TEMAT: Ogród w cieniu... bloków

Ogród w cieniu... bloków 29 Maj 2015 19:19 #374379

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hortensjowa Anusiu :)
Śliczne maluszki, a zwłaszcza Pan Wołodyjowski ;-) Muszę poszperać w sieci aby zobaczyć, jak wyglądają jako dorosłe sosny. Obok brzóz i dębów to moje ukochane drzewa.
Moja bukietówka, którą pomagałaś mi reanimować, jest coraz bardziej zazieleniona, ponieważ po przycięciu wypuściła mnóstwo pąków liściowych - dziękuję :thanks:
Mam nadzieję, że Mama już w lepszej kondycji - uściskaj Ją mocno :hug:
Pozdrawiam cieplutko, a kociska przytulam :)
p.s. miniaturowe storczyki przepiękne :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu... bloków 29 Maj 2015 21:59 #374469

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-dziękuję :kiss3: wiele to dla mnie znaczy,że w każdej chwili mogę się do Ciebie zwrócić :) Hosty u Ciebie jak malowane,moje po wycięciu drzew, teraz mają za dużo słońca i chyba będę zmuszona poszukać im innego miejsca.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 01 Cze 2015 11:06 #375167

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Bardzo podoba mi się twój ogród taki super wypielęgnowany ale nie mogłabym tam mieszkać za dużo obserwujących .
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 01 Cze 2015 11:27 #375175

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Masz bardzo fajnie poprowadzonego tamaryszka. Mój , z barku miejsca,jest szczupły . A o jego przyrostach coś wiem. Wczoraj go cięłam. :lol:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 24 Cze 2015 18:36 #382848

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Czekamy na nowe fotki :fly: gdzie kupowałaś takie ciekawe odmiany host? :search:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 25 Cze 2015 23:01 #383171

  • Roszpunka
  • Roszpunka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj, Aniu, w Twoim przecudownym ogrodzie. Jam tu nowa (choć metrykalnie raczej stara :cry3: ), więc za wszelkie faux pas z góry przepraszam.

affa wrote:

DSC_0320.jpg


Naoglądałam się wielu cudowności na Twoich zdjęciach, ale ten tamaryszek mnie zauroczył. Będzie mi się śnił po nocach. Jak długo trzeba czekać na tak dorodne drzewko? Pytam, bo mój ma w tej chwili coś około... ykhm... 30 cm wzrostu... I czy do uzyskania takiej formy wystarczy samo cięcie, czy może potrzebne są bardziej specjalistyczne zabiegi? Mam nadzieję, że swoimi pytaniami nie wnikam w sekretne tajniki uprawy. Jeśli tak, to — patrz akapit pierwszy. Pozdrawiam gorąco :mad2: :mad2: . No, może nie aż tak ;)
Gosia
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2015 23:10 przez Roszpunka. Powód: Nie postawiłam "ptaszka" przy subskrybcji.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1

Ogród w cieniu... bloków 26 Cze 2015 07:56 #383216

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Równiez jestem pod wrażeniem tamaryszka. Moje wieloletnie próby ukształtowania go w ten sposób spełzły na niczym :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Cze 2015 08:17 #383220

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
ten tamaryszek jest cudny.Pięknie wygląda!!
I te rabaty obok niego, bardzo starannie zrobione, roślinność dobrze dobrana,ładne to wszystko wygląda . :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2015 08:17 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Cze 2015 10:21 #383260

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Aniu, z przyjemnością przeczytałem fascynującą historię powstawania ogrodu. Nieustannie jestem pod wrażeniem twojej 'War Paint', innych host zresztą też. :thanks:
Trawnik wprost zwala z nóg. :bravo:
Szkoda, że w ramach "odgęszczania" ogrodu pozbyłem się tamaryszka a zostawiłem rokotnik. :hammer:
Jak to się stało, że zaglądnąłem tu dopiero teraz? :jeez:
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2015 10:22 przez rm27.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 28 Cze 2015 15:03 #383788

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Dawno nie zaglądałam do swojego ogrodu :think: :whistle: pora nadrobić zaległości :garden1:
Dziękuję za Wasze odwiedziny i pamięć :hug:

Pamelko było mi bardzo miło Cię poznać osobiście, tym bardziej, że Twój ogród znam bardzo dobrze :P; brakuje Cię na Oazie

Monik tamaryszek wygląda pięknie :woohoo: i dlatego tylko nie dostał jeszcze nakazu eksmisji bo śmieciuch z niego ogromny. Wiosną wszystko obsypane opadającymi resztkami kwiatów a jesienią ziemia i rośliny pokryte warstwą gałązek. Skalniak przykrywamy od października agrowłókniną - inaczej nigdy nie odgrzebałabym roślinek.

artam Cień rośnie :P , czasami zbyt szybko jak na mój gust i wymiary ogrodu ale powierzchnia trawnika stawia opór przed próbami zmniejszenia jego powierzchni :rotfl1: Powierzchnia chodnikowo-płytkowo-tarasowa stawia opór przed kolejnymi donicami :jeez: Powierzchnia oporowa uważa, że wszystkiego jest już za dużo :jeez: i należy powstrzymać moją ekspansywność. Na razie zainwestowałam w prymule :happy:

Flora War Paint jest cudna wiosną, potem to bardzo piękna Nigara Falls. Czasami zastanawiam się, czy równie imponująco a bardziej stabilnie kolorystycznie nie wyglądałaby np. Hollywood lights

Keetee witam Cie serdecznie :flower2: Rośliny kupuję w różnych miejscach i uważam, że dzielenie się informacjami co, gdzie i najważniejsze jak (jaka/jakie) jest pomocne :drink1: . Choco blue kupiłam w lokalnym ogrodniczym w Będzinie (Kapias). Rośnie szybko i wymaga dużo miejsca. Część pędów rośnie prosto, te na obrzeżach lubią się położyć.

Nowinko pięknego masz avatarka :woohoo: Widzę, że nie tylko ja borykam się z problemem - gdzie to posadzić :rotfl1: Właśnie wywaliłam kępę żurawki aby posadzić azalię japońską (zrobiłam wcześniej sadzonki :oops: )

slotys Witam Cię Małgosiu :flower2: Twoje hortensje oglądałam niejednokrotnie i jestem pod dużym wrażeniem. :bravo: Zimowanie hortensji ogrodowych w doniczkach także mi się nie udaje. Zimę przetrzymają, w styczniu puszczają zielone pędy i w marcu dopada je coś (pleśń?) pryskanie profilaktyczne nie pomaga. Straciłam ostatnio w ten sposób cztery. Nie ma sensu...
Glam Rock przetrwałą. Jest jeszcze mała, ale nadrabia straty. Zdjęcie będzie gdzieś poniżej

cd w odpowiedziach nastąpi :flower2: za chwilę.

Teraz kilka wspominek z okresu wiosennego

Rododendrony i azalie

DSC_0386.jpg


DSC_0165.jpg


DSC_0178.jpg


DSC_0168-2.jpg


DSC_0294-2.jpg


DSC_0506.jpg


DSC_0273.jpg


DSC_0636.jpg


DSC_0704.jpg


DSC_0708.jpg


DSC_0191.jpg


DSC_0194.jpg


DSC_0263.jpg


DSC_0554.jpg


DSC_0276.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, slotys, edulkot

Ogród w cieniu... bloków 28 Cze 2015 15:13 #383792

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Dereń Santomi

DSC_0365.jpg


DSC_0540.jpg


DSC_0537.jpg


DSCF4442.jpg


DSCF4447.jpg



Dereń Gold Star

DSC_0510.jpg


DSCF4069.jpg


DSCF4071.jpg


DSC_0467.jpg




DSC_0302.jpg


DSC_0239.jpg


DSC_0494.jpg


DSC_0531.jpg


DSC_0553.jpg


DSC_0311.jpg


DSC_0718.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2015 15:16 przez affa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, chester633, Amarant, slotys, hanya, Adasiowa, Lady-r

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 10:25 #385656

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne widoczki Aniu ,a zwłaszcza różaneczniki i azalie .Wiesz ,że to moje ukochane .Pięknie u Ciebie a porządek ,jak w szwajcarskim zegarku .A derenie śliczności :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 16:35 #385748

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Od dwóch dni piękna pogoda B) i tylko co wieczór trzeba polatać z wężem i konewką po ogrodzie. Zaniedbałam się o odwiedzaniu własnego wątku :oops: , więc szybko nadrabiam zaległości.

Adasiowa Aniu, dziękuję za pamięć - moja mama już jest po rehabilitacji i doprowadza do ładu i dom i ogród :rotfl1: Przechowuję dla niej zamówione jeżówki i liliowce. Dla Ciebie pierwszy kwiatek :hug:

DSC_0718-2.jpg


Cieszę się, że bukietówka ładnie się rozrasta - podglądałam w Twoim wątku a przy okazji załapałam się na ciekawe pomysły przetworów owocowych i nie tylko :drink1:
Jak ten czas szybko leci - niedawno był marzec i braliśmy kociaka na przechowanie. Miałam obawy jak to wszystko będzie przebiegać. A teraz już jest początek lipca i w tym tygodniu zawożę kocurka na trzecią operację: usunięcia druta stabilizatora z łapki. Miziak z niego straszny i tylko mi żal, że jest dość samotny. Moje własne kociambry nie zaakceptowały go, a cyrk jaki odstawiały przy każdej próbie przedstawienia ich sobie nawzajem skłonił nas w końcu do zaprzestania prób kontaktu. Kocurek przechodził te próby bezstresowo :lol: ale moje pannice za każdym przez kilka godzin były roztrzęsione i fukające nawet na siebie nawzajem. Nic to, kocurek wkrótce po operacji wraca z powrotem na wolność.

Roma z podziwem oglądam zmiany w Twoim ogrodzie :bravo: :bravo: :bravo: piękne rabaty stworzyłaś przed domem, jedno ze zdjęć Twojego dworku powinno trawić na rozkładówkę reklamową :woohoo: mniejszymi hostami zawsze możesz zdobić obrzeże warzywnika - połączenie pożytecznego z pięknym.

A skoro o hostach mowa to może kilka fotek :whistle:

DSCF4270.jpg


DSCF4261.jpg


DSCF4487.jpg


DSCF4461-2.jpg


DSCF4716-2.jpg


DSC_0673-4.jpg


DSC_0439-2.jpg


evastyl Witam Cię Ewo serdecznie. Też na początku miałam problem z ilością okiem i oczu wokół, ale dostosowałam się. Na początku byliśmy w centrum uwagi, ale po kilku latach chyba staliśmy się mniej interesujący i jak widać na załączonym zdjęciu, mniej widzialni :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
2011

54-2.jpg


2015

DSC_0437.jpg



inag1Witam Cie Ino :flower2: Tamaryszek jakoś tak sam się poprowadził ;) podcinając go nie miałam jakiegoś skonkretyzowanego planu. Przyrosty ją maga długie i cięcie go odkładam zawsze na później i później - nie przepadam za tym. Proszę, to jeszcze jedno zdjęcie w fazie kwitnienia

DSC_0254-4.jpg


Lady-r pierwsze hostowe zakupy zrobiłam u dwóch sprzedawców na al...o, polecanych na forum (profilaktyka HVX), raz na funkia.pl a potem razem z Elą i Polą. Polecam :)

Roszpunka Witam Cię Gosiu :flower2: Tamaryszek może mieć około 15 lat, ale już w 2008 roku jego rozmiary były podobne do obecnych. To zdjęcie z 2008 roku

1-7.jpg

Dopiero wtedy zaczęłam go jakoś tam podcinać, a wcześniej był sporym krzakiem. Zostawiłam pnie i podcinałam gałązki tworząc czuprynę. Teraz wymaga cięcia raz w roku i ścinam około 1 metra. Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, szybko będziesz miała małe drzewko :garden1:

rispetto Pawle, to może dlatego, że chciałeś go kształtować a ja chciałam głównie go wycinać :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

anabuko1 Aniu, dziękuję :kiss3:

rm27 Romku, witam w ogrodzie :flower2: i zapraszam kiedy tylko zechcesz :P (to tyko około 70 km ) słowa hostowego guru przekażę swoim liściastym :lol: . Dla mojego M pochwały trawnika to miód na serce. Ja uwielbiam swoje rabaty, a on trawnik :garden: P.S. dzisiaj mam zakaz chodzenia po nim, bo jutro będzie KOSZENIE! ;)

To może pokaże jeszcze zdjęcia Genie z końca czerwca :woohoo:

DSC_0175.jpg


DSCF4126.jpg


DSC_0361.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, danutal, Amarant, Krzysia

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 16:47 #385751

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Nowinko wiem, wiem, że kochasz różaneczniki a i one odwzajemniają uczucie pięknie kwitnąc w Twoim ogrodzie :lol: Derenie w tym roku bardzo mnie zaskoczyły - wyglądały obłędnie :supr3: szkoda tylko , że nie mogę dać im tyle miejsca ile by potrzebowały i ciągle są podwiązywane...
Dla Ciebie moje dzisiejsze kwitnienia

IMG_20150705_1308562.jpg


IMG_20150705_130941-12-2.jpg


IMG_20150705_1310132-2.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, Amarant, hanya, wxxx-a, Krzysia, Adasiowa, Zuza

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 18:16 #385768

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witam w piekne , skwarne popoludnie :)
Przyłącze się z chęcią do tej dedykacji :) bo liliowce to też moje pupile i zabrzmi to dziwnie ale właśnie kocham ich za te jednodnowe kwitnienie .
Te Twoje hostki przyprawiają mnie o palpitacje serca i to nie z zazdrosci ( zakurat tego genu nie mam ) ale z zachwytu :) Bajka , bajka . Poszerzaj kolekcje smialo bo masz do nich te " coś " :)
No i jezöwki ,, w tym sezonie zakupilam sporo w bylinowym , czułam , że jednak mało a że lubię dużo ... to jeszcze u
Asi Gaw. Pl dobralam sobie a ze akurat kwitly to kuszenie było spore . Wtedy nie mysli sie o nazwach tylko co dla oka .
Podziwiam Ciebie bardzo , jak ty to znosisz ? Twoj ogrod normalnie , jak na swieczniku , jak Ty znosisz te ludzkie spojrzenia ? Ja ze swoim harakterem nawet w takiej roli sie nie wyobrazam , toz to horror do ktorego chyba nie mozna się przyzwyczaić . Podziwiam , podziwiam bardzo
Miło było zawitac do Ciebie :) Dziekuje za doznania :thanks: foteczki z ogrodu mnie urzekły a tamaryszek to w ogóle mistrzostwo :) :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 19:34 #385795

  • Fiubździu
  • Fiubździu's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witaj Aniu :)
Twój tamaryszek jest przecudny! Nie powiedziałabym nigdy że ma dopiero 15 lat. Ale nie tylko on mi sie spodobał w Twoim ogrodzie. Moją uwagę przykuła hosta z jednego z pierwszych zdjęć co miała liście chyba większe od Twojego kota! Kotki też masz świetne, najlepsze rzeźby ogrodowe :P. A do tych hortensji to masz chyba złote ręce. Takie duże, kolorowe, prześliczne! Do tego nie wiem jak Ty to robisz że mieścisz wszystkie te roślinki na swoich rabatkach i jeszcze widać takie duże przestrzenie między nimi. Masz talent, nie ma co, ja by tak ładnie nie umiała zaplanować ogrodu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 05 Lip 2015 21:16 #385836

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ania, wpadam z wizytą, skończyłam podlewanie ręczne, teraz zraszacze ratują sytuację. Twój system podlewania działa w nocy? To wielka wygoda, sterowanie 'pilnuje' i nie trzeba się martwić, że jak wyłączą prąd, to będzie awaria. Oczywiście zachwycam się tamaryszkiem, prześliczny. Próbuję podobnie prowadzić irgi błyszczące /z konieczności, sponiewierane przy różnych pracach/, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Miłego wieczoru, chłodu i porządnego deszczu :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 09 Lip 2015 07:35 #386817

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne te Twoje liliowce :hearts: Ja to już staram się nie oglądać za dużo ,bo to się kończy kolejną chorobą . A tu ani miejsca ,ani kasy .Krucho ze wszystkim .Teraz jest tyle pięknych odmian ,że chciałoby się wszystkie :flower2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.360 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum