TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 21 Lip 2015 23:03 #390075

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Natchniona podczytywaniem wątku wróciłam z pracy zaopatrzona w marchewke i cukinię.. Nie dane mi było jednak dziś pichcić- mam pod opieką psinkę Sąsiadów a ponadto Cyguś, rozpierany energią, postanowił stoczyć wojnę z wężem, tak więc do teraz bawiłam się z nim na ogródku i mogę sobie wreszcie "spokojnie usiąść po pracy"- placuszków dziś nie będzie :jeez:

Staram się w miarę możliwości reglamentować Cyguśkowi zabawy w upale. Do domu psotnik wracac nie chce- jest tyle zabawnych rzeczy na ogródku.. :silly: Moczę go więc wodą, dam trochę pobiegać i odsyłam do domu do spania ;) a główne urzędowanie jest po 18.. On zdaje się nie zauważać upału- młode to i rozbawione bardzo.. mimo jego świetnego samopoczucia ograniczam mu to cieszenie się latem.

Głaski dla Sarenki mojej ukochanej..i pozdrowienia dla Was :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 08:10 #390118

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry,

prawdziwie ciepły dziś dzień - w zapowiedziach 30st.
Oby nie było więcej. Z tego co widzę, jest szansa, że tropików w tym tygodniu nie będzie :)

Całą noc miałam w głowie senne Sugar Mama... nie mogę przeżyć, że nie widziałam wczoraj w Dolinie Charlotty Roberta Planta...
Ktoś był?

Moniko, mały piesek zapewne nie zwraca większej uwagi na upały - z jednej strony to dobrze, z drugiej, to na nas spoczywa odpowiedzialność za berbecie i nie tylko ;-)
Szkoda, że z placuszków nici, ale skoro masz już produkty, to pewnie coś się z nich urodzi.
Ja mam pyszny plan na dzisiejsze popołudnie. Oby tylko dało się w ogóle gotować...
Pozdrawiam również!
Moni, dzięki :) Rzuć jakimś pomysłem cukiniowym :) Może na farsz do wydrążonych?

Miłej środy!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 10:08 #390142

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dobry Aguś :kiss3:
U nas od rana praży niemiłosiernie, obawiam się, ze po południu będzie znacznie powyżej 30 :( Dobrze, ze zdecydowaliśmy się za namową syna jednak rozłożyć basen, nie ma to jak zanurzyć się w chłodnej ( ;) ) wodzie.
U mnie dziś goście ale pozostaniemy na sałatkach letnich. Dla mięsożerców może jakieś mięsko na grila wrzucę.
Ja cukinie uwielbiam w postaci krążków (cukinia musi być trochę większa) z wydrążonym środkiem, w to nadzienie z mielonego mięska przyprawionego ziołami, przykryte plastrem pomidora, zasypane ż.serem (niekoniecznie)i zapieczone - pychota :happy2:
Miłego dnia :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 10:22 #390144

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Cześć Agunia,
przyjemnie dziś, prawda? U nas w nocy znów nie było prądu, parę godzin, ale to świadczy o tym, że zniszczenia w gminie były duże, cały czas naprawiają linie i zwożą gałęzie.

przepis na okroszkę - chłodnik rosyjski - podawany z gotowanym mięskiem
pierś z kurczak, albo szynka, może być każde delikatne mięsko w ilości takiej by po ugotowaniu i pokrojeniu sypnąć do talerza, 1 litr kwasu chlebowego (można go ew. zastąpić kwasem z ogórków, byle nie za bardzo słony), bulion do ugotowania mięska w ilości takiej by zakrył mięso, duża kwaśna śmietana (ok. 400 ml), 2 łyżki musztardy typu Dijon, 1- 2 ogórki zielone, pęczek rzodkiewek, koper, szczypiorek, ugotowane na twardo jajka (po jednym na porcję), ziemniaczki ugotowane w mundurkach, sól, pieprz.

Mięso gotujemy w bulionie, wystudzić, pokroić w drobną kosteczkę lub paski. Jajka ugotować na twardo, pokroić w drobną kostkę. Resztę składników pokroić. Zalać wszystko kwasem chlebowym i śmietaną. Doprawić solą, pieprzem i musztardą. Schłodzić porządnie. Jeśli chodzi o ziemniaki - w oryginalnym przepisie ziemniaki kroi się w kostkę i podaje w środku chłodnika. Ja robię troszkę inaczej - gorące ziemniaki bez skórki w całości podaję na osobnym talerzyku posypane koperkiem i polane odrobina stopionego masła.

A tu drugi przepis - na chłodnik gruziński - przepis z internetu, jeszcze go nie robiłam, ale z tego co widzę, składniki odpowiadają temu co jadłam w Gruzji.
Chłodnik po Gruzińsku
3 zielone ogórki
100 g orzechów włoskich
1 pęczek koperku
1 pęczek estragonu
500 ml jogurtu Manzoni – można go zastąpić gęstym jogurtem typu greckiego
1 cytryna
2 ząbki czosnku
Sól, cukier, pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Obrane ogórki pokroić w drobna kostkę.

Włoskie orzechy posiekać nożem na drobne kawałki.

Ogórki i orzechy połączyć z jogurtem, doprawić solą, pieprzem, cukrem, posiekanym czosnkiem oraz posiekanymi ziołami.

Chłodnik odstawić w chłodne miejsce na przynajmniej 12 godzin.

Smacznego!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 10:33 #390146

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, dzień dobry!
Oby kolejne burze nie nadeszły - dość tych wszystkich zniszczeń i nerwów...
Aura dziś przyjemna bardzo. Muszę podlać obficie donicowe, bo wczoraj zapomniałam...
Bardzo dziękuję za oba przepisy - wypróbuję na pewno, bo bardzo ciekawi mnie smak, zwłaszcza tego pierwszego, na kwasie chlebowym.
Miłego! :kiss3:
Dorotka, udanego goszczenia się życzę :)
Jakie sałatki podasz? Teraz najpyszniejsze pomidory malinowe...
Cukiniowe krążki z mięsem bardzo sprytne! Ja zwykle robiłam, ale tradycyjne.
Spróbuję :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 11:52 #390168

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Aga, co tu dużo mowić - koncert Roberta Planta był taki,
ze ciągle mam to w głowie, wróciliśmy o trzeciej do domu,
a cały czas jakbym tam jeszcze była.
Moja koleżanka popłakała sie:-))
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 11:56 #390169

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Magda, żałuję najbardziej na świecie ;-(
Mam nadzieję zobaczyć w sieci fragmenty i choć trochę poczuć atmosferę i tembr tego niezwykłego głosu.
Opowiedz coś jeszcze - może być na pw :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 12:07 #390171

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aguś, będzie Carpese moja ukochana, uwielbiam, ze szpinakiem, suszonymi pomidorami, słonecznikiem i serem feta i trzecia z grilowanym ananasem, kurczakiem, roszponką, czerwoną cebulą i ogórkiem posypana świeżymi malinami. I niech mi dadzą spokój ;) Jak chcą mięcho niech sobie grilują. Grzanki zrobię i finito :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 22 Lip 2015 20:06 #390298

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, pychota... uwielbiam takie potrawy :hearts:

Pozdrawiam Was ogrodowym obrazem:



















Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2015 20:07 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Lip 2015 01:07 #390389

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś idziesz na AC/DC.....przepraszam że tak nie ogrodowo....u Kordusa nic ciekawego nie było...na Lubelszczyźnie to można poszaleć.... :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Lip 2015 05:56 #390396

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Paweł,
nie idziemy z dużym żalem. Ale akustyka na narodowym jest tak tragiczna, że obawiam się przy tego rodzaju muzyce totalnego chaosu dla uszu fanów. ... gdyby grali gdzieś indziej, to oczywiście.
A Ty się wybierasz?

ps. Jeździsz juz nowa trasa?
Ja wczoraj od WTT do Mana przejechałam w równe 15min.
Rewelacja :)
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2015 05:59 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Lip 2015 18:57 #390529

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga cukinia faszerowana powiadasz ... :crazy: ostatnio robiłam nawet i zwykle ładuje do farszu co mam pod ręką a wydaje mi się że pasuje :rotfl1: no ale jak pisałyście o kurkach to może z kurczakiem i kurkami ? Na 2 porcje to 1 mały filet z kurczaka, ok. 30 dag kurek, szalotka, do tego ze 2 łyżki mascarpone i ze 2 łyżki startego pecorino ....przyparwione tymiankiem i czym tam lubicie do smaku? Cukinie wydrążasz (miąższ out). Mięcho w drobną kosteczkę, kurki rozrobnić jak za duże, szalotkę podsmażasz na maśle (najlepiej klarowanym), na koniec dodajesz sery (pecorino tylko połowę) i przyprawiasz. Faszerujesz cukinie, posypujesz jeszcze pecorino i do piekarnika na ok. 40 min. (tak żeby cukinia zmiękła) w 180 st. C. Można też z fetą i pomidorami, mięsem mielonym jakie kto lubi. Można dodać paprykę i kaszę jaglaną albo ryż. O kurde chyba zrobię jeszcze raz tą cukinię :rotfl1:
Pięknie malowany ogród :woohoo: gratulacje talentu :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 24 Lip 2015 12:19 #390723

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aga na AC/DC biletów nie mam za co kupić.... :whistle: ...spłukałem się na szkółkingu, pojadę na Błonia i będzie tak samo jak na koncercie.... :rotfl1: :think: :pinch: .

Nową trasą już jechałem w niedzielę do pracy...świeżo po otwarciu....teraz do ,,fabryki'' motorkiem jadę 30 min :woohoo: ...tylko coś ostatnio policja bardzo namiętnie zbiera kasę na jesienne wybory dla partii POziomkowej. Stają często z suszarką za Maximusem za ,,górką'' w stronę W-wy.... :devil1: i mandaty droższe...procentowo od średniej krajowej...dobrze że do wyborów kilka miesięcy...chłopaki i dziewczyny już pakują kartony :tongue2: do miłego..... :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 25 Lip 2015 13:06 #391046

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Aguniada wrote:
Mam nadzieję zobaczyć w sieci fragmenty i choć trochę poczuć atmosferę i tembr tego niezwykłego głosu.
Opowiedz coś jeszcze .

Aguniu :bye:

Pewnie już obejrzałaś koncert w internecie ? :)

To był naprawdę świetny koncert - bardzo dobrze nagłośniony, wszystko grało idealnie , głos ,instrumenty ,
a dodatkowo jakoś to brzmienie tak pięknie wchłaniało się w otoczenie :)
Przy niektórych fragmentach zupełnie się wyłączałam .

Głos Planta jest jakby trochę niższy , takie wrażenie mieliśmy .

Dużo interesującego brzmienia dodawał czarnoskóry muzyk , grający na jakichś egzotycznych instrumentach (dla mnie egzotycznych ;) ) , w ogóle sporo było takich orientalnych smaków (jak na ostatniej płycie), co przy
otaczającej nas naturalnej scenerii dawało wrażenia niesamowite :)

Wracając w nocy z koncertu słuchaliśmy radiowej jedynki , gdzie cały czas komentowano i przeżywano całe wydarzenie
i dopiero stamtąd dowiedzieliśmy się ,że z powodu ulewy koncert prawie odwołano :woohoo:
My jechaliśmy w tej ulewie , dopiero tuż przed Słupskiem wyjrzało wieczorne słońce .

Z radia też dowiedzieliśmy się ,że Robert Plant zamierza wrócić do Doliny Charlotty za dwa lata i że będzie polecał to miejsce kolegom :P
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2015 13:13 przez magdala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Robaczek

Ogród Aguniady cz. 3 25 Lip 2015 13:51 #391061

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Chciałam coś jeszcze dopisać ,ale już nie mogę edytować poprzedniego postu.

Niesamowite było samo rozpoczęcie koncertu , jako support grał norweski zespół, skończyli o 21 , no i mieliśmy przed sobą
godzinę do właściwego koncertu, na scenie montowano sprzęt , a widownia kręciła się to tu ,to tam, zapach grilowanej kiełbasy
unosił się w powietrzu , piwko ,papieroski , pogaduchy ,śmiechy...
Aż tu nagle o 21.45 ze sceny popłynął dźwięk gitary , coraz mocniej ,coraz konkretniej ...
Miało się wrażenie ,że to jeszcze jeden support ,ale nie ! Nagle usłyszeliśmy Jego głos , wszyscy wstali z ławek
i nie usiedli już do końca :P :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 25 Lip 2015 19:13 #391136

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry wieczór :bye:

Burzowo dziś po południu... u nas po 17ej zaczęło wiać z bardzo dużą siłą, niemal kładąc brzozy... zaraz potem zagrzmiało i od tamtej pory mamy burzę... teraz słychać ją już w oddali, ale ciągle pada...

Jak jest u Was trochę czytałam... przykro, że te nawałnice rodzące się z wielkich upałów, przynoszą tyle strat :(

W ogrodzie udało mi się dziś rano skosić... oj, ciężko było... dyszałam jak własny pies, a potem czułam się jak po turbo saunie.
Okropność te temperatury.
Mam nadzieję, że od jutra będzie przyjemnie i odczuwalnie chłodniej...

Magda, z całego serca dziękuję, że tyle napisałaś o koncercie Roberta Planta...
Wczytując się, niemal z zamkniętymi oczami przenosiłam w Dolinę Charlotty... Ogromnie się cieszę, że RP zamierza tu wrócić - następnym razem nie odpuszczę :)
Ja też to teraz słyszę, że jego głos jest nieco niższy, ale wciąż wywołuje jakąś nieopisaną emocję w człowieku. Uwierz, że niejedną łże wylałam - nie z powodu ckliwej piosenki, tylko z emocji, które chwytają mnie za gardło, gdy słucham kombinacji tego fenomenalnego głosu z ulubionymi instrumentami.
Czytałam, że ulewa zalała trochę sprzętu i koncert stał pod znakiem zapytania, ale przecież niebiosa czuwały :)
Cieszę się, że tak wspaniale udało się spędzić ten czas.
Ściskam serdecznie i raz jeszcze dzięki :hug:
Paweł, w politykę nie będę się tu bawić, ale nowa trasa - mimo ewidentnych mankamentów - mnie osobiście ułatwia życie, więc się cieszę.
Naprawdę będziesz dziś na błoniach Narodowego?? Scena prezentuje się bosko - warto byłoby zajrzeć :)
Moni, absolutnie trafiłaś w moje smaki - dziękuję za tak przemawiający do kulinarnej wyobraźni pomysł na wykorzystanie cukinii :hearts:
Zrobię i podzielę się wrażeniami :)
Ja dziś jadłam gnocchi z borowikami popijając białym winem z lodem :)
Mniam :)

Spokojnego wieczoru!
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2015 19:15 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 25 Lip 2015 21:39 #391218

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No to mi smaka narobiłaś mniam! A my dzisiaj na kolację skromnie - cukinia w plastrach grillowana (wersja light dla nas) i w panierce na masełku (wersja dla dzieci) - zjedliśmy obydwie wersje bo nie było mięsa i dzieci nie jadły :rotfl1: Cieszę się, że pomysł Ci podszedł. Czekam na wrażenia kulinarne. U nas też przeszła burza - lekka - i zrobiło się fajnie. Podziwiam za koszenie w tych warunkach atmosferycznych. Ze zgrozą obserwowałam dzisiaj sąsiada, który kosił w południe :supr3: przy ponad 30 st C. My mamy plan koszenia na poniedziałek.
Miłej niedzieli :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 25 Lip 2015 21:48 #391227

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Koszenie? Dziś? Szalona! Momentami miałam wrażenie, że skroplę się do cna (żeby chociaż tłuszczyk się wytopił :devil1: ), zwłaszcza że urządziłam sobie sesję przy desce do prasowania...
Dopiero popołudniowa burza przyniosła nieco oddechu :lev:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.769 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum