TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 08 Maj 2014 17:36 #255369

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Małgosiu, ależ u Ciebie zmiany. Super będzie! Ja też wiele przerabiam i muszę się pochwalić, że zaczęłam już układać linię, o której kiedyś mówiłyśmy. Ciekawa jestem jej skuteczności, bo różnie mówią.
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2014 17:41 przez wanda7.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 09 Maj 2014 22:16 #256055

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosiu, Edenek w tym roku pewnie jeszcze bardziej zapączkowany? Ale będą widoki :flower2:
Jak prace nad trawnikiem? Dużo jeszcze zostało? Już wkrótce będziesz miała nowy dywanik i wtedy tylko kosiareczka i…. :garden:
Miłego weekendu :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 09 Maj 2014 22:36 #256087

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Z tym zrywaniem trawnika to nie jest taki zły pomysł... Kosić nie trzeba! :lol:
Byłaś u Szmita i co? ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Maj 2014 06:58 #256156

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Gosiu :bye:
Ale piękną kompozycję stworzyłaś. :bravo:
Wszystko kolorystycznie ładnie dobrane,jaskierki,,bartki,stoktotki ;)
A póżniej co do ziemi pójdą??
A jaskry chyba nie zimuja,prawda?
Posadziłam i ja jaskry,ale coś nie wychodzą :sick:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Maj 2014 07:42 #256171

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie chcę zapeszyć i za wcześnie się cieszyć, ale w doniczce z patykami nadal się zielenią liście. Niedużo, ale są. Na dwóch pędach, trzeci nie rozwinął jeszcze liści, ale jest. I dwa zielone pąki. Na razie doniczka stoi w domu :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Maj 2014 15:54 #256337

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Cześć Gosiu :kiss3: Skoro jesteś TU, to pozwól, że TU Cię będę odwiedzać, a nie TAM ;) Powoli mam już mętlik, gdzie u kogo piszę. Czy u Ciebie też tak wieje?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Maj 2014 16:42 #256352

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu ,ależ sobie pracę zaplanowałaś .Ale chyba najgorsze masz już za sobą .Teraz tyko radość tworzenia i sadzenie roślin.A to chyba najprzyjemniejsze . :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 11 Maj 2014 00:18 #256653

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bardzo przepraszam za tak późne odpowedzi, ale i za brak aktywnoci w Waszych wątkach,a le nie ma po pierwwze czasi, a po drugie dopiero niedawno odzyskałam neta.
Także na razie odpowiem w moim wątku, a jutro może uda mi się nadrobć Wasze ogrody
Trawni idzie do przodu, ale ja jestem wykończona.W dodatku dom zaniedbany niemiłosiernie
Ale mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia uda mi się zakończyć etap pielenia

Maju, aj anie mam innego wyjścia. Nie ma możliwopści zakopanie tego na swojen działce, a do zwykłych odpadów nie wrzucę, bo jak zauważą, to nie będą chcieli mi odpierać bio, i dosolą większą opłatę. Do palenia się nienadaje.

Monia, ja chyba tez bym wolała teraz nic nie ruszać, ale gdy się to zrobi już będzie lepiej. Zobaczysz że po przeprowadzce jest dużo lepiej. Będzie miała o wiele więcej czasu na ogród. Nie zostawiaj perzowiska. ładny trawnik rozbi wrażenie

Marysiu, ale mimo wszystki wydaje mi się, że warto pomęczyć się na początku. Potem będzie o wiele łatwiej.
Szczególnie jeśli jest ktoś do pomocy

Monia, nie mogę się poddać. Przecież nie zostawię pola. Coraz bardziej liczę na zakończenie prac do końca przyszłego tygonia.
Rabata pod płotem, jest jedną z moich ulubionych, chociaż Omishiro raczej nie współgra z Edenem. Omoshiro kwitnie dużo wczęśniej, ale jest dzięki temu przdłużona pora kwitnienia

Wandziu, ja neistety na razie musze zrezygnowac z linii, ponieważ sytuacja życiowa mnie przycisnęła.
Będę u Ciebie obserwowała jak ona się sprawuje i czy warto zainwestowac w nią

Kasiu, do tej kosiarki to jeszcze sproro zostało. Ale prace posuwają się na przód, chociaż na pewno nie w takim tempie w jaki ja bym chciała. Niestety nie moge wziąć urlopu, a po południu nie zzawsze jest odpowioednia pogoda.
Na rzie się nie załamuję, więc jest dobrze

Martuś byłam u Szmita i nic. Za drogo. W dodatku ja mam naprawdę już za ciasno na rabatach. Na razie o nowych nie myślę

Aniu, ja jakskry kupiłam już kwitnące. Spróbuję przechować. Z tego co wiem. Podobno trzeba je w ziemi trzymac do jesieni. Zobaczymy

Ewo, trzymam kciuki

Iwonko, u mnie jest osłonięty teren tujami. Aż tak nie czułam tego wiatru. Za to jak slońce wychodziło było bardzo gorąco, a ja zachodzilo zimno. To mnie bardziej męczyło

Ewo, na razie jeszcze wszystko przede mną. Pielenie ciągle trwa. Gdybym miał takie rabaty jak Ty nie miałabym tego problemu


002_2014-05-11.JPG



003_2014-05-11.JPG



004_2014-05-11.JPG



006_2014-05-11.JPG


007_2014-05-11.JPG



008_2014-05-11.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, VERA

Ogródek Gosi 12 Maj 2014 23:31 #258100

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Margolinku znów aktywna w wątku :woohoo: a ja nie zauważyłam :oops:
Obiecuję poprawę :idea1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 07:38 #258147

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Szczerze Cię podziwiam za tę walkę o ładny trawnik :thanks: Jesteś wielka. Nie wiem skąd bierzesz te pokłady anielskiej cierpliwości...
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 09:49 #258205

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Aby potrzymać Cię na duchu napiszę, że przegraliśmy walkę z naszym dzikim trawskiem. Nasza dzikuska to inny gatunek-u Ciebie ma kłącza, a u nas korzeń palowy. Dalej ma się dobrze, co oznacza, że za jakiś czas czeka nas to samo co u Ciebie-zakładanie od nowa. Wyznaczymy ostateczne kształty rabat i w ruch pójdzie randap i glebogryzarka. Ale to dopiero za 2-3 lata.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 11:27 #258228

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Piekna ta Kalina, cos niesamowitego - jak sztuczna wyglada. U mnie pogodowo ostatnio podobnie, jak slonce swieci jest przyjemnie, jak zajdzie to trzeba uciekac do domu, bo wiatr wieje zimny ze kosci tylko mrozi w szkielecie :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 20:01 #258455

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Deszcze, zimno, przeziębienie, ból żołądka po antybiotyku (jeszcze na jutro mi został)-same przeszkody. Ogród zarasta, nie zrobiłam nic z zaplanowanych prac. Za dobrze się ten sezon zaczął :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 22:38 #258608

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Dasz radę Goś - no bo jak nie Ty, to kto? :kiss3:
Kalina mnie zahipnotyzowała :woohoo: Jakoś ją przegapiłam... albo zapomniałam...
Idzie deszczowa pora, namoczy ziemię pod trawnik, a Ty siłą rzeczy odzipniesz :) No i będziesz odgruzowywać dom ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Maj 2014 23:11 #258625

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ty nas tu nie czaruj tymi pięknościami, tylko pisz co tam na froncie trawnikowym!!
Trawka posiana? Może coś już kiełkuje?

Szkoda, że Ciebie razem z tatą nie zaprosiłam na swój "trawnik", szybko byście się wyleczyli ze zrywania darni, po zobaczeniu moich wykrotów w sadzie i na wielu innych wilgotnych terenach.
O właśnie... muszę wkleić u siebie moją łączkę, bo tylko w maju jest tak urocza, że zapiera dech.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 14 Maj 2014 21:41 #259119

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jola, aktywność moja jest ograniczona. Wieczorem zazwyczaj jestem tak padnięta, że nie mam siły na pisanie.


Aniu, sama się sobie dziwię, że mam jeszcze siły na to paskudztwo. Szczególnie, że przewiduję, że ono odrośnie. Nie jestem w stanie wybrać wszystkiego, a wystarczy skrawek wielkości paznokcia, żeby wyrosło źdźbło

Edytko, trawa z korzeniem palowym? Nie znam takiej. Pokaż liście u siebie

Jula
, kalina faktycznie z roku na rok piekniejsza. A jaki zapach :hearts:
U mnie na razie pogoda sprzyja kopaniu. Nie to co było 2 tygodnie temu. Co wyszłam do ogrodu zaczynało padać
Także liczę, że te zapowiadane opady mnie ominą jak do tej pory i w końcu zakończę tę nierówną walkę.

Ewa, nic nie wiem, że chorowałaś. To przez te pogody bardzo zdradliwe. Tak jak Julka pisała jak świeci słońce ciepło, jak tylko zajdzie zimny wiatr owiewa. Łatwo o przeziębienie.

Izuś, dzięki za wsparcie. :kiss3:
Kalina jest u mnie od paru lat, ale tak naprawde dopiero teraz pokazał pełnię swojej krasy.
No własnie, jak ja mam odsapnąć, jak teraz mnie czeka robota w domu?
A potem kolejny fragment do przekopania.
Ale dam radę. Muszę.

Aga, pamiętam te Twoje stokrotkowe widoki. Faktycznie zjawiskowe. Ale Ty masz inny rodzaj ogrodu. Bardziej swojski, jakbym miał sad też bym taki trawnik miała.
Już zdaje relację z pola walki

Zdjęcia są sprzed weekendu.
Ta część od ogniska w stronę trawy jest już w całości zrobiona. No może w całości, bo jak pisałam zostawienie najmniejszego fragmentu może spowodowac wyrośnięcie tego trawska. A już parę razy kopałam w tym samym miejscu co przedtem i znajdowałam sporo resztek. Takze to syzyfowa praca
031.JPG


Tyle jeszcze zostało. To znaczy znacznie mniej, po tak na prawdę sam środek. Praca na około 3 dni dla trojga osób
032_2014-05-14.JPG



A kolejny fragment będe robiła już inaczej. Będe kopała ręcznie. Tylko zastanawiam się, czy najpierw zrandapować, czy dac sobie z tym spokój i kopać na żywca. Przeciez tak przygotowuje ziemię pod rabaty i tam tego trawska nie ma. Glebogryzarka za bardzo tnie te kłacza i pozostawia malutkie kawałki. Jak wykopię całą kępę nie bedzie nic co zostałoby w ziemi.



014_2014-05-14.JPG


015_2014-05-14.JPG


017.JPG


019.JPG


022_2014-05-14.JPG


024_2014-05-14.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Maj 2014 05:02 #259733

  • Agulinka
  • Agulinka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 19
Gosiu,piękna będzie trawka jak dywan! Twoja ciężka praca bedzie wkrótce wynagrodzona! Rabatka pod płotem bardzo mnie zachwyciła . Kalina pięknie kwitnie...wszystko ladniutkie ! Pozdrawiam i nie pracuj za cieżko ! :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Maj 2014 18:51 #260054

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Może z tym określeniem-palowy-trochę przesadziłam, ale ma krótki korzonek. Jak pogoda się poprawi to zrobię zdjęcie.
Kalina swoją obfitością kwitnienia powala na kolana.
Co to za kwiatek na trzecim zdjęciu z bodziszkiem (taki różowy podłużny kwiatostan)?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.762 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum