TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:14 #317270

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Martusia - dzięki za przepis - bym zrobiła gdybym pure dyniowe miała a że nie mam to tylko na wierzchu nasionami posypię :rotfl1:

Ewuniu - czekolada i nie tylko bez ograniczeń dla Ciebie. Zmartwiłaś mnie - mam nadzieję, że nic złego się nie dzieje :hug:

Edyta - no jasne, że psinę ale ta spita przez M koniakiem nie nadaje się teraz do pokazania 9-latkowi - no nie edukacyjne to by było...mogę wrzucić foty z popołudnia lekko rozmazane bo złapać tego szaleja w bezruchu ciężko. A 9-latkowi powiedz, że jestem zaszczycona !

20141128-untitled-016.jpg


20141128-untitled-030.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 22:14 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Ewogrod, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:23 #317277

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ależ z Was groźne Mamy.. Moja Mama gotowała jedną zupę dla Taty, a drugą dla mnie. Ja mogłam poprzestać na zupach, a Tata z kolei uważał, że jeśli nie było 2go, to nie było obiadu. A teraz te nowoczesne kobiety to co.. rodzinę głodem biorą :happy3:

Psina absolutnie przesłodka- może chcesz jeszcze dorosłego, spokojnego do kompletu :silly: Mam takiego na zbyciu ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:32 #317291

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Co wyście temu biednemu psu zrobili :jeez: ! Powinno się Wami TOZ zająć… Przecież ona jest jeszcze za mała żeby czytać taką trudną literaturę ;) !
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:40 #317294

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wątek szybkie dania obiadowe mam w ulubionych :devil1: .
Czy Wy wiecie jaka to sztuka ugotować jeden obiad dla 5-ciu osób :bad-idea: ? Nie zawsze wystarcza mi kreatywności. Czasem faktycznie prościej ugotować 2 zupy :tongue2: .
Syn uszczęśliwiony zdjęciami :hearts: . A teraz muszę pogonić brygadę do łóżka, bo zagapiłam się zupełnie, która to godzina :jeez: .
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:45 #317300

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ladies,
macie rację - bezduszne stwory jesteśmy! ALE
1. Sorki, jestem zdania, że chłopaków muszę dobrze wychować, żeby fanaberii potem w dorosłym życiu nie odstawiali! Niech docenią to, że ktoś poświęcił swój czas żeby im obiadek zrobić! A ja się nie podoba to niech gotują sami! O! Tego ich też uczę. Starszy (prawie 15 lat) bez problemu sam ugotuje już obiad.
Psinka pijana - Asiu masz rację :cry3: TOZ powinno zainterweniować. Co prawda wychleptała może ze 2 łyki ale na 2 kg wagi to sporo. Ta literatura zdecydowanie nie dla niej.Chłop patelnią dostał a psa trzeźwimy

Moni - w Zaku jestem zakochana ale M się nie zgodzi - ledwo łyknął kota i psiurkę :cry3: a Zak pewnie też by cierpiał bo za serce, które mu okazaliście kocha Was bezwzględnie :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 22:48 #317303

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Edi - moje chłopięta też na nogach! Dałam im luz bo weekend no i Andrzejki na horyzoncie. Oj wiem co masz na myśli z kreatywnością w kuchni. Wszystkich na raz nie uszczęśliwisz! Cieszę się, że fotki przypadły do gustu. Postaram się focić psiurkę na bieżąco i co nieco wrzucać.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 28 Lis 2014 23:53 #317320

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zakusiek by chyba nie przyjął przeprowadzki z radością ;) Nawet jak u Mamy czasem zostaje- mieszkał tam z nami 6 lat i czuje sie dość swobodnie- to i tak szaleju dostaje, jak tylko zbieramy się do wyjścia. Ujada, jakby się bał, że o nim zapomnę. Tak więc ja i mój Rzep jesteśmy już na zawsze połączeni. Nawet kąpać się chodzimy razem ;)

Psince biednej od razu dałaś ostro popić.. Zakusiek czasem dostaje łyczek piwka- jak to facet :lol: smakowało mu też ouzo. Oczywiście nie ja mu polewam, tylko Mąż- nie wiem, skąd w facetach pomysł, że pies ma ochotę na picie..? :crazy:
Poprzedni piesek tak lubił piwo, że jak Tata kiedyś postawił butelkę po piwie na ziemi, to on sobie przysiadł i z lubością oblizywał szyjkę butelki. Dobrze, że petów z popielniczki nie zbierał :happy3:

Chyba masz dobry pomysł na takie wychowanie synów..Lepiej zaradny, niż rozpieszczony.. Tak myślę..? Zawsze sobie poradzi, z głodu nie padnie ;) Moja Teściowa nauczyła swojego jedynaka- prać, gotować.. Jak ja jestem Jej za to wdzięczna!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 06:57 #317332

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Monia...ale urosła ta wasza kruszyna :hearts: przecuda te zwierze :hearts: Kawkę Ci podsuwam pod nosek :drink1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 08:55 #317342

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Trochę różanego ogrodu pokazałaś i od razu wiadomo ,że jestem u Ciebie . Mnie też trochę łapie zimowy dołek i nachodzą myśli o zamykaniu ,ale forum jednak człowieka trochę mobilizuje.Piesek cudny ,gdybym ja takiego miała ,to bym go chyba z kolan nie puściła ,jak nic zapieściła bym go na amen :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 09:22 #317356

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Bry!
Aura bez zmian. Zaraz się zwijam do miasta bo syn sobie przypomniał, że dzisiaj idzie na urodziny do kolegi i trzeba prezent zakupić.
Nie wiem jak wyjdziemy do ogrodu - wieje tak, że głowę chce urwać!

Monika- pamiętam, że pisałaś o przejściach Zaka - nie ma się co dziwić, że teraz taki z Tobą związany - trudne czasy za nim ale blizna na psychice pozostała. Pomiziaj go ode mnie.
No właśnie tak chcę wychować synów żeby byli samodzielni i żeby kiedyś synowe (jak będą ofkors) nie wieszały na mnie psów, że maminsynków wychowałam.

Dorotko - za kawkę dziękuję z serca - oj potrzebna mi była i to bardzo :hug: to co jeszcze jedna ? Ja stawiam! Kruszyna rośnie jak na drożdżach ale charakter ma nadal fatalny :rotfl1:

Ewuniu - co racja to racja! Poza tym listopad już prawie za nami. Grudzień zawsze szybko leci, a potem to już z górki. Psina wypieszczona jest ponad granice przyzwoitości :rotfl1: taka maskotka domowa :)

miłego!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 09:25 #317359

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Monia...okejos montujemy druga kawusię i zbieram swe leniwe ciało do roboty :wink2:
Eeee tam ,jaki fatalny charakterek...taki słodziak ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 21:27 #317510

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Doris - kawkę wypiłam w biegu senkju ! Psina robi za słodziaka bo umie czarować ale rozrabiaka przeokropna.
Pracowaliśmy dzisiaj w ogrodzie :flower1: przy - 3 ....ale nie było tak najgorzej jak już się człowiek rozbujał z taczkami kompostu i łopatą to nawet całkiem przyjemnie :rotfl1: Za dużo jednak nie zrobiliśmy bo z miasta wróciliśmy dopiero przed 13 więc sporo pracy przede mną w tygodniu :ouch:
Z dzisiejszych rozważań ogrodowych (na takim mroziczku się dobrze myśli...świeżo i rześko :rotfl1: ): zdecydowanie potrzebujemy więcej kompostu na przyszłość! Co oznacza rozwalenie tego kompostownika co jest, wybudowanie nowego najlepiej 3-komorowego albo lepiej 3 oddzielnych, zakup dżdżownic z hollywood i/lub mikroorganizmy pozytywne - musimy szybciej produkować kompost niż teraz jednym słowem! W tej chwili kompostownik załadowany z kopką ale kompost nie jest jeszcze gotowy i do wiosny musi nabierać mocy urzędowej. A my teraz najbardziej kompostu potrzebujemy!

Czytami oglądam, że w wielu ogrodach rozpoczęły się wypominki/wspominki, które rozgrzewają serca i dusze w ten trudny dla ogrodnika czas! To ja też polecę. Na początek wczesna wiosna - chyba nie pokazywana na forum bo wątek założyłam dopiero pod koniec kwietnia.

Zaczynamy krokusami ! Jedne z pierwszych kwiatów wiosennych, te najbardziej wyczekiwane i wytęsknione, małe, skromne ale w swej prostocie doskonałe!
U mnie do tej pory królowały krokusy w kolorach: fiolet, biały i pasiasty biało-fioletowy. Wszystkie posadzone na rabacie brzozowej. I co ? I brakowało nam tego żółtego jednak..pomimo, że za żółtym nie przepadamy ale w tym przypadku brakuje. No musi być i już! Będzie! Miejmy nadzieję.. Zakupiliśmy w tym roku mieszankę kolorową - skromne 200 cebulek co jest tyle co nic ale spokojnie, cierpliwość cnotą ogrodnika - poczekamy, cebulki się rozmnożą i będzie fajnie. Wszystkie krokusy nadal na brzozowej ....na razie...


20140309-untitled-027.jpg


20140313-untitled-097.jpg


20140313-untitled-114.jpg


20140313-untitled-116.jpg


20140313-untitled-117.jpg


20140313-untitled-125.jpg


20140320-untitled-013.jpg


20140330-untitled-131.jpg
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2014 21:34 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, VERA

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 22:07 #317523

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja uważam, że właśnie w tej kolorystyce krokusy są najładniejsze :P . I wcale żółtego nie brakuje :silly: . Sama dokupiłam 200 i żadnego żółtego :woohoo: ,jedynym odstępstwem były kremowe ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 29 Lis 2014 22:10 #317524

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moni- załamka.. Oglądając Twoje zdjęcia krokusów uświadomiłam sobie, że nie posadziłam kupionych we wrześniu cebul. :hammer: Najpierw czekałam aż ekipa zrobi kostkę, później nie wiem, na co czekałam (na ochłodzenie?! :crazy: ), a to oznacza, że jutro muszę wreszcie je posadzić. Pocieszam się, że nie kupiłam 200 sztuk, a jedynie 30 :silly:

Zakusiek dziękuje za załatwienie mu porcji pieszczot ;)

Pozdrowionka!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 02 Gru 2014 15:05 #318116

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Bury, ponury dzień dobry!

W wielu domach zaczyna pachnieć Świętami a u mnie dzisiaj różami zapachniało, tymi starymi, cudownymi. Delektuje się właśnie gorącą herbatką z syropem różanym mhmmm pachnie i smakuje latem :flower2:

Marta - :lol: u mnie taka kolorystyka była przez 2 lub 3 lata ale zatęskniłam za odrobiną żółtego wiosną. Zobaczymy co wyrośnie.

Monika- czytałam u Ciebie, że posadziłaś już wiosenne cebulki. Czytałam też o Zakusiu - biedactwo ! Dobrze, że to nie pierwotne przypuszczenie ale operacja też nie fajna - ileż się ten Wasz słodziak nacierpi :( Trzymam kciuki żeby wszystko się udało i Zak wrócił jak najszybciej do zdrowia! Super, że udało Wam się wszystko zorganizować tak żeby jak najkrócej cierpiał :hug:

A ja wbrew różom pachnącym w całym domu wracam na krótko do wiosny - puszkinia - pomimo, że przez 2 lata dokupowana jakoś nie szaleje ale i tak bardzo mi się podoba.


20140330-untitled-147.jpg


20140329-untitled-101.jpg


i pluszak

20141201-untitled-040.jpg


20141201-untitled-009.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 02 Gru 2014 15:09 #318117

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Monisiu ten Twój pluszak jest przesłodki :hearts:
Cudne wspomnienia wiosny, u mnie bardzo mało tych wczesnych. wiosennych cebulaczków. Zawsze wiosną, gdy oglądam w forumowych ogródkach, obiecuję sobie, że jesienią posadzę.... a później zapominam.... tak też było i w tym sezonie :cry3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany 02 Gru 2014 15:24 #318120

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ale ta mało już podrosła :woohoo: . Wyraźnie widać jak jej się łapki wydłużyły :lol: . Proszę wymiziać ode mnie :P .
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 04 Gru 2014 22:34 #318763

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Cieszę się zdjęciami krokusów ale doczekac się nie mogę roż :)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.511 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum