TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 25 Paź 2015 10:14 #410192

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, styl kuchni chyba będzie głównie jednak pod mój styl, a nie domu :P . Lubię surowe materiały i raczej proste formy. Dlatego zaplanowane są szare płytki, zbliżone do faktury betonu i jasne szafki z dyskretnym zdobieniem. Całość ma dopełnić pionowa naklejka ścienna ;) . Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Jak dobrze pójdzie montaż szafek odbędzie się w piątek :P .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 25 Paź 2015 10:27 #410195

  • Roma
  • Roma's Avatar
No,no,rozbudziłaś moją ciekawość :think:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Paź 2015 10:39 #410197

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ciekawe zdjęcia z Hubertusa. Jaśko szczęśliwy i Ty jak piszesz,też. Czasami fajnie pobyć samemu na włościach. :) Tylko dlaczego tak ostro zabrałaś się za robotę. Trzeba było posiedzieć w fotelu z nogami na pufie i z dobrą książką w ręce.
Kokardkę też zauważyłam. ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Paź 2015 11:00 #410200

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
czasami zastanawiam się czy nie jedyną :think:
No jak to? :hammer: Drugą jestem przecież ja :woohoo: :devil1: .

Ja już dawno powiedziałam, że w Jasia w siodle wstępuje jakaś mega moc :woohoo: . Szczęście ma wypisane na twarzy. Buzia uśmiechnięta :lol: . Gadulstwo się uaktywnia :lol: . No inny człowiek po prostu :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 26 Paź 2015 01:22 #410379

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo fajne zdjęcia i super okazja! Ciekawe, czy u nas są takie obchody.. w końcu kilka stadnin po sąsiedzku mamy.. :think: Stroje rewelacyjne!
Nigdy w życiu nie jeździłam konno, a musi to być niezła frajda :woohoo:

Jak tam Romciu Twoje prace rabatowe.. uporałaś się z różanką? My drzewo wreszcie posadziliśmy, ale nie mogę odtrąbić końca sezonu.. powinnam jeszcze cebulowych dokupić, ale kiedy...kiedy :jeez:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 26 Paź 2015 10:38 #410405

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzieciaki na konikach - uroczy widok. Kiedyś, jako nastolatka miałam okazję pojeździć konno i nawet mi się podobało. Niestety nie podjęłam tematu, ale konie kocham, zaraz po psach :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 30 Paź 2015 22:24 #411211

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Romeczko :)
Doczłapałam się i doczytałam o nowej rabacie; biało-niebiesko-zielona ... chłodna, ale kojąca dla oczu :bravo: Moim bardzo skromnym zdaniem bardzo trafnie dobrałaś gatunki bylin do naturalnego otoczenia, zresztą ich barwy wyjściowe też idealnie wkomponują się w krajobraz "zza płotu" :) Palibinka ( ale w formie krzaka ) dostałam tej jesieni w spadku od sąsiadki, posadziłam, w nogi wetknęłam kilkanaście niskich czosnków ozdobnych żółtych i ... czekam do wiosny :)
Nie musisz mieć przygotowanego podłoża do cebulowych na rabacie; wypełnij kilka donic dobrą, żyzną i przepuszczalną ziemią, posadź ulubione kwiaty i zadołuj donice - białych i niebieskich cebulowych jest mnóstwo :)
A teraz po prostu i zwyczajnie odpoczywaj - wykonałaś kawał dobrej roboty :kiss3:
pozdrawiam cieplutko, uściskaj 4-nogi :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 07:21 #411240

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, jak tam u Ciebie na froncie robót?
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 07:54 #411246

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ja też zaglądam z ciekawością, pogoda sprzyja pracom w ogrodzie. Romeczko co tam słychać na nowej rabacie :) :bye:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 08:26 #411248

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
A ja z innej beczki..... jak po takiej imprezie ,,ktoś'' wypije za dużo kompotu i mu zaszkodzi to może jechać konno....chyba może :bad-idea: przecież to nie jest pojazd mechaniczny....jestem ciekaw jak to się ma w świetle panującego prawa :think:

Roma piękne zdjęcia ......tak się zastanawiam kto się lepiej prezentuje ....Jasio czy Fuks :whistle: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2015 08:26 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 13:39 #411264

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Jak tam zmiany czekamy :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 16:58 #411297

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Piękne święto, cudne konie i wspaniałe fotki. :thanks: :hearts:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 19:15 #411335

  • Roma
  • Roma's Avatar
Inuś,od siedzenia zimą i tak dostanę płaską d..ę :P
Dorcia,Ty to jesteś poza wszelkimi wiliczankami :) masz rację,jak chcesz pogadać z Jasiem to trza siodłać konie :devil1:
Monia,myślę,że takie uroczystości organizują wszystkie stajnie,no może niekoniecznie w takich strojach.Nasi chłopacy są rycerzami i huzarami i stąd te stroje.
Moje prace jakoś pomalutku dobiegają końca.Róże przesadzone,pozostało jeszcze dla kilku znaleźć nowe lokum.Taras i chodniki będą robione wiosną.
Dzisiaj sadziłam zawilce,lilie od Ciebie :kiss3: i lilie białe drzewiaste,na nowej rabacie.Co zaś tyczy się jazdy konnej to jeszcze wszystko przed Tobą.Zawsze możesz wpaść na Jaśkową i spróbować :)
Iwonko,kiedyś i ja nie raz siedziałam na końskim grzbiecie ale teraz niestety starość nie radość :teach:
Aniu,dobór roślin to nie moja sprawa,kilka razy próbowałam i nic z tego,nie potrafię :( To Marta(markita) zaprojektowała mi różankę.Martuś :kiss3: :kiss3: Ja wiem,że cebulowe można tak posadzić ale jak na razie skupiam się na nowo tworzonej różance i raczej już w tym sezonie odpuszczę sobie cebulowe.Coś mi się mocno zdaje,że pozostałe rabaty też czeka przeróbka :ouch: ale to już od wiosny.
Edytko,jakoś idzie do przodu ale mogłoby być lepiej.Teraz widzę,że i kolejne rabaty trzeba będzie przerabiać :jeez: Do tej hortensjowej chcę dosadzić kilka róż,od strony drogi.
Iwonko,prace pomalutku poruszają się do przodu,pozostało posadzić wysokie,średnie i niskie byliny,zrobić chodnik i taras,3 metry płotka z 2 stron i będzie szlus :jeez: :teach:
Pawełku,prawo jest równie srogie dla kierujących końmi mechanicznymi jak i dla napędzanych trawą :drink1:
[quote.tak się zastanawiam kto się lepiej prezentuje ....Jasio czy Fuks][/quote]
Każdy z osobna,fatalnie,razem da się wytrzymać :devil1: :screem:
Kondzio,zmiany widoczne dopiero będą latem przyszłego roku,jak dobrze pójdzie :)
Marysiu,lubię takie imprezy,koniarze to specyficzne środowisko,takie rodzinne.
Dzisiaj jeszcze nie ogrodowo ale jesiennie :)



Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2015 19:44 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 19:24 #411340

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romciu Masz pięknie cały rok las przez cały rok na miejscu . :thanks:
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2015 19:26 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 19:36 #411348

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Zgadzam sie w 100%, przepiękne tło dla domu i ogrodu.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 31 Paź 2015 20:52 #411380

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Myślę, że to dobry pomysł z dosadzeniem róż od drogi :) . Będą miały sporo słonka i będą widać podróżnych :lol: . Ja dzisiaj zmagałam się z rabatą za domem i w końcu udało mi się wysadzić z doniczek wszystkie liliowce :tongue2: . Nie lubię zimować roślin w doniczkach. Mam ich coraz mniej, ale jeszcze trochę zostało :P .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 01 Lis 2015 08:52 #411425

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Romo, piękną masz okolicę...taki dojrzały drzewostan za płotem to wspaniałe tło dla nasadzeń :hearts:
Ciekawa jestem tej nowej różanki :woohoo:
ps. szkoda, że nic nie napisałaś o dzwonkach...wykopałam tego setki i po rozesłaniu paczek resztę przeznaczyłam na kompost.. :(
Gdybyś jednak jeszcze reflektowała to na pewno coś się znajdzie, daj znać.
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2015 09:09 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 01 Lis 2015 09:11 #411429

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Tej nowej różanki ,to i ja jestem ciekawa .Jako ,że róże w moim sercu nadal siedzą .
Piękny las ,przyjemnie Ci się mieszka .Pozdrawiam Cię Romciu :flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.386 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum