TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Wrz 2014 13:15 #301974

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Czy próbowałaś kiedyś posiać róże z owocników?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Wrz 2014 23:03 #302135

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Monia babcia jest potrzebna i choć młodzi są wdzięczni to jednak 'zmęczenie materiału dość wiekowego' to jest problem :unsure:
Rugosy po wiosennej wpadce wyglądają coraz ładniej :flower2:

Jadziu Doktorek to zawsze tak ma, z tym trzeba się pogodzić. Dobrze powtarzające pnące to pewnie tylko jakieś współczesne. U mnie ciągle kwitnie Iceberg, Westerland i do niedawna New Dawn i Christine Helene.
Z tym dyskiem to może przy kolejnej emeryturze dam radę :crazy:

Bożenko siałam tej zimy nasionka Eyes on Me - Bright as a Button bo przyjechałam do mnie z owocnikami, ale nic z tego nie wyszło :dry:

Zdjęcia z przed tygodnia, ostatnie jakie robiłam :oops:



















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Wrz 2014 06:19 #302150

  • ada49
  • ada49's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Maju pięknie w Twoim "Majkowym szaleństwie", rozplenice fajnie się rozrosły. :bravo:
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Irena
Moja radość życia
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Wrz 2014 07:13 #302152

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
:bye: Pięknie i kolorowo masz jeszcze w ogrodzie, u mnie tylko miejscami jest jeszcze tak kolorowo, ale i jesień ma wiele uroku, jesienią widać gdzie brakuje w ogrodzie koloru, ja mam teraz fazę na astry i trawy, a mało mam ich w ogrodzie, ładne te Twoje rozplenice, pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Wrz 2014 08:15 #302160

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Majutek - masz rację i młodzi jak to napisałaś też powinni zwrócić uwagę na zmęczenie babci i odpuścić jak trzeba. Wszystko z rozsądkiem i umiarem, nie można zajeździć Babci :hug:
A próbowałyście z patyczków róże rozmnażać ? Czy chcecie z owocników spróbować ?
Pięknie jest w Twoim jesiennym różanym-nieróżanym ogrodzie :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Wrz 2014 08:56 #302165

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
W Warszawie ładnie, bardzo słonecznie - tego samego Ci życzę, jak i możliwości podziałania w ogrodzie.
Majutek, ten mini szpaler z rozplenic wygląda zachwycająco!
Kurczę, aż pomyślę, żeby i u siebie zrobić takie cudeńko.
Dzięki za inspirację!
Miłego :kiss3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Paź 2014 21:56 #302771

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zgadzam się z Monią. Dzieci czasem przesadzają z tym wykorzystywaniem babci
Mnie jakoś udało się tego uniknąć.
Tylko, że ja mam twarde serce :evil:
Moje dziecko chodziło na 6 do przedszkola, mimo, że mama była już na emeryturze. Ale widziałam, że jest wykończona i źle się czuje.
Prosiłam tylko o pomoc kiedy syn zachorował, bo za bardzo nie mogłam brać zwolnień. I to bardziej pomagał tata, bo silniejszy
Ale widzę jak bardzo przeżywają matki, kiedy ich pociechy mają iść do przedszkola.
Jakby im się tam krzywda miała dziac.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Paź 2014 09:10 #303002

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Jarzmiaka bardzo ładna,podziwiam,bo ja jej jakoś jeszcze nie mam.Ale wszystkiego przecież nie musowo mieć co inni mają ;)
piękne królowe jesieni - marcinki :)
Przy słonecznej pogodzie obserwuję na nich ogrom różnych owadów, fajniutki to widok :) .
Ogniki teraz też bardzo efektownie wyglądają,ogrody jesienne też są ładne,kiedyś ich tak nie lubiłam,ale teraz jak mam też więcej roślin,kwiatów, to widzę, jakie potrafią być urokliwe,zmienne i kolorowe :wink2:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 20:16 #303267

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Majka fajnie kwitnie jeszcze jarzmianka u mnie jakoś tylko raz kwitnie .Nie wiem co robię źle ,że nie kwitnie calutki sezon może mam jakąś inną odmianę :ohmy:U mnie z nasionka wyrosła Bonica ,ale teraz pozostała tylko goła łodyżka .Ma zawrotną wysokość 5 cm :rotfl1: ,ale fakt ,ze jest
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2014 20:18 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 21:51 #303295

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ireno witam Cię serdecznie :bye: Rozplenice to już staruszki i do tego dzielone już parę razy, nawet nie mam pojęcia co za odmiana ale rosną sobie u mnie bezproblemowo :flower2:
Iwona ogród dopiero nabiera jesiennych kolorów choć letnie kwiaty ciągle kwitną w najlepsze, np powtarzają powojniki :garden1:
Monia babcia zajechana psychicznie a młodzi wolą chyba tego nie widzieć :jeez:
Róże próbuję rozmnażać z patyczków, choć z mizernymi efektami :flower: te nasionka przyjechały na sadzonce i chciałam spróbować, a że nie wyszło to może i lepiej :whistle:
Aguś w końcu i my mamy słoneczko i powoli zaczynają się osuszać mokre pola - pora zasiewów ozimin więc pilą jesienne orki.
Ja naorałam poszerzoną rabatę i nawet udało mi się ją prawie skończyć (brakuje jednej róży i paru innych mniejszych bylinek), a od poniedziałku koszenie i zbieranie opadłych liści :garden: a od wtorku Marta na dwudniowym pobycie ;)
Szpaler rozplenic wygląda fajnie i go polecam, tylko pomyśl coś uzupełniającego wiosenną porą bo będzie łyso - u mnie rosną przemiennie juki i inne trawki. Zdjęcie mam z lipca ale chyba widać efekt uzupełniania się.



Gosiu moje wnuki chodzą do przedszkola a Dawid do szkoły, ale jak są chore to niestety siedzą w domu, ewentualnie bywają u 'dawcy nasienia' czyli ojca ale dość rzadko (to te domowe). Przyjezdne od starszej córki bywają tylko jak obydwoje pracują 12 godzin albo jak się szkolą. Basię mieliśmy tylko rok bez żłobka bo malutka była, ale jak tylko się dało to poszła do prywatnego przedszkola. Człek uwiązany na 10 godzin dziennie to nie jest wyjście dla emerytów. ;)
Aniu jak miło :bye: muszę zajrzeć do Dębowego Lasu co się tam zmieniło :search:
Nie da się mieć wszystkich roślinek dlatego nie mam np piwonii :drool:
Jesienne kwiatki dają radość wszystkim żyjątkom dlatego bardzo je lubię :flower2:
Jadziu ta jarzmianka chyba dopiero teraz kwitnie pierwszy raz, ale inne powtórzyły słabo niedługo po przycięciu choć jedną zostawiłam na nasionka. Zbyt mokro było żebym dokładnie wszystko sprawdzała i przycinała.
Fajnie że jednak Tobie się powiodło z siewem róż :bravo:

Za chwilę zdjęcia będą...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 21:57 #303299

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Październik przywitał nas w końcu suchą aurą, kwitną nie tylko róże :drool:





























Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, anabuko1, sierika

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 22:21 #303316

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Majka widzę ,ze i u Ciebie wypuściła długaśny pęd z kwiatem .Moja zrobiła tak samo i jak ją ciachniesz wiosną,bo już się nad tym zastanawiam .Śmiesznie to wygląda u mnie ,bo Pretty sunrise też ma takie długaśne pędy i nie bardzo wiem jak je prowadzić .Cudna ta patriotyczna dalia
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 22:42 #303324

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jadziu ja jej ciągle obcinam te przekwitnięte i to dość nisko. Zresztą planuję wszystkie róże przyciąć wiosną bardzo nisko a i sporo róż czeka mocne prześwietlanie - mają już po 5-7 pędów i czas wyciąć najstarsze i najcieńsze, zwłaszcza u tych powtarzających.
Ta patriotyczna dalia miewa przeróżne zestawienia - bywają nawet całkiem białe :happy3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Paź 2014 22:59 #303326

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No właśnie też mam tak zamiar wiosną wszystkie róże przyciąć nisko ,albo kaskadowo .Już teraz oglądam jakie pędy pójdą do wycięcia, bo starych pędów mam mnóstwo .Zostawię tylko te młode pędy a wszystkie stare ciachnę .Stare róże słabo wypuszczają młode pędy wiec muszę coś z tym zrobić .Najgorzej chyba narobię się z Doktorkiem, bo zaszalał na maxa :rotfl1: Akuratnie tych pomponikowych dalii nie za bardzo za nimi przepadam wole wielkokwiatowe ,ale i tak nie mam miejsca :rotfl1: ale pomarzyć mogę
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Paź 2014 09:51 #303359

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne dalie, róże,ślicznie jeszcze kwitną, dobrze,że one nie są tak mocno wrażliwe na przymrozki jak dakijki :)
A zauważyłam tam koło róż niebieskie i białe kępy kwiatuszków, to dzwoneczki tak kwitną czy co to takiego ??
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Paź 2014 11:24 #303380

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Superancka jest ta fotka z kociambrem :bravo: . Rzeczywiście rozplenice w szpalerze robią wrażenie :woohoo: .
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Paź 2014 17:59 #303438

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Majutek, no to nie fajnie, że wolą nie widzieć :hug: dobrze chociaż, że dzieciaki do przedszkola/szkoły chodzą i że nie masz ferajny non stop ...
u nas też w zasadzie dopiero dzisiaj się wypogodziło, a tak to cały tydzień było pochmurno. Czytam o planach niskiego cięcia róż i prześwietlania. Ja też tak planuję. Już w tym roku przycięłam róże niżej niż było wymagane i wyciachałam cienizny - bardzo ładnie kwitły więc raczej im to nie zaszkodziło...a chociaż kiedyś, na początku miałam marzenia o wielkich różanych krzewach to teraz jak je mam to mam ochotę ciachać nisko bo co mi np. z kwiatów na wysokości 2 m ? Zwłaszcza u takich róż, które kwitną na końcach pędów (np. queen of sweden)...Ani nie zobaczę kwiatów, ani nie cyknę fotki.. wiosną ciacham nisko i tyle.
pozdrawiam serdecznie :bye:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Paź 2014 21:45 #303591

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No to ja już dawno wpadłam na niskie cięcie, tylko z zupełnie innego powodu zapewne. Z braku miejsca :happy:

Maju to całe szczęście, że masz dzieci tylko od czasu do czasu. Myślałam, że masz je ciągle przy sobie.
Czasem możesz odpocząć ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.655 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum