TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 19:36 #321088

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Edytko - jaki tam znowu talent.... ale dziękuję i cieszę się że się podobają

Ewciu - Nowinko - dziękuję. Ano teraz tego typu zajęcia mi najlepiej pasują :)
Najpiękniejsze (największe) karpy piwonii (ale też najdroższe) kupiłam u p. Eweliny Wajgert - kupowałam 2 razy. Te z pierwszego zakupu jesiennego wszystkie zakwitły kolejnej wiosny. Teraz kupowałam drugi raz i wiosną zobaczymy. Całkiem fajne były też od p. Kołodziejskiego.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 19:56 #321091

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
moni, dzięki za linka. Zaraz się ogarnę, bo dopiero pracę skończyłam i zobaczę z czym to się je. Wtedy Ci powiem czy chcę metodą z igłami i czy z jedną z czy z dwiema. Na razie to ja nie wiem o co kaman ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 20:02 #321095

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Mania, masz cierpliwość kobieto, nie mówiąc już o talencie :thanks: Bardzo piękne te bransoletki, kolczyki. Oniemiałam :woohoo:
Pisze ostatnio niewiele jakoś weny brak :( . Ale muszę się pochwalić: prezent gwiazdkowy sobie zrobiłam ;) Lustrzanka juz do mnie jedzie.
W przyszłym roku kurs - jak trochę kasy uzbieram :)
Zdrowiej :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 20:36 #321102

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Voila!
Obejrzałam!
Pfff! Proste! :P

a tak na serio ... fajna sprawa. Tkałam kiedyś koralikami, na krośnie indiańskie motywy. To było ze 20 lat temu! :woohoo:
Cierpliwość wtedy miałam! Ho,ho! ;)

Napisz tylko skąd zamawiałaś koraliki i te nici, tak to nazwijmy.
(kurka muszę odszukać moje koraliki i krosno własnoręcznie zrobione, choć po tylu przeprowadzkach mogłam się z nimi rozstać bezpowrotnie :think: )

Dzięki Monia! Dzięki Tobie wiem, że istnieje coś takiego jak bransoletka w stylu Chan Luu!
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 21:11 #321112

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dorotko - to super prezent gwiazdkowy fiu fiu ! Zdradzisz szczegóły co to za aparat ?
Dziękuję za pochwały i za życzenia zdrowia, z tym ostatnim jest już całkiem nieźle.

Ewa - ja kupowałam koraliki w Kadoro: 6o Tocho i 4 mm fire polish. Gdybyś chciała zrobić strikte chan luu czyli koraliki między rzemykami (a nie te wystające) to u mnie 20 koralików fire polish zajmuje ok. 7,5 cm. Ja mam rzemyk 1 mm ale można jak widziałaś grubszy. Co do nici to ja miałam też z kadoro najtańsze Nymo ale chyba dokupię S-Lon te cieńsze 04 mm... bo Nymo się rozłażą na końcach i trzeba przycinać żeby nitka przechodziła przez koralik bez problemu. Kusi mnie też zrobienie bransoletki z elementami herringbone (jak oglądałaś inne ich filmiki to wiesz o co kaman) i wtedy te S-lon grubsze 0,9 mm mogłyby chyba być . .trzeba by sprawdzić ..może się skuszę.... Nie widziałam w Kadoro rzemyków niestety ale można je kupić w bead beauty (mają też nici S-lon i koraliki i ozdobne guziki) - nie kupowałam jeszcze w tym sklepie więc nie wiem jak to wygląda.

Na krośnie też robię bransoletki - fajna sprawa ...tylko czasu nie ma na to wszystko :jeez:

Ewciu ja te bransoletki też niedawno odkryłam a podobno na zachodzie już chwilę robią furrorę m.in. u celebrytów - tyle, że oryginalne Chan Luu to wydatek spory (widziałam takie po kilkaset dolarów jedna) a widzisz - w sumie prosto można zrobić samemu ...
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 21:44 #321120

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To co napisałaś Ewie równie dobrze mogło być po chińsku :happy3: , nic nie zrozumiałam i nawet nie będę próbować :happy3: . Niemniej podziwiam,jak każde żmudne rękodzieło :tongue2:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 22:02 #321122

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Martuś - ja rok temu też nic z tego nie rozumiałam ale już się co nieco naumiałam. Poza tym paplamy o rzeczach, które są na filmikach :)

Kurcze moje młodsze dziecko (lat 9) odrabia zadanie z matematyki przy Nocturne op.9 No.2 Chopina ...a ja go pilnuję :supr: i nie wiem czy od słuchania czy od domowego limoncello robię się coraz to mądrzejsza (no ok - nie jestem kiepska z matmy - mam ścisły i analityczny umysł i sporo lat uczyłam się tego nieszczęsnego królewskiego przedmiotu ...ale takich działań jak obecnie w pamięci to dawno nie uprawiałam hi hi). Pierniczki pozostały nadal w strefie marzeń albo też planów...bo jak skończymy matematykę (a mamy pół zeszytu ćwiczeń do przerobienia bo dziecko lubi raz a dobrze :rotfl1: ) to mamy jeszcze j. polski :supr3:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 22:40 #321127

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Teraz się czuję na bardziej pewnym gruncie, też siedzę z dzieckiem nad matematyką, tylko 12 letnim, bo w środę próbny egzamin ;) . Obecnie na tapecie procenty :whistle: , ale zupełnie inne niż Twoje w limoncello :happy3: (zazdroszczę swoją drogą :drool: )
Z pierniczkami ociągasz się skandalicznie :happy-old:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 22:44 #321128

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kochana, procenty są też niezłe i nie o limoncello mówię. Ja już tak siedzę dłuuuuugo i trochę mnie już trafia na brak koncentracji Młodego :mad2:
Eeee tam, nic się nie ociągam...piękę wg przepisu z moje wypieki i ciasto już leżakuje od jakiegoś czasu a pierniczki mam upiec 5-7 dni przed Świętami - więc jestem On time :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 22:45 #321130

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Monia a po polskim lulu a nie pierniczki :wink4:

Takiej muzyki to u mnie w domu nikt nie słucha i dlatego wielki szacun dla Młodego :thanks:

Marto i Ty też przy matmie :wink4:
Mnie jakoś ominęły takie przyjemności bo moje dzieciaki matmę rozumiały w locie i nawet udzielały korepetycji, to tak nie chwaląc się po matce :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 23:09 #321136

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moni skoro masz już ciasto, to spoko ;) , myślałam, że całkiem jesteś w lesie :happy4:
O braku koncentracji to mi nawet nie wspominaj :evil: , my już siedzimy któryś dzień i jak się wydaje, że temat zrozumiany, to jakieś potknięcia w liczeniu, albo nie doczytaniu pytania :hammer:

Maju ja jestem raczej humanistka ;) , ale z matematyką zaczęłam mieć problemy dopiero w liceum, a było to 25 lat temu, więc i poziom zupełnie inny niż dzisiejszy ;) . Do tego córka po tatusiu odziedziczyła dysleksję, na szczęście w stopniu do opanowania, ale wszystko idzie dużo dłużej :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 23:33 #321141

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Oj Maju, żebyś wiedziała - ja już śpię na siedząco. Nic dzisiaj z pierniczków nie będzie... Młody na co dzień słucha kompletnie innej muzyki (my też) ale zażyczył sobie Chopina to dostał - skoro Mu się lepiej uczy to niech będzie (przypuszczam, że na muzyce ostatnio przerabiali hi hi). Młody pojętny jest tylko ma zaległości bo był chory, a robili nowe rzeczy i to sporo ...dzisiaj zarobił 1 za brak zadań domowych i na jutro pół zeszytu ćwiczeń do zrobienia bo inaczej kolejna 1 - skończył 15 min. temu. Polski poleciał szybciutko i angielski również. Właśnie myje zęby i lulu - kurde 23.30 jest :supr3: nie wiem jak On jutro rano wstanie :jeez:

Marta - no spoko - wszystko pod kontrolą :club2: mój Młody to już nie wie jak się nazywa a co dopiero o zrozumieniu tematu mówić :jeez:
My obydwoje jesteśmy umysły ścisłe więc dzieci nie mają po kim być humanistami :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Gru 2014 23:49 #321144

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
To ja już czuję się lepiej, bo moi chłopcy skończyli odrabiać lekcje przed 22-gą :funnyface: . Co prawda starszy idzie jutro nieprzygotowany na 2 sprawdziany, ale co tam, nie pierwszyzna :whistle: :devil1: .Ważne, że pisemne zrobione :P .
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Gru 2014 09:22 #321159

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moniko, odkrywam Twój kolejny talent, bo oprócz uzdolnionej ogrodniczki i fotografki masz rękę do ozdób :) Piękne te koralikowe ozdoby, nie są w moim guście, ale nie sposób się nimi nie zachwycić; detale i kolory, pracochłonność - podziwiam.
Przypomniałaś mi miłe włoskie chwile - limoncello odkryłam na włoskich wakacjach i od tej pory jestem wierną degustatorką tego trunku ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 17 Gru 2014 21:44 #321442

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni, może to głupie pytanie a może nie, ale widzę ,że w Kadoro koraliki ToHo są na gramy. Tych 6o w 10 gr to ile jest sztuk? no tak mniej więcej? 10? 20? 50?
Bez sensu gramaturę podali albo samą gramaturę, jak człowiek oglądu nie ma.

Muszę się zająć pracami ręcznymi, bo za dużo o różach myślę! :rotfl1:
Wprowadzam terapię "ZAMIAST"!
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 17 Gru 2014 22:03 #321450

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Bry wieczór!

Edyta - i jak poszły sprawdziany ? Moi już do 7 stycznia luz. Jutro Wigilia szkolna, w piątek co prawda jeszcze są lekcje (kto to wymyślił się pytam ??? nie mogli tej wigilii w piątek zrobić ???), a potem wracają do szkoły w nowym roku...

Iwonko - miło mi :) Limoncello jest super. Mamy jeszcze 2 flaszeczki przywiezione z Włoch ale M naumiał się robić sam i jakby to powiedzieć refill jest na zawołanie. Smakowo nie ustępuje temu oryginalnemu więc oki.

Ewa - w 10 g koralików 6 o jest na pewno ponad 100 sztuk. Może nawet 150.. nie liczyłam nie otwieranego opakowania ale robię właśnie bransoletkę czarno-hematytową i na 3 okrążenia potrzebowałam ok. 130 koralików i w woreczku było nawet ciut więcej. Jak chcesz 5 okrążeń to weź 2 opakowania i powinno spokojnie wystarczyć.
Ja też walczę rękodzielniczo .....nie da się inaczej :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Gru 2014 06:33 #321481

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Dzięki moni! Prawdopodobnie jutro będę miała chwilę czasu wolnego, to spokojnie przejrzę co mi potrzeba i w jakich kolorach. Pewnie mi do świąt nie dojdzie, ale może chociaż w przerwie między świętami a Sylwestrem.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2014 06:37 przez terlica.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Gru 2014 20:44 #321601

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni w Kadoro też mają rzemienie. Półfabrykaty inne: Rzemienie: choć wybór niewielki.
Oh! Zanim zamówię ,to muszę chyba listę sobie zrobić, zamiast różanej- koralikową. ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum