TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 15:38 #372249

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki za info :hug: Tak też wyczytałam, że trzeba czekać na larwy co najmniej do połowy czerwca, ale teraz to mnie aż skręca, że one tam siedzą a ja mam nic nie robić.. Trudno- jak trzeba to trzeba. :lev:
Wkurzam się, bo ewidentnie musiałam to paskudztwo przywieźć z którymś z cisów :mad2: Ale tak to jest.. ostatnio w ogrodniczym odstawiłam z powroten na miejsce urocze sadzonki tawułek Goldflame po tym, jak w drodze do kasy dopatrzyłam się mszyc na pędach :sick:

Goście już w drodze do domu- ależ to było wesołe przedpołudnie :dance: Mam nadzieje, że Hania z Mężem jeszcze nie raz się skuszą na wizytę u nas- co prawda za wiele do podziwiania w ogrodzie nie ma, ale może chociaż towarzysko spotkanie będzie miło wspominane :)

Tydzień przyszły intensywny..zawodowo, czy masz jakieś extra plany :woohoo: ? Potwierdzam z działaniem mimo choroby.. mnie musi ściąc porządnie z nóg, żebym nie zrobiła tego, co planowałam. Chyba już tak mamy, że sie nie rozczulamy zbytnio nad sobą.

Oświetlenie może do fotografowania nieciekawe..ale zdjęcia przecież będą.. :woohoo: prawda..?

Obiad widzę u nas taki sam ;) Lubię wiosnę również za te szczególne dania obiadowe.. młoda kapustka, ziemniaczki, botwinka.. Smacznego!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 18:44 #372300

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, i jak tam? Zaopatrzona w ciężkie oręże? :)
Miseczniki to straszne paskudztwo... uważaj przy oprysku i dotykaniu tego szkodnika - tylko w rękawiczkach.
Mszyce to naprawdę małe piwo przy tym. Tawułki śmiało mogłaś brać, chociaż rozumiem, że lepiej kupić bez tych skrzydlatych.
Swoją drogą, co w tym roku porabiają bierdonny? Ewidentnie się lenią.
Super, że spotkaliście się z Haneczką - jestem przekonana, że było ze wszech miar miło, a wrażenia z ogródka pozytywne. Nie bądź taka skromna - masz już bardzo dojrzałe rabaty, a azalie robią świetną robotę!
Przyszły tydzień mam intensywny - wyjeżdżam służbowo (tylko na jeden dzień), mam Dzień Matki, urodziny D., a w niedzielę wyjeżdżam na trzy dni. W jakim celu, to tajemnica :D
Dziś po pracy w ogrodzie ewidentnie mi lepiej. Co prawda ciągle kaszlę przez drapanie w gardle i słaba jestem, ale to, co zrobiłam i tak daje radość.

No to jedziemy z ogrodem :)

Wymarzony buczek Purple Fountain zawitał do ogrodu... posadzony od północnego zachodu, w miejscu pomiędzy szpalerem białych pięciorników... jako jego przedplan, występuje hortensja Grandiflora... Już go uwielbiam! Jest szczupły, ale wysoki - spokojnie jakieś 1,8m. - i ma przecudne wachlarzykowate burgundowe listeczki :hearts: : Przykro mi tylko, że nie mogę zdjęciami oddać efektu całości...









...lilaki Palibin kwitną tak obficie, że zapach mamy w domu i całej południowo-zachodniej części ogrodu... uwielbiam je!



...irys w oczku wodnym na razie kwitnie samotnie, ale swoim kolorem aż razi w oczy ;-)



...startuje różanecznik Catharine vam Tol:



...przy naszym żabim stawiku:



...parzydło leśne cudownie się rozrosło...



...na pierwszym planie klon Red Sunset, a w głębi nasza warzywna skrzynia...



...wejście do części południowej...



...rabata jałowcowo-krzewuszkowo-rozchodnikowa, z różaną pergolą...



...tu widać, w jakim miejscu został posadzony grujecznik... odległości są właściwe, między nim, a wiązem Wredei...



...ciut bliżej...



...tu z kolei nasz nowy Ginko Biloba... przykro, że nie mogę z tego gąszczu właściwie go uwypuklić... jest baaardzo wysoki!



...bliżej:



...nowiutki cis Hicksii:



...i w okazałości:



...pergola z actinidią:



...bukszpanowo-donicowo:



...cudowne różaneczniki Percy Wiseman:



...Inversa :hearts: :



...jeszcze raz ten sam bukszpanowy widok w innym ujęciu:



...rabata północna:











...pięciornikowe przejście...



...leśna:



...i rzut oka na całość:

Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2015 18:46 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 19:10 #372311

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Agusia, co za okropny ogród :devil1: No dobrze, jestem zachwycona, ale postanowiłam to ukrywać; No i co powiesz teraz? Warto było nawet przez chwilę rozważać zakup innego drzewa? Damska decyzja, męskie wsparcie i proszę, jaki efekt :woohoo:
Wszystko mi się podoba, tfu, chciałam powiedzieć nie podoba, a już najbardziej Inversa, donice i rabata północna.
U Moniki było baaardzo miło i serdecznie, może w szerszym gronie uda się spotkać? Trudno dograć terminy, ale trzeba próbować :idea2:
Miłego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 19:18 #372318

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Agnieszko, dziekuje za cudowny spacer po Twoim ogrodzie :kiss3: Ech, jak ty tam masz nastrojowo :)
Buczek cudowny! rzeczywiście szczuplutki, ale szybko nabierze masy. Doskonale wpasował się w rabatę, na tle zielonej tui wygląda zjawiskowo.
Północna rabata zagęściła się błyskawicznie, nie wygląda na nowe nasadzenia, brawo!
Miłego wieczoru :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 19:54 #372331

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, bardzo dziękuję!
Dziś ani krzty słońca, więc nie mogłam pokazać gry światła i cienia - tym bardziej cieszę się, że się podoba...
Buczek ma dużo miejsca na nabieranie ciała - już go kocham!
Północna codziennie mnie zachwyca, bowiem do tej pory nie miałam do czynienia z taką ilością bylin...
Samą mnie powala, jak się to wszystko rozrasta... to moje miejsce częstych odwiedzin :)
Pozdrawiam gorąco!
Haneczko, fajny dzień dziś miałaś, na pewno pełen wrażeń - dziękuję, że znalazłaś siły na odwiedziny w moim paskudnym ogrodzie :devil1:
Wiesz, ta rabata północna jest dla mnie swego rodzaju niespodzianką... większości byli do tej pory nie miałam, więc szczerze mnie cieszy, jak każda z nich pokazuje swoje możliwości... zakochałam się w wielu z nich...
Tak, decyzja o buczku była wyśmienita... dziękuję losowi, że udało się go posadzić!
Serdeczności :hug: Zapraszam do siebie w czerwcu!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 20:02 #372335

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Aguś,piękny "paskudny" ogród :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 20:33 #372352

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aszko, dziękuję :devil1:
Jutro Zielone Świątki... liczę na sprzyjającą aurę, bo muszę co nieco poświęcić zielonemu ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 20:53 #372369

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Piękne fotki Aga...pomimo braku słońca, zieleń ma tyle odcieni,że wszystko wygląda zjawiskowo...szczególnie odmienne faktury... :hearts:
Buczunio cudny...myślę o takim i myślę...i u mnie nie da rady...to wiem...ale na wiosce...kto wie ;)
Niebieściutkie bodziszki czadowe :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 21:37 #372398

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Cudowny spacer zafundowałaś nam po swoim idealnym ( paskudnym :happy: ) ogrodzie. Dzisiaj coś mocno jestem klapnięta po pracy.Usiadłam wygodnie w fotelu (kociaste od razu ulokowało się na kolanach) i od razu zajrzałam do Ciebie obejrzeć buczka i inne nowe nasadzenia a tu taka niespodzianka. Spacer :dance: Poszczególne odsłony Twojego ogrodu zachwycające. Ogród jest fantastyczny. :bravo:
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2015 21:38 przez inag1.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Maj 2015 22:13 #372417

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś spacer po takim ogrodzie to wielka przyjemność i mogłabym tam chodzić i przysiadać na kontemplację i znowu iść i pewnie nigdy by mi się nie znudziło :lol: ale miałam przecież nie kadzić :devil1:

Wiem, że nie robisz zakupów przez internet bo szkółek masz w okolicy bardzo dużo, ale takie zakupy z dostawą do domu i do tego z posadzeniem to luksus. U nas to nawet nie ma gdzie kupić jednorocznych kwiatów, bo w naszym ogrodniczym tylko pelargonie i jakieś wiszące w doniczkach ;) Nie wysiałam lobelii i teraz mam pustawo :angry:
Mam czerwone dwa buki ale to już są prawie pełnoletni panowie. Kupione w jednym czasie, ale rosną w różnych miejscach i wyglądają pokrojowo całkiem inaczej i obaj mi się podobają :drool:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 08:21 #372483

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Agunia dobrze, że napisałaś o tych paskudnych misecznikach - sprawdziłam u mnie też są na jednym cisie, ale ja zamiast doczytać kiedy pryskać to tylko sprawdziłam jak toto paskudztwo wygląda i poleciałam pryskać, teraz widzę że bezskutecznie.
Nad zdjęciami ogrodu nie będę się rozpływać bo pisałam nieraz że masz bajecznie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 11:17 #372511

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Zielono-świątkowe dzień dobry!
Jestem już po porannym chwastowaniu, dwóch kawach, śniadaniu i obchodzie z aparatem :)
Przejaśnia się i jest szansa na ładną niedzielę.
Jak nastroje?

Dorotko, widzę, że miseczniki są w natarciu w wielu ogrodach...
Popraw opryskiem, jak się 'dziadostwo' wylęgnie...
Dziękuję i pozdrawiam!
Majutek, ten luksus przywiezienia i posadzenia roślin wynikał w ich rozmiarów, zwłaszcza ginko :)
Nie byłoby szansy przewieźć go osobówką, nawet kombi.
Jestem zadowolona, bo zabieg poszedł sprawnie i drzewka rosną już w naszym ogródku :)
Obawiam się tylko, że w najbliższym czasie miejsca na nowe nabytki już nie ma...
Cieszę się jednak ogromnie tym, co mam!
Nie kadź, ja już sama wiem wszystko :D
Pokaż swoje buczki, proszę!
Inuś, bardzo się cieszę, że spacerem sprawiłam Ci trochę przyjemności... zakątków porobiło się sporo i jest gdzie chodzić.
Postaram się o światłocień dziś po południu = może zdjęcia będą ładniejsze...
Miłego! Czy dziś wolne?
Doris, dziękuję za odwiedziny!
Czy buczka u siebie nie zmieścisz, czy jest inny powód, że myślisz o posadzeniu go na wiosce?

Miłej niedzieli!

Z poranka:

















































































Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 11:19 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 11:44 #372519

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie jeszcze coś siąpi, ale jak przestanie, tez pójdę zrobić sesję hostom z kropelkami wody :P . Nie uważasz, że one są do tego stworzone :lol: ?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 11:52 #372521

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aga, pozdrawiam niedzielnie i słonecznie :flower2: zdjęcia jak zwykle niezwykle urokliwe :hearts:.

Pobiegłam i ja szukać miseczników na cisie, jest bardzo gęsty, więc obejrzałam tylko zewnętrzne gałązki i nie stwierdziłam, ale przypomniałam jak kiedyś walczyliśmy z nimi na winorośli, zerknęłam więc i na winogronko, a tam :supr3: jeden pęd oblepiony miseczkami i mówkami. Na szczęście tylko jeden, część wytnę, a resztę spróbuję usunąć ręcznie, :thanks: za sygnał.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 15:53 #372609

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Krzysiu, a niechże te miseczniki dunder świśnie!
Obserwowałam dziś swoje - miseczki wciąż zwarte... trzeba tam codziennie zaglądać, by na czas wyciągnąć oręż.
Pozdrawiam również serdecznie!
Martulu, coś siąpi??
Toż to sukces jest! U nas nic - w większości słońce świeci...
Hosty pięknie noszą krople wody, bardzo lubię, są niezwykle efektowne wówczas...
A ja - z przerwą na obywatelski obowiązek - cały dzień chwastuję i porządkuję... jasność widzę!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 16:15 #372620

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witaj Agnieszko.
Cudowny spacer odbyłam przed chwilą w Twoim ogrodzie. Jestem nim oczarowana a w tych Twoich drzewach to wprost zakochana :hearts: Wspaniałe nowe nabytki. Tak je wkomponowałaś, ze wyglądają jakby rosły tam od dawna.
Na złotokapa nie mogę się napatrzeć. Mój, to jakieś totalne nieporozumienie ...
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 16:35 #372632

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Och zazdroszczę Ci tej dzisiejszej pracy - u nas zimno i deszczowo-został tylko obywatelski obowiązek ;)
Zakochałam się w rutewkach :hearts: NA targach w Krakowie kupiłam odmianę 'Black Stockings' i żałuję, ze tylko jedną :placze: Boszsz jaka ona cudna :hearts: . Moje zeszłoroczne Delavay'a jeszcze nie kwitną, ale mam wrażenie, że ich kolor jest jaśniejszy.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Maj 2015 18:08 #372676

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiolu, daj proszę szansę swojemu złotokapowi...
Mój na początku kwitł bardzo mizernie, jeśli w ogóle... teraz, od dwóch lat, daje prawdziwy pokaz złotego deszczu...
Dziękuję za miłe słowa! Noszę się z zamiarem sfotografowania i krótkich opisów moich drzew... postaram się to zrobić :)
Dorotko, u nas dzień piękny, niezwykle sprzyjający ogrodowaniu...
Było przyjemnie, pracowicie, ale też relaksująco.
Obowiązek obywatelski - absolutnie!
Rutewki ujęły i mnie za serce... ja na północnej mam Thalictrum aquilegifolium, Thalictrum kiusianum i Thalictrum Perfume - razem chyba 9szt.
Są takie subtelne! i listki mi się podobają...
Zerknę na Twoje zaraz...





















Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum