TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 20:01 #295673

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorcia, ta rabata już wygląda bardzo dobrze - postaram się to lepiej jutro pokazać :)
Czeka nas jeszcze jutro sporo pracy, ale trawy to coś, co moim zdaniem bardzo dobrze pasuje i podkreśla charakter naszego ogrodu, więc warte są wszelkiego wysiłku i koniecznej reorganizacji.
Na Zieleni to Życie nie ma rarytasów do upolowania... owszem, jest niewielki kiermasz, potem na koniec wystawy wyprzedaż ze stoisk, ale osobiście o 100% bardziej wolę wizyty w szkółkach czy zaprzyjaźnionych ogrodniczych. Nie żałuj! :)

A tymczasem: zdrowie Tuska i siatkarze do boju!
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2014 20:17 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 20:35 #295690

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Rabata wyszła super. Uwielbiam trawy i dzisiaj też sobie kupiłam miskanta Morning Light. To jest chyba najbardziej zwiewna trawa jeżeli chodzi o miskanty, tylko podobno delikatny bardzo i nie chce u nas kwitnąć. Mam nadzieję ,że miskant ,o którym piszesz nie jest cukrowym,bo ten lubi wędrować po ogrodzie i trudno go utrzymać w ryzach.
Bardzo współczuję Ci ,że źle się czujesz. Czytam,że często boli Cię głowa. Podziwiam,że potrafisz cokolwiek robić, z takim bólem ,bo ja jestem wtedy zupełnie wyłączona.
Życzę zdrówka . Od środy wraca lato,to pewnie zaraz lepiej się poczujesz. :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 20:47 #295697

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Droga Ino, serdecznie Ci dziękuję za troskę.
Migrenowcom zaczyna dokuczać zmienność aury - to się właśnie teraz zaczyna, niestety, i potrwa aż do wiosny.
Dzisiaj zmusiłam się do aktywności - czekałam na dostawę traw, wiedziałam że nie mogę pozwolić sobie na dzień wyłączenia się.
Jakoś adrenalina pokonała ten uporczywy ból. Cieszę się, bo mogłam juz po południu w miarę normalnie funkcjonować.
Trawy są fantastyczne, niezwykle efektowne - ja po prostu nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
Na te wędrujące mam sposoby i trzymam je w ryzach. Białe sznurki miskanta cukrowego są niesamowite. Zobaczymy, czy to on.
Morning Light nie kwitnie, tak jak i Gracillimus :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 20:52 #295701

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aga, ja przecież nie napisałam, że ona wygląda źle :unsure: - bardzo dobrze teraz wygląda :flower1: , a jak się trawki rozhulają, to dopiero będzie boski widok :dance: .

Współczuję Ci wrażliwości na zmienność pogody. Musi to być mocno uciążliwe :( .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 20:56 #295706

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorcia, spoko - ja wcale tak tego nie odebrałam! :)
Po prostu napisałam, że już z w miarę młodymi sadzonkami (a dostałam naprawdę przepiękne) wygląda to atrakcyjnie.
Ja lubię efekt, na który długo nie trzeba czekać - zaraził mnie tym podejściem mój M.
Myślę, że za rok to już w ogóle będzie fantastico.
Z bólami głowy, Dorcia, żyję już ponad 30 lat. To straszne, ale wielokrotnie jest tak, że raz w tygodniu mam trzydniówkę, przez całą jesień i zimę. Jak żyć :(
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2014 20:57 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Sie 2014 22:57 #295769

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- widzę, że u Ciebie również sobota pracowita! Z jakimi efektami- super nowe trawki się pojawiły :hearts:
Świetnie to wszystko komponujesz, myślę, że trawy dodają zwiewności rabatom. Będąc szczęśliwą posiadaczką tylu brzóz w ogrodzie, nie dziwie się, że idziesz w tym kierunku- mnie na spacerach urzekają brzozy, otoczone wrzosami w towarzystwie zwiewnych trawek, falujących na wietrze..
Patrząc na mój ogródek zauważyłam, że trawy mi się podobają w większości miejsc, krzewy o konkretnych kształtach bardzo mi się podobają i wszędzie bym je widziała, tak samo iglaki, za to mam problem z ustawieniem kwiatów- w niektórych przypadkach zupełnie nie wiem, gdzie jakieś kwitnące coś posadzić..

Bardzo podoba mi się Twoja rewolucja rabatowa, a dzisiejsze nabytki, chociaż młode- już robią wrażenie! Zainteresowała mnie czerwona rozplenica zimująca.. :think: Chociaż nadal trzymam kciuki za udane przezimowanie Rubrum- macie piękne okazy i serdecznie życzę, aby się udało!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 02:17 #295782

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
To jeszcze raz ja.. :flower2:
Doczytałam, że masz też "małą zebrę".. Bardzo jestem ciekawa jej pokroju i ewentualnego kwitnienia.. Jak sobie przypomnę swoją ubiegłoroczną radośc z zakupu Zebrinusa i to wyczekiwanie od września na kłosy, które się nie pojawiły- a sprzedawca wmawiał, że "ooo..tu w tym zgrubieniu będą".. :hammer: Polubiłam ją mimo to- fajna kępa, podobają mi się ciapki, ale kłosowania żal.. O małej zebrze poczytałam, że ona, w odróżnieniu od dużej, kłosuje.. Twój młodziutki okaz ma szansę w tym roku, czy z niecierpliwością czekamy do następnego?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 09:51 #295824

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Aga, super trawki :woohoo: .
A co Cię tak rozczarowało w zeszłym roku na wystawie?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 11:19 #295855

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Aguniu, trawiasto-hortensjowa dziewczyno ;) Nowe nabytki na rabacie prezentują się pięknie :hearts: Przyznam się z lekkim zażenowaniem, że niektóre ich nazwy widzę pierwszy raz :oops:
Do jakiej wysokości dorasta Little Zebra?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 20:18 #296033

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Eda
, bardzo się cieszę, że trend którym podążam, zyskał Twój entuzjazm :)
Staram się nieco zmienić charakter ogrodu, a może raczej przywrócić pierwotne założenia.
Oby z sukcesem!
A gatunki i odmiany traw rzeczywiście nie są oczywiste. Na tym właśnie mi zależało :)
Edyta, dzięki!
Na ubiegłorocznej wystawie nic mnie nie zachwyciło, a pojechałam tam po inspiracje i pozytywne wrażenia.
Piękne stoisko mieli Państwo Szmit i w zasadzie na tym koniec. Zachwyciła mnie jeszcze mała wystawa traw jednego z producentów, nic poza tym...
Trochę mało, jak na tak dużą ekspozycję!
Moniko, jak widzisz, ten rok jest jednak u mnie czasem zmian. Trudno, tak musi być. Mało tego, mam kolejny pomysł na wiosenną zmianę, ale na razie się nie wychylam, bo kto wie, co będzie za rok.
Little Zebra ma uroczy, lekko kępiasty pokrój, mniej sztywne źdźbła, a dorasta do 90cm, z pewnością z kwiatostanami sięga ponad metr. To jednak wciąż kompaktowa trawa.
Mam apetyt na ogród w nowej odsłonie i nie mogę się doczekać przyszłorocznych efektów. Little Zebra być może już teraz zakwitnie - jutro dokładnie przyjrzę się liściom. A zwykły Zebrinus normalnie mi kwitnie - może to kwestia wieku kępy? Cierpliwości, moja droga :)
Z komponowaniem kwiatów-bylin i ja mam lekki problem - zdecydowanie łatwiej przychodzi mi aranżacja konkretnych roślin.
Dziękuję za poparcie moich pomysłów na zmiany w ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 20:27 #296041

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Niedzielę w ogrodzie zaczęłam dziś wcześnie... pogoda wspaniale od rana dopisywała - słonko przyświecało, ciepłe powietrze ogrzewało plecy, cisza pozwalała spokojnie pracować.

Dość, że dorobiłam się porządnych pęcherzy na dłoni, wyrywając całe poletko marcinków, które zagłuszyły mi dość poważnie duży fragment rabaty - a mam na nią plany.
Jutro będę wyrywać kłosówkę miękką, która jako jedyna ze wszystkich traw jakie posiadam, rozczarowuje suchym wyglądem w drugiej połowie lata. Nie wygląda to dobrze, a mnie brakuje miejsca na rośliny, które nie mają ambicji ;-)

Popołudnie za to spędziliśmy w przepięknym ogrodzie forumowej Boguleńki - na pewno część z Was ją zna.
Ogród położony w uroczej wsi, opierający się na szkielecie z drzew i krzewów, wzbogacony hortensjami, żurawkami, trawami, wrzosami i wrzoścami, niewielką ilością róż, ładnie wkomponowanymi bylinami.
Jutro wpis na blogu z szerszym opisem :)
Bogna, dziękujemy za serdeczne przyjęcie!

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć:

























































































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 20:39 #296049

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Wcięło mojego posta...dziwne.. :think:

Aga, trawki na tej rabacie super. Ciekawe odmiany wybrałaś, w większości mi nieznane - jak fajnie, uczę się czegoś nowego codziennie :woohoo:
Aguniada wrote:
(...) Mało tego, mam kolejny pomysł na wiosenną zmianę, ale na razie się nie wychylam, bo kto wie, co będzie za rok.

Zdradzisz coś więcej? B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 21:00 #296056

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- witam wieczorową porą, u schyłku jakże pięknego weekendu :dance:

Uchylaj rąbka tajemnicy.. koniecznie! Nawet jeśli w międzyczasie zmienisz plany, to ile emocji będzie przy omawianiu obecnych.. ;)

Zebra u Ciebie kwitnie :unsure: To nie wiem, dlaczego moja taka leniwa :hammer:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 21:25 #296071

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, Zebrinus z pewnością musi nieco dojrzeć, żeby regularnie się kłosić - doczekasz się, zapewniam, a póki co, daj mu szansę; to piękna trawa!
Mój jeszcze nie kwitnie, ale już wypuszcza kłosy.
Kasiu, z rozmysłem wybierałam trawy nieoczywiste - takie już przecież mam. Gatunków i odmian jest mnóstwo, wiele z nich jest zupełnie bezproblemowych, bezobsługowych. Bardzo, bardzo się cieszę, że mogłam wzbogacić nimi mój ogród! Przyszły sezon już powinien być ciekawszy i bardziej zwiewny.
Jak pisze Rick Darke w 'A Century of Grasses', trawy odzwierciedlają nastroje natury wnosząc wyjątkową dynamikę do ogrodu.

Dziewczyny, będę przerabiać część północną. To tyle :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 21:55 #296096

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Znowu jakieś zmiany. Nie nadążam za Tobą
Jestem pełna podziwu dla Twojej energii
Ja w ten weekend też nabawiłam się pęcherzy, ale od wyrywania trawy.
Cięzko idzie, ale idzie lepiej niż to grzebanie się w ziemi wiosną
Odwiedziłaś piękny ogród
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 22:16 #296115

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mojego Zebrinusa bardzo lubię- to pierwsza trawa, jaka się u mnie pojawiła, chociaż najbardziej oko miałam na Red Barona.. W sklepie w tamtym czasie Zebrinus był dostępny, w przeciwieństwie do Barona.. tak więc darze moją Zebrę sentymentem, jako pierwszego trawiastego rezydenta. Co nie zmienia faktu, że żałowałam kłoszenia, a tu taka niespodzianka.. Czekam więc z nadzieją dalej.. może w tym roku mu sie uda- to już spora kępa!

Strona północna..a to mi podpowiedziałaś.. :hammer: Podejrzewam, że to od strony wrzosowiska w stronę drewutni.. ale harcerz ze mnie marny, więc równie dobrze może to być dokładnie druga strona :happy3:

Wyrwałaś marcinki..? To wygląda na to, że ja prawie z kompostu je zabrałam.. Trochę głupio się cieszyć z czegoś, co spadło do roli chwasta :silly:
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2014 22:27 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 22:23 #296122

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór :bye:
Ty to nie usiedzisz na miejscu... ;) Jak nie studia, to zmiany albo kursy. Żartuję, ale popieram, popieram :idea1:
Choć uważam, że zdjęcia robisz piękne.
Jednak wyrywasz kłosówkę? Moja po letnim przycięciu jest znów śliczna i miękka, a już byłam gotowa wyrywać.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Sie 2014 22:35 #296127

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, dobry wieczór!
Przepraszam za chaos, jaki wprowadzam swoim niespokojnym duchem. Widocznie jednak ja nie potrafię odpoczywać statycznie :(
Kłosówkę chyba wyrwę; w ubiegłym roku przycinałam i odbiła, ale i tak nie było takiego efektu jak wiosną. W tym roku jest gorzej. Raczej się pożegnamy.
Moniko, harcerzem jesteś wytrawnym, ponieważ wytypowałaś właściwą stronę świata :) Ja bym u Ciebie jeszcze tak nie potrafiła :)
Co będę zmieniać? Otóż, zniknie trawnik, najprawdopodobniej... pojawi się trochę nieoczywistej komunikacji, oraz rabaty cieniste... Może być? ;-)
Wymagać to będzie sporo zachodu - zdarcie całej darni, wyłożenie kamieniem komunikacji, obsadzenie bardzo dużego obszaru, przeróbki nawadniania.
Kurczę, miałam nic nie mówić!!! :hammer:
Ale, przeciez nie wiadomo, czy coś z tego wyjdzie ;-)
Zebrinus z pewnością miło Cię zaskoczy... jego kłosy pięknie wyglądają późną jesienią.
Co do marcinków, to jak mówiłam, bardzo je lubię, tyle, że musiałam z czegoś zrezygnować, chcąc posadzić trawy.
Proszę, nie odbieraj tego w ten sposób... są naprawdę urocze.
Gosia, nosi mnie - nic nie poradzę. Wczoraj zakupiłam 17 sadzonek nowych traw. Widać, w jakim kierunku zmienia się mój ogród.
Na wniosek M. będę też wysadzać budleje ze szpaleru Limelight.
Boże, kiedy ja odpocznę...
Bąble bolą, a my, Gosiu, jutro do biura przecież musimy...
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2014 22:36 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.441 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum