fakt, że byłam dziś w 2 ogrodniczych i nie podobało mi się nic! Pojechałam pooglądać drzewa- chciałam jakieś wybrać na rabate przy furtce- żadne mi się nie podoba.. za małe, za drogie, za duże, za nudne, za kolorowe, za zielone- i tak na okrągło :crazy:
Do kompletu radości- usycha mi jarzębina. Ten pokręcony maluch, kupowany rok temu ma obeschnięte wszystkie liście i wygląda paskudnie- jak po przejściu pożaru :mad2: Sądziłam, że usycha, ale podobno może to być jakaś choroba. Oszaleć można- u Rodziców sadziłam i nie myślałam o opryskach, palikowaniu i innych bzdetach- sadziłam, podlewałam- rośnie! A tu.. :jeez: Albo wiatr wszystko tarmosi, to upały wykańczają.. a jak nie- to coś choruje. :flower:

W ramach zajęcia myśli, próbuję nieudolnie narysować kształt tarasu i rabat.. Oto moje kulfony.. Szkoda, że nie mam kredek, bo niewiele widać.. 1cm=1metr

DSC06191.JPG


Rabata nr 1. Między schodami, a garażem. Od ściany domu 50cm kostka, rabata głebokości 2m+kostka i dugości 4m. Brak pomysłów.
Rabata nr2- przy furtce. Znak zapytania- drzewo.. Musi być max 6m szerokie. Miała być grusza, ale jest brzydka, więc teraz nie wiem.. Jedynie w górę zdjęcia rosną tuje- te ostatnio kupowane mikrusy. Nic więcej nie zaplanowałąm jeszcze.
Rabata nr3 to planowana na rogu domu- od schodów aż do tarasu przy wykuszu. Też nic nie zaplanowałam
Rabata nr4- to pagórek z piaskowca, z brzozami, kosodrzewinami, hortensją ogrodową, 2x jałowce Mordigan Gold a dalej brak pomysłów.
Rabata nr5 to pagórek z klonem Crimson Sentry.

Nie wiem, gdzie posadzić podarowaną Hakuro i kompletnie nie mam pomysłu na rabatę przy tarasie (nr3). Taras powstanie prawdopodobnie w przyszłym roku, więc nie ma się co stresować. Kształt tarasu też rysuje z nudów, a nie jest to potrzeba chwili..

Pozdrawiam. :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sie 2014 11:54 #288771

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Januszu- wzajemnie, również życzę udanej niedzieli! U nas pięknie- upalnie, ale też i wietrznie- więc łatwo wyrzymać tę pogodową patelnię :dance:

Czytasz w moich myślach.. Kilka lat temu szukałam inspiracji na taras i dla projektantki przygotowałam fotkę z netu tarasu moich marzeń.. zgodnie z przekazaną fotką zrobiła projekt- wiesz, że jest prawie taki, jak Twój rysunek.. Zobacz, jak wstrzeliłeś się w moje marzenia sprzed kilku lat..

ogrodzenie.jpg



W porównaniu z projektem- ja przy furtce chcę rabatę- rosną tu już te male tuje i jeszcze coś muszę wymyślić, ale nic do głowy mi nie przychodzi- tzn odrzucam każdy swój pomysł. Projekt, który zakładał, że na tym boku ogrodzenia będą same powojniki- jest dla mnie nie do przyjęcia- stąd zmiana planu. Zresztą, jak wiesz, ogródek to jedna wielka zmiana planu w stosunku do projektu. Kształty może i zostają- ale rośliny w większości zmienione.

Ale taras- bliźniaczo podobny- z tym, że Ty zasugerowałeś skarpę, a ja chcę przy tarasie zrobić malutką pluskająca kałużę, bo oczkiem wodnym to tego się nazwać nie da ;)
Wiesz dlaczego zaczęłam kombinować z prostymi kształtami..?- jeden z wykonawców, z którymi luźno rozmawiałam stwierdził, że przy obłym kształcie będzie dużo strat materiału i żeby to przemyśleć- więc kombinowałam.. Nie zmienia to faktu, że okrągły taras jest znacznie bliższy mojemu sercu, a skoro Ty również zauważasz, że lepiej się komponuje z falistymi rabatami- może wrócę do pomysłu sprzed lat.. Wszystko zresztą zależy od naszej sytuacji za rok- na razie jest masakra.

Bardzo dziękuję za celną uwagę nt stołu na tarasie, widocznego z wykuszu :thanks: To samo w sobie jest wystarczającym argumentem do ponownego przemyślenia, jak wszystko ustawić!
Taras- mimo, że działka mała- nie może być mały. Nie chcę, aby zmieścił się na wcisk jedynie stół i 4 krzesła.. W mojej wyobraźni na tarasie stoi stół na 6 osób, a z boku jeszcze mała kanapa ze stolikiem... tak, żeby było gdzie zjeść posiłek, ale też swobodnie usiąść i porelaksować się a nie tylko formalnie przy stole.. Gdzieś bym postawiła jakieś donice z roślinami- trawy albo kwiaty.

Trochę sobie porysowałam i pomierzyłam- nie jest to chyba nierealne pod względem miejsca- muszę jeszcze na ogródku popatrzeć, jak to będzie w przestrzeni.

Trochę chyba za dużo sobie wymyślam na moje możliwości.. Może jednak coś uda się upchnąć.. Chciałabym z europalet- za sprawą inspiracji u Kasi-magenty, zrobić kanapę i stolik. Mam już nawet upatrzony skład palet, gdzie odkładają nowe palety z myślą o meblach ogrodowych.

Dziękuję bardzo za spojrzenie na taras i cenny głos w tej sprawie :hug: - może faktycznie uprzeć się trzeba nt kształtu, o którym tak rozmyślałam dawniej.. Wszystko sprowadza się do ceny- bo fantazji nie brakuje ;)

Pozdrawiam i zmykam na ogródek, układać szlauch w kształt tarasu- bo tak sobie wytyczam powierzchnię :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sie 2014 15:20 #288814

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Januszu- ja inspiracji na taras szukam na amerykańskich stonach- tam nie ma kwadratowych na jednym poziomie.. ;)

W projekcie- tym rysunkowym, który wkleiłam, jest przewidziana różnica poziomów- dom nie jest posadowiony wysoko- będzie się na taras wychodzić w salonu, a na rogu domu planowałam schodek w dól i główna część tarasu będzie prawie na poziomie gruntu- tzn ma być to tak, żeby z tarasu na trawnik był poziom jak z jednego schodka.
Ja lubie tak dzielić wysokościami- w moim panieńskim pokoju u Rodziców nie dość, że poddasze zabudowane było tak, że belki były odsłonięte, to jeszcze sam pokój miał różnicę poziomów o jeden schodek, co dawało podział między częścią sypialnianą, a dzienną- z tv i kanapą.
W projekcie jest narysowane sporo schodków, ale wydaje mi sie, że aż takiej różnicy wysokości nie będzie. Zresztą jak przyjdzie co do czego, to będzie się mierzyc i planować na bieżąco.
W obecnym domu belki mamy w sypialni odsłonięte, ale płasko na podłodze- to na tarasie chociaż schodki porobię :silly:
Zresztą- sam wiesz.. wymyślać to ja sobie mogę, a wystarczy, że ktoś poda wycenę- i myślenie zaczynać można od nowa :happy3:

Marzeń mam sporo a ich realizacja nie jest taka nierealna, niestety ciągle jedna kwestia blokuje plany i to mnie denerwuje. Gdybym marzyła o locie na księżyc- to wiadomo, nierealne..ale wkurzające jest to, że niby łatwo byłoby zrealizować plany.. a jednocześnie tak trudno, bo jest blokada. Uczucie walenia głową w mur jest nie na moją cierpliwość- ale co mi pozostaje, siedzieć i grzecznie czekać, aż los sie odmieni.
A że ja cierpliwa jestem ( :laugh1: :laugh1: :laugh1: ), to dam radę ;)

Pozdrawiam i po tak smakowitym posiłku, jaki mogłąm podziwiać u Ciebie w wątku- życzę udanego popołudniowego relaksu w ogrodzie :bye:

Raz jeszcze dziękuję za wszelkie uwagi nt tarasu i ogólnie- bardzo lubię Twoje spojrzenie na różne kwestie. Sprawiłeś, że wracam do pierwotnego pomysłu tarasu okrągłego i nie poddam się tak łatwo. Dzięki!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sie 2014 15:45 #288821

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Cześć Moniko, zaglądam. Te niebieskie kwiateczki to ostróżka wielkokwiatowa. Widzę, że planów mnóstwo. Życzę, żebyś mogła je zrealizować. U nas sucho i duszno, nie ma mowy o cięższych pracach w ogrodzie. Jakieś drobiazgi i podlewanie. Dobrze, że jest pompa, inaczej to :jeez:
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sie 2014 16:23 #288826

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- jak dobrze, że się odezwałaś! Zaczynałam tęsknić :hug:

Dzięki za nazwę kwiatka- jest śliczny :dance: . A znasz może nazwę tego drugiego- dostałam od Ciebie w małych doniczkach- wyrósł długi pęd z zakończeniem jak kolec skorpiona- a z tego zakończenia wychylają się niebieskie kwiaty. :think:
DSC06100_2014-08-03.JPG


Azalki pozdrawiają- czują się bardzo dobrze- świeże, zieloniutkie. Mam nadzieję, że teraz siedzą na rabatce i produkują kwiaty na przyszły rok ;)

U nas upalnie, ale wietrznie, więc jakoś dajemy radę. Chwasty ledwo dychają, ale rosliny zawzięcie podlewam, więc jako tako żyją. Teraz dopiero rozważam wyjście na ogródek i posmażenie się trochę- wcześniej nie miałam odwagi w ten upał wychylać nosa.

Planów mam sporo- jak nie mam co robić to siedzę i rozmyślam- a wybitnie nie mam co robić, bo mam urlop i siedzę w domu. Realizacja to inna sprawa- ale dużo można o tym mówić.. Może kiedyś się poprawi..

Pozdrawiam i życzę wytchnienia na tarasie.. a może wieczorem jakaś orzeźwiająca burza się trafi.. :whistle:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sie 2014 16:49 #288835

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniko, kwiateczki z malutkich doniczek to komelina. Może zerknij w wujka G., bo mogę nie pamiętać. Zobacz, czy Ci pasują podane przeze mnie nazwy do ogrodowej rzeczywistości.
:hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.364 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum