TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 21 Maj 2015 21:22 #371675

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Jak czytam kolejne piękno drzewo pojawi się w twoim ogrodzie. Na buki mam parcie od dawna, gdy trafię na nowe odmiany z ciężkim sercem powstrzymuję się od zakupu, bo gdzie to wszystko sadzić. No ewentualnie jakieś kolumnowe, albo karłowe formy.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 21 Maj 2015 21:36 #371694

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
U Kordusa nie byłam, a u Grąbczewskich nie mieli, tzn. była chyba jedna, ale z tego co mówiła pani bardzo duża, niestety ja nie zauważyłam żadnej. W takim razie czekam na info :kiss3:
Debata obejrzana :lev:
Jesteś zawirusowana, pewnie dlatego Ci zimno.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 21 Maj 2015 22:05 #371716

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, będę zerkać na wisienkę i dam znać.
Póki co, rozgrzałam się herbatą z sokiem malinowym...
Andrzeju, to już jedne z ostatnich drzew - podobnie jak u Ciebie, miejsce się kończy...
Trzeba będzie szukać ewentualnie kompaktowych, małych gatunków...

Zapomniałam powiedzieć, że ostatnio odwiedziła nas pani z naszego lokalnego ogrodniczego - tak, w ramach zobaczenia, co ich klientka ma w ogrodzie ;-)
Rzadko u nich kupuję, bo są drodzy, ale zaglądam często.
Pani znalazła na naszym jedynym cisie miseczniki... nie miałam dotychczas żadnego doświadczenia z tymi szkodnikami, a są bardzo groźne!
Żeby się nie mądrzyć, załączam link edukacyjny ;-), bo to akurat problem na czasie:
majawogrodzie.tvn.pl/67,Misecznik-cisowiec,porada.html
Mnie pani z ogrodniczego powiedziała, że teraz (zaraz) oczywiście oprysk (Mospilan), a prewencyjnie w grudniu (jeśli temp do 15st) i przed sezonem koniecznie Promanal...

Jeszcze jeden przydatny artykuł:
www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=455

Doczytałam, że należy sprawdzić czy spod tarczek larwy się wylęgły (zwykle połowa czerwca) i wówczas pryskamy Mospilanem...

Co za dziadostwo!
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 22:18 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 21 Maj 2015 23:04 #371759

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Przy okazji sprawdź klony palmowe skoro masz misecznika. W zeszłym roku siedziały na moim :supr3: (pień i gałązki, nie liście)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 21 Maj 2015 23:52 #371765

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
[quote="Aguniada"
Zuza, bardzo lubię Twoje buciki z avatarka - mówiłam Ci to już, prawda? :)
Tak, mokry ogród - mimo że pochmurny - dodaje mnóstwa energii swoją soczystością...
Też bardzo go lubię w tej odsłonie!
Ciekawa jestem Twoich poczynań na działeczce ROD i liczę, że kiedyś pokażesz nam swoje włości...
Ja dziś nic nie robię, tylko patrzę i słucham :)
Pozdrawiam!
[/quote]

Mówiłaś , mówiłaś ha ha ...
A wiesz , no tak czułam , tak zrobiłam i najważniejsze że dobrze mi z tym :) A że się komuś podoba to jeszcze mi lepiej :)
No bo co ? na awatarek kwiaty ? no tak ,ale jakie ? jak Ja mam kilkanaście ulubionych ; czosnki czy tulipany albo zimowity czy dalie ? Nie da rady wybrać :) Wszystko równorzędne. Łopata ? grabie ? jakoś tak nie bardzo a nóżki ? no cóż , trzeba ich docenić , bo cóż My bez nich ?
a że jestem kobietą to i w ogrodzie staram się o tym nie zapominać ...bo czasami porywam się na męskie prace jak kopanie czy ścinanie gałęzi ...
Wątek ? trudna sprawa , obmyślam i czekam aż coś mi strzeli do głowy . Wiesz , u mnie to wszystko impulsywnie , pod wpływem chwili tak na szalono :)
Jak będę zakładać to krzyknę do Ciebie ...
Dziś też w sumie nic nie robiłam tylko oglądałam , oglądałam ...

Dobranoc Agnieszko :)
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 23:53 przez Zuza.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 07:28 #371798

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jak sobie przypomnę opowieść Asi2 o znajomych, którzy kupili dom z dojrzałym ogrodem i wykopywali buka Purple Fountain, kilkumetrowego, jako drzewo w ich opinii demoniczne.... :jeez:
Jeszcze u nich rośnie i jest do wzięcia ;) ....
Co gorsza, oni nie chcą go wykopać tylko wyciąć :jeez: !

Zdrowiej Aguniu :bye: !
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 10:15 #371855

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Buczka polecam gorąco :) , to piękne drzewa mam u siebie od kilku lat i jestem zachwycona :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 10:31 #371867

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Agunia dobrze, że napisałaś o tych misecznikach - idę oglądać czy nie mam ich u siebie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 12:24 #371908

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Czerwce (w moim wypadku tarczniki) zamordowały żywopłot z jałowców Hibernica. Nie dało się już nic zrobić, a zaraza przyjechała ze szkółki z kupowanymi tam jałowcami :hammer: Musisz zlikwidować cholerstwo do ostatniej sztuki.
Czy drzewko już czeka na Agusię? :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 15:00 #371942

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry Państwu :bye:

Chorobowo wciąż u mnie kiepsko, ale zdalne ruchy daje się wykonywać, tak więc jutro będą u mnie:
wymarzony buk Purple Fountain, ładny i dość wysoki cis Hicksii oraz ~4m ginko biloba - to ostatnie w ramach wymiany za nasze drzewo, któremu pękła część głównego pnia. W tym miejscu raz jeszcze muszę pochwalić szkółkę Kordus za bardzo profesjonalne i elastyczne podejście do stałego klienta :)
Jutro już sadzenie - co prawda ja będę tylko patrzeć na męską nogę, ale i tak cieszę się niezmiernie :dance:

Grujecznik zajął już swoje miejsce w ogrodzie i czaruje listkami... :hearts:

Haniu, pogoda dziś w miarę przyjemna, prawda?
Te szkodniki są bardzo groźne... trzeba koniecznie załatwiać je do ostatniej sztuki, jak piszesz, a w potrafi się wylęgnąć i 3tys jaj...
To okropne!
Drzewko czeka i jutro będziemy już razem :wink4:
Dorotko, bardzo proszę! :)
Daj znać, czy wszystko ok...
Wiesiku, bardzo się cieszę, ponieważ zdecydowałam się na tego buczka - super, że i Ty polecasz! :)
Asiu, czy znajomi nie chcą nikogo obdarować tym wspaniałym drzewem?
Nie potrafię zrozumieć ich podejścia...
Zuza, bardzo mi miło, że zechciałaś się podzielić genezą Twojego avatara :)
Z sympatią zerkam na to zdjęcie :)
Na wątek z serdecznością namawiam... na pewno masz co pokazywać i o czym pisać :)
Iwonko, klony są czyściutkie... tylko jeden cis zaatakowany...

W ogrodzie:







































Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2015 15:17 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 19:50 #371983

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...to jeszcze jedna mini seria zdjęć i obiecuję, że daję spokój... do jutra, do efektu po posadzeniu ;-)

Miłego wieczoru!































Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2015 19:57 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 20:18 #371989

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Aga , a czemu to zrezygnowałaś z nadmorskiego awatarka ? :happy4:

Wiesz ,że jednak pojawiły się te galasy na wiązie Camperdownii ,tak jak przewidywałaś.
Zrobiłam już to co trzeba ,bo dość mam jego chorowania , tym bardziej ,że w końcu wypuścił porządne liście,
nie wiem kiedy doczekam się zwisającej korony...

Grujecznika mam już ze trzy lata ,kupowałam go z zielonymi liśćmi , nie wiem o co chodzi ,ale u mnie
ma liście czerwonawe cały sezon ,mniej lub bardziej :unsure:
Obstawiam ,że to może zależeć od gleby .
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 20:30 #371992

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dziwne z tym avatarem, Magda...
Nic nie zmienialam. .. zrobię aktualizację, bo nadmorski lubię.

Na galasy w przyszłym roku zrobię tak: w grudniu i marcu Promanal, a potem profilaktycznie Mospilan, jak już liście będą.
Teraz zaraza powstrzymana, ale co z tego skoro z misecznikiem cisowym przyszło toczyć boje.

Na jakim stanowisku posadzilas grujecznika?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 20:38 #371997

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Rzeczywiście dziwne :P
Jak teraz Ci odpisuję ,to widzę ten awatar na tle ceglanej ściany ,a jak już jestem na stronie Twojego wątku
jest nadmorski ...

Grujecznika posadziłam od strony północnej ,dochodzi tam sporo słońca zachodniego ,a rano jest też wschodnie.
Teoretycznie jest to jedyne miejsce na działce ,gdzie dłużej pozostaje mokro.
Ale kiedy jest susza ,to tam również. Podlewa się tam sporadycznie ,więc nie wiem czy drzewko nie ma tam zbyt sucho,
bo grujecznik lubi wilgoć ,prawda?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Maj 2015 22:25 #372095

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś nie ma to jak zdalno-wirtualne zakupy, pod drzwi przywiozą i nie trzeba się męczyć :rotfl1:
U Ciebie już orliki mają nasienniki :woohoo: moje dopiero zaczęły a po tych deszczach wysokie wszystkie leżał na ziemi ;)
Im więcej zdjęć tym lepiej, a takich i z takiego ogrodu to nigdy za dużo :hug:
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2015 22:52 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 07:41 #372180

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Aguś!
Jak dziś zdrówko dopisuje? Mam nadzieję, że wirus odpuszcza, bo czytam ile atrakcji zaplanowałaś na weekend. Szkoda by było, żeby złe samopoczucie psuło przyjemność ;) .
Przestałam już pisać, że zdjęcia Twoje cudowne są :hearts: ....
czy znajomi nie chcą nikogo obdarować tym wspaniałym drzewem?
Pewnie by i chcieli, tylko technicznie jest to prawie niewykonalne. Drzewo jest ogromne i bez odpowiedniego sprzętu nie ma szans na jego wykopanie, a ten nie jest w stanie wjechać. Ogród, jak typowy ogród miejski, otoczony jest ze wszystkich stron, do tego murem a nie siatką.
Pozostaje łopatowanie i pomoc Pudziana ;) .

Pozdrawiam :bye: !
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 14:50 #372235

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- jak to dobrze, że na forum można wyczytać nie tylko o nowych nabytkach, ale równiez kłopotach z już obecnymi roślinami! Po lekturze kilku wątków na forum sprawdziłam wczoraj swoje cisy- oczywiście kilka miseczników siedzi :hammer:

Już wiem, że Mospilan.. czy dobrze wyczytałam na necie, aby z opryskiem poczekac do połowy czerwca i kontynuować co 10 dni do końca lipca..?? Nie wiem, czy już łapać się za oprysk, czy zagryźć zęby i czekać te 3 tyg.. Jak robisz u siebie?
Z jednej strony czytałam, że trzeba wstrzelić się w czas wylęgania larw.. a z drugiej co- tak spokojnie siedzieć, jak szkodniki żrą moje cisy :mad2: ..?

Pryskasz tylko cisy, czy wszystkie iglaki.. :think:

Jak zdrówko dopisuje? Pogoda dziś nieciekawa, ale u Ciebie emocje zapewne w zenicie.. Kolejne drzewa zapewne już u Was rosną :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 14:59 #372237

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Jak tam samopoczucie u szanownych forumowiczów?
U nas od rana praca wre - drzewa przywiezione, posadzone i ochrzczone ;-)
Jestem przezadowolona :hearts:
Udało się też skosić trawnik, wymienić klamkę w furtce, odszczurzyć chałupkę i wstawić na obiad: młode ziemniaczki, młoda kapustka i kotleciki zaraz wjadą na stół.

Moniko, miseczniki to najczęściej atakujący piękne cisy szkodnik... ja czekam do wylęgu - teraz oprysk jeszcze zbyt wczesny, bo same pancerzyki pokryje... to paskudztwo musi się wylęgnąć, a wtedy co do jednego... bo z jednego przeżytego osobnika znowu całe rodziny powstaną.
Mospilanem tak często nie wolno pryskać. Ja planuję tylko dwa opryski. Na razie w potrzebie tylko cis plus powtórka na wiązowe galasy.
Zdrówko tak sobie, ale muszę być zdrowa, bo przyszły tydzień intensywny mnie czeka...
Jak tam goście - już u drzwi? :)
Drzewa siedzą w ziemi :dance:
Asiu, nie mogę odżałować tego demonicznego buka, no ale trudno - skoro właściciele go nie polubili, to chyba los czeka go jeden.
Trudno mi się zawsze pogodzić z utratą drzewa, zwłaszcza żywego i tyle lat rosnącego.
Zdrówko tak sobie, ale działam... my kobiety jakoś tak cały czas do przodu...
A co u Ciebie?
Majutek, ja w sieci nie kupuję - tylko w szkółkach, zwłaszcza spore egzemplarze.
Na szczęście wszędzie mam blisko.
Drzewa przywiezione i posadzone - ja w zasadzie nic nie musiałam robić, tylko koordynować :)
Ot, taki luksus raz na ruski rok :)
Zdjęcia będą, tylko dziś trochę smętnie...
Januszu, męski irys, powiadasz :)
Dziękuję!
Magda, moim zdaniem na takim mniej słonecznym stanowisku grujecznik będzie właśnie ciemniejszy.
Ja swojego posadziłam od strony południowej - jest nieco cieniowany przez sąsiedzkie brzozy - mam nadzieję, że będzie się tu czuł wyśmienicie...
Tak, on lubi wilgotno mieć.
Jaki widzisz avatar? :D
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2015 15:00 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.568 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum