TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 19:45 #332999

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, u mnie też szaro i buro, zima daleko, wiosna u bram - kwitną już i prymulki, i przebiśniegi.
Ale ja spokojnie sobie odpoczywam, miło przyjmuję 'niechcieja', bo przecież te kilka tygodni w roku i ogrodnik ma prawo poleniuchować na maxa bez wyrzutów sumienia ;) Czego i Tobie życzę!
Traktorka szukasz? Czy mnie pamięć myli, że już jeden jest u Ciebie na stanie?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 20:00 #333009

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Oj Gorzatko co Ty tak ostatnio nic nie widzisz, albo nie chcesz widzieć? :silly: Złamał się kij nie-viledowy :P . W TKMaxx dawno nie byłam - muszę tam zajrzeć, bo czasami fajne cudeńko tam można upolować :woohoo: .

Wiesiu tylko dlaczego wśród tego ciężkiego sprzętu jest kombajn? :rotfl1: - i jeszcze to hasło: "WIEMY, CZEGO SZUKASZ" :happy3: .

Niech się już kolega Pawełek tak nie denerwuje :kiss3: ... pożartować nie można? :devil1: Biorę całą taczkę, a nawet z taczką :happy3: . Daj tylko znak - sygnał kiedy :wink4: .

Marta złamałam się dziś i zrobiłam pierwsze w tym roku ogrodnicze zakupy :whistle: ... trzy torebusie nasion (mina, ostróżka i gipsówka) :rotfl1: . Po niedzieli sieję minę i będę przy niej łazić aż do wiosny :happy: . Posiej coś, posiej - razem połazimy :silly: .

Michał to już będzie 4 sezon - trzy sezony mam za sobą :fly: . Miło mi Ciebie gościć :flower1: . Wyśledziłam, że jesteśmy "prawie" sąsiadami :woohoo: . Z której strony Warszawy mieszkasz?

Dalu jak się cieszę, że i Ty dotarłaś do nowej części mojego wątku :flower1: . Traktorka nie szukam :happy3: ... to te "ciasteczka" w internecie tak działają, że jak się o czymś pisze, to od razu "odpowiednie" reklamy się wyświetlają :happy: . Co do odpoczynku, to pewnie, że się należy :happy-old: , ale ja akurat jesienią to niezbyt się ogrodniczo napracowałam, więc troszkę jestem "na głodzie" :lol: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 20:05 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 20:19 #333018

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dorciu, bardzo dziękuję Ci za namiary! :kiss3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 20:51 #333043

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A jaką gipsówkę nabyłaś, pokaż :search: . Bo ja poszukuję takiej niskiej, zwartej, u Robaczka widziałam ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 21:46 #333075

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dorciaj wrote:
złamałam się dziś i zrobiłam pierwsze w tym roku ogrodnicze zakupy :whistle: ... trzy torebusie nasion (mina, ostróżka i gipsówka) :rotfl1:
Dorcia, powiem tak, to dużo poniżej oczekiwań! :rotfl1: I to jest bardzo delikatny komentarz... I czy Ci nie wstyd? :happy3: :happy4: Ja wszelkie niechcieje rozumiem, ale żeby się nie chciało kupować? :rotfl1:
Proszę postanowienie poprawy tu przyobiecać! :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Sty 2015 21:51 #333079

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
dorciaj wrote:
Wiesiu tylko dlaczego wśród tego ciężkiego sprzętu jest kombajn? :rotfl1: - i jeszcze to hasło: "WIEMY, CZEGO SZUKASZ" :happy3: .

Wygląda na to ,że Ty jeszcze nie wiesz Dorciu czego naprawdę szukasz :rotfl1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 25 Sty 2015 10:28 #333165

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Uśmiałam się, Dorcia, z tych traktorów-łajz, które Ci Wielki Brat proponuje ;-)
Lepiej podesłaliby jakichś osiłków do zrywania darni ;-)

Jak tam nastrój z rana? Zapowiada się lepienie bałwana?
Jeszcze tydzień ferii, co dla mnie oznacza mniejsze korki.

Miłej niedzieli!
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 25 Sty 2015 10:40 #333174

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witam Dorciu, może już 'doczytali' o darni i tylko patrzeć, jak pojawi się reklama wycinarki darni :rotfl1: .
Dobrego dnia :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 10:40 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 25 Sty 2015 12:30 #333228

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
dorciaj wrote:
(...)tylko dlaczego wśród tego ciężkiego sprzętu jest kombajn? :rotfl1: (...)

Fakt, z tym kombajnem to przegięli :rotfl1:

Dorciu, gdzie nie zajrzę to zakupy i wiosenne zamówienia, a u Ciebie - pełna wstrzemięźliwość :lev:
Mnie hamuje tylko brak miejsca, a Ciebie? ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 25 Sty 2015 22:41 #333623

  • krzys62
  • krzys62's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 12
ale kolorowo cudownie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 07:52 #334302

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
Mnie w tym roku też czeka mała demolka w ogrodzie - będziemy wyciągać zbiornik od gazu. Byłam na to przygotowana, więc nic oprócz trawy tam nie ma :lev: .

No nareszcie ...... :woohoo: .......będzie u Pani oczko...tylko nie w rajstopach... :tongue2: ..takie z wodą ,z liliami i kosaćcami...wiem,wiem dziurę się zasypie i tyle - a po co wydawać kasę na ziemię jak można kupić materiały do budowy oczka a i kasy na lody zostanie..(a może jak lodu.. :devil1: )
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 07:52 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 10:05 #334329

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Drugi tydzień ferii zbliża się ku końcowi. Nie wiem, czy się tym martwić, czy cieszyć. Jak zwykle wszystkie plany na ferie pokrzyżowali mi chłopcy (a raczej ich gardła :angry: ). Znów aktualne staje się hasło z jesieni:

:rotfl1:


Krysiu nie ma sprawy ;) .

Martuś na pewno nie chodzi Ci o taką gipsówkę, bo ja kupiłam nasiona tej wysokiej ;) . Jeszcze co prawda nie mam pojęcia gdzie ją wysieję, ale chyba przy różach.

Artamciu no tak mi wstyd :oops: ... no bardzo :tongue2: . Ale obiecać nic nie mogę, bo co to by były za obietnice bez pokrycia :fly: . Jak już sezon się rozpocznie to kupować będę :P , to mogę obiecać :happy3: .

Wiesiu kombajnu nie szukam na pewno :happy3: . Zboża siać nie będę :rotfl1: . Że też nie wstawią linku z jakimś sklepem z urządzeniami do odchwaszczania. Poluję na takie ustrojstwo :happy-old: .

Aga pamiętam jak w czasach pracy zawodowej cieszyłam się jak dzieci miały ferie albo wakacje. Po Warszawie jeździło się wtedy rewelacyjnie. Korzystaj z tego dobrodziejstwa - jeszcze tylko czwartek i piątek. Od poniedziałku znów się zacznie :tongue2: . Pół życia człowiek traci na tych dojazdach :pinch: .

Haniu ja sama jestem niezła wycinarka do darni :happy3: . Zdecydowanie wolę, żeby pojawiła się machina do pielenia chwastów :happy: . Nienawidzę pielenia :sick: .

Kasiu a mnie hamuje brak czasu :unsure: . Całe moje dni od poniedziałku do piątku to ciągłe wyjazdy dom-szkoła-dom. Mam jednak nadzieję, że jak już popołudnia będą coraz dłuższe, później się będzie ściemniało, to nadrobię zaległości zakupowe ;) . Byle do wiosny!

Pawełku no rozczaruję Cię - oczka nie będzie :oops: . Jeszcze by tego tylko brakowało, żebym musiała chłopców na podwórku własnym pilnować :jeez: , a znając pomysłowość tego młodszego, musiałabym pilnować non-stop :pinch: . Zbiornik zabiorą, dziurę się zasypie :lol: .


Jakieś kotlety odgrzać? ... czy już się znudziły? :think: Eeee - odgrzeję, bo tak bez fotek to łyso będzie :happy3: .




:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, iwa27, chester633

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 10:14 #334331

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No to już teraz rozumiem dlaczego całe ferie spędziliście w domu :dry: . Szkoda chłopaków, bo w sumie jakby byli chorzy, to i tak siedzieliby w domu, a tak ferie przepadły :huh:
Tę wysoką gipsówkę mam właśnie w różach, ale ona ma wybitnie krótki okres wegetacji :jeez: . Dosłownie parę tygodni, samo kwitnienie z tydzień i zasycha.
Bardzo ładne dwie ostatnie fotki, tak bujna zieloność :hearts: , cudo, zwłaszcza w zestawieniu z koszmarną burością za oknem, bo u mnie nadal ani śladu śniegu :angry:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 10:15 #334333

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
dorciaj wrote:

Wiesiu Że też nie wstawią linku z jakimś sklepem z urządzeniami do odchwaszczania. Poluję na takie ustrojstwo :happy-old:

A są takie? :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 14:20 #334387

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne kotlety :P A co do odchwaszczania to właśnie kupiłam sobie ręczny kultywator gwiazdkowy i myślę, że on mi pomorze w tej mozolnej pracy. Choć ja akurat lubię plewić. Nie lubię (bo się boję) pracować sekatorem.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 14:41 #334391

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
A bo sekator to niebezpieczne narzędzie ;) , kiedyś ucięłam sobie paznokieć razem z rękawiczką, dobrze że nie więcej :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Sty 2015 15:04 #334399

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Matka Polka? Coś przegapiłam? :think: Dotychczas była tylko Szymona i Mateusza, zdaje się? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 29 Sty 2015 02:18 #334591

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
To oczko takie do Szymonowych kostek....plissssssssssss..............a i pieski jakie będą szczęśliwe... :devil1: :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum