TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 19:36 #298331

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Januszu, też tak sądzę... jesień uwielbiam i jedyne, czego potrzebuję do szczęścia, to słońce.
Spadające liście, intensywność kolorów, lekki chłód - to wprawia mnie w dobry nastrój, taki ciepły, lekko melancholijny.
Co do grzybów, to codziennie zbieram w ogrodzie po kilka koźlaczków... to jest naprawdę super :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 20:37 #298359

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Od jutra ma wrócić lato to nastrój Ci się poprawi :hug: . Mnie to średnio cieszy, bo jak zwykle mam suszę tragiczną :happy3: , dzisiejsza mżawka niczego nie podlała :jeez:

Jaka hortensja wybarwia Ci się na tak piękny, mocny róż :ohmy: ?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 20:56 #298366

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, suszy naturalnie wspolczuje, chociaż sama ucieszylabym się z powrotu lata.
To Vanille Fraise. Jutro pójdę w bardziej ocienione miejsce gdzie rosną trzy inne VF - są jeszcze intensywniejsze w tonacji! :)
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2014 20:57 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 21:03 #298369

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
U mnie "Vanilka" też się tak mocno wybarwia :hearts:
Opuchlaki mi rozchodnika zjadły :cry3: A taki był ładny, bordowy :placze:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 21:15 #298372

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Reniu, fajnie Cie tu znowu mieć :)
Wiesz, ze wkrótce wracam do pieczenia?
Przede mną chleby zytnio-pszenne, chlebek dyniowy, crumble sliwkowe...
Jesień :)

Vanilka jest najpiekniejsza!

Wstretne opuchlaki :/
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2014 21:15 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 21:27 #298376

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
:hug: A to się cieszę! Jak wcześniej pisałam, piekę na okrągło. Dzisiaj robiłam placek ze śliwkami a teraz grzęznę w keczupie no i powidła powoli parują :yummi:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Wrz 2014 22:12 #298388

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- znając Ciebie i Twój spokój- w gestach, w spokojnej mowie.. nie podejrzewałam Cię o mordercze instynkty wobec fachowców, prowadzące do wykopalisk archeologicznych :P

Narzekacie, narzekacie- a codziennie coś nowego się pojawia. Może oni mają płacone na godziny :silly: to przecież robotę trzeba szanować.. :lev:

Smutny dziś dzień był- mglisty, deszczowy, a w tle rocznica, o której wspomniałaś. Na każdym z nas to chyba robiło wrażenie.. wywoływało strach a wręcz myśli o wojnie..

Sporo jest różnych teorii- chociażby na temat pomysłodawców ataku. W tle przewija się ogromne ograniczenie swobód obywatelskich, wprowadzone pod wpływem ataków, co samo w sobie rodzi podejrzenia, kto na tym zyskał. Ameryka nie jest już krajem wolności- Wielki Brat tam czuwa, łamiąc tajemnicę korespondencji, a prawa obywatelskie powoli przestają istnieć- wystarczy wspomnieć chociażby Patriot Act, uprawnienia FEMA. Świat zmienia się w stronę totalitaryzmu i totalnej kontroli- a ja nie chcę żyć w takim świecie..

Podoba mi się kiedyś zasłyszane określenie- wojna jest wtedy, gdy rząd nam mówi, kto jest naszym wrogiem.. rewolucja- gdy sami do tego dochodzimy..

Ktokolwiek jednak był mózgiem tej operacji- najbardziej żal ludzi.. ileż w tym tragedii jednostek, załamanych rodzin ofiar.

Melancholijne zdjęcia super!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 07:57 #298415

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry wszystkim!

Jakiś taki letni ten dzisiejszy poranek: zaskakująco dużo słońca, przyjemna temperatura, słowem, dzień niepodobny do wczorajszego.
Jakoś tam mi wesoło w związku z tym, zwłaszcza, że perspektywa weekendu tak rychła.
Udanego piątku Wam życzę!

Moniko, mordecze zapędy wobec obsługującej nas osoby miałam - zwyczajnie nie znoszę chronicznie, gdy ktoś zalewa mnie stekiem zapewnień, które w ani jednym procencie nie znajdują potem odzwierciedlenia w rzeczywistości. Gdy sytuacja powtarza się co najmniej kilkukrotnie, zaczynam się miotać i szukać ostrych narzędzi ;-) Żartuję oczywiście.
Dzień dzisiaj ładny, a ja jutro jadę po trawy do Grass Factory (bo to nie koniec traw w moim ogrodzie :))
Amerykańskie nastroje nieco mi sie wyciszyły; ucieszyłam się, że wieczorem nie włączyłam żadnego filmu tematycznego, tylko dla rozluźnienia obejrzeliśmy po raz setny Poranek Kojota.
Jakos wyciszyły się emocje... oczywiście, przyznaję Ci rację w tym, co napisałaś.
To już inny kraj, inny świat.
Dobrego, szybkiego dnia, a weekend niech się w pięknej pogodzie ciągnie do nieprzyzwoitości!
Pani Bestio, adoptuj mnie :)
Mój czas tak się skurczył, w porównaniu do ubiegłorocznego okresu, że nie wyrabiam z niczym.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 08:37 #298425

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dobry Aguś :hug:
I u nas po porannych mgłach teraz wychodzi słoneczko. Bardzo mnie to cieszy, bo zpalanowałm sobie na dzis trochę robót w ogrodzie.
Następne trawy? popieram! W Twoim przestrzennym ogrodzie czują sie i wyglądają doskonale.
Moje biedaki ściśniete przez inne rosliny (ech ta moja mania upychania roslin :oops: )wyglądają nieszczególnie, ale wymysliłam im nowe, mam nadzieję dobre miejsce. Ale o tym na razie sza, jak skończe i będzie sie nadawało do pokazania to zaprezentuję ;)
Miłego weekendu :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 12:43 #298463

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- witam piąteczkowo :dance:
Humor lepszy- piątek, pogoda piękna a na weekend ma być podobna.. :woohoo:
U nas może sprawy nieco ruszą, bo zdaje się, że wykonawca kostki wykroi szybciej wolny termin i nie będziemy musieli czekać do listopada- grunt, że jutro jedziemy kupic płytki na schody wejściowe, bo chcemy je zrobić przed kostką. Musimy spuścić z tonu i wybrać coś baaaaardzo ekonomicznego- wszystko jednak będzie lepsze od gustownego gołego betonu :P

Odnośnie reakcji na fachowców- ja tylko powiem, że chciałabym poznać, najchętniej osobiście i to na gruncie zawodowym ( :evil: ), analityka z banku..

Wycieczki do Fabryki zazdroszczę- oj, chętnie bym pojechała z Tobą i porobiła nieco zakupów- to nic, że nie mam gdzie sadzić ani też funduszu na rośliny nie ma- ale ta radość z kupowania :happy3: Trawy mi się bardzo podobają i od kilku lat nie mogłam się doczekać, żeby wreszcie je mieć- z jaką radością przyciągnęłam rok temu na ogródek Zebrinusa.. :whistle: a tegoroczne uzupełnianie zapasów sprawiło wiele radości. Jeszcze większy usmiech powoduje myśl, że kilka miejsc na trawki jeszcze wykroję w przyszłym roku :dance: O czekającym w donicy miskancie nie wspomnę.. :oops:

Życzę udanych zakupów!!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 13:27 #298469

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Tzn pisząc o zmianie kolorze drewna myślałam o sobie :P bo mój mi sie nie podoba, gdybym wiedziała, że wyjdzie taki piękny kolor jak u Was, to tez bym ten olej zastosowała :)
Fajnie sie masz, że grzybki rosną Ci pod domem my jutro się wybieramy na ponowne grzybobranie tym razem zbieramy grzyby dla rodziców.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 16:30 #298498

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ostatnio nie odzywałam się z braku czasu ale jestem na bieżąco z działalnością fachowców . :) Już nie mogę się doczekać końca prac bo bardzo jestem ciekawa jak sobie to wszystko wymyśliłaś.
Tak bardzo się zachwycałam Twoim szczepionym modrzewiem ,że też sobie kupiłam. Na razie stoi w donicy i czeka na nową rabatę ale już się cieszę,że u mnie też będzie pies z dredami. :) Nawet mężowi pokazałam Twoje zdjęcie ,jak to będzie wyglądać,jak modrzew się rozrośnie. Długo trzeba czekać na taki efekt? To może przy okazji poproszę o parę rad dotyczących jego pielęgnacji. Trzeba go przycinać,żeby był taki gęsty ? Może rosnąć w lekkim półcieniu ? Tak bardzo chciałabym ,żeby mój już też był takim opasłym psem z dredami. :lol:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Wrz 2014 19:34 #298519

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
W sumie nie wybrałam się tego lata do Grass Factory :unsure: , dotarłam tylko do Jaskółczej ;) . Jakie trawy masz w planie?
Zaolejowane deski mają bardzo ładny kolor, czy to bankirai... bo chyba zgubiłam wątek deskowy :think:

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 13 Wrz 2014 18:41 #298657

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kochani,

witam serdecznie w piękną sobotę. Pogoda cudna, sprzyjająca dobremu nastrojowi (niestety, jakby na przekór, okropnie boli mnie głowa), bardzo letnia.

Za odpowiedzi na Wasze posty już się zabieram, a tymczasem, poniżej, zabiorę Was na trzy wycieczki:
- po ogrodzie z duszą, w Komorowie,
- po ogrodzie przy Grass Factory, w Złotokłosie,
- po moim skromnym ogrodzie.

Mam nadzieję, że o dwóch pierwszych miejscach podyskutujemy, bo są magiczne, niesamowite - nie mogę przestać o nich myśleć!
Mój zakątek dobrze już znacie, więc nie ma o czym gadać, jednak warto wspomnieć, że wzbogacił się o przecudnej (i przeciężkiej!) urody donicę z Chronosa (Nutka i Paweł, dzięki Wam stokrotne za pomoc!), która stanie na nowym tarasie, oraz o trawy: turzyce Gold Fountain, proso rózgowate Rotstrahlbusch, obiedki oraz najprawdopodobniej solidną sadzonkę Hakonechloa od Nutki.
Sami widzicie, w jakim kierunku zmierza mój ogród...
Są najświeższe plany na nową rabatę, nad którą będę pracować wiosną. Zaskakujące będzie to, że pojawi się na niej kolor niebieski :)


No to jedziemy ze zdjęciami.


Komorów - magia, elegancja, dojrzałość, szacunek:





































































Złotokłos: zwiewność, prostota, harmonia, jedność z otoczeniem, przyjemność dotyku, rozmarzenie:























...i ogród pod brzozami, taki tam, po prostu:

































A wracając do meritum:

Kasiu, namawiam Cię z całego serca: pojedź do Złotokłosu. Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia Cię zachęcą.
Wzbogaciłam się o trawy, które opisałam na wstępie - strasznie się cieszę, że moja kolekcja stale się powiększa i nie wynika to z próżności, ale z przekonania, że trawiaste akcenty cudownie harmonizują z naturalistycznym charakterem naszego ogrodu. Część nowych traw posadzę w nowej donicy, część w skrzyni, która stanie przy domku ogrodnika.
Drewno na tarasie wybieraliśmy długo. Stanęło na Cumaru - moim zdaniem walory estetyczne znakomite (a parametry też świetne).
Ino, bardzo dziękuję, że regularnie towarzyszysz mi i wspierasz w zmianach, które wprowadzam.
Ja dość intensywnie i jednocześnie szybko planuję. Zwykle na początku wiem czego chcę, potem tylko dopinam detale.
Mam tremę, czy to wszystko, co się zmieni przypadnie Wam do gustu, ale na końcu i tak to my będziemy z tego korzystać, więc na pewno najważniejsze, byśmy sami dobrze się w tym czuli.
Super, że nabyłaś psa z dredami! Kochana, nie bój się cięcia i to solidnego. Wiosną będę instruować co i jak ciąć :)
Mój rośnie od południa, ale lekki półcień też będzie ok.
Niech pięknie rośnie! A na efekty... myślę, że na trzeci sezon będzie już Pani mega zadowolona!
Dario, teraz trochę suchych dni, ale grzyby wciąż wyrastają, co cieszy moje serce grzybiarza i smakosza :)
Moniko, jak mija sobota?
Kochana, z całego serca trzymam kciuki za pomyślną współpracę z fachowcami i terminy. Wiem, jak bardzo zależy Wam na otoczeniu domu, uporządkowaniu komunikacji, tarasie... niech się to wszystko uda, zgodnie z Waszymi planami. Jestem pewna, że wszystko świetnie wymyślisz, a P. przyklepie :)
Bardzo żałuję, że nie byłaś jeszcze w Fabryce Traw. Ja tam przepadam, tonę w marzeniach, mam ochotę się przeprowadzić, albo wszystko wyeksportować do siebie :)
Cudowne miejsce, niezwykle inspiracyjne, a sadzonki doskonałej jakości.
Namawiam. Ja w każdym momencie mogę tam z Tobą pojechać - nigdy dosyć :)
Dorotko, nowe trawy przybyły, a jakże. Wiesz, że jak już sobie coś zaplanuję, to się to musi wydarzyć.
Strasznie się niecierpliwię na kolejny sezon i na przeróbki, które mam w planie. Sądzę, że to będzie strzał w dziesiątkę.
Widzę, że i Ty szukasz miejsca na nowe... świetnie, czekam na szczegóły!
Co dziś robiłaś w ogrodzie?
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2014 18:45 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 13 Wrz 2014 20:01 #298670

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pierwszy ogród troszkę zbyt formalny ;) , ale dwa pozostałe :woohoo: :hearts:
Czy ta największa Twoja trawa na rabacie za paleniskiem to Giraffe? Bo chyba pomyliłam ją z Zebrinusem u siebie :jeez: .
Ja w przyszłym tygodniu wybieram się do szkółki z trawami. Pewnie nie będzie takiego wyboru jak w Waszej fabryce ;) , ale właściciel kompetentny i pasjonat :lol: , z pewnością nie wyjdę z pustymi rękami :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 13 Wrz 2014 20:15 #298674

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia dzięki za wycieczki ...cudne ogrody jakze inne i wszystkie cudne
Najbardziej utkwił mi przed oczami lew ciurkadełko i rozplenice :hearts: ,,,chyba Magic...mam taka mam :hearts: Sa cudowne
Ale ale Aguś co ja słysze,,,niebieski.... :woohoo: zapraszasz niebieski...jak sie ciesze , to moj ulubiony kolor :dance:
Ciekawa jestem co wymyślisz :wink4:
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2014 20:15 przez Keetee.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 13 Wrz 2014 20:33 #298678

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Powiem Ci uczciwie Agnieszko, że ten trzeci ogród podoba mi się najbardziej :flower2: .
Bardzo fajnie wyszło te zestawienie różnokolorowych hortensji. Czy możesz napisać jakie odmiany tam rosną?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 13 Wrz 2014 21:03 #298685

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- pierwszy ogród to ten ze sklepem z donicami, prawda..? Czy to jedynie ogród pokazowy, czy ogród przydomowy, na terenie którego jest sklep..?
Trudno mi uwierzyć, że ktoś ma taki ogródek- wygląda dostojnie, elegancko, tajemniczo, jak pałacowe ogrody.. Ale- być może się narażę nieco- dla mnie mało romantyczny.. taki trochę z nadęciem- lwy kamienne.. hmm..
Do pozwiedzania na pewno super- ale czy bym się przyjemnie relaksowała w takim ogrodzie w słoneczne dni, przypatrując się trzmielom zapracowanym i pszczołom uwijającym się na kwiatach, motylom obsiadującym rozchodniki..
Może jestem zbyt mało wyrafinowana- jednak po pierwszym efekcie WOW.. nie widziałabym się w takim otoczeniu na dłuższą metę. Do pozwiedzania super, jednak chyba mam za małą domieszkę błękitnej krwi, żeby się w czymś takim umieć odnaleźć :P

Ogród trawiasty- świetny! Z ogromnym zainteresowaniem oglądałam dorodne kępy traw. Trawy bardzo mi się podobają, a że teraz królują, to siłą rzeczy kupowałabym najchętniej trawy.. :hearts: Muszę się jednak pilnować, żeby w sezonie tarasowym było na czym oko zawiesić- jednak trawy to gwiazdy późnego sezonu, a ja bym chciała, żeby cały czas coś fajnego się działo.
Staram się mieć lilie, liliowce, zobaczymy, jak uda mi się lawenda..
Kolorem niebieskim jestem zachwycona- w sumie to niebieskim i fioletem, oraz odcieniami srebra na liściach. Mam już tyle ognistych kolorów, że staram się wybierać rośliny w zimnych kolorach- kwiatów, jak i liści. Kiepsko mi to jednak idzie.. ale się staram :P
Patrząc na dorodne rozplenice, całe w kłosach- jestem śmiertelnie obrażona na moją największą rozplenicę- nie ma ani jednego :mad2:
Najlepiej dokazuje maluszek- cała nastroszona. Chyba w kolejnym sezonie kupię rozplenicę bardziej współpracującą..
Mam od razu pogląd na jeżówki przy rozplenicach- bo moją jedną sztukę wcisnęłam z boku rozplenicy i widze, że całkiem nieźle to wygląda.

Ogród trzeci- ot, tak od niechcenia.. po prostu.. Agniesiu- piękny i najbliższy mojemu sercu! Trawy piękne, ale w każdej chwili masz coś dla oka- w pełni pokazuje swoja urodę teraz, wzbogacony i zwiewne trawy, jednak nie ma chwili w sezonie, aby nie było na czym oka zawiesić.
Zwracam na to uwagę, bo staram się nieudolnie do tego dążyć.

P już wszystko przyklepał- płytki na schody, balkony i płyty na taras- wiesz, jak to jest.. Nie musi wybierać, jeździć i się zastanawiać, a jedynie wspaniałomyślnie zaakceptować ;) Cały dom tak mamy urządzany- staram sie wybierać a P nie zawraca sobie głowy. Rzadko zdarza się veto, a najczęściej w domu święty spokój- ja zadowolona, bo sobie powybieram, a Mąż też uradowany, że głowy nikt mu nie zawraca.. Ot, taka sielanka :happy3:
Jest jeszcze jedna metoda- jak nie mogę się zdecydować, co bardziej mi sie podoba, to decyduje P.. Cokolwiek nie wybierze, to dla mnie O'k, a w razie czego to przecież On ma decydujący głos :silly:

Żałuję jedynie, że schody nie są takie, jakie bym sobie wymarzyła- na czymś jednak trzeba zaoszczędzić, bo nas zlicytują :blink:

EDIT- ależ się rozgadałam.. :oops: jak nie ja :laugh1:
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2014 21:04 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.549 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum