TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 28 Lip 2015 21:30 #392105

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie mam pojęcia dokąd powędrował mój post skoro tu go nie widzę... ubolewałam nad Twoim klonem, próbowałam pocieszyć i wcięło...
Mam nadzieję, że nowe zakupy trochę poprawiły Ci nastrój :hearts:
Wkleiłam kilka fotek Burej u siebie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 28 Lip 2015 21:47 #392113

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Lucynko chyba widziałam Twój post u Kasi Robaczka ;)

Monika jakie zimno, jaka burza :dazed: , tylko wiatr się zgadza :evil:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 28 Lip 2015 22:31 #392130

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mój post też zginął
Pytałam co sądzisz o ZP, bo mam zamiar podjechać do nich.
Szkoda drzewka.
Bardzo dobrze Cię rozumiem, bo mnie szkoda każdej roślinki, która wypada
Nie powinnaś narzekać na pogodę.
Wykorzystaj ją na widłowanie.
W przyszłym tygodniu ma być dużo goręcej
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 28 Lip 2015 23:23 #392145

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
markita wrote:
Lucynko chyba widziałam Twój post u Kasi Robaczka ;)
A to genialna jestem, zaraz sprawdzę hihihii
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 28 Lip 2015 23:30 #392147

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Margo2 wrote:
Mój post też zginął
Mój się już znalazł :devil1: :happy3:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 29 Lip 2015 01:07 #392157

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu, Aguś..-jesteście super, dziewczyny :rotfl1: Do jakiego wątku nie zajrzę, jakaś wiadomośc do mnie :funnyface:

Aguś- już sobie przeczytałam u RObaczka- dzięki :kiss3:
Psinkę już widziałam u Ciebie- jaki słodziak :hearts: i te uroczo klapnięte uszka.. Ciekawe, czy tak zostaną- chociaż mogłyby zostać, tak przesłodko wygląda.

Martuśka- zimno jest jak diabli! Wiatr wieje i nawet w dresie nie dało się wieczorem wyciedzieć- też mi lipiec..phi!

Gosiu- do ZP chyba jechać warto.. Wybór spory a sadzonki niektórych roślin całkiem okazałe. Zdaje się, że się wybierasz :whistle:
Widłowanie może zaczniemy jutro, ale nie jestem pewna..coś kiepsko się czuję :unsure:
Cieplej mogłoby być- niezbyt miło pracuje się w zimnym wietrze- ja zamawiam ciepło..może sie ograniczyć do mojej wsi ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 29 Lip 2015 09:22 #392201

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nie, nie może się ograniczyć tylko do Twojej wsi :P ... powiedzmy, że może się to ciepełko ograniczyć do obszaru w promieniu 15 km od Ciebie :happy3: . Ja też nie wyrabiam - wczorajsza pogoda mnie załamywała :jeez: . Jedyny plus, to to, że podlewa ... ale po co 10 razy dziennie :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 29 Lip 2015 11:48 #392234

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
aguskac wrote:
Margo2 wrote:
Mój post też zginął
Mój się już znalazł :devil1: :happy3:

Mój też :eek3:

Nie wiem jak to się stało.
Wczoraj 2 razy przeglądałam wątek
Jak będziemy się wybierały to dam znać, chociaż czasu może być mało, bo to po drodze
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 29 Lip 2015 16:27 #392267

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pogoda powoli sie poprawia..tak więc rozpoczęliśmy dziś widłowanie. Delikatnie, na rozgrzewkę..ale już coś dłubnięte.
Oczywiście nie obyło się bez niezwykle cennej pomocy Cygusia.. :jeez: Wieczorem jedziemy do kina ze znajomymi, więc żeby psina nie nudziła się sama w domu zbytnio wypoczęta, postanowiłam dac mu nieco rozrywki w ciągu dnia..żeby miał o czym śnić, jak nas nie będzie.
Co ten psiak wyprawia..atakuje grabie, szpadle, widły. Na szczęście daje się odwracać jego uwagę każdą wyrwaną kępką chwastów..a i sznurek przywiązany do ogrodzenia jest dość zabawny :lol:
Utrapienie nasze już smacznie śpi, więc możemy pozwolić sobie na wychodne. :silly:

Niezadowolone z naszego widłowania są trzmiele- niestety ich ulubiony chwaścik rósł na naszej drodze :( Mam nadzieję, że jakoś je przebłagam, bo dziś przyjechały nowe kwiatuszki- jeżówki Milkshake i Secret Affair. Rośliny nieco wytarmoszone w transporcie, parę kwiatków się złamało..tak samo, jak i patyczki bambusowe, ale ładne okazałe sadzonki i nawet jak ten sezon odchorują, to w kolejnym powinny się ładnie rozrastać. :hearts:
DSC09472.jpg


DSC09473.jpg


DSC09474.jpg


DSC09475.jpg


Niepocieszona jestem jedynie, że głupi klon się złamał bo teraz mam tylko kłopot. Jeśli będziemy coś sadzić na jego miejsce, to jeżówki muszą poczekać w doniczkach bo inaczej będą stratowane.. Tak samo niewydarzonej limki nie mogę wymienić na nową- bo tez rośnie na drodze przenoszenia drzewa. Ehhh..jednorazowy pech a jaka reakcja łańcuchowa się z tego zrobiła. No nic. poczekalnia rośnie w siłę :rotfl1:



Dorciu- ja słońca i ciepła nikomu nie żałuję, nie chcę jednak swoich życzeń zbytnio rozszerzać, bo niektórzy nie cieszą się z upałów.. Jeśli Ty sobie życzysz..to proszę CIę bardzo- niech grzeje nam obu :lol: :hug:

Wczorajszy dzień też zaliczam do paskudnych- słońce przeplatane deszczem a nawet burzą i ciągły wiatr- obrzydła pogoda i oby za szybko sie nie powtórzyła!

Gosiu- w razie czego jesteśmy w kontakcie :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2015 16:35 przez Monika-Sz. Powód: uzupełnienie postu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Lip 2015 11:42 #392434

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dziś w ramach urlopowego odpoczywania idę do pracy :blink: Z jednej strony niezbyt mi się chce..a z drugiej dobrze, że się stąd ewakuuję- wiatr wieje okropny..Mam już tego serdecznie dosyć i patrzeć na to nie mogę.
Porywy wiatru doprowadzają mnie do szału- co za durny rok.. Czuję się, jakbym mieszkała w strefie huraganowej :mad2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Lip 2015 21:19 #392561

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
U nas za to ciągle pada, obrzydliwość. Dziś było 12 stopni w południe, napaliłam w piecu, bo się wysiedzieć w domu nie da. Bura nie chce wychodzić nawet za potrzebą, trzeba ją sposobem wyciągać na chwilę na dwór. Po trawie stąpa jakby ją gryzła w nogi. Niestety 2 kałuże i w domu dziś zrobiła :dry:
Urządzają sobie dziś za to z Lenką gonitwy po domu, nie wiem co to będzie jak zdoła wskoczyć na kanapę i łóżko. Kotka będzie miała kłopot gdzie się skryć.
Teraz za to śpią jak aniołki. Oby jutro pogoda się wreszcie poprawiła, bo mam dość kiszenia się w domu i zwierzaki także!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Lip 2015 22:54 #392601

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Deszcz Cygusiowi raczej nie straszny, ale też się zastanawiam co to będzie, jak sie pogoda popsuje tak na serio..jesienno-zimowe klimaty się zaczną.
Cyguś bardzo chętnie wychodzi na ogródek- sygnalizuje potrzebę wyjścia i wcale nie biegnie z siuśkami na rabatke, a zwiedza, zaczyna się bawić.. Ewidentnie ciekawość i nuda gna go na ogródek i do tego ogląda się na mnie.. No- ja siebie w jesienne słoty na ogródku nie widzę :jeez:

U Ciebie to już w ogóle wesoło, skoro zwierzaki się po domu ganiają :dazed: Zapowiada się, że zimowe wieczory będą u Was dłuuuugie i pełne zamieszania :happy3: Może do tego czasu Bura nieco wydorośleje.. :think:

Cygusia właśnie rozsadza energia a ja zamiast usiąść sobie spokojnie muszę się bawić piłką. DObrze, że psina trochę się nauczyła przynosić ją do mnie- pierwsze zabawy zabawkami wyglądały tak, że rzucałam i sama musiałam po nie chodzić, bo pies biegł..ale zostawiał i wracał do mnie sam ..sama rzucałam i sama aportowałam:funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 15:03 #392717

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Wczoraj faktycznie wiało niemiłosiernie
Ale mimo to po pracy udało mi się wyjśc do ogrodu.
Nareszcie obcięłam bukszpany
Już wyrosły za bardzo i jeszcze kilka dni i byłoby za późno.
Jak widłowanie?
Duzo jeszcze zostało?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 16:49 #392732

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dużo zostało, dużo.. Niestety. Trochę podziałaliśmy w środę, wczoraj byłam w pracy i dopiero dziś się zabrałam za pracę. Zrobioną może mamy 1/3..niestety pogoda wyjątkowo niesprzyjająca- zaczęło padać :mad2:
Mnie chyba cholera strzeli- lipiec, a ja w dresie z bluzą zapiętą pod szyję :jeez:

*********
Chciałam uprzejmie donieść, że u jaskółek był bocian :woohoo:
DSC09486.jpg


Słyszę też dobiegające z lampy cichutkie kwilenie :hearts:

Deszcz przestał padać..widły wołają :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 16:54 #392733

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dla mnie teraz za zimno na prace w ogrodzie :jeez: . Wiatr głowę urywa. Mam nadzieję, że coś się zmieni bo nie wyrabiam :pinch: . Właśnie wyeksmitowałam z domu dzieci i chciałabym jakoś ten czas spożytkować :hammer: - ale nie na siedzenie z ciepłą herbatką pod kocykiem, przy kominku :mad2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 17:02 #392735

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu..dla mnie też za zimno i w ogóle do bani, ale czas goni. Mąż ma wolne do wtorku i musimy to zrobić- czy chcemy, czy nie.. :hammer:
Szlag mnie trafia..ale u Ciebie..hmmm... dzieci nie ma..kocyk i kominek jest.. :whistle: :whistle: ;)

Ja się wystroiłam w moje stare dresowe pantalony, pamiętające jeszcze malowanie przed przeprowadzką. Czekały na jakąś specjalną okazję-szkoda, że trafiła się w lipcu do prac ogrodowych (skandal, żebym musiała sie ubierać na cebulkę), a nie w grudniu np do kolejnego malowania.
Planujemy kolejne malowanie u nas- salon musimy przemalować. Mąż coś przebąkiwał o sierpniowym weekendzie, ale miesiąc za mało weekendów ma :silly: więc pewno stanie na grudniowym urlopie. Nasze urlopy prawdziwie polskie- malowanie, remoncik :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 17:12 #392738

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
My też mamy w planach malowanie... tym razem sypialni :tongue2: . Chcemy teraz w bezdzietnym sierpniu :P .
Jak tak zaczęłam myśleć o tych planach na sierpień, to nam może zabraknąć dni, a nie tylko weekendów :happy: ... dlatego kominek, kocyk i męża muszę odłożyć na grudzień :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Lip 2015 17:18 #392741

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Biedny Mąż.. mój ma jeszcze gorzej, bo i na grudniowe wolne dni mam plany :silly: :rotfl1: :rotfl1:

A co takiego planujesz, że miesiąca braknie..kolejne rewolucje ogrodowe :woohoo: ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.539 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum