TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 12 Cze 2015 06:43 #378460

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj :garden1: NO CÓŻ MOŻNA POWIEDZIEĆ ,ZACZAROWANY Ogród. :hearts:

jest ekstra, pięknie ,cudownie ,ludzie którzy lubią przyrodę są cudowni . Było MI miło pospacerować u CIEBIE :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 12 Cze 2015 09:48 #378521

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dalie u mnie to nawet jeszcze pączków nie mają :( Gabrysiu wszystko u Ciebie jak zwykle .Jest na czym oko zawiesić .A suszy i w Twoim ogrodzie nie widać .Ale ja sama dobrze wiem ile to pracy kosztuje :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 17 Cze 2015 07:50 #380433

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Gabriel wrote:



Gabrielu...ja też nie mogę przejść obojętnie obok takiej kompozycji.Azalka przytulona do pnia cyprysika ?
Jak to możliwe ,że radzi sobie z korzeniami i tak pięknie kwitnie ?
No niesamowite, zaskakujące masz te połączenia roślin w swoim ogrodzie ! :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 17 Cze 2015 13:59 #380548

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Novą Zemblę też do domniemanego Alfreda przesadzę :happy:

Pomarańczowa dalijka cudna :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 15 Lip 2015 19:38 #388498

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, niektóre rośliny potrafią, przy takiej różnorodności w ogrodzie, zawsze znajdą się rośliny którym aktualna pogoda odpowiada.
Ta azalia to Homebush, jest warta uwagi, polecam :silly:
Oczywiście, że chwasty rosną, ale łatwiej mi je wyplewić z takiej ścieżki, niż wydłubywać z trawnika... :dry: :P

Krysiu, teraz, w trakcie kwitnienia dalii, na pewno by tak było :happy:

Olu, witaj :bye: Cieszę się, że mój ogród wywarł na Tobie takie pozytywne wrażenie :lol:
Bardzo lubię spędzać w nim czas i sadzę dużo różnych roślin, dlatego tak wygląda :crazy:

Ewo, oj kosztuje, teraz nawet nie mam czasu na forum zaglądać, ale każdą chwilę spędzam w ogrodzie :)
Kwitnienie dalii już w pełni, chociaż jeszcze kilka ciekawych odmian nie zakwitło :whistle:

Firletko, połączenie wyszło zupełnie przypadkiem, cyprysik miał dawać cień azalii, a chciał ją całkiem zarosnąć :unsure:
Podciąłem go trochę i teraz jest lepiej, ale azalie muszę często podlewać :garden1:

Siberio, ta dalia jest raz pomarańczowa, a raz biała, to odmiana Coupe de Soleil ;)

Dawno mnie nie było, ogród przetrwał kolejną falę upałów... jakoś się trzyma...


















































Tak było w czerwcu, aktualności i dalie pokażę później ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amlos, piku, DANA, chester633, Amarant, dagmarazap, VERA, hanya, wxxx-a, olga1234, izy10, Hana

Rośliny moją radością 15 Lip 2015 20:07 #388509

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Gabrielu u Ciebie jak zwykle cudownie!Perukowiec Boski :thanks: Twoje trawy fantastyczne właśnie godzine temu brodziłam po podobnych szukając Derkaczy i prawie mi sie udało :woohoo: a u mnie trawa łakowa bardzo milutka :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 15 Lip 2015 20:11 #388510

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
To czekam z utęsknieniem na aktualności.... :woohoo: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 15 Lip 2015 21:28 #388548

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Gabriel Twój ogród piękny i kolorowy no i duży ja mam 500m2 wraz z domem a Ty 2500 jest co podziwiać i można się dobrze napracować .
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 16 Lip 2015 20:04 #388745

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
GABRYJELU :flower1: GIENIA ma racje, nasze małe ogródki według twojego pięknego, dużego ogrodu to są obrusiki ,ale jak cieszą i dają satysfakcje. Piękne masz trawy, krzewy .Kwiatów moc ,dalie też bardzo lubię ,jeszcze nie tak dawno mówiono, że dalie to kwiaty wiejskich ogrodów ,teraz królują prawie w każdym ogrodzie pozdrawiam OLGA :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 16 Lip 2015 20:13 #388750

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękny ,dojrzały ogród .Co do ciebie zaglądam ,to odkrywam go na nowo .Trawy nadają mu lekkości ,co w połączeniu z innymi roślinami pięknie wygląda.Czy te różowe kwiaty w dużych ilościach to jakaś firletka ? czy coś innego? :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 16 Lip 2015 20:30 #388754

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Gabrielu - szczerze podziwiam. Zwłaszcza różaneczniki. Ja mam od domu do moich 4 razy tak daleko, więc tym bardziej muszę polegać na ich witalnej sile i umiejetności samdzielnego radzenia sobie. Pozdrawiam z Karkonoszy - przybranej ojczyzny rodków.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 22 Lip 2015 23:20 #390370

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Dagmaro, tego perukowca mam z nasionka, szybko urósł i jest ładniejszy od tych kupionych :silly:
Dla mnie największa satysfakcja jest z takich roślin, samodzielnie wyhodowanych.

Pawle, ostatnio mam strasznie mało czasu :unsure: Ale zrobiłem na szybko kilka zdjęć :)
Geniu, to prawda, pracy dużo :jeez:
Twój ogród może mniejszy, ale pięknie zagospodarowany, zawsze się zastanawiam jakim cudem tyle roślin mieści :think: :happy:

Olu, dalie to piękne kwiaty, ostatnio jest dostępnych tyle odmian, że znowu odzyskują popularność, co mnie bardzo cieszy :lol:

Ewo, to różowe to lepnica wschodnia, sama się rozsiewa i za to ją lubię :)

Aniu, witaj :bye: Rododendrony dobrze u mnie rosną, ale bez podlewania nie dały by rady.
Takie upały bardzo źle znoszą, więc podlewam je obficie, żeby zawiązały pąki na przyszły rok :)

Trochę ogrodowych różności:
































Dalie





































Gdyby ktoś chciał obejrzeć każdą dalię z osobna, zapraszam do wątku daliowego ;) forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...2015?start=54#389947
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, futrzasta, Amlos, piku, DANA, chester633, Amarant, dagmarazap, hanya, olga1234, izy10, Łatka, Hana

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 08:40 #390411

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79722
Gabrielu, właśnie w daliowym wątku nieustannie podziwiam... Niestety, pomijając wszystko inne nie mam warunków do przechowywania dużej ilości daliowych karp zimą. A w tym roku jakaś klapa kompletna, mimo wcześniejszego podpędzenia (z dużym samozaparciem) właściwie żadna nie kwitnie jak należy, a połowę zżarły mi ślimaki do cna. Ze względu na młode, niezbyt mądre, a za to żarłoczne psy nie mogę tępić ślimorów z pomocą chemii...
Ale nie o tym chciałam. Czy ja dobrze widzę bugenwillę??? :eek3: Trzymasz ją w gruncie? To chyba niemożliwe... Do bugenwilli mam stosunek sentymentalny, ale właśnie ze względu na skromne możliwości przechowywania sama sobie wydaję szlaban na zakup roślin tego typu.
A agapant? Mój - też niestety biały - łaskawie wyprodukował w tym roku jeden pęd kwiatowy (roślina jest wielka i ciężka),jeszcze się nie rozwinął w pełni. Masz go w gruncie? Czytam na stronach anglo- a nawet niemieckojęzycznych, że zimuje w ogrodzie, ale co okolice Dublina, czy Klagenfurtu to jednak nie my... (a i tak mam na myśli Wrocław i Opolszczyznę, nie Karpacz)
Pozdrawiam z Karkonoszy, moje rodki świetnie sobie poradziły z ostatnim upałem mimo porzucenia, ale może u nas suma opadów jest większa.
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2015 08:43 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 08:47 #390416

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Fantastyczna kolekcja dalii, Gabrielu, ale i niesamowite kolory cleome!
Busz nasadzeń obezwładniający i zachwycający...
Nigdy bym nie powiedziała, że zestawienie żółtego z różowym tak mi się spodoba. A jednak!
Oglądam i oglądam te Twoje rabaty już któryś raz... masz zmysł niesamowity do wszelakich roślinnych kompozycji.
Chylę czoła :thanks:

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 09:31 #390431

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Mimo fali upałów Twój ogród prezentuje się świeżo i kwitnąco :flower2: a łany traw świetnie dopełniają dzieła :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 11:06 #390447

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jest cudnie! Podziwiam dalie, kiedyś miałam, ale w moim garażu chyba im się nie podobało, bo kiepsko zimowały. A na wiosnę wszystkie okoliczne ślimaki przychodziły na jedzonko. Krótko mówiąc poddałam się. Jak widzę Twoje zdjęcia to żałuję, bo rozsądek swoje, a emocje swoje :devil1: Czy na 10 zdjęciu jest pelargonia rabatowa? W gruncie czy w donicy?
I specjalne podziękowania za ostatnie zdjęcie :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 12:45 #390470

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Gabriel wrote:
Geniu, to prawda, pracy dużo :jeez:
Twój ogród może mniejszy, ale pięknie zagospodarowany, zawsze się zastanawiam jakim cudem tyle roślin mieści :think: :happy:

Gabriel moja przyjaciółka ciągle powtarza ,że gdyby na własne oczy nie widziała ile w tym małym ogrodzie mieści się roślin to by nie uwierzyła .
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 23 Lip 2015 20:11 #390550

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Trawy są wspaniałym tłem dla wszystkich roślin, chociaż lepiej może byłoby napisać roślinami towarzyszącymi, by nie umniejszać ich roli ;) Wielkie wrażenie zrobiła na mnie ta kępa 'Variegatusa' pośród strzyżonych bukszpanów, no pięknie po prostu, to tak sam? Sam strzyżesz? Pewnie głupio pytam ;)
A dla większych roślin trudno o lepsze "tło" niż wspaniały sosnowy las, co mają powiedzieć ci, co za tło mają łany nawłoci? :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.570 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum