TEMAT: Adasiowe grządki i rabatki

Adasiowe grządki i rabatki 03 Mar 2015 18:27 #345170

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Aniołki kochane ...
przepraszam, staram się funkcjonować, ale marnie mi to wychodzi... nigdy nie narzekam na zdrówko, ale tym razem czuję się bardzo słabo ( rano zasłabłam ). Nie jest to typowa grypa, ale bardzo niesympatyczna jej odmiana.
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia - z pewnością przyspieszą rekonwalescencję :)
Jako dowód wdzięczności, że jesteście ze mną ...

Phalenopsis Brother Little Amaglad - oczywiście o jego pochodzeniu dowiedziałam się po powrocie do domu ...
Po prostu sądziłam, że to najzwyklejsza hybrydka - bo tylko takie mam, a tu .... malutka niespodzianka - jest to oznaczona hybryda. Ale w sumie to najmniej ważne; ma mnóstwo delikatnych kwiatów w obłędnym, pastelowym, pudrowym różu ze złocistą warżką. Dostała imię Aurelia :)






I kolejny mieszkaniec - Paphiopedilum, zwane paputkiem. Kompletny storczykowy odlot, o imieniu Kmicic.
Teraz szukam dla niego Oleńki :)





Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie i mocno ściskam :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, sd-a, chester633, affa, Amarant, hanya, edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe grządki i rabatki 03 Mar 2015 18:59 #345194

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Zdrowiej bo tak pusto bez ciebie :)
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 03 Mar 2015 19:17 #345206

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ależ przystojny ten Kmicic :woohoo: . Sabotki to moje ulubione storczyki, tylko dlaczego one nie lubią mnie :think:

Aniu zdrowiej szybko, bo wiosna za pasem :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 03 Mar 2015 19:23 #345214

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aneczko :hug:
Ta Aurelia jest śliczna, a Kmicic taki samotny :happy: czy takie storczyki kwitną pojedynczymi kwiatami?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 05 Mar 2015 19:46 #345904

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
anusia :hug: , serdecznie pozdrawiam, mam nadzieje, ze juz jest lepiej; storczyki slicznosci; dobrze, ze nie skrzetuski, bo musialabys dokupic i helene i cale mnostwo potomkow; z kmicicami bedzie mniejszy tlok na parapetach :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 06 Mar 2015 11:25 #346074

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Kochani, przepraszam, kilka dni będę siedzieć cichutko. Jestem zbyt słaba, żeby cokolwiek robić.
Bardzo dziękuję za wszystkie odwiedziny i życzenia . Mam nadzieję, że wkrótce do Was wrócę.
:kiss3: :kiss3: :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, chester633, sierika, hanya, edulkot

Adasiowe grządki i rabatki 06 Mar 2015 15:32 #346123

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aneczko ,no co Ty .Wiosna idzie ,a Ty się za chorowanie wzięłaś .Nie to ,co ja .Już stanęłam na nogi i od poniedziałku planuję wreszcie popracować w ogrodzie .Ja to liczę ,że słonko Ci pomoże szybciej wrócić do zdrowia .Bardzo ,bardzo Ci tego życzę . :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 06 Mar 2015 23:05 #346304

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Fajny ten Kmicic- nawet wygląda rezolutnie :lol:

Aneczko- zdrówka życzę!! :hug: Dużo osób narzeka w ostatnim czasie na przeziębienia i ogólne złe samopoczucie- wirus jakiś krąży zjadliwy i bidulko Ciebie też dopadł.. Mam nadzieję, że szybko wrócisz do formy- tymczasem wypoczywaj i wzmacniaj się :kiss3:

Głaski dla futrzastych :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 06 Mar 2015 23:15 #346309

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Zdrowie jest najważniejsze :) Poczekamy ile trzeba :)
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 07 Mar 2015 21:06 #346506

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Zdrowiej :hug:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 08 Mar 2015 05:07 #346675

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, katja, piku, affa, hanya

Adasiowe grządki i rabatki 08 Mar 2015 06:08 #346677

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzięki serdeczne i pozdrowienia :bye: !
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 08 Mar 2015 07:13 #346681

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Przesyłam uśmiechnięte pozdrowienia na widok pięknej karty! :)

Aneczko, zdrowiej :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 07:14 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 08 Mar 2015 08:43 #346691

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dziękuję :) Dbaj o naszą Anię :hearts:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 09 Mar 2015 07:37 #347003

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Aniu, mam nadzieję że chorubsko już odpuszcza bo pogoda taka piękna że żal w domu siedzieć , dużo zdrowia i siły życzę, bo wiosną ogrodnikom i jedno i drugie jest bardzo potrzebne.
Kurka która zimowała w domu w króliczej klatce już cieszy się wolnością, wyzdrowiała, ma osobisty apartament, nikt jej już nie skrzywdzi, będzie ze mną na warzywnik chodziła i pomagała na grządkach ;-)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2015 07:38 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 09 Mar 2015 08:27 #347013

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Przepiękna ta Aurelia - delikatny róż w połączeniu z pomarańczową ważką i policzkami. Jak tak na nią patrzę, to wydaje mi się, że mój różowy jest do niej podobny/może nawet identyczny :think: Może potem porównamy w dziale mini storczyków :lol:

Koszmarne choróbska rozpanoszyły się na koniec zimy - kilku moich znajomych położyło zapalenie oskrzeli a nawet płuc. Mam nadzieję, że czujesz się już trochę lepiej :hug:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2015 08:30 przez affa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 10 Mar 2015 14:56 #347499

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zdrówka życzę i dużo siły, bo roboty wiosenne szybkim krokiem nadchodzą :happy: Dla szybszego odgonienia choróbska polecam herbatkę z miodem, cytryną i łyżką utartego świeżego imbiru :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 11 Mar 2015 09:14 #347784

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Kochani, dzień dobry :)
Kondzio, Wiesiku, Majeczko, Hanusiu, Myszko, Moniko, Braciszku, Hortensjowa Aniu, Asiu, Agnieszszko, Agusiu, Jagódko, Zuziu, Sieriko, Kasieńko, Miłeczko i Hiacynto :)

Wam wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za odwiedziny i za to, że nie zapomnieliście o "adasiowych szczątkach" ;-)
Bardzo powolutku dochodzę do formy, ale jednak dochodzę, i to o własnych siłach. Ponieważ nasz ogródek leży obecnie odłogiem i stan taki potrwa jeszcze czas jakiś, z przyjemnością spaceruję po Waszych wiosennych zakątkach i z radością odkrywam pierwsze, marcowe zwiastuny; najbardziej cieszą mnie żółte krokusy, które wiodą prym w Waszych ogródkach i za pokazanie ich bardzo dziękuję :)
Wnikliwa obserwacja roślinek na parapecie na zewnątrz ( litościwie pominę stan szyb po zimie, w każdym razie przy odrobinie wysiłku zauważyłam parkę szpaków, buszującą po trawniku, kawki skrzętnie zbierające zeschnięte liście i papiery, wróble z piórkami w dziobach i gołębia grzywacza ... przylot szpaków i grzywacza cieszy szczególnie, w przeciwieństwie do nalotu komarów ... ) podnosi na duchu i pozwala na intensywniejsze myślenie o zbliżającym się sezonie "ziemnym" ;-) - lawenda pięknie odbiła, przycięłam ją kilkanaście dni temu, starając się nadać kształt kulisty ;-), ale ona i tak będzie rosła według swojego planu. Oba drobniutkie astry ( wrzoso- i bocznolistny ) prezentują całkiem pokaźne rozetki młodych listków, wrzosy zniosły tegoroczną "zimę" nad wyraz dobrze i jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, dostaną nowe miejsce na ogrodzie, wśród zasiedziałych bywalców.
Na początku kwietnia zazwyczaj tnę zaschnięte wrzosowe kwiatostany i obficie podlewam.
Przetrwały także sadzonki bluszczu i ostrokrzew. Jedynym wiosennym akcentem, zdobiącym obecnie mój zaokienny świat jest kwitnący pierwiosnek, pamiątka z włóczęgi po Gardenii.
Natomiast towarzystwo domowych parapetowców od dłuższego już czasu przejawia skłonności wybudzania się z zimowego snu; doczekałam się w końcu ( łomatko, trwało to nieskończenie długo ) potomstwa przy dwóch listkach macierzystych fiołków afrykańskich - maluszki pojawiły się zarówno u zwykłego, jak i odmianowego; dorosłe fiołki nadal rodzą jedynie listki, chociaż gdzieniegdzie zaobserwowałam maleńkie pączki. Taka sama sytuacja panuje na froncie storczykowym - społeczeństwo nie do końca jest przekonane o nadchodzących wiosennych dniach i bardzo oszczędnie dozuje atrakcje w postaci zawiązków pąków czy korzonków.
Nie zawodzą natomiast staruszki - kilkunastoletnie hoje, scindapsusy i cissus na wyścigi tworzą nowe pędy, nawet cebulka hippeastrum wypuściła nowy listek :)
Dwie cebule hiacyntów - biała i fioletowa - beztrosko witają mnie każdego poranka, razem z narcyzami i tulipankami - ich niewątpliwy urok roświetli dzisiejszy, nieco szary dzień.

Posadziłam do donic bulwy begonii - pierwszy raz w życiu - zazwyczaj kupowałam gotowe już rozsady, jednak w tym roku, kierując się wskazówkami ze strony 'naogordowej' dokonałam tego wyczynu osobiście :)

Na koniec jeszcze raz dziękuję z całego serducha wszystkim kochanym Gościom za wizyty i słowa otuchy, spieszę donieść, że herbata z pigwowcem i miodem z mniszka w połączeniu z pożywnym rosołem pomaga przetrwać najgorsze grypowe ataki; żałuję tylko, że jesienią "wyszedł" sok z hyćki :)
Pozdrawiam cieplutko :hug: z nadzieją na bardziej regularny powrót na Forum :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, katja, takasobie, affa, VERA, hanya, edulkot, Sinthell


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum