TEMAT: Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 02 Lip 2014 23:10 #279533

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- politechnika..fotonika.. aż zęby bolą na myśl, jaki to ścisły kierunek. Teraz mi sie przypomniało, jak wspominałaś, że Twoja Agusia raczej fizyczno-matematyczna jest.. Skierowałąm się do googla z zapytaniem o wybrany kierunek i wpadając w język młodzieżowy powiem tylko.. szacun :bravo: :bravo:

U nas w poniedziałek zawodowe święto mojego Męża- jest oficjalnie mec. r.p. :woohoo: Poza tą chwilą radości- marazm jakiś mnie ogarnął. Ciągle u nas padało..dopiero dzis się rozpogadza- wichur jednak ani ulew nie mieliśmy aż tak ciężkich, jak u Ciebie było.. Szkoda róży :hug: Za to lilie jak pięknie się prezentują!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 03 Lip 2014 08:53 #279590

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Cały watek pachnie i kwitnie.Aniu Gdybym mogła, to najchętniej zgromadziłabym u siebie wszelkie róże, każda z nich mnie zachwyca, to kwiatem, to zapachem, to obfitością kwitnienia .
Ja też nie mam dużo czasu na forum ale teraz mam urlop i nadrabiam zaległości.
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2014 08:53 przez Jonatanka.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 04 Lip 2014 11:44 #279891

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3086
  • Otrzymane dziękuję: 5975
Aniu, piękny Chipendale :woohoo: Mój filcak dzisiaj idzie pod maszynkę, a że się solidnie sfilcował to może po wyjściu od fryzjera przypominać skina

Teraz każdy cierpi na niedobór czasu, więc przelatuje się znajome watki tu i tam żeby być na bieżąco ale czasu na pisanie już brakuje, przyjdzie jesień (późna) i czas się znajdzie :)
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 04 Lip 2014 11:51 #279894

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aneczko :bye:
Ciekawe i piękne masz te róże :hearts:
Chipek aż zdumiewa taki cudny krzaczorek,mój jeszcze nie zakwitł :angry:
Lilie śliczne :)
Maria Curie-Skłodowska zachęcająco piękna.I te dzwonkowe powojniczki,zachwycają mnie bo takich nie mam :( Jeszcze :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 04 Lip 2014 14:54 #279922

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Sweety, miesiąc urlopu?!!? :supr3: zazdroszczę..
Ja bym wykopała tą róźę, szkoda miejsca. Najpierw ulewy teraz upały, ale zdecydowanie wolę to drugie B)
Pashminy mam tez w gruncie, swietnie się spisują :drink1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 15:16 #280681

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Wichury, nawałnice i ... grypa. Wszystko to chyba z okazji mojego urlopu :evil: Jakaś zemsta? A że długi (ma się ten urlop geriatryczny, Kasiu :whistle: ), więc zdążę wydobrzeć... Ale zaliczyłam ten survivalowy zestaw i mam nadzieję, że reszta urlopu upłynie w sielskim spokoju :D Jeszcze jestem trochę słaba, a mój żołądek nieco się buntuje, ale już jest lepiej. Wybaczcie mi zatem brak indywidualnych odpowiedzi :D Spróbuje przekupić Was zdjęciami :thanks:

W pierwszej kolejności róża. Nowość u mnie. Dwa krzaki posadzone do donic, które mają zachęcać do wejściowa do domu przez drzwi tarasowe. Stoją zaraz obok mebli tarasowych, więc ciągle mam je zaraz obok. Kupione u Kamili. Poza szkodnikami, które próbowały je nieco obeżreć, zdrowa i może nieco większa niż myślałam. You're beautiful :silly:





















Jest idealna. Klasyczna i piękna :hearts:

I 'parę' widoków z ogrodu. Zrobił się niezły busz :happy3: Nie patrzcie na coś a la trawnik. Jest właśnie przed koszeniem. Ale na takim upale nie będę ryzykować zawału...











































Z różanych wiadomości :D

Pashmina po tych deszczach wygląda całkiem nieźle. Zdecydowanie poprawiła się w moich rankingach, ale jeszcze jest pod baczną obserwacją. Jest wiele róż, które lepiej wyglądają po deszczu, więc musi się nieco bardziej postarać.









Pięknie kwitnie Gartnerfreude. Tu widać splatane ze sobą dwa krzaki. Trzeci gubi się za Polish Spirit, więc chyba go jesienią przesadzę.



A także rosnące ze sobą Satin Haze i Cute Haze :hearts:



Kwitną także od Majki (majka411) z FO

My girl



i Louis Clements



Nieustannie jestem także zachwycona moim nowym nabytkiem Bright as a button



Kwitną liliowce



ten jakiś słabo wybarwiony :woohoo:





Czerwona pysznogłówka jest większa ode mnie, choć mam 165cm wzrostu. Czy to normalne?





Kwitnie także irys japoński od Marysi (Mufki) z FO. Kolejny już w pąkach :tan A już myślałam, że coś zrobiłam nie tak :oops:



Zaskoczeniem jest dla mnie drakiew. Nie dość, że kwitnie cały czas to ma wielkie, cudne kwiaty!







Kwitnie także odmianowa naparstnica (nazwy nie pamiętam). Ciekawe, jak przetrwa zimę :unsure:



I takie coś. Czy słusznie podejrzewa, ze to szałwia?



Kupiłam sobie nowego floksa. Nazwy nie miał, ale nie umiałam się oprzeć temu różowi :D



Jakiś czas temu kupiłam także taka tawułę japońską. Mam jaskrawo różowe kwiaty i nietypowe, pokrzywowe liście. To chyba odmiana Dart's Red



Na końcu Wim's Red, specjalnie dla Moniki (Monika-Sz)



Zanudziłam Was chyba na śmierć. Obiecuję się poprawić ;:180 Oby upał nie był aż taki uciążliwy. Ale nie ma co narzekać. W końcu mamy lato :dance:
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2014 15:23 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 16:31 #280691

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Urlop geriatryczny? Ja tez poproszę :teach:
Drakiew bardzo mi się podoba...kupny czy siany?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 18:49 #280717

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, chwilę mnie nie było, a tu tyle się dzieje.
Córka wybrała imponujący kierunek - ludzie o takich umysłach budzą we mnie szacunek. Gratuluję!
My czekamy na wyniki rekrutacji :)

W ogrodzie masz niezwykle kolorowo, ale to przecież Twój znak rozpoznawczy. Sama nie wiem, co podziwiać - i róże i byliny robią fantastyczne wrażenie.

Urlopu szczerze zazdroszczę! Wydobrzyj i wypoczywaj :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 19:12 #280725

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ty się krępujesz trawnika gdy cały ogród jest piękny.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 19:59 #280740

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Przyszłam do Ciebie podziwiać liliowce a tu tyle wspaniałości! :hearts: Róże masz przepiękne, te w dzbanach wygladają bardzo ciekawie, zachęcają do wejścia :P ( ja bym je pewnie zasuszyła :oops: ) Pysznogłówki mnie zszokowły :supr3: nie sądziłam, że to takie kolosy! Pięknie u Ciebie - nie chce się wierzyć, że to taki młody ogród :hearts:
To co ma być szałwią mnie wygląda na czyściec wielkokwiatowy, ale może się mylę :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2014 20:01 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 20:32 #280749

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Aniu, kolor nowo zakupionego floksa piękny,też bym się pewnie skusiła.
A Louise Clements ... :hearts: :hearts: :hearts: . Czy zdjęcie oddaje prawdziwy kolor tej róży? No cudna prawdziwie!Pokazuj jej więcej,proszę.Cały krzaczek poproszę!
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 07 Lip 2014 22:50 #280818

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- dzięki za fotkę poglądową :kiss3: Twoja Wim's znacznie bardziej sensowna, niż moja.. z tym, że moja jest u mnie 2 sezon, więc jeszcze daję jej czas. w Ubiegłym roku jej nie lubiłą, w tym powoli sie przekonuję, chociaż podpadła kwiatami z tyłu, zasłoniętymi przez frontowe wysokie przyrosty. Może w kolejnym roku upodobni sie do Twojej.. :whistle:

Zdrowiej szybko :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 09:34 #280848

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Pięknie i kolorowo u Ciebie :flower2: , lubię takie szersze widoczki :) . A z naparstnicy na wszelki wypadek zbierz nasiona, bo cudna jest :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 13:36 #280927

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Cieszę się, że zostało mi wybaczone :dance:

Zapewne i u Was zrobiło się upalne lato. Wczoraj jednak raz przeszła ulewa przy pełnym słonku i 30 stopniach na termometrze, a po południu - długa i upojna burza. Podlało solidnie, choć przy tych temperaturach parowanie zrobi swoje. Ale padało tak, że zza strug deszczu ledwo był widać moje górki



Dziś po porannym koszeniu i wyrwaniu kilku chwastów trzeba poczekać do późnego popołudnia, by coś więcej podziałać. Mam zatem czas na spokojny przegląd ogródka i uwiecznienie tych zmian. A pogoda sprawia, że ogród zmienia się z godziny na godzinę. Od wczoraj zakwitło kilka liliowców, w tym jeden który ma szansę stać się moim ulubieńcem. Żadna nowość, ale mnie się podoba :D







i kilka innych









i dwa kolejne, które chyba nie do końca wyglądają tak, jak powinny





i co do tego ma pewne wątpliwości



W zeszłym roku nie miałam wcale. Potem dostałam kilka od Justynki (klarysa) z FO i trochę dokupiłam. Niezawodne bodziszki :hearts:















To tylko część z nich, bo reszta odpoczywa.

Przekonałam się, że bratki mogą rosnąć wszędzie. Jakim cudem jeszcze ich nie przejechałam autem - nie wiem.



A ziółko przybrało letnie szaty. Zdecydowanie jest z nich zadowolony na tych upałach :D



Roślina do rozpoznania okazała się być czyścem wielkokwitowym. A teraz kolejna zagadka. Co to jest?



Kasiu (Robaczek)! 10 dni dodatkowego urlopu to jest to :P Zdążę się polenić, pogrzebać w ogrodzie, wyjechać. A drakiew mam, ale nie wiem skąd :happy3:Szcególnie ta biała jest prześliczna :hearts:

Pashmina. Dla takich kwiatów jestem jej skłonna wybaczyć zeszły sezon



Januszu (alphax)! Cieszę się :lol: A zdjęcia nie zawsze wychodzą. Nie każda chwila jest na nie dobra... Ta chyba była :D

Złocień. To niezawodna roślina



Aguniu (Aguniada)! Cieszę się, że moja Aga wybrała politechnikę. Wydaje mi się, że inżynierów będzie potrzeba sporo, a nie ma wielu osób, które wybierają takie kierunki. Główny bum jest na architekturę, budownictwo i informatykę. A optyka w elektronice jest powszechnie wykorzystywana. Poza tym po studiach I stopnia może wybrać inna specjalizację. Jak na razie zamierza być naukowcem, ale jak się życie potoczy, tego nie wie nikt. Cieszę się, że kolor jest moim znakiem rozpoznawczy, To znaczy, ze udały się moje zamierzenia!

Niby nic a cieszy



Justyno (ulakonie)! Trawnik delikatnie mówiąc nie jest dokonały, ale mieszkając blisko lasu i za płotem z totalnym misz - maszem nie mam na niego żadnych szans. No i wolę rabaty :lol: Cieszę się, że wstąpiłaś do mnie :kiss3:

Dzwonek kropkowany. Rośnie jak chwast ;:oj



Olibabko! Od liliowców w sumie się zaczęło. Miał być babciny ogród pełny kolorów. I chyba się udało :dance: A liliowce u mnie dopiero zaczynają, bo to góry i tu wszystko jest później. Pysznogłówka mnie zaskoczyła, bo w pierwszym roku miała jakieś 40 cm, w kolejnym jakieś 90 cm, a teraz 170 :woohoo: Mam nadzieję, że większa nie będzie. Trzy lata wydawały i się długie, ale jak patrzę na inne ogrody, to chyba nie powinnam mieć kompleksów, szczególnie że nie korzystałam z niczyjej pomocy. Każde źdźbło zostało posadzone moimi rękoma. I faktycznie to czyściec wielkokwitowy! Dziękuję :kiss3:
Tawułka



Ewo (terlica)! Floksy miała w ogródku miała moja Babcia. Wówczas mi się nie podobały. A dziś? Mam kilkanaście odmian :rotfl1: I u mnie bynajmniej nie chorują. Louise Clements ma dokładnie taki kolor jak na zdjęciu. To jedna z róż sadzona jesienią. Dostałam ja od Majki (majka411) z FO. Okres na sadzenie i ta dziwna zima sprawiły, że wszystkie wówczas sadzone są niewielkie, ale żyją i ... kwitną. Na razie zatem nie ma czego pokazywać.

Stephanie Baronin zu Guttenberg



Moniko (Monika -Sz)! kwiaty na Twojej Wim's Red przypomniały mi, że i moja tak miała. Tak jakby pędy przerosły kwiatostany. Ale to się już nie powtórzyło i od 2 lat rośnie i kwitnie jak trzeba! Niestety (dla Ciebie mój Ty niecierpliwku) do ogrodu trzeba niemal anielskiej cierpliwości :D

Clematis Princess Diana



Wiesiu (piku)! Miło, że wpadałaś :kiss3: Staram się robić i zdjęcia poglądowe, choć przyzna, że wole macro :D A nasionka postaram się zebrać. Mam nadzieję, że będzie się siała. Bo z tymi odmianowymi nigdy nic nie wiadomo.

Watykan



U mnie od godziny grzmi. Ciekawe, co z tego wyjdzie :huh:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, mateo

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 14:14 #280937

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Aniu to są pierwsze kwiaty? czasem pierwsze kwiaty są zdeformowane



u mnie wygląda tak ,każdy kwiat ,jest cudny


DSCF4892_2014-07-08.JPG
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 19:46 #280995

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aneczka...Ty to masz tego wszystkiego...o matulu :jeez: A busz się zrobił piękny :eek3: jak ja lubię takie geste rabaty....oj lubię :hearts:
Wiesz ,te liliowce co Ci w oko wpadły to muszę spisać nazwy...bo moja mama też właśnie takie kolory lubi...muszę jej gdzieś poszukać ,a może mi podpowiesz gdzie kupić :wink4: Bo ja liliowcowa na szczęście nie jestem ,ale u kogoś lubię bardzo :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 20:01 #280997

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ania...boszzzz ile Ty masz tego wszystkiego ...głowa mała :woohoo: jak zdrówko ? Miesiąc urlopu fiu, fiu :whistle: no i nawet nie wiem o czym pisać :crazy: o tak pysznogłówki - super ! ja mam jedną, tegoroczną i wygląda mizernie ...a reszta...a reszta u Ciebie szaleje...upaja się latem...ach!
Temat został zablokowany.

Ogród w dolinie - rozwijamy się ... medialnie 08 Lip 2014 20:55 #281016

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye:
Ty to dopiero masz pięknie i kolorowo :supr3:
Las pysznogłówek pięknie wyglada :)
Liuliowce piękne i róże :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum