TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 21 Lis 2014 20:09 #315216

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Wiem Paweł, że masz mało czasu. Jak będziesz miał zdjęcia do pokazania, to pokaż u mnie. Kokos na pewno nie sięgnie do dekoracji nad wejściem, co innego wiewiórki...
Już jestem Pikutku, coś wstawię teraz w obronie Kokosa.

Wiórek zerwał winobluszcz nad wejściem, chuligan jeden

zerwanywinobluszcz2.jpg



Fajny rudzielec
wirekwalczcy.jpg


Kradnie włókninę z osłoniętej przed słońcem, świeżo posadzonej azalki.
wiorek-wloknina.jpg


Kokos nie jest taki zły :kiss3:
Załączniki:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2014 20:16 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant, Ewogrod, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 21 Lis 2014 22:09 #315275

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Od razu kradnie.. ciekawe czy jak by ktoś u Ciebie w domu prześcieradła porozwieszał, to czy nie próbowałabyś ściągać- a rudzielec pewno uważa Cię za gościa w "jego" ogrodzie ;) tak samo jak Zakuś jedynie udostępnia mi kawałek miejsca na "jego" kanapie- zawsze 2/3 jest jego, a ja gdzieś sobie czasem w kąciku przycupnę :happy:

Pozdrawiam weekendowo!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 21 Lis 2014 23:20 #315308

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Przejrzałam, ale co można zobaczyć w ciągu kilkunastu minut, to trzeba dokładnie, w powiększeniu, zdjęcie po zdjęciu :eek3:

Haniu ten wątek to coś czego potrzebuję, jestem na początku Twojej drogi, mam stare sosny ( 50-70 lat), kilka świerków trochę młodszych, ale też mocno wyrośniętych i coś co kiedyś było trawnikiem, a teraz nie daje sobie rady pod opadającymi igłami.
Mam też trzy boki działki obrośnięte kilkunastoletnimi tujami, które kochać muszę, bo są :devil1:
Mam nadzieję, że wizyty w Twoim ogrodzie pomogą mi znaleźć sposób, żeby miejsce po starym trawniku przestało straszyć :garden1:
A jeszcze te azalki i rodki :jeez:
Pomyślałam, że powinnam założyć wątek o pomyłkach i katastrofach ogrodowych. To by dopiero było pisania :laugh1: i śmiechu. Kto wie, może się odważę.
Chyba większość z nas ma coś na sumieniu, więc wątek miałby duże powodzenie :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 21 Lis 2014 23:35 #315311

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385


Hanko, zastanawiam się nad tym powtarzajacym się zestawem: zwierzę + plastik :think:
Czy Kubuś :hearts: i Wiórek nie chcą Ci czegoś przekazać? :devil1: :happy4: :happy-old:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 07:42 #315325

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Siberia wrote:
Czy Kubuś :hearts: i Wiórek nie chcą Ci czegoś przekazać? :devil1: :happy4: :happy-old:

Zwierzęta wyczuwają ze plastiki są be... :sick: konewki, pojemniki,i inne naczynie możemy sobie wykonać z tykw jak to robią plemiona w Afryce :tongue2: :devil1: .
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 12:28 #315363

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, :) tykwy i skorupy z orzechów kokosowych :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Co się stało z Twoim avatarkiem??? :supr3: :supr3: Gdzie znajome psiska? :hammer: :hammer: :hammer:
Siberko, oczywiście, że chcą i przekazują! 'Plastik jest fuj i prosimy o eleganckie zestawy z naturalnych materiałów!' oraz 'Wystrój zewnętrza nam nie odpowiada!'. Muszę się lepiej postarać :think: :kiss3:
Witaj Krzysiu, :) miło mi, że wpadłaś z wizytą. Jeżeli znajdziesz tu coś, co pomoże Ci w urządzaniu Twojego ogrodu, bardzo się ucieszę. Na początek: odpuść trawnik. Namęczyłam się, jak głupia jakaś, bo mój M. lubi trawnik (coś jest z tymi eMami...). Kupowanie ziemi, wieczne podlewanie i dosiewanie, odkwaszanie (sosny nie lubią)a efekt i tak żałosny. Jeżeli są dzieci to inna sprawa. Muszą mieć jakieś miejsce w miarę czyste i bezpieczne do zabawy. Inaczej, to bez sensu. Teraz resztki (widać na zdjęciach :oops: ) jeszcze są, ale stopniowo przesuwałam linie nasadzeń, dochodziły krzewy, płożaki, drzewka. rozrasta się bluszcz, trzmieliny, kopytnik. Wiosną będzie lepiej to wyglądać mam nadzieję. Może pokaż jakieś zdjęcia, będzie lepiej widać co Cię dręczy :)
Moniśka, :hug: ale buro za oknem, dobrze, że ta ...nie sypie jeszcze mokrym śniegiem.Myślałam że kradnie, a tu się okazuje, że 'w gościach' u wiórka człowiek nie umie się zachować :placze: Masz rację, to one są u siebie. Pamiętam o tym i staram się jakoś okupić swoją u nich przydługą obecność :whistle: Zawsze świeża woda i słonecznik, opychają się aż miło patrzeć. A kanapa jest Zakusia, nie wiem o co Ci chodzi :whistle: :rotfl1:
Dobrego dnia, na słonko nie ma co liczyć ale żeby fachowcy uwinęli się 1,2,3
:bye:
Chyba Golden Eagle, nie jestem pewna
azalka-gibr-maybe.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 12:36 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 14:31 #315390

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mój jedyny, poczciwy krzak borówki amerykańskiej
borowki.jpg


Może już to było? Fireball
fireball1_2014-11-22.jpg


Na staży przed domem: hortensja pnąca

1-hortensjapn2.jpg

:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 15:39 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 14:44 #315393

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Na zdjęciach czasem ciężko się rozeznać ,jaki gatunek przedstawiają .Ja sama nie poznaję swoich własnych azalii ,a i z różami mam podobnie .Wiewióra wcale się nie boi cwaniarka jedna .Pięknie poszła Ci hortensja po drzewie ,moja zarosła cały ganek .W tym roku wiatr wyłamał mi olbrzymi pęd .
Na wiosnę muszę ja lepiej przymocować .Czy Twoja sama się trzyma? :lev:
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 14:45 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 15:58 #315403

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nowinko, mam nadzieję, że w tym roku uda się zidentyfikować wszystkie roślinki w ogrodzie. Hortensja ma bardzo mocne korzenie przybyszowe, trzyma się sama. Dlaczego Twoją musisz z mocować? :)

Catawbiense Grandiflorum
cat-grandif.jpg


Polarnacht
polarnacht.jpg


Parzydło
parzydlopodwloknina.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 16:11 #315409

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
O matko... takiej hortensji jeszcze nie widziałam :supr3: :supr3: :supr3: Cudo :woohoo:

Polarnacht ma zacny kolor :hearts:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 16:29 #315414

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberko, fajnie, że zaglądasz, bo mam dla Ciebie zdjęcia zakupów w Multifiori

zakupy-rh-multifiori2.jpg

Lubisz kwiaty, to proszę bardzo mojego faworyta
Martagon tsingtauense

martagontsingtauense.jpg


martagontsingtauense1.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 17:16 #315424

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Słodki martagonek :hearts: :hearts: :hearts:

Zakupy rodków z kwiatami... :whistle: Nigdy tego nie robiłam :rotfl1: :happy3: :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 17:29 #315427

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-Twoja hortensja powala :thanks: Powiedz mi jak Ty ją posadziłaś przy tej sośnie.Korzenie nie przeszkadzały? Chodzi mi po głowie aby u siebie posadzić ale nie wiem czy nie będzie miała za sucho i ile lat trzeba czekać na taki widok :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 18:59 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 17:31 #315429

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu, hortensji tylko pogratulować-mniam-cudo na sosnowym patyku :wink4: ,jeżeli mnie wzrok nie myli to obok równie gigantyczna trzmielina :supr3: .Awatarek zmieniłem dopasowując go do pory roku :whistle: .Pluto też fajny piesek,a jak pięknie kręci piruety na łyżwach.... :supr:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 17:56 #315437

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Na jednej sośnie cudna hortensja, też takiej jeszcze nie widziałam, ale słyszałam, że są i jak widać to nie bajka :flower2: a co pnie się po tej drugiej, po lewej, trzmielina?

Haniu, nie jestem zwolenniczką wciskania się do cudzego wątku, ale skoro z grzeczności zaprosiłaś to nadużyję Twojej gościnności :devil1: .
Dom jest w generalnym remoncie, były małe wykopki, składowisko materiałów itp. Przed nami jeszcze wymiana kilku okien i nowa elewacja, dlatego część przylegający do ścian musi poczekać na zmiany, ale ten kawałek przyprawia mnie o ból głowy :jeez: i jeszcze wścibscy sąsiedzi :devil1:

Stan z najgorszego momentu, z lipca, orientacyjnie zaznaczyłam strony świata, linie wsch-zach i pn-pd przebiegają prawie po przekątnych działki. W głębi stare tuje, a za nimi, już za płotem rosną klony. Po prawej są dwie sosny, po lewej dwa świerki. Generalnie piaszczysto, sucho i wyściółkowane świerkowo-sosnowymi igłami.



HPIM0006_2014-11-22-2.jpg





To zdjęcie z drugiej strony, świerk na pierwszym planie na pierwszym zdjęciu znajduje się z tyłu.


Lipiec2014-1.jpg



Mam lekki spadek terenu, z dwóch stron w kierunku domu, zrobiłam mały tarasik bez podsypywania ziemi, raczej podbierając spod kamiennego murku. Jesienią posadziłam tam kilkanaście host z roślinkami towarzyszącymi i czekam wiosny. Zdjęcie z 11 listopada, jest bardziej słonecznie, mocno przycięliśmy te stare tuje, opadły liście, ale wiosną i latem słońce dociera tam tylko przez korony drzew i po południu, ponad tymi mniejszymi tujami, zanim nie schowa się za pobliskimi blokami.



11.11.2014.jpg




Więcej może uda mi się opisać i pokazać we własnym wątku, ale muszę wydobyć zdjęcia ze starego :comp:

Byłabym ogromnie wdzięczna za każdą radę, mam tam niewielki, łysy kawałek między tujami, a jałowcem, czy jest coś co może się tam utrzymać?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 18:04 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 18:00 #315439

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja bym poprawiła te kierunki świata na pierwszej fo :devil1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 18:05 #315440

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Poprawiłam.....za trzecim podejściem :jeez:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Lis 2014 18:19 #315443

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, :) miałeś wstawić zdjęcia Kokosowych ścieżek i gdzie one są??? Pluto fajny, ale 'nasze' fajniejsze. Co za zdrada :hammer: :hammer: to trzmielina po przejściach, ale dzielna dziewczyna, a właściwie dziewczyny, bo rosną tam dwie odmiany: zielona i zielono-zółta. Część łazi po ziemi i robi super dywan.
Romuś :hug: , przy sosnach rosną bardzo dobrze. Trudno wykopać duży dołek, ale małą sadzonkę upchniesz bez problemu, trochę dobrej ziemi i ściółki. Na początku podlewałam porządnie, no bo jeszcze parasol. Jak się ukokosi, to idzie jak burza. Ta ma chyba 15-17 lat. Podcinana i męczona przy czyszczeniu sosen. W lepszych warunkach byłaby chyba dwa razy większa.
Siberko, a jak inaczej sprawdzisz, czy kolejny krzak nie jest ...różowy??? :hammer: :hammer: Martagonek cudo! :kiss3:

Purpureum Grandiflorum
rh-purpur-grandif.jpg


Ulubieniec Podrzeń żebrowiec
podrze-faworyt.jpg


Pozostałe martagony zostały pożarte przez podłą ostępkę liliankę :hammer:
martagon3.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 18:21 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.717 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum