TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 20:23 #299747

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aguś ...już hymny leco....ściskam na razie i spadam na meczyk :dance:
Fajnie ,że się ruszyło...trzymam kciuki aby majstry się nawrócili :jeez: :wink4: Narka :happy4:
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 20:25 przez Keetee.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 21:30 #299767

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
O kurczę ale macie przejścia! Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej i że Pan M odłożył nóż ! Zapowiada się super ekstra ! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że fachowcy już będą grzeczni i profesjonalni o ile to w ich przypadku możliwe...nie no co za tłumaczenie, że na Wyspach się ilość liczyła a nie jakość! Nie są na Wyspach tylko w Polsce to może by się przystosowali ! O !
Pięknie wygląda u Ciebie Bonica...piszesz całkowita zmiana rabaty wiosną :crazy: już mnie ciekawość zżera !
Ogród cudowny! A jak w pracy ? Dalej młyn ? Kurde teraz chyba ciężko znaleźć spokojną pracę :( nie daj się !
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 21:32 #299772

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko, Panie M- dobrze słyszeć, że komunikacja nieco się poprawiła i zaczyna to wszystko wyglądać tak, jakbyście oczekiwali.. Nieśmiało stwierdzam jednak, że oczekiwanie, aby ta historia czegoś nauczyła ekipę na przyszłośc- jest chyba nazbyt optymistycznym podejściem :lol: Przebrną przez montaż u Was i będą liczyć, że więcej się tacy zorientowani klienci nie trafią :P

Odnośnie ekip wyjeżdzających do UE, to może tam się bardziej starają, ale też nie sądzę.. Dbałośc o detale w swojej pracy i szacunek dla klienta chyba trzeba mieć we krwi.. U nas majster od SSO kilka lat pracował w Niemczech, ekipa od poddasza i łazienek w Belgii.. W obu przypadkach niewiele to pomogło..

Jedyne, co mogłoby ich nauczyć rozumu, to kilku tak wymagających klientów pod rząd.. może to dało by im do myślenia.. Jeśli jednak przekrój klientów jest taki, że cieszą się, że ekipa przyjechała, cokolwiek zrobiła i samo to już zachwyca... to po co mają się "męczyć" i przykładać do roboty..

Wejście do domu też będzie łączone z drewna i kamienia..? Bardzo ciekawy pomysł! Jak jeszcze pojawia się elementy drewna na elewacji.. :whistle: :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 21:38 #299778

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aguś przyleciałam sobie do Ciebie powrzszczeć....AAAAAAA jesteśmy w półfinale :ouch:
AAAAAAA :dance:
A teraz powtóreczkę poproszę :lev:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 21:52 #299788

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Widzę, że emocje sportowe sięgają zenitu :lol: I nie tylko sportowe :silly: Całe szczęście, że doszliście do ładu z tą ekipą. Drzewo i kamień idealnie dobrane, teraz niech tylko "majstry" zrobią co należy i jak należy a będzie naprawdę cudnie. Trzymam kciuki za efekt końcowy i Wasze nerwy kochani :) ;)
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Wrz 2014 21:58 #299793

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Czytam choć nie komentuję, wszystko też czytam mojemu M, bo to opowieść żywcem jak z naszej historii dachowej.
Też myślałam że zejdę na zawał, byłam w takim stresie, że w pracy siedziałam jak na szpilkach bojąc się co spartolili pod moją nieobecność. Położyli w końcu 1 połowę dachu (blachodachówka) a ja z czystej ciekawości pytałam jak oni to mierzą, że ten dach im się zejdzie na górze jak należy. Ofuknął mnie taki jeden, że przecież wiedzą co robią, a potem się okazało, że dach się jednak "nie zszedł na górze" Myślałam, że mnie piorun strzeli.... Ledwie gąsior objął tą szparę. Potem się bałam by tam wiatr nie nawiewał śniegu, ale cudem nic się nie dzieje. Co zrobili nie tak? Dach miał wychodzić na dole 30cm poza ścianę domu, a oni zrobili ok. 40 - czemu ja tego nie zauważyłam jak położyli 1 blachę to nie wiem :evil: Powinni ją podciągnąć 10cm wyżej i byłoby ok., bo przecież nie kazałabym partaczom zrywać łat.
Trzęsłam się także, by wokół komina dobrze uszczelnili i prosiłam by zrobili to szczególnie starannie. Oczywiście po 1 deszczu okazało się, że cieknie.... Mieli przyjść i poprawić, 2 miesiące przychodzili, aż M. wlazł na dach i sam porządnie wszystko poprawił. Można by tak długo opowiadać.........
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 19 Wrz 2014 15:53 #299916

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Cieply ale szaro-bury dobry Agus :bye: i jak tam na polu walki? Ja jeszcze dodam za Januszem, tak w ramach pocieszenia - chociaz nie wiem czy to pocieszajace ale jak przyjrzysz sie na zblizenia na focie ktore wstawilam, to zobaczycie jak Amsterdamska Firma schrzanila kladzenie tarasu. Foty nie oddaja tego jak wygladalo w rzeczywistosci ale wyraznie widac to po prawej stronie. Dechy nie dosc ze sa zle przyciete wzgledem plyt, to jeszcze wystaja ponad ich powierzchnie, o odstepach miedzy dechami nie wspomne. I nie bede mowic jak wygladalo ulozenie plyt po drugiej stronie domu gdzie bylo glowne wejscie, gory i doliny. A najwieksza dolina byla akurat w miejscu jak sie bramke otwieralo (na focie za drzewem ale niestety tego juz nie widac) ... jak im popada a tam pada ciagle, to pierwsze na wejsciu beda wlazili w kaluze.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 11:23 #300310

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ale się dzieje u Was! Przemilczając nerwy ( :lev: )-deski piękne ;)
Czy dereń przy niebieskim świerku to Elegantisima? To jeden egzemplarz, jaką ma u Ciebie wysokość i szerokość?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 16:29 #300394

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Niedzielne dzień dobry!

Ołowiane niebo nie nastraja dziś zbyt dobrze, ale póki co, chociaż ciepło jest i w krótkim rękawku można zrobić obchód po coraz bardziej jesiennym ogrodzie.
Bardzo dużo brzozowych liści szeleści na trawniku, ale nie tylko - osypują się też derenie.
Pięknie widać kolorowe punkty na kalinach, berberysach, irgach, wrzosach, czy coraz bardziej intensywnych w tonacjach klonach.
Trudno zaprzeczyć, że jest pięknie, zwłaszcza w słońcu, jednak we mnie siedzi jakiś niepokój, nieco rozżalenia.
Zbyt szybko mija dzień za dniem, a ja mam poczucie, że coraz mniej czasu mam dla siebie. Książka, czasopismo, spacer, własne zdrowie, odpoczynek - jeśli istnieją, to z doskoku, na szybko, bo już późno, albo nie dzisiaj. Wolałabym zwolnić tempo, chociaż z drugiej strony mam świadomość, że sama je sobie narzucam.
Mieszkam niby na wsi, ale daleko jej od bycia z dala od miasta, a mnie od prowadzenia życia zgodnie z rytmem natury.
Czuję się wyczerpana codziennością i brakiem czasu na sprawy, które sprawiają mi przyjemność, taką prawdziwą. Z drugiej strony, może nie mam prawa narzekać.
Ot, dziwna, pokrętna kobieca natura.

Póki co, włączam DOMO+ i Daleko od miasta.

Na forum też jakoś cicho... Chyba wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni intensywnością sezonu. Wiele z nas wzięło sobie zbyt dużo na barki, na kręgosłup.
Mnie też dopadło zmęczenie materiału. Co prawda chciałabym zmienić jeszcze przynajmniej trzy miejsca w ogrodzie, ale brakuje sił i funduszy.
Tłumaczę sobie, że za kilka miesięcy czeka nas kolejna wiosna, a wraz z nią, niejedna okazja do pracy, zmian, zakupów, realizacji planów.
Odpuszczam, poczekam.

Edytko, przypuszczam, że nerwy nie opuszczą nas do samego końca tej inwestycji. Nie będę już Was zanudzać codzienną relacją - szkoda i Waszego ciśnienia.
Dereń przy świerku to Elegantissima - rosną tam trzy sztuki. Trudno mi okreslić rozmiary, bo zwyczajnie - mimo corocznego wiosennego cięcia - przestałam je ogarniać. Są wielkie, naprawdę. Wysokość oceniam na 3m. Martwisz się, do jakich rozmiarów urosną Twoje? Trzymaj je w ryzach, ot co.
Julek, dzień dobry. Tak, zwróciłam uwagę na detale ułożenia holenderskich desek i płyt. Nasz wykonawca powiedział, że w UK, gdzie pracował przy tarasach przez 8 lat, nikt nie zwraca uwagi na szczegóły typu równo przykręcone wkręty. Słowem, też nam chciał opieprzyć te deski - przepraszam za kolokwializm - nie mając nawet złej woli. My jednak uważamy - skoro pieniądze nie spadają nam z nieba - że tak, jak od nas wymaga się w pracy profesjonalizmu w zakresie kompetencji, które mamy, tak my mamy prawo oczekiwać od fachowcy solidności w obszarze, w którym ponoć specjalistą jest. Chyba, że ludzie są z łapanki, ale przecież nie szukaliśmy nikogo przypadkowego... ech, długo by gadać, a ja już nie chcę się denerwować.
Januszu, mecz dzisiaj - dzięki łaskawcy Solorzowi :mad2: - będzie można normalnie obejrzeć. Ciągle nie mogę zrozumieć, z jakiego powodu puszcza nam się wszelki shit, a rozgrywki reprezentacji są dla wybrańców. Nic to, kibicujmy dziś naszym!
Lucynko, chyba każdy z nas, kto weźmie się za jakąkolwiek inwestycję - musi przejść piekło w kontakcie z wykonawcami.
Niepojęte, że ludzie, którzy z tego żyją, chcą niemal każdemu wcisnąć taką fuszerkę.
Nie wiem, czy finalnie będziemy zadowoleni. Nieco zmieniło się podejście i szefa firmy, a i jego pracownicy bardzo się starają. Codziennie coś wychodzi, ale jakoś do przodu to idzie, Zobaczymy.
Dzięki za wsparcie!
Małgosiu, dziękuję! Może niedługo prace budowlane się zakończą. Oby z ulgą i satysfakcją z końcowego rezultatu.
Muszę wpaść do Twojego wątku, bo nie wiem, co i jak :)
Dorotka, mamy finał :) Co prawda Brazylia jest niezwykle silna, ale z takimi kibicami mamy podwójną moc :)
Moniko, z tymi wszystkimi ekipami idzie jak po grudzie. U nas przynajmniej pojawiło się zrozumienie, że fuszerki nie zaakceptujemy i widać starania wykonawcy, ale jak będzie finalnie, okaże się. Tak, front domu będzie analogicznym do tarasu połączeniem drewna i kamienia. Myślę, że jesli tylko jakość nie zawiedzie, to będzie pięknie.
Oglądacie dziś? :)
Moni, w pracy młyn mam nieprzeciętny - przyznaję, że ciągnę na oparach... wczoraj też byłam w biurze. Nie chcę się na ten temat rozwodzić, sama rozumiesz. Oczywiscie, praca ważna rzecz, ale jakim kosztem. Życzę, by Twoje nowe zajęcie zapewniało równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.
W domu też się dzieje, ale może za parę tygodni już odetchniemy z ulgą.
Dzięki!
Bożenko, dziękuję za odwiedziny i wsparcie!
Użeranie się z wykonawcami jest mega frustrujące, ale jakoś musimy doprowadzić te prace do końca.
Wiem, że estetycznie będzie pięknie, pod warunkiem, że jakość będzie zachowana.
Oby, PanM czuwa :)

Wczoraj w ogrodzie:















































...i melancholijna Sarunia:

Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2014 16:34 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 16:34 #300399

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aguś ale piękną jesień pokazałaś :woohoo: cudnie jest !
Życzę Ci aby w pracy się też uspokoiło ! Chociaż na chwilę żebyś oddech mogła złapać.... Rozumiem :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 16:43 #300400

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, dzięki... Ja bardzo kocham jesień - tą słoneczną, złotą, mieniącą się kolorami, nawet tę chłodną.
Nie znoszę szarug i wiatru, ale liczę, że tegoroczna jesień oszczędzi nam tych paskudnych dni.
W pracy... jak skończy się bieżące szaleństwo, biorę urlop.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 16:48 #300402

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
W moim ogrodzie mało jest jesiennych akcentów, ale swoimi zdjęciami zachęciłaś mnie do poszukiwań jesieni... jeśli tylko pogoda dopisze w któryś z kolejnych weekendów B)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 16:55 #300405

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aga, musisz trochę zwolnić ,bo tak cały czas na podkręconych obrotach się nie da. Wiem,że dużo się w tej chwili u Ciebie dzieje ale na odpoczynek też musi być czas. Chociażby na pospacerowanie w Twoim jesiennym ogrodzie. Zdjęcia piękne porobiłaś. :) A fachowcy jak to fachowcy swoje wiedzą a tu jakiś laik mówi ,że partaczą i w dodatku ma racje. :happy: A tak poważniej to mam nadzieję,że wzięli sobie do serca wasze uwagi i teraz bardziej będą się starać. Nie mogę doczekać się końca remontu ,żeby zobaczyć to dzieło. Liczę na to ,że jednak będzie pięknie.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 17:04 #300407

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Moje derenie mają jako taką rozstawę, ale wiem, że mimo silnego cięcia w końcu spotkają się w zwartym szeregu. Brat mojego eMa zaczyna obsadzać działkę (wraz z rodziną przeprowadzają się za ok. miesiąc). Front domu robi mu firma ogrodnicza, która podejrzewam wyczuła brak jakiegokolwiek doświadczenia u niego i posadziła mu 3 szt Elegantissimy co 80 cm, tuż przy ścieżce. Ot, specjaliści!
Brawo za piękne zdjęcia Aguniu. Teraz zaczyna się czas koralików, przebarwień, który bardzo lubię.
Czyje to listeczki na trzecim zdjęciu?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 17:08 #300408

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ino, tego zwolnienia tempa bardzo pragnę. Czuję, że mój organizm średnio już sobie radzi.
Zdecydowałam, że najbliższym terminie wezmę choć tydzień wolnego - muszę jednak najpierw doprowadzić najważniejsze sprawy, za które jestem odpowiedzialna, do końca.
Deski, które już mamy położone na tarasie i od frontu, szalenie mi się podobają. Wprowadzają niezwykłe ciepło, bardzo miło chodzi się po nich gołą stopą.
Tak mocno chciałabym, by już wszelkie prace się zakończyły, a na nas spłynęło poczucie zadowolenia. Może tak będzie.
Dziękuję!
Gorzatko, gdzie się podział Twój wątek? Chciałam sprawdzić te jesienne akcenty, a tu wrota zamknięte...
Będziemy gadać w takim swego rodzaju wątku kominkowym? Super, też to lubię.
Zachęcam do spaceru... oznak jesieni jest już mnóstwo - niech no tylko słońce zaświeci...
Edi, z dereniami trzeba uważać - one szaleńczo szybko rosną.
Mam w planach bardzo mocne cięcia w przyszłym roku, bo o ile kontrolowany busz lubię, to chaosu już nie.
Rozrosły się te chabazie nieprzyzwoicie.
Na trzecim zdjęciu widać rząd listków kaliny Mariesii.
Piękne, prawda?
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2014 17:09 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 18:23 #300434

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Agunia, współczuję młynu w pracy i z fachowcami. U mnie w pracy tez kocioł, choć ostatni tydzień jakby mniejszy, nawet urlop na ogrodowanie udało mi sie wziąć. Jeden dzień w prawdzie, ale zawsze to coś. Oststnio rozmawalam z M., ze chetnie zmniejszyłabym sobie wymiar pracy do polowy etatu. Zupełnie bez pracy nie dałabym chyb rady, ale przeraża mnie uciekający czas, na wiele rzeczy, przyjemności i nie tylko nie mam po prostu czasu.
Drewniana podłoga na tarasie jest super - wiem co mówię ;) Nasza co prawda z rodzimego drewna nie egzotyka, ale latem gorące dechy pod bosymi stopami - bezcenne :)
Miłego wieczora - oby nasi wygrali :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 18:49 #300450

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia,,,niedawno ściągnęłam do domu i dowiedziałam się o łaskawym geście wielkiego Solorza :wink4:
osz mamuńciu ....może trochę odreaguję od smutków... :lev:
Wiesz...u mnie masa kolorów, mam nadzieję ,że po tych sporych opadach dzisiaj i wczoraj,,,liście nie będą tak szybko się sypały....no jeszcze za wcześnie :wink4:

Super fotosy ...jak zwykle Aguś :bravo:
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2014 19:01 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Wrz 2014 20:16 #300480

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- pięknie jesień prezentuje się na Twoich zdjęciach, jednak ja łączę się w odczuciach z Sarcią.. Mam dziś podobne samopoczucie. W samo południe świat za oknem zasnuty mgłą wprowadził mnie w nieco smutny nastrój i podobne myśli, jak u Ciebie.. Czas szybko mija, kolejny sezon prawie za nami.. rozmyślania o tym, jaka będzie zima- oby lekka (!).. też odczuwam zmęczenie- psychiczne i fizyczne. W ogródku zapał nieco opadł- sadzę tylko to, co czeka w poczekalni, ale ledwo nogami przebieram, worek kory jakby cięższy się zrobił.. Zmęczenie materiału- a jeszcze przecież pracowita jesień przed nami w kontekście domowym.

U nas w domu atmosfera robi sie gorąca- antena ustawiona, tv już gra i odliczamy minuty. P oczywiście jest ogromnym kibicem i bardzo żywiołowym- co wyjątkowo lubię ;) tak więc zapowiada się emocjonujący, głośny wieczór.

Mam nadzieję, że na froncie robót wykończeniowych najgorsze macie już za sobą i teraz firma stanie na wysokości zadania. Wszystko na to wskazuje!
W pracy życzę szybkiego i pomyślnego zakończenia trwających projektów i oby jesień w firmie byłą czasem spokojnym..

Pozdrawiam i życzę emocjonującego kibicowania- z sukcesami dla Chłopaków!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.444 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum