TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 01 Lis 2015 19:16 #411479

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
I ja jestem ciekawa efektu nasadzeń za dwa - trzy lata. Bo w przyszłym roku róże będą się aklimatyzowały.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 02 Lis 2015 21:30 #411710

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Romuś :)
Nie zgodzę się z Twoją opinią, że nie potrafisz tworzyć rabat; oczywiście, że potrafisz, tylko nie chcesz tego zobaczyć. A to, że skorzystałaś z pomocy Markity ( Markitko - gratulacje !), świadczy tylko o Twojej chęci doskonalenia ogrodniczego "rzemiosła" - każdy z nas potrzebuje czasami wsparcia :)

Piękna okolica, piękny ogród i piękne marzenia - trzymam kciuki, aby zrealizowały się jak najszybciej :kiss3:
pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 02 Lis 2015 23:46 #411748

  • Roma
  • Roma's Avatar
Geniu, masz rację,las mam zawsze w zasięgu wzroku :)
Aniu,ale coś za coś,nie mamy horyzontu i czasami brakuje mi przestrzeni i takich widoków jak u Ciebie.Czasami miewam klaustrofobię :jeez:
Edytko-w donicach to tylko pozostały mi sadzonki żurawek i zastanawiam się czy je zadołować czy może przenieść w jasne chłodne miejsce. :think:
Kasiu,dziękuję za miłe słowa :kiss3: też jestem ciekawa jaki będzie rezultat :) Byłabym Ci bardzo wdzięczna za sadzonki ale jak wiesz mam zapotrzebowanie na kolor biały i niebieski.
Ewciu, :kiss3: czasami sama się dziwię,że udało nam się znaleźć takie urokliwe miejsce i myślę,że oprócz dzieci to jest druga rzecz która nam się w życiu udała.
Bożenko,zdaję sobie sprawę,że w przyszłym roku szału nie będzie,tym bardziej,że to już druga przeprowadzka moich róż.
Aniu,jak Ty to robisz,że dla każdego znajdziesz słowa które są miodem na jego duszę :kiss3: :kiss3: ale niestety ja jestem realistką i zdaję sobie sprawę z braku pewnych predyspozycji.Bez pomocy przyjaciół miałabym groch z kapustą ;)
W ogródku dzisiaj było pielenie(chwasty rosną jak szalone) i grabienie liści z przeznaczeniem na kompost a także rozpoczęłam nawadnianie całego ogródka.Na pierwszy ogień poszły wrzosy (te które się uchowały) i azalie japońskie.Jutro pić dostaną trawy a potem pozostałe rabaty.W planie dnia jutrzejszego jest także punkt, wiązanie traw. :) no i dalszy ciąg oczyszczania rabat a właściwie hostowiska.Dalie już wykopane i czekają na przeniesienie do przechowalni.
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2015 23:52 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 04 Lis 2015 09:13 #411936

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Roma wrote:

W ogródku dzisiaj było pielenie(chwasty rosną jak szalone) i grabienie liści z przeznaczeniem na kompost a także rozpoczęłam nawadnianie całego ogródka.Na pierwszy ogień poszły wrzosy (te które się uchowały) i azalie japońskie.Jutro pić dostaną trawy a potem pozostałe rabaty.W planie dnia jutrzejszego jest także punkt, wiązanie traw. :) no i dalszy ciąg oczyszczania rabat a właściwie hostowiska.Dalie już wykopane i czekają na przeniesienie do przechowalni.

U mnie też chwasty bardzo rosną , ale nic nie robię czekam do wiosny ,zawsze to jakieś zabezpieczenie na zimę dla roślin .

Podlewam to tylko azalie i rododendrony inne rośliny poradzą sobie no aleja mam inną ziemie .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Lis 2015 21:37 #412172

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Romciu, podlewasz?????? w listopadzie..... :woohoo: ,chwasty i u mnie czekają, te nie odpuszczają nigdy...w grudniu jeszcze plewiłam w ubiegłym roku :jeez:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Lis 2015 07:37 #412194

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma jestem z Tobą :kiss3: , Listopad na kalendarzu a ja podlewam zimozielone......miałem okazje ostatnio sprawdzić stan upojenia wodnego ogrodu...załamka :mad2: .....eksmitując jałowiec chiński Stricta ziemia sucha jak popiół (a przecież podlewałem :think: ).Byle do Sylwestra a potem to już jakoś zleci.... :wink4:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Lis 2015 13:24 #412254

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś :hug: , podlewaliśmy, podlewamy i podlewać będziemy :rotfl1: Z zapowiadanego deszczu jak zwykle gucio, sucho okrutnie! Mam kilka miejsc do podlewania 'ręcznego', towarzystwo lodowatej wody to średnia przyjemność. A dopiero co padaliśmy z upału, wariactwo :happy:
Serdeczności, zdrowia życzę całe mnóstwo :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Lis 2015 18:48 #412289

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Roma wrote:
Piękna fota, ogród w lesie, cudo :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, sierika

Jaśkowa Polana 2015 06 Lis 2015 19:16 #412296

  • Roma
  • Roma's Avatar
Geniu,dzisiaj próbowałam pielić na rabacie trawiastej i tak zmarzły mi ręce ,że aż paliły,nie dało się robić :(
Aniu :kiss3: ,wszystko przychodzi z czasem a więc i groch z kapustą w końcu się uda ;) Wczoraj właśnie podjęłam decyzję i bojkotuję święta w naszym domu.Wigilia u najstarszej córki a 1-sze święto, 18-tka jednej z wnuczek no a w drugie święto odpoczywanie.
Ewo,podlewanie u nas to konieczność,piachy,piachy i jeszcze raz piachy :(
Pawle, my będziemy podlewać chyba aż do mrozów bo nadal nie chce padać :jeez: Ty przynajmniej wiesz jak u nas wygląda.
Haniu,chwilami mam już dosyć tej walki o rośliny ale jak już rozgrzeję ręce przy piecyku to wraca mi dobre samopoczucie i dalej do :garden1: :garden1: ;)
Za życzenia :kiss3: :kiss3:
Iwonko,dziękuję za miłe słowa :hug:
Jakoś nie mogę odtrąbić zakończenia sezonu :jeez: dzisiaj sadzenia ciąg dalszy,pod łopatkę poszły dzwonki i szałwia które przywędrowały aż z Lubelszczyzny(Martuś :kiss3: :kiss3: )Roślinki znalazły miejsce na nowo przygotowanej różance.Mam nadzieję,że jutro uda nam się posadzić pozostałe róże i przynajmniej sadzenie na ten rok zakończę.Jeśli nie będzie padać to od poniedziałku grabienie liści brzozowych na kompost.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Lis 2015 22:52 #412341

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu..robota Cię lubi i jak widać nie odpuszcza.. też masz zacięcie :jeez: Ja miałam zamiar kupić trochę trzmielin, ale jak pomyślałam o sadzeniu to uznałam, że wiosna będzie lepszym terminem..i teraz sobie radośnie bimbam :lol:

Plan świąteczny bardzo dobry- u Was zawsze licznie się rodzina zjawia i przygotowanie poczęstunku świątecznego dla takiej gromadki to nie lada wyczyn! Dobrze, że w tym roku będziesz sie gościc, a nie podejmować.. w końcu kiedys trzeba odpocząć :hug:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 08 Lis 2015 23:01 #412608

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia,chyba muszę się z Tobą zgodzić,też mi się wydaje,że robota to moja siostra rodzona ;)
wczorajszy dzień poświęciłam na porządki w kuchni ale za to dzisiaj oddałam się przyjemności wyszukiwania prezentów pod choinkę dla rodzinki.Prezentów w sieci wypatrzyłam dla 3 osób,dla dwóch najmłodszych wnuków i dla najstarszej wnuczki.Pozostało mi jeszcze do wyszukania 12 upominków :jeez: i tak sobie myślę,że chyba przydałby się wątek w którym byśmy umieszczali nasze pomysły na prezenty.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 00:20 #412615

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jeszcze 12 upominków.. :blink: No tak- liczna rodzina, to spore wyzwanie przy okazji tego święta :jeez:

MNie dziś wzięło na rozmyślanie o dekoracjach świątecznych- muszę się wstrzymać jeszcze, bo jak tak dalej pójdzie to ruszę w kolędami i wystrojem na równi z centrami handlowymi :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 05:56 #412622

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ja już myślę o kopczykach dla róż, chociaż przesadzanie jeszcze przede mną zostawiam je na później :lol: co by wiosną zbytnio się nie nudzić :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 12:27 #412640

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, ja też nadal nie mogę zakończyć sezonu w ogrodzie - codziennie coś tam mam do roboty :angry:
Liście jeszcze wszystkie nie opadły, a więc grabienie i przygotowywanie na kompost w worach, jabłka ciągle opadają, a więc zbieranie, coś tam ciągle dzielę i sadzę (m.in. żurawki nadmiernie rozrośnięte), zimozielone podlewam, mimo lekkiej mżawki, trawy wiążę, kompost rozsypuję na grządkach. Dobrze że uporałam się już z cebulami!
Już myślisz o prezentach świątecznych? Ale fakt, to szybko zleci...To będą pierwsze Święta naszej Alusi, chociaż jeszcze niezbyt świadome. W przyszłym roku już chyba będzie cieszyć się prezentami i choinką :)
Pozdrawiam jesiennie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 15:25 #412654

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Romciu, ogród w lesie na ostatnich fotkach wygląda rewelacyjnie :hearts: - aż się nie mogę doczekać co będzie wiosną i latem :dance: Palibiny na pniu są niesamowite gdy kwitną - wyglądają prześlicznie a ten zapach hmmm... Projekt już na papierze jest super i z przyjemnością będę oglądać efekt końcowy (lub przejściowo-końcowy biorąc pod uwagę Twoją pracowitość i chęć do zmian, przesadzania, dosadzania :P ) Co prawda róże i ja to dwie różne bajki, ale chętnie je podziwiam na fotografiach :flower2: Róże miałam kilka lat temu (wtedy nie wiedziałam jeszcze, że lubię ogrodowanie :silly: ) - nie pałałyśmy do siebie uczuciem i chyba one o tym wiedziały. Kwitły tak sobie, rosły jeszcze gorzej... w końcu trafiły do mojej mamy i tam dają po oczach.

Bardzo mi się podobają Twoje plany świąteczne :P Ale pomimo bojkotowania choinkę ubierzesz, co ;)? I piernik albo dwa upieczesz :devil1: ?
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2015 15:31 przez affa.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 19:45 #412703

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia,od 6-go grudnia spokojnie można mieć dekoracje świąteczne,tak robi moja córka,twierdząc,że musi sobie stworzyć nastrój.
Beatko,o kopczykowaniu to ja pomyśle dopiero jak temperatura spadnie poniżej -5 nie wcześniej,jedynie przesieję kompost(jak zdążę) aby mieć gotowy.
Daluś,potrzeba mi jeszcze z tydzień i może wtedy uda mi zrobić te najpilniejsze prace,posadzić róże i przygotować stroisz na wrzosowisko.
Grabienie liści też jeszcze przede mną ale na razie jest za mokro.Święta mają dopiero swój urok jak w domu są małe dzieci,my mamy tak zwany" drugi wysyp wnuków" i od ubiegłego roku znowu wiemy jak wyglądają święta gdy przy stole siedzi wielopokoleniowa rodzina.
Aniu,muszę już wreszcie ustatkować się ogrodowo bo nie doczekam prawdziwego ogrodu,ciągle tylko przeróbki :ouch: Bez względu na to czy w święta będziemy w domu czy też nie,choinka i dekoracje muszą być :) Jakieś ciasta będę piekła ale czy pierniki? tego taka pewna nie jestem.Wnuki które zajmowały się ich dekorowaniem do kraju przyjadą dopiero 22 grudnia,więc na nich liczyć nie mogę a pozostali albo są już dorośli albo jeszcze za mali :(
Trzeci dzień lenistwa ogrodowego,nie pozostaje mi nic innego jak rozpocząć odgrzewanie kotletów.Dzisiaj pokażę Wam rośliny
widziane okiem naszej przyszywanej 13 letniej wnuczki Agatki :)

01-20150724_210109.jpg
02-20150725_122545.jpg


03-20150725_122552.jpg
04-20150725_122603.jpg


05-20150725_122616.jpg
06-20150725_122738.jpg


07-20150725_122843.jpg
08-20150725_122937.jpg


09-20150725_123028.jpg
10-20150725_123050.jpg


11-20150725_123125.jpg
12-20150725_123154.jpg


13-20150725_123324.jpg
15-20150725_123511.jpg


16-20150725_124357.jpg
17-20150725_124444.jpg


18-20150725_124448.jpg
19-20150725_124511.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2015 20:05 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 20:10 #412712

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Romciu plan na święta idealny, poświętujesz i odpoczniesz :)

Ja mam nadzieję, że Wigilia w tym roku będzie wolna :unsure:
Jak wracam z pracy w Wigilię po południu i widzę opustoszałe ulice to taka żałość mnie ogarnia :jeez: wszyscy krzątają się w domu, uroczyście przygotowują a ja ... wracam i nie wiem w co ręce włożyć :dry:

Już się cieszę na myśl o dekoracjach świątecznych - to musi być u mnie obowiązkowo. Może jeszcze wyciągnę szydełko :think:
Też zaczęłam rozmyślać nad prezentami. Niektórzy oczywiście dostaną coś haftowanego, mama figurki do szopki noworocznej, chrześniaki zabawki, nad resztą muszę jeszcze pomyśleć.

Ps. Zdjęcia przyszywanej wnuczki cudne :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 09 Lis 2015 21:58 #412752

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Radosnej atmosfery i licznej rodziny w Święta troszkę zazdroszczę- ja takie spotkania mgliście pamiętam z domu Babci. Od dawna już nasze święta są dość smutne w moim odczuciu, a chciałabym, żeby było gwarnie i wesoło.
Ciesz się Romuś, że masz tak cudownie liczną rodzinę :hug:

6go dopiero.. Ja już wczoraj z wypiekami przeglądałam na necie pomysły na dekorację. U siebie ograniczać sie będę musiała z powodów oczywistych ;) już wczoraj przeprowadzono ze mną rozmowę wychowawczą :rotfl1: ale przecież dużo można wyczarować chociażby ze świec, szyszek, gałązek, kokardek :whistle:

Zdjęcia śliczne!! Ma Dziewczyna oko :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.418 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum