TEMAT: Ogród w cieniu... bloków

Ogród w cieniu... bloków 06 Maj 2015 17:28 #365424

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Cudna kolekcja hostek i jeszcze piękniejsza aranżacja :woohoo:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu... bloków 09 Maj 2015 22:06 #366571

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Wszystkim gościom dziękuję za zaglądanie do wątku i obiecuję odpowiedzieć jutro.
Wpadłam tylko na parę minut bo oczy mam podparte zapałkami i padam..., ale chcę:

- pozdrowić jeszcze raz Wszystkich, których spotkałam dzisiaj w Krzywaczce. Było mi bardzo miło Wasa poznać i porozmawiać :flower1: . A poniżej efekt namacalny pobytu

DSC_0325.jpg


DSC_0242.jpg


DSC_0327.jpg



- podziękować jeszcze raz Romkowi za piękny prezent

DSC_0329.jpg



- wstawić kilka dzisiejszych fotek

DSC_0320.jpg


DSC_0220.jpg


DSC_0224.jpg


DSC_0280.jpg




Dobranoc :silly:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2015 22:08 przez affa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, gorzata, chester633, danutal, sierika, Amarant, VERA, Adasiowa

Ogród w cieniu... bloków 09 Maj 2015 22:10 #366574

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Aniu, jak się okazuje, to ja Twój piękny ogród kojarzę z konkursu. Miło było Cię poznać osobiście!
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 10 Maj 2015 19:58 #367042

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Anusiu :)
Bardzo przyjemne uczucie, po powrocie z własnego zwichrowanego i zwariowanego ogródka, móc uspokoić wzrok perfekcyjnym zagospodarowaniem terenu ;-) to niesamowite, jak różne potrafią być nasze spojrzenia na rozplanowanie roślinności i wszelkie towarzyszące im obiekty :devil1:
Dzięki temu, po harówce w Adasiówce, mogę wyciszyć emocje, spacerując po Twoim zakątku, ależ tu porządek :supr3: !
pozdrawiam cieplutko, uściski dla Mamy :kiss3:

p.s. zamieściłam zdjęcie "reanimowanej" bukietówki w ostatnim wpisie - bądź tak dobra rzuć fachowym okiem .... czy coś z niej będzie?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 10 Maj 2015 20:19 #367074

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu :bye: Witam miłośniczkę host
Śliczne hostki, ja tez je bardzo lubię :hearts:
cudna ta Ivory Coast i Paradise island tez cudna żaróweczka. Szukalam jej ale nigdzie nie mogłam trafić.
może kiedyś gdzieś w moje ręce trafi i ona. ;)
Podziwiam twój misterny, wypieszczony ogród :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 10 Maj 2015 21:09 #367138

  • Roma
  • Roma's Avatar
Cudownie piękny widok :)
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 21:10 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 10 Maj 2015 23:24 #367266

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu miałem w swoim wątku wstawić swoje hosty ale jak zobaczyłem twoje to dałem sobie ,,na wstrzymanie'' :devil1: , twoja Ivory Coast mnie powala :bravo: :eek3:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 08:15 #367314

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu nowości super. Różaneczniki niesamowicie obsypane kwieciem :woohoo: To drzewo to tamaryszek? W Twoim ogrodzie? Ile lat ma taki ogromny okaz?
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 08:27 #367318

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Zakupy ,sam miód :) Tylko pozazdrościć .Piękny masz Aniu tamaryszek.Mój już ma ze trzydzieści lat .
Miał wielkie konary i zmarzł .Szkoda mi było go wywalić ,więc zredukowany został prawie do zera ,ale został .Wypuścił nową gałąź i pięknie rośnie .Mam do niego sentyment ,bo to moje pierwsze drzewko.
Twój chyba też już kilka lat ma :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 11:44 #367412

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Nowinko z zakupów krzywczkowych jestem bardzo zadowolona, chociaż jak mantrę powtórzę pytanie przewijające się już w grupie oazowej, którą spotkałam - gdzie ja to wszystko posadzę :jeez: :whistle: :devil1: Nic to, parę iglaków wypadło, parę berberysów wypadnie, tzn. wpadnie w dobre ręce ;)
Tamaryszek rośnie już ok 10 lat, cięty niemiłosiernie co roku i śmiecący jesienią. Ale uwielbiam tą jego lekkość i delikatność korony. Dobrze zrobiłaś, że nie pozbyłaś się swojego - bardzo szybko wróci do poprzednich rozmiarów. Siły życiowe tamaryszki mają niezmordowane :happy3:
Z tymi nazwami to jest tak :funnyface: : doskonale pamiętam te które mnie interesują, a inne, np róże rozróżniam po...kolorze :laugh1: . Podziwiam Was, którzy bez problemów rozpoznajecie kwitnące byliny.

Kalmia hosty i iglaki uwielbiam wiosną, kiedy rozwijają liście/igły i wypuszczają nowe przyrosty. Potem nadchodzi czas hortensji i trwa aż do później jesieni. Niestety z powodu braku cienia więcej już host nie będzie :whistle:
Magnoliom po przekwitnięciu staram się usuwać (wyłamuję) pozostałość po kwiatku (nie wiem jak ten środek prawidłowo się nazywa - rozwijający się nasiennik???) wtedy więcej sił przeznaczają na rozrastanie się nasion tylko. To dość żmudna robota ale łączę pożyteczne z pożytecznym - opalam się na stojąco :funnyface:

sarna listki Limelight wyglądają u mnie tak

DSC_0082.jpg


DSC_0083.jpg


Monik dziękuję :lol: . Dopiero w tym roku udało mi się uporządkować wygląd hostowych rabat - przedtem border stanowiły obcięte doniczki. Uważam, że hosty najładniej prezentują się w leśnych/naturalnych ogrodach - jak np. u Poli. Mój miejski ogórd ma swoje wymogi :silly: w które staram się hosty wkomponować

DSC_0041.jpg


DSC_0254-2.jpg


Zielona Ania Aniu, znałam Cię z forum i FB, teraz miałam przyjemność porozmawiać osobiście. :flower1: Dziękuję za cenne uwagi.

Adasiowa dzięki różnorodności spojrzeń na świat możemy się rozwijać i cieszyć codziennością. Małe radości, wytwarzane endorfiny i uśmiech dają nam kopa i pozwalają znosić zdarzające się potknięcia oraz problemy. Zapraszam - furtka zawsze jest otwarta :hug:
U Ciebie zawsze znajduję inspirujące pomysły i ciekawe przepisy - dziękuję :kiss3:
W pisaniu tego posta towarzyszyły mi bardzo aktywnie kocice, ale w końcu znudzone padły

20150511_112349.jpg


anabuko1 Aniu dziekuję :hug: miłość to trudna, bo dzielona :funnyface: iglakowo-hortensjowo-hostowa. Wszystkie na podium, ale która na pierwszym miejscu :jeez: trudna sprawa. Paradice Island kupiłam 3 lata temu u p. Andrzeja na funkia.pl - sprawdziłam dzisiaj, nadal ją mają. Ivory Coast jest (jak dla mnie :P ) bardzo podobna do również oferowanej Clifford's Forest Fire.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, chester633, Amarant

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 13:13 #367434

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Roma dziękuję :hug: zawsze jestem dla Ciebie na PW

chester633 wstawiaj je zaraz, wstawiaj proszę. Biorąc pod uwagę jak wygląda Twój ogród na prezentowanych fotach to moje co niektóre hosty będą musiały się schować ze wstydu przy Twoich :P
Ivory Coast to prawdziwa wiosenna żarówka, zresztą podobają mi się wszystkie dzieci Sagae (choć czasami trudno je odróżnić :whistle: )

Monik tamaryszek rośnie od dawna w ogrodzie posadzony ręką teściowej. Pisałam wcześniej, że chyba już 10 lat, ale znalazłam zdjęcie z 2005 roku kiedy tak wyglądał:

1-5.jpg

Przyrosty roczne ma ok 1 metrowe, więc bez intensywnego cięcia szybko zarósłby pół działki :P

Kilka ostatnio nabytych maluchów

Pinus mugo Lemon
DSC_0234.jpg


Pinus cembra Wolkenstein
DSC_0236.jpg


Pinus cembra Stoderzinken II
DSC_0237.jpg


Pinus uncinata Wołodyjowski
DSC_0238.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora, Amarant, VERA, Adasiowa

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 14:41 #367445

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ania zajrzałam się przywitać :bye: i pospacerować.
Ostatnio nie jestem częstym gościem na FO :( ale trzeba się chyba poprawić :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 18:30 #367492

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
O mamusiu - to rzeczywiście tempo przyrostu tamaryszka powalające. Piękne nowe nabytki!
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 11 Maj 2015 22:09 #367636

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aniu, mi również bardzo miło było Cię poznać osobiście:)
Jak to więcej host już nie będzie? Od kiedy to brak cienia jest jakimś przeciwwskazaniem? :rotfl1: Cień przecież urośnie! No może nie tak prędko, wydaje mi się, kiedy patrzę na Twoje zakupy :rotfl1:
Ale hostki cierpliwie poczekają, wiem to! :lol:
Ale kulki wybrałaś rewelacyjne, od razu, jak spojrzałam na Twój wózek, to to poczułam :) sama bym je brała, gdybym mogła ;)
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 14 Maj 2015 18:08 #368669

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Dobrze rozumiem, że spotkałyście się na ogrodowych zakupach? Sama wybrałabym się z chęcią na takie zakupy - w miłym towarzystwie i koniecznie z pełnym portfelem :)
Aniu, zakochana jestem w hoście War Paint :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 22 Maj 2015 21:25 #372030

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Oj Aniu...zaczęło się od jednej hosty...a skończyło na łażeniu i wgapianiu się w Twój (Wasz) cudny ogród... :supr3: Jest pięknie :hearts: Dziękuję,że piszesz, gdzie można znaleźć cudowne rośliny , które masz... :hug: Co prawda, u mnie zmieści się niewiele...ale zupełnie nie mogłam znaleźć hortensji Choco Bleu :wink2: A Twoje ogrodówki ....czadowe :whistle:
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2015 21:26 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Maj 2015 19:10 #373364

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu ale i kuleczki Ci przybyły :woohoo: Mnie to już nawet takie małe się nie zmieszczą .Też mam kilka i przeraża mnie ,w jakim tempie zaczęły rosnąć .Siedziały sobie i rosły pomalutku ,a teraz już musiałam niektórym zmienić miejsce .Zostały mi jeszcze trzy maluchy i naprawdę nie wiem gdzie ja je przesadzę ,jak przyjdzie ten czas . :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 27 Maj 2015 09:32 #373577

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Aniu , witaj...
Bardzo cieszę się ,że trafiłam do Twojego cudownego ogrodu , pełnego moich ukochanych kwiatów - tzn. hortensji :hearts: . Oglądając Twoje rarytaski ,zakochałam się w przecudnej ogrodowej Ranice Nizza i Glam Rock . Powiedz Aniu jak ta ostatnia ma się po zimie...
Co do ogrodowych zimowanych w doniczkach , to ja w ten sam sposób zmarnowałam duży krzaczek You and mee . Wystawiłam na razie z doniczką na taras , może jakimś cudem odbije. Dobrze ,że zrobiłam z niej sadzonkę...
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2015 09:36 przez slotys.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.336 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum