TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015-2016 19 Maj 2016 22:20 #471550

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś twoja magnolia to odmiana Susan chyba taka jak moja muszę ją pryskać na choroby grzybowe od począdku wiosny bo inaczej nie kwitnie . W tym roku pryskam i kwitnie jak głupia czyli mam już na nią sposób . Pozdrawiam serdecznie Romuś .. :hug: :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015-2016 19 Maj 2016 22:50 #471573

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Roma, ale artystyczne nasadzenia Igor zrobił :whistle:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 20 Maj 2016 13:44 #471715

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Romciu, witaj!!
Fajnie ta nowa rabata wyszła.Oj fajnie, to za mało powiedziane.Pięknie :bravo: :bravo:
Orliki faktycznie duża kępa.
no i hosty,, cudne, rozrośnięte, zdrowe,.cudnie wyglądają :hearts:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 20 Maj 2016 15:35 #471739

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Romko, ta Twoja kalina jest ogromna. Ja posadziłam ostatnio dwie takie i zaczynam mieć wątpliwości, czy nie za mało im dałam miejsca. Ot, błędy początkującego :P
Śliczny kolor tej Twojej magnolii, mój ulubiony :) Czekam na zdjęcia, jak już całkiem się rozwinie :)

Miłego piąteczku!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 20 Maj 2016 20:03 #471801

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu,masz rację,że to kwiatki z bajki,takie niby niepozorne a ja sobie nie wyobrażam bez nich ogrodu.
Dorotko,ta rabata coraz bardziej zaczyna mi się podobać ale nie tylko mnie,kret już zaznaczył swoją obecność :evil: o nornicach to już nawet nie wspomnę,one mnie kiedyś wykończą :jeez:
Ewo,jeszcze udało mi się trochę miejsca wygospodarować pod lasem na kolejne hosty ale i chyba zacznę sadzić Rh jak na razie mam dopiero trzy :)
Edytko,moją kalinę co drugi rok mocno przycinam co pozwala mi na pilnowanie i możliwość robienia oprysków.Więcej mszycy mam na jaśminowcu.
Maju,jeśli wcześniej tej rabaty nie zniszczą mi krety i nornice to jest szansa,że będzie co oglądać.Moje orliki na razie trzymają się w pionie ale jak będzie jak zakwitną? :think: za kilka dni zobaczymy.
Dorcia,masz rację,że wszystko ruszyło a w szczególności chwasty :jeez: ostatnio nie daję sobie z tym diabelstwem rady :( Pozdrowienia Skrzatowi przekazałam,kazał przekazać,że tęskni za Tobą.
Siberko, :kiss3: obiecuję,że już nic nie będę kombinować(na tej rabacie :P ) poza wysypaniem kory.
Haniu,jak tu odpoczywać ,kiedy przez okna chwasty zaglądają do domu ;) o las się nie obawiaj,ma się całkiem dobrze :) Muszę się przyznać,że bardzo są chłopacy pomocni,sama sobie nie poradziłabym.O wyjeździe myślę bardzo intensywnie ale na pewne rzeczy nie mam wpływu. :cry3:
Inuś,to nie pierwszy raz kiedy chłopacy walcz ą na moich piachach,za co jestem im niezmiernie wdzięczna.Pochodzić sobie pomiędzy rabatami to ja nie pochodzę,wszystko co robię to na kolanach,inaczej się nie da :(
Tomciu,moja magnolia na szczęście nie choruje 2x do roku jest gnojówką z pokrzyw a oprysk robię jej z HT
Bożenko, też tak myślę :)
Aniu,mam nadzieję,że już w przyszłym roku rabata trochę się rozrośnie i będzie ozdobą frontu domu.
Arleto,kalina to była olbrzymia jeszcze 3 lata temu,teraz jest skrócona bardziej niż o połowę co pozwala chociażby na skuteczne opryski na mszyce.Magnolia prawie już przekwita,muszę jeszcze jutro ją obfocić.
Jak na razie to niewiele mam do powiedzenia czy też pokazania.Od kilku dni nic nie robię tylko walczę z chwastami i końca nie widać :jeez:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 22 Maj 2016 07:50 #472269

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Romo :)
Pomału zaglądam do ogrodów,trafiłam i do Ciebie. Przede wszystkim zdrowia życzę !!! Jestem pod urokiem bujnosci Twoich roslin. Te hosty takie dorodne,wczesniej nie doceniałam ich uroku gdyby nie Wasze ogrody. A kalina urokliwa. Mam 2 zwykłe koralowe,ale Twoja odmiana zdecydowanie efektowniejsza. Robi wrażenie.
Nowa rabata jest elegancka i pomysłowa. Tylko czekać aż urosną w niej te cuda. Podoba mi się wszystko i jeszcze ten las koło domu...

pozdrawiam ciepło - ania
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 22 Maj 2016 08:44 #472290

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Roma,czasami myślę,że gdyby chwastom zasugerować,ze są szlachetną rośliną to może zaczęły by kaprysić.Skończę,czysto i za dwa dni od nowa.wrrrrr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 08:25 #472774

  • Roma
  • Roma's Avatar
witam Cię Aniu w moim leśnym zakątku i dziękuję za dobre życzenia :kiss3: ,trochę więcej zdrowia by się przydało ale dobre i to :) Też jestem ciekawa tej rabaty za jakieś 2 lata :think:
Olu,nie pamiętam abym kiedyś powiedziała,no wreszcie skończyłam i mam czysto.Jest tak jak piszesz. :jeez:
Wczorajszy dzień był chyba tej wiosny dla mnie pierwszym dniem pełnego relaksu.Nie robiłam kompletnie nic ani w domu ani w ogrodzie.M nawet obiadu nie dostał a ja świątecznie ubrana i w pełnym makijażu przechadzałam się w samozadowoleniu po swoich włościach i żaden chwast ani kilka uschniętych traw nie było w stanie zmienić mojego błogiego stanu.
Tak wczoraj widziałam swój ogródek :screem:
Rododendrony prawie w pełnym rozkwicie

DSCF0007.jpg


DSCF0016.jpg

Tylko jeden jeszcze w pąkach
DSCF0008.jpg

Orliki szaleją

DSCF0009.jpg


DSCF0010.jpg


hosty teraz mają swoje 5 minut.
DSCF0013.jpg


DSCF0018.jpg


DSCF0019.jpg


DSCF0020.jpg


DSCF0021.jpg


DSCF0024.jpg

Zakwitł mój pierwszy mak

DSCF0012.jpg


i taki tam sobie widoczek

DSCF0005.jpg
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 08:41 #472779

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
I to jest bardzo dobry pomysł na celebrację niedzieli w ogrodzie!
Romeczko, zwykle mamy wciąż coś do zrobienia, dokończenia, udoskonalenia, a przecież chwila ukontentowania nad efektami własnej ciężkiej pracy też jest potrzebna!
Piękne hostowe zakątki :hearts:

Zdrówka!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 08:50 #472780

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Tak sobie wypoczywasz :woohoo: tylko pozazdrościć :hug:
Ale zupełnie się nie dziwię, trzeba nieco dystansu do wszystkiego, nie dajmy się zwariować, choć ja akurat wczoraj pracowałam do nocy :rotfl1:
No ale wszystko przez wyjazdy.
Ramuś mam nadzieje, ze w całej Polsce teraz będzie już ciepło i pogodnie, choć kilka dni, abyśmy wszyscy mogli nacieszyć się słoneczkiem :flower2:
Hostowe 5 minut powiadasz :think: dla mnie to one piękne, aż ... do zeżarcia przez ślimaki :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 09:06 #472786

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Romo, jest cudnie! Widoczek jest boski. Musisz częściej przechadzać się po swoich włościach w samozadowoleniu - masz powody do tego.
Hosty są cudne :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 09:55 #472798

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu, w tak pięknym ogrodzie, w otoczeniu lasu..z tak bujnie rosnącymi roślinami..ja się nie dziwię, że z dumą sie przechadzasz.. Jest pięknie :dance:

Orliki faktycznie szaleją- cóż za bujna kępa :hearts:

Hosty śliczne.. Powinnam się kiedyś na nie zdecydować, ale cienia ciągle u mnie za mało- szkoda mi tych ślicznych roślin sadzić, żeby później lamentować nad przypalaniem :unsure: Za to u CIebie jest co podziwiać :lol:

Jak samopoczucie- lepiej troszkę? :hug:
Pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 10:24 #472810

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Cieszę się Romko, że zdrowie wraca i potrafisz niedzielę wykorzystać tak, jak być powinno. Relaksu nigdy za wiele, a M. od zjedzonej kanapki zamiast obiadu też nie uschnie ;) Tak trzymaj!
Romeczko, co to za roślinka z białymi kwiatuszkami tak ładnie zwisa z kamiennego murka? Na zdjęciu nie potrafię rozpoznać, a pasowało by mi coś takiego na mój murek.

Udanego poniedziałku i zdrówka życzę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 11:42 #472833

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Czyli stan absolutnego niedzielnego relaksu :) no i dobrze, bo ileż możemy na klęczkach po tych rabatach pełzać ;)
Piękne rodki :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 15:30 #472889

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pięknie :hearts: .. Hosty są cudne :hearts: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 19:37 #472954

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ty sobie spacerowałaś między pięknymi rabatami a ja zaległam z książką na leżaczku. :) Musimy się nauczyć odpoczywać ,bo zapominamy że to też jest przyjemne. ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 21:32 #473039

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Roma, najwyższy czas zacząć się delektować swoim ogrodem. Po to go mamy ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015-2016 23 Maj 2016 22:36 #473110

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Czym nakarmiłaś swoje hosty, że one takie cudne :eek3: :hug:
Pozdrawiam Elżbieta
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.705 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum