TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 23 Lip 2015 18:28 #390527

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, czy Ty masz hortensję Bobo? Ktoś poprosił mnie o dopytanie czy faktycznie jest malutka i ogólnie czy jest warta posadzenia.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 25 Lip 2015 22:06 #391236

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, Eden jeszcze Ci kwitnie?
U mnie juz dawno po kwiatach, ale już niedługo będą nowe. Ma masę pączków
Pomiędzy różami pokazałam kwiaty tawuły.
Niestety nie mam zdjęć ostnicy Jana. Ona na zdjęciach jest niewidoczna. Tylko w dużej grupie ją widać. Ja mam 2 sztuki w różnych miejscach.

Marta, czasem chciałabym żeby stare lata nadeszły naprawdę. Ale tylko czasem. ;)
Miałabym wtedy więcej czasu na ogród. Tylko, czy miałabym siły?
Znając życie nie, czyli znowu bym była nieszczęśliwa, że nie mogę popracować w ogrodzie. :happy:
Trawnik nabrał ślicznej szmaragdowej barwy. Ale ma puste miejsca. Powoli zagęszcza się, ale powoli.Będzie dobrze :)

Kasiu, czy wiesz, że właśnie przeglądałam ofertę tej szkółki? Też chciałabym się tam wybrać. Musimy zaplanowac marszrutę.
Niestety nie znam nazwy dziewanny, ponieważ ją dostałam. Może się rozsieje?
Zostawiłam przekwitnięte kwiaty.
Popadało porządnie dzisiaj. Bez szkód. Padało równo i porządnie. Trawnik zdecydowanie się zazielenił

Iwonko, coś mi się wydaje, że jednak nasze lata nie sprzyjają pławieniu się w gorącym powietrzu. Kiedyś mogłam leżeć na słońcu cały dzień. Teraz uciekam.
Ja nigdy nie znosiłam zimna. Jestem niskociśnieniowcem. Cały czas mi zimno. Zdecydowanie wolę ciepełko, ale nie takie wściekłe.
Mam taką hortensję, ale nie wiem, czy u mnie jest miarodajna. To prawdziwy liliput, ale i nie wygląda najlepiej. Nie wiem, czy to przez tę suszę? Rośnie na pełnym słońcu i na górce. Ale z tego co wiem, to faktycznie jedna z najmniejszych hortensji

Ewuś, kupiłam ją w zeszłym roku w Skierniewicach. Widziałam kwiaty, dlatego się zdecydowałam. Krzaczek był pięknie rozbudowany. Na razie słabo kwitnie, ale chyba zaczyna się zadomawiać, tworzy nowe przyrosty. Mam nadzieje, że będzie tak pięknie wyglądała jak w zeszłym roku kiedy ją kupiłam.
Czy Twoja już kwitnie? Czy już wiesz, że kwiaty Ci się nie podobają?
Czasem to nieważne, że nn.
W razie czego o trawki się nie martw ;)


Nareszcie porządnie popadało :dance:
Tak jak Kasia napisała, dobrze, że podlewanie odpadło. Ale nie ma kto posprzątać. Powoli zaczęłam dzisiaj. Zdążyłam zrobić tylko rabatę przy tarasie. Jutro mam nadzieje, że deszczu już nie będzie i będę mogła znowu popracowac. A za tydzień zaczynam urlop :happy4: Prawie 2 tygodnie. I tak dobrze, bo w zeszłym roku miałam tylko tydzień. W tym się uparłam.
Planuję porządki w ogrodzie i w domu i wizyty w kilku ogrodach. Poza tym leniuchowanie. No chyba, że zacznę malowanie pokoi, czyli to co każdy prawie robi na urlopie :devil1:


017-12.jpg


018-13.jpg


019-15.jpg


020-12.jpg


021-9.jpg


022-13.jpg


023-12.jpg


025-10.jpg


026-13.jpg


027-9.jpg


030-10.jpg


031-8.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, majowa, eda_s, Krzysia

Ogródek Gosi 25 Lip 2015 22:17 #391248

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, biało-niebieski duecik bardzo śliczny :flower2:
Sama będziesz malować w czasie urlopu? Na mnie też czeka jeden pokój, ale odkładam to do jesieni, jak będzie chłodniej...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 26 Lip 2015 20:37 #391512

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, sprawdziłam długoterminową i chyba też odłożę malowanie. Niestety sama. :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 26 Lip 2015 21:51 #391554

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
I ja należę do grona malarzy pokojowych ;) - u mnie w domu jeszcze malarza nie było,
ale od kilku lat staram się już w to włączać rodzinę, nie planuję też naraz więcej niż jedno pomieszczenie.
Gosia, masz rację, że wiele czasu zajmuje teraz sprzątanie po kwitnieniach, nie jest to ulubione zajęcie, wolę pielić.
Mój Eden już zaczął powtórkę kwitnienia, ale zbyt wielu pąków nie ma.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 10:15 #391675

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Gosiu, Elu jak dobrze że ja mam mały ogród , co dzień mogę usuwać przekwitnięte kwiaty .


Ale trzeba wzruszyć ziemie po ulewach , nie wygląda teraz ładnie , od jutra zacznę pielenie /syn wyjeżdża po 3 tygodniowym pobycie w domu /

Gosiu u mnie odpisałam Ci na post
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 13:59 #391712

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ale dorodne te ostnice :bravo: . Gosiu, Edenka kwitnie i to jest pierwsze kwitnienie :happy: . Bardzo "powolna" w tym roku, tzn. bardzo powoli coś się na niej zmienia ;) ..., jak zaczęła to nie może skończyć :silly: . A kwiaty, jak sztuczne :dazed: , trzyma fason..., ostatnio, jak miałam gości, koleżanka pyta, co to za piękna róża, taka retro... :supr: Mnie się już opatrzyła :flower:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 16:26 #391733

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Moją Edenkę tak opitoliłam bo miała się zmieścić do obeliska, że pewnie w tym roku nie powtórzy a i obeliska nie dostała bo oczywiście nie zrobiony ;)
Moje jedyna ostnica Jana już straciła wszystkie nasionka, czy mogę obciąć jej te gołe źdźbła :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 20:34 #391802

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Elu, mój Eden ma nawet sporo pączków jak na drugie kwitnienie.
Jestem z niego bardzo zadowolona
Ja ostatnio też maluję po jednym pokoju. Całe szczęście, że od czasu do czasu zastępuje mnie m. jak jest w domu.
Muszę odmalować pokój syna, bo od lat nie ruszany. Jego też mam zamiar zaangażowac
Szczęśliwy nie będzie ;)

Geniu, to raczej nie chodzi o mały ogród, ale o czas. W tym roku naprawdę mam go niewiele. W weekend udało mi się oczyścić tylne rabaty. Został przód

Kasiu, ostnice są kilkuletnie dlatego dorodne.
Jak może Ci się nudzić Edenka :dry:
Teraz kiedy brak kwiatów róży. U mnie najdłużej kwitnie Pashminka. Dziamałam na tę różę, ale teraz wszystkie złe słowa odszczekuję.
Jest super :hearts:

Maju, ja też czekam na obelisk. Ale jeszcze nie mam róży ;)
Tylko chyba prędzej kupię różę niż będzie obelisk.
U mnie też ostnica Jana jest po kwitnieniu.
Ja tam usunełam te patyki.
Czy chcesz moje ostnice?



Zdjęcia sprzed 2 tygodni

035-9.jpg


038-9.jpg


039-7.jpg


041-8.jpg


043-6.jpg


049-6.jpg


053-3.jpg


054-6.jpg


055-5.jpg


057-4.jpg


059-5.jpg


060-5.jpg


062-6.jpg


063-6.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot, Krzysia

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 21:04 #391818

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Dwa tygodnie temu był straszny upał i wszystko przypiekało się na słońcu, a u Ciebie ślicznie było :bravo:
Gosiu bardzo dziękuję za dobre serce ale dopóki trwa budowa staram się nic nowego nie sadzić i tak mam wielką doniczkolandię do uziemienia :flower:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 27 Lip 2015 21:30 #391835

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Cudowną masz tą ostróżkę. Kiedyś miałam chyba niemal identyczną. Kwitła obficie kilka lat i nagle zniknęła... W to miejsce posadziłam inne, ale nie są pełne i tak delikatne.
Narzekacie na upały i mało deszczu... Byłam 3 tygodnie w Kotlinie Kłodzkiej, tak tam było cudownie, ciepło, upalnie!! Padało raptem 2 razy. A u nas... deszcze co chwila i znów zimnica, dziś cały dzień chodziłam w swetrze, na jutro zapowiadają 16 stopni. Nie zgadzam się na takie lato :teach:

Przepiękne masz róże, moje w większości zbiły deszcze, nawet pąki wyglądają kiepsko. Cały różany szczyt sezonu nie było mnie w domu, ale nie będę narzekać. Nacieszyłam swoje oczy w Wojsławicach :) Co prawda nie różami, bo jest tam ich niewiele, ale za to mnóstwo innych cudnych roślin było. Aż szkoda, że to tak daleko.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 28 Lip 2015 15:47 #392044

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiaczku przepięknie u Ciebie w Twoim raju :dance: Patrz ,jak to szybko leci ,niedawno oglądałyśmy krokusy i tulipany ,a już kwitną dalie i astry .Nie uważasz ,że czas zwariował ? U mnie slońce świeci i deszcz kropi .No usiąść i płakać :fly:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 28 Lip 2015 22:09 #392123

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Maju, to jak zakończysz budowę to się przypomnij.
Nie wszystkie róże wyglądały tak ładnie.Akurat w tym miejscu posadzone są same terminatorki
Pashmina, Sweet Haze, White Cover, Baroness. Te wytrzymały i upały i deszcze.
I takich poszukuję. Bo taki Tradescant, cudny, ale przy normalnych temperaturach, a podczas upałów się upiekł
Muszę go przesadzić w bardziej cieniste miejsce

Lucynko, wyobraź sobie, że ja nawet nie pamiętałam, że mam taką ostróżkę.Nawet nie pamiętałam, że tam jakąkolwiek sadziłam :dry: Jakież było moje zdziwienie wiosną kiedy zaczęła wychodzić w tym miejscu. Na dokładkę kolejne zdziwienie, bo zazwyczaj ostróżki u mnie są bardzo marne, a ta wyglądała bardzo ładnie.
Wniosek? Posadzić i zapomnieć :happy:
Widziałam relację z pobytu w Kotlinie. Bardzo chciałabym pojechac do Wojsławic, ale za daleko jak dla mnie.
Chociaż Ty masz jeszcze dalej ;)
Pogoda w tym roku chyba nigdzie nie jest dobra. U jednych za dużo deszczu, a u innych za dużo słońca,
Gdzie tu sprawiedliwość?

Ewo, czas jest niemiłosierny. Pędzi. Z jednej strony cieszę się, bo nadciąga urlop, ale boję się, że tak samo szybko upłynie i ani się obejrzę i trzeba będzie wracać do pracy.
Dzisiaj u mnie też była podobna aura
Ale w przyszłym tygodniu powinno się poprawić
Idę na urlop przecież ;)


067-2.jpg


069-3.jpg


074-4.jpg


075-5.jpg


076-5.jpg


077-3.jpg


078-3.jpg


079-2.jpg


080-4.jpg


082-4.jpg


084-3.jpg


087.jpg


089-2.jpg


090.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Krzysia

Ogródek Gosi 28 Lip 2015 23:37 #392150

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Też tak mam z kilkoma roślinami. Tylko, że ja z całą pewnością ich nie sadziłam!! Widocznie ptaki jakoś przeniosły nasiona, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Chyba że... mogłam od kogoś przesadzić z inną rośliną... sama nie wiem.

Może i Tobie kiedyś trafi się wyjazd w tamte okolice, kto to wie. Bardzo podoba mi się tam przestrzeń. Wszystko jest luźno, sporo trawników, piknikowicze rozsiadają się z kocami, są miejsca na grilla i ognisko, można pojeść owoców prosto z drzewa. W Dobrzycy tego nie ma, wszystko w pigułce.
Ja akurat jestem ciepłolubna, więc tęsknię za słońcem i ciepłem, które tam miałam całe 3 tygodnie.
Życzę wspaniałego urlopu :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 29 Lip 2015 10:36 #392220

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Chciałabym też zobaczyć arboretum wiosną
Podobno jest zjawiskowe. Byłam w Rykach, ale nie podobało mi się,
Za dużo drzew za mało rh
A Wosławice mają wszystko na wolnej przestrzeni i wtedy dopiero widać urodę rh
Ja też kocham słońce i ciepło, ale nie wściekłe upały
Mam parterowy dom, kanadyjczyk, więc nie mam gdzie uciec przed gorącem
Inni przynajmniej mają w dzień na parterze chłodno, albo mają pruskie mury, gdzie ciepło nie dochodzi
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 29 Lip 2015 10:43 #392222

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Gosiu :)
Ja także czekam na urlop - mam nadzieję, że pogoda będzie dobra. Nie za gorąco, nie za zimno, deszczyk nocą.
W sierpniu bywa już chłodno wieczorami, ale to mi aż tak nie przeszkadza...
Połączenie jeżówek z trawami rewelacyjne, a jeszcze przyjemniej ogląda się kompozycję z liliami.
Wybierasz się w tym roku do Skierniewic?
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 29 Lip 2015 21:57 #392340

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Cześć Aguś,
Pogoda ma być w pierwszym tygodniu rewelacyjna dla niektórych ;)
Ja chyba jednak wole mniejsze temperatury
A wieczory mają być też gorące.
Spędzasz urlop w domu?
Zaraz pędzę do Ciebie. W pracy nie otwierają mi się zdjęcia.
A ostatnio miałam więcej czasu tam niż w domu.
Zastanawiam się nad Skierniewicami
Byłam co roku, może i w tym razem się wybiorę

Dzisiaj pokażę Wam moją hodowlę pomidorów :happy:


103-2.jpg


104-2.jpg


105-2.jpg



Jeszcze nigdy tyle nie miałam. I jeszcze nigdy tak nie owocowały
Na razie jeszcze zielone, ale już niedługo :dance:
Jak mi się marzą drewniane donice w tym miejscu.
Jesienią chyba zacznę budowę
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, edulkot, Krzysia

Ogródek Gosi 29 Lip 2015 22:26 #392352

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ale będzie jedzenia :woohoo: :bravo:
Dziewczyny, co jest w tych Skierniewicach? Kiedyś już było na ten temat, ale zapomniałam :club2:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.498 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum