TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Lut 2015 18:52 #344058

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
polityke realizacji 'hopla' i jego dopieszczania popieram w calej rozciaglosci :hug:
serdecznie pozdrawiam, mam nadzieje, ze czujesz sie juz dobrze i z m. na pewno tez w porzadku, jak wspaniale wszystko poszlo; dobrego wieczoru :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Lut 2015 19:01 #344062

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Żółte pierwiosnki wyglądają bardzo wiosennie, słonecznie... mam za mało żółtych w ogrodzie, ale i wiosenną zieleń lubię, Majko, na Twoim zdjęciu to połączenie jest właśnie takie charakterystyczne dla wiosny :flower2: :flower2: :flower2: .

U Very wiosna na całego, u Ciebie pewnie tuż, tuż, a kiedy dojdzie do mnie ?
Choć przebiśniegi chyba lada moment zakwitną i kilka krokusów się pokazało, w tym roku łanów nie będzie, wszystko przesadzane, czasem kilkakrotnie, ubiegłej wiosny i jesieni, trzeba poczekać aż się zagęszczą ;)
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Lut 2015 20:17 #344102

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Majka za chwilkę u nas też będzie prawdziwa wiosna spoko :hug: Masz zbyt duży teren jak na dwie ręce nie to o u mnie .Nie mam innych obowiązków prócz ogrodowych i no rękodzieła ;) Miłej niedzieli i zdróweczka
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Lut 2015 22:56 #344183

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Taki hopl to całkiem przyjemny.
I niegroźny, chyba, ze chodzi o kasę ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 28 Lut 2015 23:02 #344188

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Napiszę coś więcej jutro, dzisiaj już padam od tych słówek francuskich bo ten język jest najgorszy :sleepy:
Dobrej nocy :kiss3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 17:09 #344314

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Witam niedzielnie i już pochmurnie :flower1:

Gosia masz rację taki hopel to dużooo kasy, a jak coś padnie to dopiero boli serce ;)
Jadziu teren tak rozległy, że można się zagubić wśród buszu. Wiem że niewiele zrobię porządków tej wiosny, przed-ogródek musi sobie poradzić sam, tylko mus wykopać gaurę 3 sztuki a ciasno tam okrutnie i cebulowe pod nogami wyłażą :flower:
Krzysiu ja wiosnę u Very podziwiałam zeszłoroczną, ale jak doszłam do tegorocznej to też zaniemówiłam z wrażenia, to całkiem inny klimat.
Uwielbiam właśnie te żółte pierwiosnki choć rozsiewają się w przeróżnych kolorach i rosną wszędzie bez zbytniej opieki.
Cebulowe też kiełkują nawet w chodniczku, potem chodzę z łopatką i wybieram maleńkie piórka :wink4:
Haniu :kiss3: ja też mam nadzieję że Twoja ręka powoli wraca do zdrowia :hug:
Ja lubię takie niegroźne dla otoczenia hople, no bo komu to przeszkadza moje zbieractwo kolczastych gałęzi, najwyżej powiedzą żem zbzikowała :rotfl1:

W południe była taka śliczna słoneczna pogoda więc wzięłam aparat, wiadro z sekatorami i poszłam w ogród szukać wiosny. Wiosenkę znalazłam a idąc dalej natknęłam się na chyba chore liście rodka (opiszę to jak zrobię im zdjęcia), róże z owocami i liśćmi więc wyciągnęłam sekator i zaczęłam ścinać to co zbędne, i na tym skończyłam poszukiwania wiosny ale mam jednego krokusa i pączusie wrzośców. :dance:







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 17:32 #344319

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Majka juz z sekatorem na róże :ohmy: u mnie dalej owoce sobie wiszą na łodyżkach .Na razie niczego nie ruszam ,chociaż powiem szczerze ,że obcięłabym tu i tam ,ale trochę się obawiam .Niedawno czytałam ,że wielkokwiaty tnie się tak jak drzewka owocowe czyli styczeń- luty ;) Co sadzisz
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 17:48 #344322

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ja zaczęłam od takich gdzie nie musiałam się schylać czyli w miarę wysokich terminatorek, takim nie powinno to zaszkodzić a cięcia były prawie minimalne, kawalątek za szypułka.
Kiedyś cięłam właśnie w marcu i jakoś żyły róże :huh:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 19:05 #344365

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Już cięłaś?
Ja czekam na forsycję. Jakoś nie mam odwagi ciąć wcześniej, chociaz jesli wszystkie inne rosliny można ciąć, to dlaczego nie róże?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 19:10 #344370

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ja też czekam na forsycję. Zwłaszcza, że ja jeszcze całkiem w lesie jestem ze sprzataniem i przycinaniem suchych badyli z zeszłego roku.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 19:44 #344412

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Dziewczyny spokojnie, ja nie tnę róż tylko obrywam jesienne listki i obcinam same owoce.
Nie mogę się schylać to aby na stojąco troszkę posprzątam to czego nie sprzątnęła zima. ;)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 20:08 #344431

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
No boś nas nastraszyła :P Kupiłam sobie w końcu moją wymarzona rozdrabniarkę do gałęzi, to teraz robota pódzie mi szybciej bo najpierw wycięte gałązki sekatorem ciachałm na drobniutkie :crazy:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 21:15 #344479

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mnie by się nie chciało, ja zostawiam te stare listki.
I tak przeciez bedziemy obcinały galązki
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 21:56 #344502

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Gosiu ale te róże które dzisiaj oskubywałam to już cięte nie będą, to są wysokie, pnące lub krzaczaste róże raz kwitnące. Takie porządki na nich to są już ostateczne i więcej ich ciąć nie będę. A mam takich przeszło 50 jak nie więcej i bardzo dużo już gnijących owoców na nich.
Niskie róże do cięcia nisko omijam szerokim łukiem, no bo kto by mnie dźwigał jakbym padła :rotfl1:

Iwonko taka rzecz bardzo dobra, tylko nie wszystkie gałęzie mogę ciachać w moim, np wierzba się nie daje bo ma włókna. Później jak będę cięła róże to też pociacham i razem z węglem pójdą do pieca. :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 22:26 #344522

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Krokusik :hearts: Majutek uważaj na siebie ! Zdrowie najważniejsze - musisz wydobrzeć bo cały sezon do obskoczenia ! U mnie listki różane w większości posprzątała w zeszłym sezonie czarna plamistość (ot i jest jakiś pozytyw z tego dziadostwa) więc teraz dużo pracy z tym nie będzie. Ja też jeszcze róż nie ruszam...muszę chyba jednak powoli zacząć hartować te co w słomie siedzą - no ale kto wiedział, że zima faktycznie łagodna będzie.... planuję raczej ostre cięcie większości róż na wysokość oraz mocne prześwietlenie.
Majeczko - podziwiam za studia różane i ogrom pracy włożony w rozbudowanie encyklopedii :hearts:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Mar 2015 23:25 #344541

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Majutku!
Piękną wiosnę spotkałaś na spacerku :dance:
Ja ciacham róże jak leci - zbieram liście i ściółkuję po kolei każdą rabatę. Parkowe prześwietlam i skracam, podobnie pnące, a inne tnę nisko.
W ciągu ostatnich 3 lat tnę od początku marca, a czasem w lutym i nie zauważyłam, żeby im to zaszkodziło. Anglicy tną od grudnia, to czemu nie mamy zaczynać wczesną wiosną?
Jak bym miała kilka krzaczków to mogę dreptać w miejscu czekać na forsycję, ale jak mam 300.... ;)

Poza tym... forsycja u nas lada dzień :teach:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 02 Mar 2015 10:58 #344629

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Witam poniedziałkowo i deszczowo :bye:
Pogoda paskudna i już chce mi się spać a gdzie tam koniec dnia :sleepy:

Monia jeszcze nie mam co prześwietlać bo to młodziki, z resztą w zeszłym roku po kwitnieniu wycięłam cienkie pędy i teraz czekam aż się ładnie zagęszczą. Sanitarne wycinki i tak pewnie będę robić jak wszystko ruszy na bieżąco.
Różane studiowanie w internecie jest bardzo ciekawe, szkoda że tak mało jest jakichkolwiek wiadomości po polsku ale powoli daję radę :comp:

Kasiek Ty masz 300 a ja mam według listy 302 nazwy, ale samych krzaczków to pewnie będzie ponad 310, tylko Dr. W. Van Fleet jest w 5 sztukach :rotfl1:
Powiem że w czasach przed internetowych cięłam róże jak na to pogoda pozwalała, czyli po zakończeniu mrozów w miarę ciepłym dniu brałam się za sekatory i drabinę i szłam w ogród, o kwitnieniu forsycji nawet nie pamiętałam. Róże rosły i kwitły normalnie i porosły takie potwory.

szpaler starych róż, od lewej Iceberg Cl., Blaze, dzika siewka, nieznana pachnąca




Flammentanz




prawdopodobnie Burgund 81


prawdopodobnie Nina Weibull




Westerland




Zdjęcia z różnych lat z czasów forumowych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, hanya

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 02 Mar 2015 11:16 #344639

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
A teraz trochę historii.
rok 2005 lub 2006


rok 2008


























w tle nieistniejąca już Etiuda, ale chyba ze starości








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, ewamaj66, Basia, VERA, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.488 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum