TEMAT: Ogród w cieniu... bloków

Ogród w cieniu... bloków 09 Lip 2015 12:45 #386894

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Aniu śliczny ten liliowiec na ostatnim zdjęciu , zreszta podziwwiałam go juz w liliowcach , skąd go masz ?? Ma jakąś nazwę ?
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu... bloków 10 Lip 2015 08:34 #387124

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
WAW!!
Przepiękne te falbankowe liliowce, ja mam takich nie dużo.więcej tych prostych.ale też tez mnie cieszą:)
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 10 Lip 2015 08:45 #387127

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu liliowce z ,,fryzowanymi'' brzegami przedniej urody :woohoo: .
Twój tamaryszek wygląda jak drzewko z ogrodu Japońskiego :bravo: ja swojego mam kilka lat 5 i ma może z 80 cm :rotfl1: zmieniałem mu kilka razy miejsce w ogrodzie i coś mu ewidentnie nie pasuje :devil1: .
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 10 Lip 2015 16:17 #387200

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Dziękuję miłym Gościom za odwiedziny :flower2:
Zuzado ogrodowego świecznika z czasem się przyzwyczaiłam - jak się nie ma co się lubi ... ;) Rośliny coraz większe i po 4 latach powoli przesłaniają widok w ogrodzie. Jeszcze kilka kolejnych i będzie można się w miarę komfortowo na leżaczku w bikini opalać :happy4: wmawiając sobie, że jesteśmy sami...
Jednodniowe kwitnienie liliowców to dla mnie parafraza tego, że każde piękno, każda chwila są ulotne i należy chwytać je i pilnować aby nie przemknęły obok. M czasami uważa mnie za :crazy: kiedy wczesnym rankiem czy w deszczu chwytam za aparat.
Hosty powiększą się jeszcze o JEDNĄ :hearts: od Poli i może kilka myszek :whistle: . Na tym koniec. Miejsca niet.

Fiubździu dziękuję za miłe słowa. Hortensje i hosty to moje ulubienice i wiedzą o tym, bo im to mówię ;) Natomiast za nic nie mogłam się porozumieć z różami i dlatego zaraz na początku moich ogrodowych doświadczeń nasze drogi się rozeszły. Wykopane wylądowały w ogrodzie mojej mamy. Koty to taka dynamiczna ozdoba :happy: , która czasami dokonuje dynamicznych zmian i przemeblowania :evil:

hanya Haniu trzymam kciuki za irgę :). Podlewaniem zarządza M. i najczęściej nawadnianie działa około 4 rano. To wielka wygoda w utrzymaniu trawnika, bo pod hortensje i tak biegam z wężem albo konewką. Nie lubię nawozów długodziałających, więc co 2 tygodnie seria dożywiania musi być przeprowadzona dokonewkowo :P

Nowinka Ewo, zgadzam się z Tobą, kwiaty nowych odmian liliowców są obłędne :eek3: Na szczęście problem rozwiązał się sam - więcej już nie wejdzie :rotfl1:

mirdem Mirko, czerwony liliowiec to Big Red Wagon od Tadeusza. Jest nie tylko piękny, ale i wytrzymały na pogodę. Rośnie na rabacie południowej, która za plecami ma jasną ścianę domu. Podwójna dawka ciepła i promieni. Tak wygląda kwiat rano

DSC_0309-2.jpg


a tak późnym wieczorem

wieczor-2.jpg


Te zdjęcie zrobiłam wczoraj po pracy, późnym popołudniem, po kilkugodzinnej mocnej ulewie

DSC_0026.jpg


DSC_0029.jpg


A to dziś rano - rozwinął się pąk z poprzedniego zdjęcia

DSC_0003.jpg


anabuko1 Aniu, wszystkie liliowce są przepiękne :lol: Nie wszystkie tylko można mieć :P ale do Wojsławic nie aż tak daleko i tam można nasycić oczy i duszę ich pięknem.

chester633 Pawle, daj mu słoneczne i suche miejsc, zapomnij o nim a za 3 lata idź tam z sekatorem :rotfl1:

Dzisiaj czas na kolejne liliowce i oczywiście hortensje.

Roses in Snow

DSC_0023.jpg


French Lingerie

DSC_0040.jpg


NN, prawdopodobnie Candy Lipstic

DSC_0025.jpg


Falbaniasta Lancy Dusk

DSC_0046.jpg


DSC_0053.jpg


DSCF4873.jpg


Lunatic Fringe

DSC_0002.jpg


Wanda Lou Lovely

20150706_074327-2.jpg


Siewka - wciąż czekam na normalny kwiat...
pierwszy wyglądał tak
20150706_074355-2.jpg

drugi
DSC_0020-2.jpg

wczorajszy już miał 2 namiastki petali z zarysowującym się ładnym oczkiem
DSC_0036.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, hanya, Krzysia, Adasiowa

Ogród w cieniu... bloków 10 Lip 2015 16:22 #387203

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
DSC_0078.jpg


DSC_0091.jpg


DSC_0028.jpg


DSC_0099.jpg


DSC_0111.jpg


DSC_0101-3.jpg


DSC_0157.jpg


DSC_0158.jpg


DSC_0163.jpg


DSC_0064a.jpg


DSC_0176.jpg


DSC_0073-2.jpg


DSC_0088.jpg


DSC_0088a.jpg


DSC_0169.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatab, anabuko1, Amarant, hanya, wxxx-a, Krzysia, Adasiowa, Zuza

Ogród w cieniu... bloków 12 Lip 2015 10:16 #387561

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye:
dużo hortensji już ci kwitnie .I wszystkie łądne.Ta ostania, karbowana- cudeńko :)
no i następne liliowce- prześliczne, mogę je tak oglądać i oglądać.
Ja mam sporo NN.Jakbyś jakiś rozpoznała u mnie , to bardzo proszę o nazwę ;)
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 12 Lip 2015 12:07 #387575

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aniu, nie wiem dlaczego podoba mi się tak bardzo u Ciebie :devil1: przecież ja nie lubię takich uporządkowanych, geometrycznych ogrodów, a w Twoim mogłabym zamieszkać na stałe :devil1:.

Mówisz, że na hosty więcej miejsca nie masz, wybrałaś więc je z rozmysłem i smakiem, piękne są :bravo:, azalie i rh cudne, podobnie jak liliowce, a hortensje to już kompletny zawrót głowy :ouch:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 12 Lip 2015 14:17 #387589

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Aniu w tym roku wiele z liliowców mi nie zakwitło. Wiele należy rozumieć - z tych kilkunastu ;), które posiadam - połowa. Mam kilka siewek od Ismeny posadzonych 3 lata temu coś im chyba nie pasuje - mikre, pierwszy kwiaty jedynego który zakwitł ją wykształca się w połowie - tylko same septale. Jedyny, którym się zachwycam to BRW :hearts:. Hortensje ogrodowe kwitną wszystkie :woohoo: bukietówki ruszą już niebawem. I cały czas mocno zastanawiam się nad pozbyciem się Annabell. Jest piękna - do pierwszego deszczu :hammer: Potem oglądam jej połamane pędy, wiszące bezładnie kwiaty i sterczące kikuty łodyg. A tak ją popodwiązywałam :mad2: Dochodzę do wniosku, że Annabell ładnie wygląda w grupie kilkunastu egzemplarzy, gdy może pokładać się jedna na drugiej...

Krzysiu :kiss3:
a ja wiem dlaczego :idea1: ... bo różnorodności nas inspirują :lol: Też mogłabym u siebie zamieszkać na stałe :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Z tym rozmysłem w wyborze to...hmmm... zwłaszcza na początku...tak jakby się nieco rozmijałam. Potem trafiałam już celniej. Każdy się uczy i jak patrzę na swój kawałek zieleni to cieszę się, że moja ignorancja w temacie gdzieś zgrabnie się ukryła :devil1: Hortensje kocham a ponieważ ta zima była dla nich łaskawa, to znów czeka mnie kolorowy zawrót głowy :lol:

Kilka fotek pokazujących zachodzące zmiany w kwitnieniu:
Spike pierwsze kwitnienia w 2013 i 2014 roku miała prześlicznie majtkowo różowe a ponieważ zdecydowanie wolę niebieski to kupiłam ałun i podlałam ją 2-3 razy jesienią. Efekty na 3 i 4 zdjęciu

34-2.jpg


DSCF2916.jpg


DSC_0051.jpg


DSC_0054.jpg


DSC_0178-3.jpg



i kolejny przykład zmian. Taką NN kupiłam w 2012 roku - zachwyciła mnie niespotykanym kolorem, barwami przechodzącymi od bladego do ciemnego fioletu

DSC_0601.jpg


I... tak kwitnie mi przez ostatnie trzy lata :mad2:

DSC_0088-2.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2015 14:21 przez affa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatab, Amarant, hanya, Krzysia, Adasiowa, Gosia352, Zuza

Ogród w cieniu... bloków 12 Lip 2015 21:57 #387721

  • Roma
  • Roma's Avatar
Chyba skuszę się w tym roku na kilka hortensji ogrodowych.Kilka już mam ale jeszcze nie doczekałam spektakularnego kwitnienia :( Twoje ogrodówki są bajecznie piękne.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 13 Lip 2015 09:41 #387835

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Big Red Wagon wpisany na czoło listy chciejstw :wink4: :wink4: liliowcowych .............. a ja sobie z ogrodówkami dałam spokój , została jedna ( i lepiej niech sie stara :evil: ) .Podlasie to jednak nie najlepsze miejsce do ich uprawy niestety :angry:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 16 Lip 2015 18:14 #388702

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Już domyślasz się Anusiu, dlaczego nazywam Cię Hortensjową :)?
Nie wiem, czy jestem jakimś dziwadłem, ale najbardziej podobają mi się te o kwiatach białych lub jasno fioletowych, jak np. ta NN z 2012 , która z biegiem lat przeistoczyła się w różową :supr:
Dawno temu przeczytałam w ogrodniczym czasopiśmie, że do wywołania fioletowego/granatowego koloru kwiatów niezbędny jest dodatek glinu Al( w formie odżywki )... wczoraj potwierdziła to jedna z moich znajomych ogrodniczek :)
Czasami kopiąc w ziemi na ogrodzie znajduję pozostałości po poprzednich właścicielach - skrawki folii aluminiowej ...
Im jaśniejszy odcień fioletu, tym lepiej... rozczulił mnie kotek przy krzakach hortensji - albo on jest taki malutki, albo hortensje tak dorodne ;-)
Tymczasem moja bukietówka, oprócz rozwiniętych trzech kwiatostanów, powiła kolejne kilkanaście ( !!! ) pąków ... to chyba sen :)
pozdrawiam cieplutko, pozdrowienia dla Mamy :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 22 Lip 2015 17:23 #390258

  • Roszpunka
  • Roszpunka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 18
affa wrote:

Roszpunka Witam Cię Gosiu :flower2: Tamaryszek może mieć około 15 lat, ale już w 2008 roku jego rozmiary były podobne do obecnych. To zdjęcie z 2008 roku

1-7.jpg

Dopiero wtedy zaczęłam go jakoś tam podcinać, a wcześniej był sporym krzakiem. Zostawiłam pnie i podcinałam gałązki tworząc czuprynę. Teraz wymaga cięcia raz w roku i ścinam około 1 metra. Biorąc pod uwagę tempo wzrostu, szybko będziesz miała małe drzewko :garden1:

Przepraszam, że tak bardzo spóźniam się z podziękowaniem za odpowiedź na moje pytanie, ale nie otrzymuję na e-mail powiadomień o odpowiedziach na moje posty. Dziś odnalazłam (! :woohoo: !) u góry każdej strony zielony przycisk z napisem "SUBSKRYBUJ". Zobaczymy, czy jego magia zadziała.

Dziękuję Ci, Aniu, za zaspokojenie mojej ciekawości. Ja nie mam tak wprawnej ręki do formowania krzaczków, ale coś tam będę próbowała z mojego tamaryszka wyprowadzić. Cięcie to – ku zgrozie mojego M. – moje ulubione zajęcie w ogrodzie :-)

A u Ciebie ogrodowej feerii barw i kształtów ciąg dalszy. To ja się wyłączam i idę dalej napawać oczy.
Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 22 Lip 2015 19:35 #390288

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ale piękne te falbaniaste ,zupełnie ,jak tancerki od kankana .Niesamowite są te falbany .Ale i hortensje masz Aniu bardzo dorodne .A ja czekam już na swoje ketmie .Dwie były nie otulone ,a i tak mają mnóstwo pączusiów .Zima łagodna ,za to lato mściwe :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Lip 2015 07:33 #391325

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hortensjowa Anusiu :)

Przesyłam moc imieninowych buziaków wraz z życzeniami spełnienia wszystkich marzeń, aby każdy nowy ogrodowy koncept znalazł odzwierciedlenie w rzeczywistości z - jak zawsze - oczekiwanym sukcesem :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Lip 2015 08:29 #391335

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aniu, i ja śpieszę z życzeniami :flower1: żeby się spełniły wszystkie Twoje marzenia oprócz jednego, bo fajnie jest marzyć :drink1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Lip 2015 09:13 #391348

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wszystkiego co najlepsze, Aniu! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Lip 2015 09:57 #391362

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aniu , wszystkiego naj , naj, naj.... :kiss3: :flower2:

P1130098-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Lip 2015 09:57 przez slotys.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Lip 2015 12:37 #391408

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aniu, serdeczne życzenia zdrowia i samych radości rodzinnych, ogrodowych i wszelkich innych. Niech ogród rośnie i kwitnie, a robale i choroby niech omijają go z daleka :hug:

DSC04196.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.386 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum