TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 16:57 #408581

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Po swoim ogródku widzę, że trawnik i wyrównanie jego brzegów daje ogromną różnicę. Wszystko zyskuje na urodzie z takim tłem. U siebie zawalczysz z trawnikiem i zobaczysz, od razu wszystko wyda się ładniejsze :hug:
Wiemy obydwie, jakie to cudowne zajęcie, walka z trawnikiem :hammer: :jeez: ale przyznaję..nawet zwykła brzoza rosnąca w chwastach nie robiła wrażenia, a jakże urokliwiej wygląda na tle trawnika, z rabata wytyczoną.
Wiem..wiem..na posiadaczkach pięknych ogrodów jedna brzoza wrażenia nie zrobi..ale jak się miało wilcze jamy i łany chwastów, to każde uporządkowanie jest wspaniałe ;)

Fajnie, że planujesz powtarzać te same żurawki w niektórych miejscach. Na pewno kilka takich grupek podkreśli urodę pozostałych roslin na rabatach i zrobi dla nich ładne tło. Jak rozumiem..siły zbierasz przez zimę i byle do wiosny ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 19:27 #408653

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Oczywiście pobiegłam do Ciebie od razu zobaczyć jak wygląda ogród nie liźnięty mrozem :wink4:

Przy płocie masz bukszpanki czy coniki? Fajne te stożki.
Ja też nie lubię obrabiać krawędzi rabat. Masz dużo łatwiejsze zadanie, bo jest kostka. U mnie tylko szpadel idzie w ruch. Odcinam trawę z 10cm głębiej, ale i tak do końca sezonu włazi z powrotem na rabatę.
W innych miejscach mam kamienie, tam to dopiero jest roboty.
Żurawki wyglądają fajnie, ale u mnie jakoś szybko się wyradzają i zaraz wyglądają brzydko. Już wolę hosty, tylko one nie wszędzie mogą rosnąć.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 20:56 #408714

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Tylko sześć dołków pod róże wykopać i koniec sezonu można odgwizdać? Małgoś, wymyśl coś jeszcze, bo za wcześnie, inni jeszcze mają mnóstwo pracy, a chęć do pracy nie przychodzi!
Zresztą, u Ciebie nawet jesieni nie widać...
A z tulipanami to dobre rozwiązanie, ja je nawet połowicznie stosuję ;) , sadzę do doniczek :rotfl1:
A czasem nawet do końca, jak latem widzę kawałek wolnego miejsca, w którym można coś posadzić i natykam się na doniczkę...
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 19 Paź 2015 21:18 #408995

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewciu, jesień przyszła i liznęła hosty, ale faktem jest, że tylko hosty
Chociaż sądzę, że teraz posypie się wszystko w szybkim tempie
Ja tam nie narzekam na pogodę. Jak pisałam wielokrotnie potrzebuję czasu wyciszenia.
Najchętniej zapadłabym w sen zimowy, szkoda, że tak nie można

Monia, dlatego ja tak walczyłam ze swoim trawnikiem, żeby rabaty nabrały jakiegoś charakteru, zostały uporządkowane. Jeśli na nich bałagan, to przynajmniej on powinien świecić przykładem. Jeszcze trochę nad nim trzeba popracować, ale już jest lepiej niż było. Cieszę się, że wzięliście się u siebie za trawnik i że P. mnie nie oskalpował, za to, ze taką robotę mu zgotowałam.
Nie przesadzaj z tym, że brzoza nie zrobi wrażenia. U Ciebie pięknie się komponuje
Robi wrażenie.
Musze zbierać siły, bo jak wiesz w sezonie prowadzę bardzo intensywne życie (towarzyskie :happy: ).
Nie dosyć, że praca do wieczora, dom na głowie, to jeszcze funduję sobie skrócenie czasu pracy w ogrodzie i w domu przez te ciągłe wyjazdy. Wiesz ile na to trzeba sił? :whistle:
Można by zapytać, a po co Ty sobie takie rzeczy fundujesz?
Bo uwielbiam spotkania z forumkami. Cieszę się bardzo, że spotkałam się z Tobą, Kasią i innymi w tym roku.
Już planuję następne spotkania w przyszłym roku.
Dlatego zima to czas regeneracji. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku znowu się spotkamy :drink1:

Lucynko, przy płocie rosną bukszpany. Wprowadziłam jeszcze w innych miejscach takie formowane rosliny i jestem bardzo z nich zadowolona. Trochę uporządkowały mój rozwichrzony ogródek.
Ja mam też sporo krawędzi do obrobienia. tutaj przy bukszpanach jest chodnik, ale zaraz obok jest rabat, w którą trawa wrasta. Marzy mi się, żeby wszystkie rabaty były obrzeżone. Na razie nie robię tego, bo przecież co chwilę poszerzam rabaty. :)
Jak już stwierdzę, że wystarczy, to zacznę robić obrzeża. Ciekawe kiedy to nastąpi? :happy:
Niektóre żurawki u mnie wyglądają cały czas rewelacyjnie, niektóre fatalnie.
Właśnie te rosnące fajnie dzielę i sadzę w różnych miejscach. Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało.

Martuś, jakoś się rozleniwiłam :think:
Dlatego nie chciałam za dużo dołków kopać.
Czekam na wiosnę. :)
Może jesieni nie widać, ale ja ją już czuję i najchętniej w domku siedzę.
Ale w tej mojej metodzie doniczki się wykopuje :wink4:
Wtedy masz miejsce na sadzenie
Tylko, potem trzeba szukać miejsca na doniczki :happy4:


Zaczynają kwitnąć chryzantemy
014-16.jpg



016-17.jpg



024-13.jpg


015-14.jpg


017-17.jpg


018-19.jpg


019-21.jpg


020-16.jpg


021-14.jpg


023-15.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Gabriel, anabuko1, moni, Krzysia, Adasiowa

Ogródek Gosi 19 Paź 2015 22:55 #409017

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosia, u Ciebie zawsze coś kwitnie! :woohoo:
Ty zwalniasz jesienią, a ja przyspieszam ;-) Ciekawe na jak długo mi tej "pary" wystarczy :laugh1:
Ja też się bardzo cieszę z forumowych spotkań w tym roku! Wizyta u Moni, u Ciebie i u Izy to najjaśniejsze punkty mojego towarzyskiego sezonu :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 19 Paź 2015 23:24 #409020

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Margo2 wrote:
Cieszę się, że wzięliście się u siebie za trawnik i że P. mnie nie oskalpował, za to, ze taką robotę mu zgotowałam.
Szykował się co najmniej na tydzień przed Twoim przyjazdem i dopytywał, która to koleżanka tak doradziła.. :rotfl1:
Nie ukrywam- zachwycony widłowaniem nie był..ale nad trawnikiem się rozczula co jakiś czas, jaki ładny, jak fajnie, że jest.. Nawet z satysfakcją mówi, że sami zrobiliśmy i jakie to nasze "dzieło" ;)
Poza tym powinien byc Tobie wdzięczny za pomysł widłowania- wiesz przy ilu już okazjach mi to wypominał.. ma więc chociaż co wypominać :funnyface:


Margo2 wrote:
Cieszę się bardzo, że spotkałam się z Tobą, Kasią i innymi w tym roku.
Już planuję następne spotkania w przyszłym roku.
Dlatego zima to czas regeneracji. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku znowu się spotkamy :drink1:
Ja też liczę na kolejne spotkanie- miło było Was gościć, króciutko co prawda- prawie sobie z Wami nie pogadałam :dry: ale cieszę się, że się poznałyśmy :hug:



RObaczku- :kiss3: mam nadzieję, że za rok powtórka będzie :hug:
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2015 23:24 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 20 Paź 2015 16:00 #409096

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, to raczej u Ciebie zawsze w wielkich ilościach coś kwitnie.
Staram się Ci dorównać :)
Ja zaczynam aktywność na początku sezonu, potem musze mieć czas na odsapnięcie i na nabranie chęci na kolejne spotkania.
Dlategio liczę, że znowu mnie odwiedzisz i tym razem trochę dłużej u mnie pobędziesz.
Liczę na wieczorne czytanie :happy:
A jesli masz jeszcze do Moni jechać to Cie czeka trzydniówka jak nic :devil1:

Monia, tak myślałam, że po cichu mnie przeklina :rotfl1:
No, ale macie to juz z głowy i jaki piekny efekt.
Możesz go pocieszyć, że ja mam 3 razy tyle do widłowania. To znaczy miałam, to teraz to juz chyba mi zostało tyle co u Ciebie
A może Wy tez się do mnie wybierzecie?
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 20 Paź 2015 22:08 #409186

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wcale nie przeklina..w żartach się na Ciebie zasadzał :P W czasie widłowania obydwoje mieliśmy niewyraźne miny, ale efekt wynagrodził. teraz to P się trawnikiem najczęściej zachwyca- ja chodze i marudzę.. "tu łyso, tu trawa jasna więc głodna, tu nierówno"..a P się rozczula, że tak ładnie. Ciągle powtarza, że lubi kosić- tak więć finalnie jest Tobie wdzięczny :lol:

Żałuję trochę, że nie mogłam się wyrwać z Wami..ale nocowanie u Tamaryszka nie wchodziło w grę :unsure: Może za rok też uda nam się spotkać- byłoby super :hug: Tyko pytanie, czy Robaczek da się zwabić ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 21 Paź 2015 12:43 #409281

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No to kamien z serca ;)
Przecież nie musiałaś nocować.
Mogłas posiedzieć z nami i na noc wrócić do siebie
Pewnie wiosną Iza, a razcej ja u niej :happy: będe ogranizowała spotkanie
Także już się nastaw
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 17:30 #409509

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj ładne kolorowe rabatki .Ja chyba też wrócę do letnich fotek ,albo zamknę wątek .Ostatnio taka pogoda brzydka ,że już nie ma na czym oka zawiesić . :search:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 20:17 #409565

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewa, znowu chcesz uciec?
Jestem zła, bo wszyscy mówią o zamykaniu wątków. Czyli nigdzie nie będzie można wejść i pogadać
U mnie też już prawie nic nie kwitnie
Ale nadal pokażę swoją jesień
Wspominki będą później


024-14.jpg


025-14.jpg


026-16.jpg


027-11.jpg


028-13.jpg


029-13.jpg


Muszę poprawić tę rabatę. Wyraźnie przechyla się na jedną stronę
Czyli wiosną dosadzone będą hosty po lewej stronie.
Czyli znowu mam robotę :dance:

031-11.jpg


032-6.jpg


033-13.jpg
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Gabriel, anabuko1, eda_s, Adasiowa

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 22:28 #409610

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Jak to nic u Ciebie nie kwitnie ? No chyba, że mi się w oczach dwoi i troi ... :woohoo:
Jesteś niemożliwa (w pozytywnym sensie) ...znaczy się żeby tańczyć na dodatkową robotę.. fiu fiu !
A swoją drogą ...w sumie nie wiem co Ci się przechyla ale ewidentnie trawnik WLAZŁ Ci mocno w rabatę... znaczy się łuk by trzeba odwrócić bo te 2 zęby z trawy to wiesz...nie ?! No i co Ty na to :happy: ? A Twój M to może nie zauważy .... :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 22:49 #409615

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, czyli źle ze mną? :whistle:
Czy Ty wiesz jak ja rozpaczałam 2 lata temu, że już nie będę miała co sadzić i kopać?
Tak rozpaczałam, że wymyśliłam trawnik do roboty :rotfl1:
A potem rabaty jakoś same poszły w ruch
Nie widzisz tego przechylenia?
Muszę jakąś kapustę po tej lewej stronie posadzić, bo za pusto jest.
Widzę te zęby, ale to zaniedbanie pielęgnacyjne
Trawa wyrosła na kostce. Trzeba oczyścić tylko jakoś nie miałam czasu i chęci chyba bardziej
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 23:01 #409617

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Nie, nie nie ! Absolutnie nie! Wszystko z Tobą w porządku ! My już tak mamy po prostu, że sobie roboty w ogrodzie szukamy i tyle :rotfl1:
No widzę, że na lewo jest jakby mniej roślin niż na prawo ...to to przechylenie ? Ale wiesz...ja nie widzę zaniedbań pielęgnacyjnych żadnych ! Absolutnie ! Ja Ci tylko pomysł na dodatkową robotę..tfu rabatę (no więcej miejsca na rośliny po prostu!) poddać chciałam :rotfl1: No wiesz jakby ten łuk przed sosenką odwrócić i wyprowadzić go dalej .... no trochę miejsca na roślinki dodatkowe byś zyskała i wtedy na pewno zlikwidowałabyś to przechylenie ! :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Paź 2015 23:57 #409625

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Popieram Moni..jakby tak odświeżyć linię trawnika i zupełnie przypadkiem podwędzić Mężowi nieco terenu :whistle:

U Ciebie nic nie kwitnie..? :hammer: Masz bardzo dużo kwiatów :woohoo: Rabatki kolorowe i nie są to zwyczajne przebarwienia jesienne, ale uczciwe kwiaty :woohoo: Goś..nie bądz dla siebie taka sroga :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 24 Paź 2015 21:42 #410071

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Moni, niestety nie mogę zagarnąć tego kawałka. To miejsce jest uczęszczane. Na polbruku stoi basen. Musimy koło niego przechodzić. M. na pewno by zauważył przeszkodę. On jest takim dziwnym m., który zauważa każda zmianę.
Także pomysł rewelacyjny, ale raczej nie do zrealizowania. Przynajmniej dopóki będzie basen ;)

Monia, wiem swoje. Ale mimo wszystko lubię swój ogród. Jest mój. :)


035-11.jpg


036-10.jpg


037-11.jpg


038-11.jpg


039-10.jpg


040-10.jpg


041-10.jpg


042-9.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piotrek_ns, eda_s, Adasiowa

Ogródek Gosi 27 Paź 2015 08:12 #410522

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ta biała chryzantemka śliczna .Czy ona z tych zimujących? Robisz coś jeszcze w ogrodzie ?
Ja już tylko spaceruje i wymyślam nowe miejsca na rh .Jakby co ,to już mam dwa .Oba po przesadzonych pod parkan iglakach .A i różaneczniki też już mam na oku :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Paź 2015 19:43 #410639

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewciu, tak ta chryzantema z tych zimujących. Niestety nie zapisałam nazwy, chociaż wydawało mi się, że zamawiałam inną. Jeszcze jedna mi się nie rozwinęła. Wtedy może dojdę co jest co
Ja na razie nic nie robię. Czekam jeszcze na róże i finito
Tylko trawnik zostanie do ogarnięcia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.623 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum