TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 11 Paź 2015 22:05 #407179

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Na zaakceptowanie tego co się ma, najlepszy jest brak czasu na przeróbki ;) Ja w tym roku już niczego nie zmieniam, chociaż plany na przyszły są :whistle:
U Ciebie jeszcze wcale nie widać zbliżającego się końca sezonu, róże nadal ładnie kwitną :bravo:
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2015 22:06 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 12 Paź 2015 22:04 #407432

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Izuś, ja na szaleństwa nadal mam siły. I to jest przyczyna ciągłych zmian :silly:
Bardzo dziękuję za takie wsparcie :kiss3:
U mnie do tej pory Larissa tez zostawiała trochę pąków, ale w tym roku miałam raptem kilka kwiatków, a drugiego kwitnienia w ogóle nie było. Widocznie twoje piaski łaskawsze. Zmieniam na Lovelly Pink. Zobaczymy jak ona sobie poradzi

Gabrielu, ale to wcale nie jest akceptacja tego co się ma, tylko brak czasu. Nie można się oszukiwać. Mentalnie nadal pozostaje w głowie, że coś nie gra. I męczy. Chyba, że zaakceptuje się swoją bałaganiarską naturę. Powoli do tego dojrzewam :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 14 Paź 2015 17:01 #407800

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nadal możesz jeszcze wymieniać ,zamieniać i robić wiele innych czynności (trawnik :rotfl1: )
A ja już zaczynam kombinować .Co to jest ,że jak się prace ogrodowe kończą ,to zaczyna się myślenie co jeszcze i gdzie .I zawsze się znajdzie coś ,co jest mniej ładne od tego ,co właśnie mamy na oku :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 14 Paź 2015 20:01 #407859

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewo, mam wybór :happy:
Ja na razie o niczym nie myślę.
Za dużo myślałam przez ostatnie miesiące :happy3:
Muszę się oswoić ze zmianami


045-8.jpg


046-8.jpg


049-7.jpg


053-4.jpg


054-8.jpg


056-6.jpg


057-5.jpg




062-8.jpg


065-6.jpg


067-3.jpg


066-5.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Gabriel, edulkot, wxxx-a, Adasiowa

Ogródek Gosi 14 Paź 2015 20:47 #407867

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
O, mój ulubiony murek :) Pięknie jest.
Gosiu, czy sosna z 4 fotki była może cięta?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 14 Paź 2015 22:31 #407888

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, sosna miała podcięte dolne gałęzie w tym roku. I co roku uszczykuję jej młode przyrosty na syrop
Jak na razie nie widać, żeby rosła w górę z pniem. Obok rośnie sosna żółta i ta wyraźnie rośnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogródek Gosi 14 Paź 2015 22:37 #407891

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- na niektórych zdjęciach jest chyba trawnik z ubiegłorocznej wymiany..bo wygląda pięknie! Widać też, którędy Flesz lubi biegać ;) I tak Cię oszczędza- u ROdziców mieszkały kiedyś dwa niewielkie psiaki i ich trasa to było klepisko bez jednej kępki trawy :jeez:

Masz jeszcze jakieś plany remontowe na rabatach w tym roku, czy kończysz sezon? Ja nienawidzę pracować w niskich temperaturach- jak wiadomo wolę w ukropie, więc poza dołowaniem cebul nic nie będę już robić.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 15 Paź 2015 21:39 #408006

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, Flesz wyznaczył ścieżkę, którą w przyszłym roku zamierzam zrobić. Własnie ze względu na to odłożyłam kończenie trawnika. Brak funduszy na kamień.
Ten sezon uważam prawie za zamknięty. Jeszcze tylko wykoapnie 6 dołków na róże :)
Niestety nie będę mogła odłozyc tego na lepszy czas. Jak przyjdą trzeba będzie sadzić, a ja też wolę ciepełko.
Dlatego jesienią nie robię porządków na rabatach. Wszystko zostaje do wiosny
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Paź 2015 06:44 #408032

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Piękne foty z ogrodu, Gosiu!
Niektóre z kompozycji niesamowicie łapią za serce... te z rozchodnikami, trawami, towarzystwie czegoś zimozielonego - cudnie to wygląda i z pewnością cieszy Twoje oczy...
Życzę, żeby fundusze na kamień się znalazły... sama borykam się z niepewnością, czy uda się jakoś wygospodarować je w budżecie, ale... to dopiero na wiosnę.
Pogoda porządkom i pracom w ogrodzie nie sprzyja, ale cieplejsze dni muszą się pojawić.
Ja sprzątam wszystko, więc... słońca mi trzeba.
Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Paź 2015 20:02 #408106

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Małgosiu :)
Żurawki, żurawki , więcej żurawek poproszę :) Świetnie wygląda rabata na zdjęciach, w rzeczywistości chyba jeszcze piękniej - stworzyłaś bardzo przytulny i bezpretensjonalny zakątek, a jednocześnie niezwykle urokliwy....
Murek w otoczeniu wilczomlecza, host i trawek :hearts: , a drzewo obok sosny bardzo ciekawie komponuje się z linią rabaty.
Czytałam u naszej Monisi Twój wpis o sadzeniu cebulowych w donice - postępujemy z nimi ( cebulami ) identycznie jak w przypadku sadzenia na rabatach ? Czy po posadzeniu umieszczamy donice w ziemi czy zostawiamy na "wolności" ?
:oops:

pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Paź 2015 23:16 #408170

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja to sobie myślę, że zakopuje się donice i maskuje, żeby wiosną była ściema z cebulkami, że niby na rabacie normalnie rosną.. Interesuje mnie za to coś innego.. Po przekwitnięciu, żeby liście nie wnerwiały (mnie wkurza ich widok) doniczki się bunkruje gdzieś w kącie ogrodu i podlewa w trakcie sezonu.. :think: ? Tak łopatologicznie proszę :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Paź 2015 15:05 #408264

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Ja też chętnie się zapoznam z przepisem na cebulowe w donicy :)
Poproszę tak jak Monia, łopatologicznie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Paź 2015 17:51 #408290

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gosiu ogród po metamorfozach bardzo zyskał. Jak pisze Aga, stworzyłaś bardzo urokliwe zakątki. Idź dalej tą drogą ;) . Dobrze, że masz siły i ochotę na zmiany. Mnie już została jedynie ta druga :jeez: ... W tym sezonie odczuwałam totalny brak energii, dlatego żadnych spektakularnych czynów nie dokonałam. Mam nadzieję, że następny sezon przywitam z większym entuzjazmem.
Pozdrawiam sobotnio :bye: !
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Paź 2015 18:29 #408293

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Gosiu,pięknie i kwitnąco u ciebie.Czy to na pewno jesień?Czy lato zatrzymało się u ciebie? :) Widzę,że mamy podobny problem.Brak czasu.Tak samo jak ty siedzę cały dzień w pracy i co tydzień czekam na weekend aby móc cokolwiek zrobić.Niestety pogoda płata figle.Tydzień temu śnieg,teraz deszcz.Jakiego fajniutkiego masz piesia :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Paź 2015 21:58 #408389

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Witam wszystkich odwiedzających w ten deszczowy dzień, a raczej wieczór.
Dzisiaj z sąsiadką stałyśmy w tym deszczu i cieszyłyśmy się jak głupie, że pada.
Wykopywałyśmy róże, które poszły w dobre ręce.
Ja czekam na nowe ;)
Sąsiadka stwierdziła, że musi zmądrzeć i tej jesieni nic nie zamówiła
Zobaczymy co będzie wiosną :whistle:

Aguś,
bardzo mi miło słyszęc od takiego fachowca, że foty się podobają, chociaż wiem, że im daleko do Twoich.
Czasem uda mi się trochę lepiej uchwycić jakiś widoczek, ale z reguły nie wychodzi.
Wiem, że Ty musisz mieć wysprzątane na błysk. Mój ogród jest mniej formalny, bardziej swojski, bałaganiarski. Zostawiam co się da na wiosenne porządki. Jakoś teraz bardziej zależy mi na spokoju. Chociaż chyba już nie umiem siedzieć. Dzisiaj oddałam się pracom domowym, w tym gotowaniu.
Trzymaj kciuki. Myślałam, że uda mi się to zrobić już w tym roku, ale niestety się nie udało.
Wydaje mi się, że ten nowy trawnik i ścieżka trochę by mi pomogły uporządkować resztę ogrodu
Z tyłu ogród wygląda dużo lepiej niż przed rokiem. Myslę, że to właśnie zasługa trawnika.

Aniu, ja nie mam dużej ilości odmian żurawek. Mam sporo tej samej odmiany, nie pamiętam oczywiście nazwy, ale te, które są to te, które przetrwały u mnie. Miałam ich całą masę, ale nie wszystkie sobie u mnie poradziły. Te które zostały systematycznie dzielę i rozsadzam po całym ogordzie. Liczę, że takie ujednolocenie koloru trochę uładzi mój rozwichrzony ogród.
Bardzo się cieszę, że oglądając zdjęcia masz takie wrażenia. Właśnie zależało mi na stworzeniu przytulnego miejsca, w którym wszyscy dobrze by się czuli, na luzie.
Moi znajomi wiedząc u mnie na tarasie mówią, że czuja się jak na wczasach.
Wtedy czuję się najszczęśliwsza, że mogę ludziom dać trochę spokoju.

Aniu, Moniko Iwonko, kiedyś oglądałam angielski program o tulipanach, zresztą prowadzony przez Alana Tichmarta.
Poradził, żeby jesienią posadzić tulipany do doniczek, a donice wsadzić do ziemi. Po przekwitnięciu wykopuje się donice i w to miejsce sadzi się jakieś jednoroczne. W innych ogródkach poleciałabym dalie, ale u Was raczej nie bardzo pasują :think: Trzeba by się zastanowić co by można tam wsadzić. Chyba, że posadzi się te donice w miejscach, które potem są zasłonięte przez inne rośliny, więc dziury w nasadzeniach by nie było widać.
Tulipany chowa się w raz z donicą w jakieś ustronne miejsce, po zwiędnięciu liści można tulipany wyjąć z donicy, albo zostawić je w niej do następnej jesieni i znowu wsadzić ją do ziemi przed zimą.
Chociaż ostatnio oglądałam program , gdzie mówili, że tulipany posadzone bezpośrednio do gruntu można wykopać zaraz po przekwitnięciu i zostawić w jakimś miejscu aż do zwiędnięcia liści. Ja tak właśnie zrobiłam w tym roku.

Asiu, siły to my wszyscy jesienią mamy mniejsze :)
Nie, skłamałabym, że nie mam siły na przeróbki. Mam, bo nikt mi w nich nie pomoże.
Ja miałam taki spadek sił 2, czy 3 lata temu. Poszłam do lekarza. Nie wiem, czy pomogło leczenie, czy nagle się coś zmieniło, ale mam więcej chęci na wszystko.
Liczę, że w przyszłym roku będziesz bardziej aktywna. Przede wszystkim forumowo

Violu, zawsze jesień w moim ogrodzie wyglądała nieźle. Chociaż i tak ten rok jest dużo gorszy od ubiegłych. Uwielbiam kolory jesieni, a jak na razie ich brak
U mnie nadal zielono. Pojedyncze rośliny zaczynają żółknąc.
Ja mimo takiej pogody popracowałam trochę. Od czego kalosze i kurtki?
Przede wszystko było bardzo ciepło i bez wiatru.
Ty miałaś gorzej z tym śniegiem
Mój rudzielec to stały towarzysz prac ogrodowych. :)


To najświeższe zdjęcia z ogrodu
001-17.jpg



002-19.jpg


003-15.jpg


004-18.jpg


005-12.jpg


006-11.jpg


007-16.jpg


008-20.jpg


009-17.jpg


010-14.jpg



011-16.jpg


012-17.jpg


013-15.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, DANA, Gabriel, majowa, viola, Krzysia

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 11:11 #408482

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A ktoś tu pisał, że nie ma rytmicznych nasadzeń :whistle: :devil1: . Lubię wygląda host zważonych przez mróz. To jedna z niewielu roślin, które zyskują po przemrozeniu :P .Margo2 wrote:

003-15.jpg

Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 13:13 #408511

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Edytko, to jest chyba jedyne takie miejsce w moim ogrodzie.
Ale bardzo mi się podoba.
Ostatnio poszłam tym tropem i posadziłam na brzegu rabaty kilka Żurawek tej samej odmiany
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w przyszłym roku jak żurawki się rozrosną.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Paź 2015 16:00 #408557

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wcale jesień do Ciebie nie przyszła :woohoo:.U mnie zniszczone już wszystko .Trzeba się nieźle natrudzić ,żeby znaleźć trochę romantyzmu w tym moim ogrodzie..No niby się staram ,ale łatwo nie jest.Ciemno brzydko i ponuro ,aby do wiosny :flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.639 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum