TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 11 Kwi 2015 23:31 #357165

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- ależ pracowity dzień mieliście! Chylę czoła- plan, przygotowanie, realizacja.. jakie to "proste" ;) Niezła rabata z tego wyszła, a niech się jeszcze obudzą wszystkie byliny :dance:
Ja bardzo doceniam fakt wcześniejszego planowania- zakupy się łatwiej robi i sadzenie też proste- jak to miło jest nie musieć ganiać z doniczkami po ogródku :happy3:

Śliczny kolor ciemierników! A kaliny..zapowiada się super kwitnienie, z takimi okazałymi krzaczkami :woohoo:

Na jutro też planujesz jakieś prace, czy rozsądnie odpoczywasz..? Ja niestety chcę podgonić, więc plany są :jeez: W sumie nieźle się czuję- jedynie kark boli, a w pakiecie też i głowa. Po schodach wchodzę..a bywało z tym różnie :silly: więc wychodzi na to, że uczciwie to ja nie popracowałam dziś..Podciągnijmy to jednak pod przebłysk rozsądku :lol:

Pozdrawiam i gratuluję świetnej realizacji :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 00:11 #357174

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, zapewne z planem wygodniej jest działać. Ja nad tą rabatą myślałam bodaj od początku stycznia, więc jakoś tam dopracowałam detale.
Ponieważ byliny są mi nieco obce, to musiałam mocno zagłębić się w szczegóły, by całość miała sens.
Nie wiem jeszcze, czy ten sens znajdzie uzasadnienie w realu, ale jest nadzieja ;-)
Męczący ogromnie, ale jakże satysfakcjonujący dzień!
Jutro jeszcze sporo pracy, ale do południa chcę się uwinąć i mieć popołudnie na domowe spa i odpoczynek na tarasie.
Aniu, ciemny ciemiernik to odmiana Blue Lady - wg mnie zachwycający!
Jutro jeszcze parę rzeczy muszę zrobić, ale już na większym luzie.
Czas na odpoczynek znajdę, obiecuję :)
Lucynko, żebyś widziała, jak ja się przemieszczam po powierzchni domu... WalkinG Dead :D
Odpoczywaj!
Krzysiu, dzięki! Mam nadzieję niedługo pokazać jakieś sensowne efekty tych nasadzeń... na razie trochę roślinki poznikały w ziemi, ale dostaną wodę i będą rosły!
Asiu, dzięki! Jakoś się udało :)
Ewo, Sara jest niezmiennym towarzyszem w ogrodzie - wszystko musi ocenić swoim okiem i nosem ;-)
Beti, no dajże spokój z tą profesjonalną firmą ;-)
Potrafię jeszcze jakoś tam ustawić doniczki, a potem zagłębić rośliny w ziemi ;-)
Jesteś bardzo łaskawa!
A Twoje sąsiedztwo to niestety nieco burakiem jedzie... jak ja nie lubię takich ludzi, którzy innych nie szanują...
Magda, rozgardiasz okrutny, ale twórcze bałagany są inspirujące, więc jakoś to mojemu poczuciu estetyki nie wadzi ;-)
Udało się posadzić wszystko i z tego cieszę się najbardziej.
Kasiu, spokojnie możesz się wybrać na Jaskółczą. Ciemierniki akurat kwitną, więc można będzie lepiej wybierać...
Dzięki!

Dobrej nocy!























Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 00:12 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 07:56 #357190

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Dzień dobry. Droga pani, niech pani nie będzie taka skromna, ponieważ jest wielka sztuką dobrać rośliny tak, żeby wszystko się zgrało. Moje pierwsze ogrodowe doświadczenia pokazały mi, że to wcale nie takie łatwe. Ze skalniakiem do dziś mam pewne problemy. :whistle: Ostatnie zdjęcie-zakochałam się. :hearts: Burakiem powiadasz, ja też mam takie wrażenie i nie mam złudzeń...cukrowy to on nie jest. ;)
Miłego dnia i wstawisz jakieś zdjęcia wieczorkiem?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 08:48 #357201

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Beata ma rację- ja chodzę po ogrodniczym oglądam w necie tu i tam gdzie się da i nie mam pomysłu . Może jestem za bardzo monotematyczna
Rabata wygląda imponująco już teraz
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 09:10 #357206

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś witaj niedzielnie...było słonko i już go nie ma...hm....a w TV mówili że będzie piękna pogoda... :think: .Rabata północna, no cóż chylę czoła :thanks: jesteś tytanem pracy (tzn. masz młode kości ,i pesel ,,mały'') :devil1: ale M. Ci pomagał w tych upiornych pracach...niektórzy to mają dobrze.... :teach:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 10:56 #357244

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Aguniada wrote:
Wiolu, rzeczywiście, muszę przyznać, że w okolicy Warszawy można się dobrze zaopatrzyć.
Ja jakiś czas temu trafiłam do szkółki bylinowej - producenta wszystkich sprzedawanych na miejscu roślin.
Sadzonki nie są olbrzymie, ale piękne, dobrze ukorzenione i w bardzo przystępnej cenie.
Dzięki temu, mogłam w całości zrealizować plan na północną i przyznaję, że w ogóle nie kupuję roślin w internecie - unikam tego jak ognia.
Pozdrowienia!

Aguniu, to ja poproszę o jakieś namiary na ogrodnicze zwłaszcza od strony Janek. Kilka razy w roku zdarza mi się przejeżdżać tą trasą i gdybym wiedziała gdzie są dobrze zaopatrzone ogrodnicze, to z chęcią bym wstąpiła. ;)

Nowa rabata zapowiada sie cudownie. Ależ to będzie wyglądać jak się rozrośnie :)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:05 #357250

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Mili Państwo, co tu dużo gadać - LINK
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:06 #357251

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Mięśnie pozwoliły wstać o poranku z łóżka, zatem nie jest źle - widać, że się wyrobiły ;-)

Wiolu, oczywiście, podeślę namiary na szkółki. Kierunek jest mój, także dobrze go znam :)
Przy okazji wizyty koniecznie zapraszam na kawę :)
Mam nadzieję, że będzie ładnie... teraz popatrzyłam na posadzone wczoraj roślinki i mimo, że większość zginęła w ziemi, to całość moim zdaniem świetnie rokuje :)
Paweł, na szczęście się wypogodziło i mimo wiatru, jest całkiem przyjemnie :)
Chciałam Ci bardzo podziękować za ofertę konwaliowo-barwinkową, ale okazało się wczoraj, że nie mam już miejsca na sadzonki od siebie...
Co zrobimy? Bo głupio mi teraz...
Aszko, jeśli mogę pomóc w stworzeniu jakiejś kompozycji, to śmiało pisz. Wydaje mi się, że mam jako taką wyobraźnię - może coś wspólnie wymyślimy, przełamiemy jakąś przestrzeń niebanalną kompozycją?
Beti, no bardzo mi miło, dziękuję, kochana jesteś :)
Co do skalniaka, to raczej nie pomogę, bo mam małą wiedzę o sukulentach.
Sama coś tam co prawda u siebie posadziłam, ale szału nie ma i nie będzie, chyba, że kiedyś się wezmę za przerobienie skalniaka na taki z prawdziwego zdarzenia...
Miłego!
PanieM, esencja wczorajszego dnia :D

Kilka roślinnych portretów z mojego ogrodu...


...serduszka się budzi...


...ciemiernik Praecox...


...miodunka Opal...


...ubiorek...


...ciemiernik White Lady...


...orlik...


...barwinki...


...pies z dredami ;-)


...berberys Erecta...


...sasanka...
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 11:11 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:19 #357256

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Aga, dzień doberek. Co to się stało, że tak wieje, głowę urywa? Zdaje się, że nie tak miało być...

Zdjątka piękne, puchate co niektóre.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:20 #357257

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Aguś,dziękuję za miłą propozycję :kiss3: ale ja już nic dodatkowego robić nie będę.Każde nowe wyzwanie wiąże się z kolejnym wysiłkiem a mi go starcza i to nie zawsze na pielęgnacje tego co mam.I tak zostanę przy swoich różach i hortensjach ale podziwiać będę u Ciebie i czasami jakiś pomysł pokradnę.W skali mikro :)
Moje mięśnie chyba też już się ponaciągały bo nie bolą.
Miłego odpoczynku niedzielnego
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:20 #357258

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bogusiu, dzień dobry.
Nie wiem, skąd ten wiatr - też mnie zaskoczył.
Nie wiem, czy coś zrobię w ogrodzie... może po prostu ostatni dzień urlopu przeznaczę na odpoczynek?
Okaże się jeszcze... zimno nie jest, ale te podmuchy nie są przyjemne...
Co dziś robisz?
Aszko, rozumiem, ale propozycję podtrzymuję, gdybyś była w potrzebie.
Róże i hortensje... tych pierwszych mam już niewiele, ale te drugie wciąż hołubię i powiększam kolekcję...
Najpiękniejsze krzewy :)
A widzisz, z tymi mięśniami tylko potwierdza się, że trening czyni mistrza! ;-)
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 11:22 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:34 #357262

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Aguś, no mnie też zaskoczył i to mocno. Wiedziałam, że nie będzie tak ciepło jak wczoraj, ale to ...
Trochę moje plany przez to się posypały, bo w planach miałam znów dziś jazdę rowerem i grilla (mięsko zabejcowane zostało z wczoraj), poza tym chciałam troszkę podlać róże z biohumusem, bo doczytałam u guru różanych, że często choroby róż biorą się ze słabego nawodnienia, więc mimo linii i innych obiecałam sobie, że wody z delikatnym odżywianiem u mnie im nie zabraknie, poza tym takie same plany miałam wobec powojników. A teraz nie wiem czy wyjdę, póki co zaliczyłam domowe SPA i się doszorowałam oględnie mówiąc, ciało me chłonie balsamy, a ja dumam co z tym dniem zrobię. Nie chcę go spędzić na kanapie/przy kompie/nic nie robiąc, bo potem mi z tym źle. Nawet książki dobrej nie mam, bo oddałam do biblioteki przed świętami i nic nie wzięłam, bo myślałam, że nie będę miała czasu czytać, a nie czytana książka też mnie wkurza.
Nic to, zapędzę maszynerię agd do roboty, może podleję kwiaty w domu i nie wiem, ja chcę na dwór, bo jutro cały dzień w stolicy mnie czeka, w aucie na dodatek, w poniedziałek, więc na pewno będzie rozkosznie. Na samą myśl jestem zmęczona.
O wiem co, jeśli nie wyjdę to rozkminię do końca kaliny - zrobię tabelę uwzględniającą pokrój, wysokość, szerokość, tempo wzrostu, wymagania stanowiskowe, kształt i zapach kwiatu oraz dostępne rozmiary i ceny u: Kordusa (bo bliziutko), Szmita (bo mam zamiar być w tym roku w końcu) i w Końskowoli (bo mam kolegę, który może przywieźć).

Elaborat wyszedł.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 11:35 #357264

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Od czwartku znowu ciepło :) ma być
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 12:16 #357277

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Agunia, dziękuję kochana za troskę :kiss3:
Napracowaliście się wczoraj, zazdroszczę zmęczenia :) korujesz dziś czy odpoczywasz?
Miękkie, subtelne obrazy, tak jak lubię :hug:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 14:04 #357296

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś :hug: zaglądam zawsze i nieustannie kibicuję. Gratulacje dla Nisi :kiss3: 111 roślin, bedzie wspaniale :happy: Przy takiej liczbie nie ma innej możliwości. Zimny wiatr, trochę mnie zniechęca do zewnętrznych szaleństw, ale muszę coś podziałać, bo zaległości spore.
Pysznej niedzieli :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 14:41 #357302

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haneczko, dziękuję za kibicowanie! Czuję je :)
Mam nadzieję, że Twoja łapka wraca do zdrowia, a Ty wraz z nią nabierasz sił.
Widziałam Wasze z Moniką posiedzenie - ach, te azalie :hearts:
Pysznie będzie - w piecu tarta z brokułami, drobiową kiełbaską, szalotkami i suszonymi pomidorami.
EDIT: Haniu, do liczby 111 dodałam wczoraj 10... czyli mamy 121 - chyba jeszcze lepiej wróży? ;-)
Iwonko, lepiej?
Dziś w większej części odpoczywam, chociaż ja niestety bezczynnie nie potrafię.
Korowanie jednak odpuściłam - muszę na tym urlopie chociaż jedno popołudnie odpocząć.
Przemawia przeze mnie rozsądek.
Ślicznie się zrobiło, chociaż wiatr nie daje za wygraną...
Dziękuję za dobre słowo :kiss3:
Co dziś robisz?
Aszko, widziałam właśnie, że ma wrócić 19 stopni :) Super!
Bogna, bo my tak już mamy, że bezczynny odpoczynek traktujemy w kategoriach czasu przeciekającego przez palce.
Ja dziś niby fizycznie się nie zaharowuję, ale cały czas coś działam.
Teraz w kuchni, za chwilę na ogrodzie... chcę też wypić herbatę w popołudniowym słońcu.
Zgłębiaj kaliny - będziemy sadzić dalej :)
Do Szmita w tym roku wybieram się w sierpniu :)

Z moich ogrodowych obserwacji: powoli ruszają trawy... trzcinniki już są spore, ale też ruszają mniejsze miskanty, proso i obiedki.
Bardzo mnie to cieszy!
Natomiast smuci stan cebulowych... jak tak dalej pójdzie, będę miała w tym roku śladowe ilości tulipanów...
Chyba się wyrodziły :(













Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 14:47 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 15:14 #357304

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Z cebulowymi coś nie tak- miałam sporo tulipanów a wyszło tylko kilka. Albo wina kreta albo wygniły.U mnie tylko raz śnieg spadł ziemia nie zamarzła i może dlatego
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 12 Kwi 2015 15:33 #357308

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Rabata robiona z przytupem. :eek3: Taka ilość roślin da natychmiastowy efekt i już w tym sezonie będzie cieszyła oko. Masa pracy za wami i teraz tylko trzeba czasu, żeby rośliny pokazały co potrafią. Kaliny przeglądałem w szkółce kilka razy, ale nie mogę się na nic zdecydować. Dzisiaj w ogrodzie znalazłem 3 oklapnięte tulipany (z pięknymi pąkami), pociągnąłem i okazało się, że albo coś pożarło cebulki, albo zgniły. :mad2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.657 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum