TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 12:34 #333234

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Widoki za jakimi tęsknię tej zimy :evil: U nas białego brak, jest raczej mlecznie ;)

Na obiad tradycyjnie, dwóch wilkołaków do wykarmienia :jeez: , pieczona szynka z ziemniakami pieczonymi, dorzucam do szkiełka na ok 40 min przed końcem pieczenia, oprószam papryką mieloną i dodaję kilka gałązek rozmarynu - potrawa jednogarnkowa :rotfl1: i warzywka różne, ale robię też pierś z kurczaka bez ryżowo- makaronowych dodatków- tylko rukola, kilka orzechów włoskich, pomidory suszone, ser pleśniowy lub typu feta i sos vinegret- mogłabym to jeść na okrągło :devil1:

Haniu, z rynnami mam to samo :ouch: w trakcie wymiany dachu założyliśmy na rynny siatki ochronne, w naszym przypadku to był błąd, siatki chronią przed większymi liśćmi, ale nie brzozowymi, a tym bardziej igłami, trzeba było usuwać. Sprząta się je kilka razy w sezonie. Mam jednak do tego specjalistę i miłośnika wspinaczki- młodego :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 12:47 #333238

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agusiu, trochę tego śniegu i klimatów zimowych zazdroszczę, bo u mnie nadal szaro, buro , ponuro i wilgotno, chociaż rano coś tam minimalnie na momencik zabieliło...Ale że temperatura ciągle na plusie, białe momentalnie stopniało...Za to białe przebiśniegi kwitną w najlepsze i dumnie wyprostowane zapowiadają wiosnę ;)
Miłej niedzieli życzę :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 13:08 #333251

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Najpierw nadrobię gapiostwo-dobrze Ci życzę bez względu na to, jakie święto obchodzisz :) Wspomniałaś o babciowaniu, toż dziecko masz jeszcze malutkie, wstrzymaj się z tymi marzeniami :rotfl1: Moje małe dziecko w tym samym wieku i mam nadzieję, że nie poszaleje ;) Za to duże już by mogło...W jego wieku miałam pięcioletniego syna :rotfl1:
Rośliny do cienia wybrałaś jak należy, aż się nie mogę doczekać realizacji planu :) Obejrzyj sobie jeszcze Disporum i kokorycze, są takie z biało obrzeżonymi liśćmi ;)
Ferie właśnie zaczynam :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 15:59 #333316

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewcia, dziękuję!
Z tym babciowaniem to wolałabym trochę poczekać. Idealnie byłoby mieć jakąś odczuwalną przerwę pomiędzy dzieckowaniem a babciowaniem, czyż nie? ;-)
Kokorycze posadzę, jesli się odblokuję z tym uważaniem na rośliny toksyczne. Bardzo mi się podobają i pasują rewelacyjnie do leśnego klimatu.
Januszu, deszcz o tej porze roku tylko potęguje szarość, więc rzeczywiście biel śniegu jest bardziej pożądana :)
Dmucham w Twoją stronę - u nas sypie!
Daluniu, u Ciebie zawsze cieplej. Nie powiem, że nie chciałabym obejrzeć przebiśniega już teraz, ale mazowieckie musi poczekać - pada śnieg!
Miłego popołudnia!
Krzysiu, przepyszne danie! Bardzo lubię połączenie pieczonego mięsa z pieczonymi razem ziemniakami. Często piekę kurczaka z ziemniakami i warzywami = wszystko na raz. Smaki fantastycznie się przenikają - uwielbiamy takie połączenia!
U nas dziś spaghetti bolognese z grubo tartym parmesanem. Muszę pomyśleć, co ugotować jutro.
Trochę za mną chodzi żurek.
Piotrku, przyznaję Ci rację! W tej wszechogarniającej szarości bez słońca, białe jest jako takim ratunkiem :)
Asiu, obawiam się, że mazowieckie będzie jeszcze musiało na wiosnę poczekać. Póki co, sypie śnieg i w zapowiedziach jakiś tam mróz.
Niedługo jednak luty, krótki, a po nim wiosna!!!
Haniu, z pewnością nie :D
Czyściłaś rynny czy wybrałaś słodkie lenistwo?

My wybraliśmy się na spacer po Podkowie Leśnej... Trochę parku, trochę okolic klimatycznego, urokliwego kościoła... Sara szalała z nosem w śniegu - szkoda, że mimo bieli, jest w sumie dość ponuro. Na następny tydzień zamawiam porcję słońca :)







































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:04 #333319

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Fajny spacerek :) Nam się było auto rozjechało i z planowanej wycieczki nici :( No trudno, mam nadzieje, że śnieg nie zniknie tak zaraz.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:11 #333324

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, oj, to kłopot macie!
Jutro kierunek warsztat?
Śnieg raczej szybko nie zniknie - przynajmniej u nas w zapowiedziach będzie biało i nieco mroźniej...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:20 #333328

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Raczej kierunek sklep z akumulatorami :rotfl1: Na szczęście to chyba tylko to.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:26 #333334

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
A, no to mniej zaboli :)
Trzymam kciuki!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:35 #333337

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Aguniada wrote:
Śnieg raczej szybko nie zniknie - przynajmniej u nas w zapowiedziach będzie biało i nieco mroźniej...
Choć zimową porą nie lubię wyściumbiać nosa za ciepluśki lokal, to jednak ten śnieżek i mrozek będzie zbawienny dla ogrodowców, bo powymraża nadmiar ''nieproszonych gości'' które by się pomnożyły w nadmiarze podczas ciepluchnej ''zimy''.
Zimowe widoki najlepiej mi się podziwia po ciepłej stronie mego okna.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:47 #333344

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Zaczął padać śnieg i z planów czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu nici niestety. I tak muszę to zrobić, nie ma odwołania :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:52 #333348

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Krysiu, ja także wolę kominek i koc, ale zimowy spacer ma swój urok! :)
Pozdrawiam z kieliszkiem czerwonego w dłoni :)

Haniu, to może poczekaj aż zniknie śnieg - można orła na drabinie wywinac ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 16:57 #333351

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Chciałabym poczekać, jak będzie niebezpiecznie, to oczywiście rozsądnie się poddam ;) Że też zapomniałam o tym wcześniej :hammer:
Chciałam zapytać już dawno, dlaczego nie sadzisz rodków na cienistej rabacie. Białe takie piękne...
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 17:01 #333356

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haniu, poczekaj poczekaj :)
A z Rh to tak nie jest - sadzić będę, ale juz w trakcie realizacji. Muszę zobaczyć jak mi się całość skomponuje :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 17:24 #333367

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Uspokoiłam się; cienista bez rodków, to byłby dramat :woohoo:
Miłego wieczoru :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 18:11 #333389

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haniu,będzie Pani zadowolona :D
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 18:21 #333397

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Chciałam powiedzieć: skromnie tego śniegu... ale czytam, że pada... czyli jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie! :P
Dobrze, że już temat jedzenia skończyłyście... ssie mnie nieco :oops: M wprawdzie po kinie zaproponował wyjście na kolację, ale oparłam się pokusie :lev:
Siedzę zatem w domu i pocieszam się suszonymi śliwkami... to prawie tak dobre jak czekolada! ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 19:03 #333430

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękny spacer sobie urządziliście- klimat Podkowy, Komorowa czy Magdalenki zawsze należał do moich ulubionych.. ten piękny starodrzew, wszechobecne wysokie sosny w ogrodach :hearts:

temat rabaty cienistej ruszył z kopyta! Jaki tam będzie wybór gatunków :woohoo: Już sie nie mogę doczekać efektu. rabaty słoneczne sa piękne, pełne kwiecia i kolorów, jednak cieniste, w chłodnych kolorach też porywają za serce!
Nie mogę się doczekać, aż u mnie powstanie nieco cienia, żebym też mogła pozwolić sobie na nieco tych pięknych cienistych roślin- na razie z hostami w trackie sezonu przenosiłam się z miejsca na miejsce- każde okazywało się za mało cieniste ;) a fragment ogródka od północy na razie nie nadaje się do obsadzania :happy3: Tak więc cierpliwie poczekam, uporządkuję- a w międzyczasie będę napawać oczy widokami Twojego ogrodu :hearts:

Pozdrawiam weekendowo :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Sty 2015 19:09 #333438

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Z tymi roślinami trującymi trzeba uważać, ale wydaje mi się, że psowie i kotowie nie są głupi, trujących nie podgryzają :) Masz wystarczająco dużo traw, żeby żywina się naskubała zieleniny do woli ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum