TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 25 Lis 2014 20:58 #316388

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam, :bye: pospacerowałem sobie trochę po Twoim ogrodzie. Już na pierwszej stronie zachwyciły mnie hortensje, a później wyjątkowa kolekcja róż. :woohoo:
Kępy miskantów jesienią wyglądają świetnie.
Podoba mi się spora różnorodność roślin u Ciebie, widać że nie brakuje pomysłów na udane kompozycje. :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 26 Lis 2014 13:49 #316535

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Moni czytam, że czas masz wypełniony po brzegi :P Na szczęście sprawami, które Cię interesują i które kochasz, więc takie spędzanie czasu, mimo, że nie raz na pewno jesteś bardzo zmęczona, powoduje, że jesteś zadowolona i uśmiechnięta. To cudowne, gdy robi się to co się lubi :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie :P
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Lis 2014 15:44 #316747

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam buro i ponuro :flower1:

Marta to faktycznie ubogo macie. My przerobiliśmy rośliny iglaste i rozpoczęliśmy liściaste (krótka charakterystyka poszczególnych rodzajów i gatunków z uwzględnieniem możliwości zastosowania w terenach zieleni). Na oddzielnych zajęciach mamy walory dekoracyjne roślin ozdobnych - ostatnio były właśnie byliny ( w skrócie podstawy tego jak łączyć rośliny ze względu na kształt, barwę oraz fakturę). Zaczęliśmy również warunki naturalnego występowania roślin ozdobnych jako podstawa ich uprawy. O różach i jednorocznych nic nie było na razie. Do projektowania nawet nie zbliżyliśmy się co mi się akurat nie podoba bo chciałabym sobie poćwiczyć dla samej siebie ale że Was tak wrzucili na głęboką wodę to też niefajnie w końcu jakby nie było płacimy za tą naukę i to ciężką kasę. Prawa mamy mieć 30 h :club2:

U mnie na razie o zero się otarło a i na najbliższe dni zapowiadają -1, -2. Białego g* u nas nie było. Do wczoraj nawet słoneczko się przedzierało ale dzisiaj już buro :( Co do kopczykowania róż to mam plan na sobotę i zaciągnę do pomocy M i chyba hortensję w kartony powsadzam (a jak się zrobi chłodniej to jeszcze słomę do środka dostaną). Róże pnące też mam plan owinąć w słomę ale na razie za ciepło. Jak zdążę to może uda mi się je poodpinać od podpór żeby potem się z tym nie bawić na mrozie.

Madżenko - a ja śniegu nie lubię i zimy też. Narty i owszem lubię, zachwycam się pięknymi zimowymi widokami (przez okno) ale pozostałych aspektów tej pory roku nie - bo pięknie zaśnieżone drzewa szybko się obsypują, słonecznych zimowych dni z błękitnym niebem za wiele nie ma, a poza tym jest zimno a ja zmarzluch jestem. Mam nadzieję, że w końcu złapię świąteczny wiatr ale póki co nic mi się nie chce w temacie działać.

Gabrielu - dziękuję bardzo. Pomysłów owszem nie brakuje, zwłaszcza jak poszwendam się po takich pięknych ogrodowych założeniach jak Twoje. Ostatnio kręcą mnie bardzo naturalistyczne założenia, lekkie i niewymuszone. Co nieco w miarę możliwości będę chciała u siebie wprowadzić ale ze względu na wcześniejsze założenia takiego efektu jakbym chciała raczej nie osiągnę. Poza tym mnie podobają się różne typy ogrodów i różne rośliny i jeszcze nie okrzepłam jako ogrodnik na tyle aby dokonać wyboru - stąd jest i będzie u mnie trochę tego, trochę tamtego i jak wena i siły nie opuszczą to będę nadal eksperymentować.

Aga - to prawda, robienie tego co się lubi to czysta przyjemność. Niestety nie zawsze możemy robić to co lubimy dlatego też ten czas, który mam na to aby dojść do siebie po korporacyjnych przygodach chcę maksymalnie wykorzystać na swoje pasje... szczęśliwi Ci, którym udało się połączyć pasje z pracą zawodowo-zarobkową ! Również pozdrawiam Cię serdecznie.

Psinka dla wyrażenia nastroju

20141121-untitled-027-2.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Lis 2014 16:29 #316753

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Najbardziej brakuje mi właśnie takiego podejścia do tematu jak napisałaś "jak łączyć ze sobą rośliny ze względu na kształt, barwę i fakturę" :dry:
Że akurat z prawa mam mniej godzin, to wcale nie żałuję :happy3: . Ale po co na prawo kazali przynieść kredki :dazed: ?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Lis 2014 20:33 #316805

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta ...a może coś jeszcze będzie w temacie łączenia roślin ? No przecież to ważne w projektowaniu ! Jakby co to daj znać - skompiluję co nam przekazali i wrzucę na forum lub wyślę na privata. Co do prawa to się zgadzam - nudy ! Może te kredki po to aby dodać szczyptę kolorytu ? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Lis 2014 23:16 #316881

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Monia!
Ja też ostatnio zanotowałam zniżkę nastroju i do pisania weny nie mam, ale zaglądam do Ciebie regularnie i spijam każde słowo.
Jestem pewna, że wena Ci wróci, a nastrój się wkrótce udzieli. Szkoda byłoby marnować takie rozliczne talenty!
Ach, piękne dekoracje drewniane zrobiłaś w zeszłym roku!

Zajęcia brzmią pasjonująco! Świetnie dobrane przedmioty, ma to wszystko sens i wygląda na to, że świetnie zainwestowałaś czas i pieniądze.
Sama się rozglądałam w Poznaniu, ale program do mnie nie przemawia. Obawiam się, że to bardzo istotne, jak przygotowane jest zaplecze (program, kadra), bo nieprzemyślana formuła może wprowadzić zamęt i raczej nie przysporzy wiedzy i frajdy, o jaką by mi chodziło.

Psiunia bossssssska :hearts:
Ściskam mocno,
K.
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 23:19 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 08:38 #316925

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko ,aż się zmęczyłam od czytania o Twoich zajęciach .Nuda Ci raczej nie grozi :) A może dla odmiany parę Twoich różyczek . :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 11:12 #316968

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, dzień dobry!
Jak tam dziś samopoczucie? Czytam, że zmagania z dołkiem w toku, ale jakoś się przedświątecznie ożywisz - jestem tego pewna.
Uszy do góry!

Twoja psina nieustannie mnie rozczula ;-)
Sara też ma sznur do gryzienia ;-)

Zajęcia masz bardzo ciekawe - jednak jak jest więcej godzin, to i na rozwinięcie tematu można sobie pozwolić.
Ja niedługo kończę swoją przygodę.

No to dobrego!
Kiedy kolejne zajęcia uczelniane i kursowe?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 12:58 #316997

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzień Dobry!
My ciągle pod burą szmatą, jest -1 i wieje paskudny lodowaty wiatr- brr! Zarobiłam na chleb i nie zamierzam gotować obiadu ! To moje postanowienie na dzisiaj! Chodzą za mną drożdżowe bułeczki z borówkami i serkiem. Mam wszystko co potrzebne ale jakoś się nie mogę zabrać...no niech tym razem będzie, że o linię dbam bo co tak będę wszystko na niechcieja i chandrę zwalać !

Robalku - to może dobrze, że i ja chandrę mam bo jakbym miała dobry humor to od tego spijania to jeszcze byś na bani chodziła a Ty w końcu pracująca jesteś :rotfl1:
Jakie talenty, jakie talenty - chyba do narzekania i użalania się nad sobą! Normalnie z niczym nie mogę się zebrać. Jak pracowałam :mad2: to się jakoś bardziej mobilizowałam ....normalnie mam wrażenie, że teraz jak nie jestem na zajęciach to marnuję czas...no do zapier*niczu jestem przyzwyczajona i tyle ! Plaża mi nie służy !
A dekoracje w sumie takie sobie ale do bardziej bogatego decoupage jakoś się nie przekonałam.... tak mi chodziło po głowie zrobienie w tym roku większej ilości takich tylko mniejszych - na choinkę i girlandę na schody ale musiałabym kupić materiały wyjściowe, a że ogólnie niechciej mnie trzyma to cały proces skończyłby się pewnie tylko na zakupach - szkoda kasy jednym słowem! Psiuni przekazałam, że jest boska ale ona jakby zdawała już sobie z tego sprawę.

Mam nadzieję, że masz rację i te szkoły to dobra inwestycja czasu, pracy i pieniędzy! Zgadzam się z Tobą co do tego, że to ważne jaka jest kadra, program no i forma przekazu jednak często to jak jest naprawdę okazuje się dopiero w trakcie. Ty kochana to sama mogłabyś uczyć o projektowaniu ogrodów - szczególnie o kompozycjach roślinnych! Masz ogromną wiedzę w tym temacie i wyczucie i talent !

Ewuniu - ano racja, że nudno nie jest. Zwykle nie wiem w co ręce włożyć - ogrody czy fotografia, a jeszcze zakurzone już mocno czekają na mnie koraliki i sznureczki sutasz. Po nocach śnią mi się nowe projekty - rano szkicuję jak nie zapomnę ale żeby to fizycznie zrobić to już czasu nie mam.

No właśnie się zastanawiałam czy nie zamknąć podwoi na czas zimy bo w ogrodzie nic się nie dzieje, gospodyni bez humoru i przynudza (słowem kiepski zawodnik ze mnie) czy też katować Was powtórką z rozrywki ...w międzyczasie dla Ciebie róże poniżej

Agusia - dzień dobry. Samopoczucie tak fifty-fifty. Uszy mam wyjątkowo krótkie i małe i nawet ich nastroszyć nie mam jak ale postawiłam uszy Cayenne - nie powiem żeby jej się to spodobało :rotfl1:
Psiunia jest rozczulająca...zwłaszcza jak sika w domu zaraz po powrocie :devil1: No nie wiem ? Za zimno i zaworek się nie chce otwierać czy co ? Dzisiaj ciemną nocą wcześnie rano w piżamie wyprowadziłam dziada małego na toaletę i płynne zrobiła a stałe w domu :mad2: psiura jedna niegrzeczna ! Żre wszystko co napotka na drodze. Ostatnio nadgryzła mi gumkę od okularków do pływania a zorientowałam się na basenie jak mi okulary odpadły w wodzie bo gumka do reszty strzeliła :devil1:

Aga to zabrzmiało jakoś smutno, że kończysz przygodę..Jak to ? Chyba zaczynasz ?! Pamiętaj kończysz naukę, a przygodę zaczynasz ! No !
Masz rację, że większa ilość godzin pozwala na rozwinięcie tematu ale ja to bym chciała już być bardziej zaawansowana ...i trochę przeraża mnie te 1,5 roku...co ja gadam ! Zajęcia kończymy w lutym 2016 a obrona najwcześniej w maju - to prawie 2 lata :supr3: no to się wpakowałam ! :rotfl1:
Kurs mam 6 i 7 grudnia a zjazd 10-12 - tym razem przynajmniej mam 2 dni przerwy.

No to co - odgrzewane różyczki na rozgrzewkę w ten bury, ponury i zimny dzień ?


20140616-untitled-114.jpg


20140614-untitled-050-2_2014-11-28.jpg


20140613-untitled-015_2014-11-28.jpg


I Cayenne - powiedzmy, że w nostalgicznym humorze (a w rzeczywistości obrażona bo nie pozwoliłam jej wryć się na nasze łóżko)


20141128-untitled-005-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 13:07 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, sierika, Adrian

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 13:05 #316998

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aż mi serce żywiej zabiło na widok fotek :hearts: Nie powiem, żeby to róże tak na mnie działały ;) ale jak kolorowo i wakacyjnie się zrobiło..
Czytam, że i Ty rozważałaś zamknięcie na zimę wątku- nie da się Kochana, nie da.. :funnyface:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 13:46 #317016

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Moniko,
jak mogłam przeoczyć tak inspirujący wątek :eek3: Masz piękny, bardzo estetyczny ogród, pokazujesz go na przecudnych zdjęciach, nie mogę się napatrzeć, dlatego wybacz - zamiast pisać jeszcze popatrzę. Do napisania!!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 13:47 #317017

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Najpierw za pomysł zamykania na zimę :hammer: , jak nie pomoże, wezwę Administrację na pomoc :rotfl1:

Też dziś wymieszałam chleb i zaraz biorę się za bułki :silly: , dyniowe zresztą :P . Potem jeszcze tylko racuchy i rosół na jutro :happy3: , dwa dni na uczelni, rodzina nie może głodna chodzić :happy4:
W dodatku już dzis w ogrodzie popracowałam, kolejne kilkadziesiąt róż zakopcowane :P . Zabrakło mi niestety ziemi (kompost już zamarzł :pinch: ) i kory, kończę w poniedziałek.
I w lesie z psem byłam :silly: . Dużo już dziś zrobiłam, pochwal mnie :happy3: . A może Cię zmobilizuję :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 14:13 #317029

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Monika - no kolorowe letnie zdjęcia potrafią poruszyć człowieka o tej porze roku, a to że róże to tylko detal :)
Co do wątku to ostatnio jakoś mało mam do powiedzenia czy pokazania a poza tym mam plan aby powrzucać trochę opisów i fotosów do bazy róż...

Witaj Iwona - dziękuję za tyle pochlebstw i zapraszam do oglądania. Ja do Ciebie też jeszcze nie trafiłam :oops: ale nadrobię to!


Martusia- no nie bij ale u mnie to ostatnio się wiele nie dzieje, a jak wyżej chcę poświęcić trochę czasu na bazę plus w końcu częściej odwiedzać Wasze ogrody. No wstyd się przyznać ale teraz kiedy teoretycznie mam full czasu to go w ogóle nie mam i taka się rozlazła zrobiłam i mało zorganizowana...

O żesz Ty ! Bułki dyniowe ! Nasionka dyniowe mam i sezam i maczek - normalnie zmałpuję bo mi smaka narobiłaś ! I jak tak dalej pójdzie to będę miała bardzo szerokie horyzonty w okolicach siedziska :rotfl1:
Widzę, że szykujesz się jak na wojnę ale chwali Ci się, że tak o rodzinkę dbasz :hearts: Co wobec mojego wcześniejszego wpisu o tym, że nie robię dzisiaj obiadu :blink: zmusza mnie to słowa komentarza co bym na totalną zołzę nie wyszła. Otóż moi kochani synkowie olali wczorajszy obiad więc schowałam do lodówki i zjedzą dzisiaj :devil1: albo będą głodni siedzieć ! Nie będą mi tu marudzić bo obiad nie był zły (pieczarkowa plus totalnie do niej pasujący :rotfl1: makaron z sosem szpinakowo-śmietanowym zaprawiony oczywiście mięskiem) a ja jedzenia marnować nie będę !

Kochana jak czytam co Ty w ogrodzie wyprawiasz to mi wstyd się robi, że ja d* w domu wygrzewam ! Chwalę DUŻYMI LITERAMI :screem: słyszałaś tfu widziałaś ? Strasznie dużo zrobiłaś ! A za spacer z pieskiem to brawa Ci się należą :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 14:36 #317030

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Och jak mi dobrze :happy3: , dziękuję kochana :hug: , nikt tak Cię nie doceni, jak koleżanka, która dokładnie rozumie ile to wszystko pracy kosztuje :silly:
Też mnie strasznie wkurza jak na pytanie, co jest na obiad, odpowiadam to i to, a moje dziecko ZAWSZE :evil: - a co jest jeszcze :club2: . Zatem popieram, jak nie zjedli wczoraj, zjedzą dziś :happy3:
Moje bułki będą z puree dyniowym, parę pestek na ozdobę tylko ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 14:46 #317034

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kochana w pełni zasłużyłaś na uznanie, ba nawet medal! Ja właśnie przywiozłam do domu 1 latorośl i mało nie zamarzłam, a za godzinę jeszcze 2 dziecię trzeba odebrać - brr!
A co do doceniania to masz rację! Nie raz i nie dwa razy się utyram w ogrodzie, a panowie mnie ochrzaniają tylko po co to w ogóle robiłam ? I że sobie kręgosłup zjadę do końca. No ok - fajnie, że się martwią ale nie doceniają! A człowiek cieszy się jak dziecko, że utyrał to co chciał i chciałby usłyszeć - zaje*fajnie, super to zrobiłaś ! Prawda ?

Kurde te dzieciaki! Nie mają pojęcia ile to czasem zachodu coś ugotować i nawet nie mówię o ilości pracy ale o całym wysiłku żeby wymyślić co i potem zabrać się za robotę :rotfl1:
Moi lubią szpinak ale wczoraj im coś odbiło..

a wrzucisz jakiś przepisik na te dyniowe ?

z tego wszystkiego zakupiłam sobie czekoladę tfu...sałatkę :rotfl1: Ktoś reflektuje ?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 15:24 #317046

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja ciągle powtarzam, że dom to nie knajpa :idea1: , nie trafia zupełnie :jeez:
Co do doceniania, to dlatego jestem na forum :happy3: , tu przynajmniej nikomu nie musisz tłumaczyć jaka to ciężka praca :tongue2:

Przepis na dyniowe :P
przystole.blox.pl/2014/11/Bulki-dyniowe.html
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 15:26 #317047

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ja poproszę... tylko nie żałuj. Poziom endorfin spadł mi tak nisko, że nie wiem czy je kiedykolwiek jeszcze odgrzebię. :think:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:01 #317263

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Moni, muszę Ci powiedzieć, że zyskałaś nowego fana :happy: . Właśnie mój dziewięciolatek widząc mnie przy komputerze przybiegł prosząc: "mamo włącz Ogród nie tylko różany". Jak myślisz, co chciał oglądać :devil1: ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.525 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum