TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 06 Kwi 2015 14:51 #355688

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Margo :)
I ja umyłam okna tylko od ulicy - bo tylko takie mam ;-) w kamienicy nie ma mowy o innych. Firanek także nie wieszam z wyjątkiem zazdrosek - lubię, kiedy okna są duże. Zresztą, rolę "zasłon" pełnią rośliny doniczkowe, więc problem firan został rozwiązany.

Majeczko :)
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Najmocniej przepraszam .... przegapiłam Twoje wielkie urodzinowe święto - wybacz!
Przyjmij bardzo spóźnione, ale najserdeczniejsze i szczere życzenia, aby te doczesne dni były dla Ciebie wyłącznie radosne, piękne i pełne słońca oraz spokoju ....

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Kwi 2015 20:42 #356309

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja nie mam firan, bo mi widok zasłaniają :happy:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Kwi 2015 08:46 #357200

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Majeczko - chciałam zameldować, że wszystkie pysznogłówki od Ciebie pięknie wschodzą! Buziaki :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 18 Kwi 2015 21:58 #359474

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Majka, nie wychodzisz z ogrodu?
Chyba dobrze Ci idzie "nic nie zamawianie" tej wiosny :rotfl1: - byłam w dziale sprzedażowym :rotfl1: .
Trzeba przyznać, że u Andrzeja warto kupować sadzonki (ubiegłego roku kupowałam irysy syberyjskie). ;)
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 12:02 #359599

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Majeczko dzień dobry :hug: Co tam u Ciebie w ogrodzie ? Też masz tak zimno .Biedni my ogrodnicy ręce swędzą ,a paznokcie wciąż czyste :rotfl1: Człek już by sobie poszalał w pozie modlitewnej ,a tu ziąb.Jak Twoje zdrowie ? Czy już wszystkie bidy Cię opuściły ? U mnie w porządku ,czekam tylko na cieplejsze dni i dalej w rabaty :flower: Pozdrawiam Cię Majutku :hug:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 12:04 #359601

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moja droga, witam Cię niedzielnie?
Jak nastrój, zdrowie i pogoda?
Ta ostatnia nas nie rozpieszcza - nie dość, że zimno, to pada, a wczoraj w dodatku dość mocno wiało.
Mam nadzieję, że u Ciebie pod tym względem lepiej, no i, że w ogóle wszystko dobrze? :kiss3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 12:06 #359602

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majko, co tak cicho u Ciebie? Pokaż wiosnę, napisz, co słychać. Nie mam jakoś weny do wpisów, ale zaglądać i czytać u innych bardzo lubię :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 22:32 #359907

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kochane, dobre duszyczki wciąż o mnie pamiętacie :oops: :kiss3: :hug:
Wiosna trochę się ociąga z nadejściem ale ja tak łatwo się nie poddaję i w miarę wolnego czasu staram się zrobić w ogrodzie zaplanowane prace. O tym troszkę później ...
Teraz muszę się wytłumaczyć co nas tak bardzo zajmuje całymi dniami a i nocami czasami też.
Otóż życie nasze toczy się wokół 3 (trzech) budów:
- budowa trwająca już drugi rok domku naszej młodszej córki - a to coś tam dowieść, a to coś załatwić, a to przypilnować wnuków...
- rozpoczynająca się właśnie budowa domku naszej starszej córki centralnie naprzeciwko nas - wykopki dołu pod fundamenty trwały cały tydzień, bladym świtem dojechało drewno na cały dom no i trzeba było nadzorować rozładunek, aprowizacja pracowników czyli jak do tej pory to tylko rodzina pracowała, a od jutra dajemy zakwaterowanie ekipie budowlanej (dobrze że bez wyżywienia)
- trzecia budowa to rozpoczynające się załatwiania papierów w urzędzie i projektu u architekta naszego Domku pod dębami, pomyślunki nocami a rozjazdy dniami

Wszystkie te sprawy nałożyły się na siebie, że ja już mam tego dość, najchętniej uciekłabym gdzieś w odległą głuszę :jeez:
Szukamy z synem do kupienia gospodarstwa rolnego gdzieś w granicach 30 - 50 hektarów za rozsądną cenę gdzieś w zapadłej dziurze :search: im szybciej tym lepiej. Z rodzinką jest dobrze, ale raczej wolałabym tylko od czasu do czasu ;)

Elu te zakupy u Andrzeja to jest efekt mojej pracy zaplanowanej na tę wiosnę. Łączę se sobą róże posadzone pojedynczo w trawie robiąc dość spore rabaty. Na jednej zgrupowałam środkiem wszystkie sadzonki kłosowca czyli mięty meksykańskiej.



Zostało mi do zerwania darni po bokach, zakopanie szczelnego obrzeża i wymyślenie co dosadzić na brzegach.
Zakupione irysy poszły na rabatę różano-mieszaną skąd wykopałam kłosowce, a świeżo zamówione liliowce będą posadzone na tej którą właśnie szykuję.



Pomiędzy różami będą rosły wykopane z innych miejsc ostróżki, a przed ostróżkami liliowce.
Całość prac planuję zakończyć do jesieni czyli spokojnie jak pogoda pozwoli naszykuję rabaty i dopiero pod jesień dalsze zamawianie.

Ewo zimno strasznie ale nawet wczoraj starałam się trochę wyrwać darni i nawet było mi ciepło. A wytrząsanie ziemi i wybieranie korzonków odbywa się w pozycji modlitewnej czyli mam już dobre początki.
Dobrze, że ze zdrowiem u Ciebie lepiej :hug:



Aguś u nas jak napisałam na wstępie, ale da się żyć.
Z wyczekiwanej żyrafy nici, otrzymałam za to mercedesa wśród narzędzi ogrodniczych czyli widły amerykańskie z Fiskarsa i bardzo mi się przydają właśnie przy szykowaniu nowych rabat, może za rok na okrągłą rocznicę dostanę żyrafę.



Hanuś ale żeby ktoś mógł czytać to ktoś drugi musi mieć wenę do pisania :rotfl1: a przyznam się, że ja też czasami późną nocą wpadałam zobaczyć co słychać :tongue2:
Wiosna powolutku się rozwija, a życie toczy się tak jak we wstępie ;)



A teraz te starsze, zaległe odpowiedzi :oops:
Małgosiu cieszę się bardzo, te co sobie zostawiłam też powoli się pokazują.



Gosiu ja nie lubię jak inni zaglądają mi w okna a po placu czasami sporo ludzi się kręci ;)



Anulko dzięki za wszystko :kiss3:



Wiesiu :kiss3:



Ewuś :kiss3: dla Ciebie specjalne wiosenne "kwiatki"

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, piku, Bozi, hanya, eda_s, wxxx-a, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 22:43 #359913

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
O, Majeczka się znalazła :dance: . Sama słodycz na ostatniej fotce :hearts:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 22:47 #359916

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiu a no wróciła marnotrawna córka :wink4:
A taka słodycz może być bo Dioblik łaził za mną ciągle, ale Albercik wolał się wylegiwać :rotfl1:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Ma Gorzatka, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 22:54 #359922

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kociaki słodziaki, wiosna w pełni :flower2: dużo spraw do załatwienia, samo życie :jeez: najważniejsze jednak, że jesteś :hearts:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 22:58 #359928

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysiu :kiss3: oby tylko zrobiło się cieplej to od razu będzie weselej :flower2:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 19 Kwi 2015 23:11 #359933

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Maju, dzieje się u ciebie, oj dzieje :lol: Co to za kwiatki na ostatnim zdjęciu ? Mijam je codziennie w drodze do pracy i zastanawiam się co to :silly: :lol:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Kwi 2015 09:18 #359986

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Fajnie wyglądają omiegi przy ścieżce. A kiciusie :hearts:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Kwi 2015 09:48 #359994

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak bardzo Ci zazdroszczę budowy Domku pod Dębami :hug: Majko, mnóstwo roboty,utrapienie,stresy, ale będzie cudownie, czysto, nowocześnie. Na pewno wygodnie i praktycznie. Wypisałam, jaki sama chciałabym mieć domek :rotfl1: Gospodarstwo rolne, o którym wspominasz, to dla syna? A Ty z M. do nowego domku, dobrze rozumiem?
Dużo się u Ciebie dzieje, wygląda, że zdrowie dopisuje wszystkim, a to najważniejsze :flower2:
Masz rację: ktoś musi pisać, aby czytać mógł ktoś :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Kwi 2015 22:06 #360224

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marysiu oj dzieje się, dzieje :dazed: aż do wieczora była dzisiaj Marta, ale jutro mam wolne od opieki to nadgonię z robotą ogrodową :flower:
To jest gęsiówka kaukaska, bardzo wdzięczna roślinka, tylko wrażliwa na letnie upały i susze, ale z małą pomocą jakoś daje radę na moich piaskach. Rośnie gdzie chce a nadmiar siewek sadzę gdzie ja ją chcę :rotfl1:



Bożenko omiegi uwielbiam za ten ich taki słoneczny kolor, robię z nich byle gdzie szpalery i właśnie wpadłam na pomysł żeby powsadzać je na te nowe rabaty w nogach różyc :idea2:



Haneczko bardzo dobrze opisałaś domek jaki chcę mieć, mały, przytulny i czysty, bez wiecznie sypiącego się gruzu i popękanych kafli. A to gospodarstwo szukamy wspólnie z synem, bo jak M. zgodzi się wyjechać ze Śląska to jedziemy wszyscy gdzieś, gdzie diabeł mówi dobranoc :devil1: Tylko ciągle brak kasy na takie marzenia bo miliona od ręki to nie mamy :jeez: dlatego ruszamy z budową Domku pod dębami.
Zdrowie nie do końca najlepsze, ale całkowity brak czasu na jakiekolwiek użalanie się nad sobą, wszyscy gonimy własne ogony a sprawy niezałatwione odkładana na później ;)

Zaczął kwitnąć bardzo wczesny jakiś rodek ale ciągle nie wiem co za jeden.



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Bozi, hanya, eda_s, Krzysia, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Kwi 2015 22:43 #360237

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Bardzo ładna ta gęsiówka :flower2: . Tak więc zaczęliście budowę swojego domu :woohoo: . Super!! Nie zazdroszę jednak uczestnictwa w trzech budowach jednocześnie :jeez: .
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 20 Kwi 2015 22:53 #360240

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Edytko na razie jesteśmy na etapie papierkologii ale liczę, że pójdzie dużo szybciej po zmianach w prawie budowlanym :blink:
Właśnie dostałam nowe plany zagospodarowania poddasza domku młodszej córki i usiłuję jakoś to rozplanować, ale nie idzie mi to myślenie dzisiaj :bad-idea:
Gdzieś widziałam gęsiówkę w różowym kolorze, ale nie wiem czy to też bylina :unsure:

Szafirki w Zakątku Goldiego z domieszką puszkini, ta to się wszędzie wciśnie :rotfl1:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum