TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 04 Maj 2015 20:49 #364805

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Mój dereń kousa tez tak zaczyna :) Widać on tak samo zaczyna jak i kończy :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 06 Maj 2015 11:29 #365303

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Szwendam się dzisiaj po waszych ogrodach a do mnie mi jakoś nie pod drodze.
Nastrój mam fatalny, dopadło mnie przeziębienie, czuję się okropnie a w sobotę spotkanie! NA razie nafaszerowałam sie lekami ale czarno widzę najbliższą przyszłość.
Dziś za oknem ponuro jak w grobie ale na razie bez opadów. Zapowiadają jakieś burze, nawet gwałtowne, zobaczymy. Burz nie chcę ale popadać by mogło. Sucho nadal koszmarnie.
Moniko, ja nie mam problemów z przechowywaniem (szklarnia, domek ogrodnika) ale z podlewaniem zima już bywa różne. Przydałoby się ze dwa razy w zimie jakąś wode do doniczek wlać.
Tego roku wszystkie rośliny przezimowały doskonale, ale wiosną za wcześnie wystawiłam, hortensje mi przymroziło niestety.

Marta, ładna :)

Iwonko, dziękuję :kiss3:
Zwisające drzewko to wiśnia piłkowana 'Kiku-shinabe-zakura' Zakochałam się w niej :hearts: Tym bardziej, ze udało mi sie ja nabyć w świetnej cenie :)
Dziewczyny tak nakręciły zakupy drzewiaste, ze i mnie się zamarzyło cos wyższego posadzić. Mam z tyn problem, bo w ogrodzie kilka mocno dorosłych owocowych drzew już rośnie i takie młodziaki jakoś się kiepsko komponują, ale postanowiłam jeszcze dwa-trzy drzewka w tym roku posadzić.

Magda, dziękuję! i za firletke też :kiss3: Jak tam maturzystka? stres chyba troche odpuścił :)

Anusia, to świetnie. Ja choćby zdychająca ale dotrę. Ciasta nie powinnam, ale... dla towarzystwa :happy:

Ino, dziękuję :hug: Majowy ogród uwielbiam. Ta świeża, soczysta zieleń daje takiego powera, że wprost chce się żyć :flower2:

Marta, mam nadzieję, ze kupi, a jak nie to .... sama sobie kupię :P Choć urodzinowa wiśnia już rośnie ;)
Żywce kwitną krótko, mogłaś przeoczyć między jedną a drugą wizytą na działce :P. Tym bardziej, ze ilością pewnie nie powalają, ale za to szybko sie mnożą :)
Mówisz, ze z tym kwitnieniem Baśki coś nie teges? :think: W takim razie co to może byc? tych 'wyrostków' jest sporo.
Wydaje mi się jednak, że to mogą być takie niedorobione kwiatki. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Tulipany, no sadzić trzeba to się ma i łany a nie łan :rotfl1:

Magda, niektóre kousa kwitną wielkimi płatkamiTe nasze może takie odmiany co mikrusami sie trzeba zachwycać ;)

Mój różanecznik kupiony jako 'Cherr' raczej nia nie jest. Podejrzewam go o bycie 'Golden Torch' - tez ładny ;) Zaczyna rozkwitać z łososiowo-różwych pąków w kremowe kwiaty, ale zdjęć na razie brak.
Zdjęć nowych nie ma, mam nadzieję, ze się nie powtórzę.








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2015 11:30 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Firletka

U Doroty 2015 06 Maj 2015 11:57 #365317

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Spotkanka zazdroszcze :) trzeba wypić gorącego mleka z czosnkiem z miodem :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 06 Maj 2015 12:31 #365327

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Dorotko, przywracasz mi wiarę w ludzi :lol: Do miłego zobaczenia!
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 07 Maj 2015 12:24 #365742

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dziś przegląd tempa wzrostu klonów przygotowany dla Kasi-Robaczka.
Kilka słów wstępu.
Oba klony sadzone 1 2010r. - zdjęcia gdzieś na dysku, nie odszukam, ale w pierwszym roku niewiele przyrosła.
Zielony to Dissectum. Posadzony na szczycie kaskady w złożeniu woda miała wypływać spod liści i plan w zasadzie wyszedł gdyby nie to, ze pompa padła i kaskada nie działa ;) :rotfl1: Zimą 2012r. przemarzła cała góra tego klona, wiosną jedną z poziomych gałęzi zaczęłam wyprowadzać pionowo.

Czerwona odmiana to 'Inaba-Shidare', rośnie raczej płasko, gałęzie 'zakręcają w poziomie' ale i tak szeroko rośnie
Zdjęć z 2012 r. brak, nie wiem, może coś znajdę popołudniu, ale na reszcie dość dobrze widać jak rosną.
2011




2013




2014




2015




Ostatnie zdjęcia trochę kiepskie, ale robione wczoraj w przerwach między deszczem, wieczorem.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2015 12:25 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Robaczek, iwa27, rm27, Pani Bestia, sierika, hanya, Kondzio, Krzysia

U Doroty 2015 07 Maj 2015 13:48 #365754

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
dodad wrote:
Zwisające drzewko to wiśnia piłkowana 'Kiku-shinabe-zakura' Zakochałam się w niej :hearts: Tym bardziej, ze udało mi sie ja nabyć w świetnej cenie :)
Tak mi się właśnie wydawało :) też mam apetyt na tę odmianę, cudowności! Od kiedy jest u Ciebie?
Miejsce z klonami zachwycające i magiczne :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 07 Maj 2015 16:08 #365775

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dziękuję Dorotko :kiss3:
No to...dałam ciała :rotfl1: Posadziłam za blisko :blink:
Ten bordowy klon z hakone (?) wygląda zjawiskowo! W ogóle oczko i kaskadę masz przepiękne :hearts:
Uwielbiam ten fragment Twojego ogrodu i zawsze podziwiam kunszt kompozycji, jakie tam stworzyłaś :thanks:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Maj 2015 10:38 #366034

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Piękne zdjęcia oczka, natura natura i jeszcze raz natura-cudo tak wyobrażam sobie raj :thanks:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Maj 2015 11:48 #366050

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie w słoneczny ale dość chłodny dzień.
Dzionek dziś przywitał nas bezchmurnym niebiem, wybrałam się do pracy w cienkiej sukience i zmarzłam okrutnie pod drodze ;)
Wczoraj miałam świetny dzień :) . Nastąpiła wielka kumulacja i do przedwczorajszej przesyłki od Igora, wczoraj dotarły roślinki od Siberki i Ewki :dance: Taaaka fura roślin do posadzenia. Miałam obawy gdzie to upchnę, ale jakoś się udało. Posadzone, podlane, teraz ma tylko rosnąć. Przy okazji stwierdziłam, ze wszyscy (no może prócz Siberki bo tam ziemia z korzeni była wypłukana) mają lżejszą glebę od tej mojej ch... :mad2: gliny.

Iwonko, wiśnia, to moje 'urodzinowe' drzewo więc w ogrodzie zaledwie od dwóch tygodni. Niestety już przekwita, ale i tak dla tych kilku chwil warto ją mieć. Tym bardziej, ze kosztowała niecałe 50 złotych.
Jutro jadę do Krzywaczki, wrócę na pewno z jeszcze jedna wiśnią a i zasadzam się na jakieś drzewko, zobaczę co będzie. Chciałabym grujecznika.

Ania :kiss3:

Kasia, no trochę ;)
Wiesz, próbowałam rok temu przesadzić mojego klona ze szczytu kaskady ale nie udało się. Zakorzeniony jest bardzo mocno, więc wydaje mi się, ze trzeba sie dobrze zastanowić przed wyborem miejsca, bo potem ciężko ruszyć bez uszkodzenia.
Przy klonie dobrze rozpoznałaś, to hakone. bardzo lube tą trawę choć się rozłazi rozłogami. Będę musiała trochę ją ograniczyć, cheka minie dłubanina między kamieniami.

Broja, dziękuję :hearts: Jakie miłe słowa - zawstydziłam się :oops: Jest mi bardzo miło jeśli tak odbierasz okolice mojego wodnego zbiornika. Chciałam by wyglądał jak najbardziej naturalnie i jeśli się to udało jestem bardzo zadowolona.

Zakwitają następne różaneczniki z biedronkowej dostawy. Cheer niestety okazała się być Golden Touch ale nie szkodzi - bardzo ładny jest :)

Otwiera się tez Pohjola's Daughter, kwiatów niewiele, ale przynajmniej wiadomo, ze to ona. podoba mi się, falbankowe ładne kwiaty

Zakwitły serduszka wspaniałe - różowe, wczoraj dosadziłam białe od Igora :)


Jeszcze raz kaskada - widać, że klony zetknęły się liśćmi. na chwasty proszę nie zwracać uwagi :oops:

Hosty jeszcze nie uszkodzone przez ślimaki, ale nie mam złudzeń, długo takie nie będa, mam w tym roku prawdziwą inwazję :placze: Do nagusów dołączyły muszelkowe :mad2:









i końcówka tulipanów






Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, rm27, Orszulkaa, affa, Firletka, hanya

U Doroty 2015 08 Maj 2015 12:05 #366054

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko pięknie hosty wschodzą - mam nadzieję, że ślimaki je oszczędzą. Wiem doskonale jak to jest z nimi, bo u mnie też ich nadmiar. Szczęście w nieszczęściu, że moje gustują głównie w tujach, którym nie szkodzą.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Maj 2015 12:37 #366060

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Cuda!!!!!!!!!!!!!!!
Dopiero mi się zdjęcia zaczęły otwierać :devil1: Już myślałam, że nerwicy dostanę :rotfl1:

Hosty jak z bajki :hearts:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Maj 2015 16:35 #366100

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dla pewnego niedowiarka ;) :kiss3:
Tak kremowe wiatraczki wyglądają zaraz po otwarciu pąków.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2015 16:35 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, Orszulkaa, affa

U Doroty 2015 08 Maj 2015 17:19 #366102

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Co za widoki przy oczku :thanks: można siedzieć i podziwiać.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Maj 2015 09:35 #366689

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ależ leje! Dzień dobry!
Po wczorajszym pięknym dniu spędzonym w doborowym towarzystwie, dziś ranek przywitał nas ciężkimi chmurami i deszczem. Niech podlewa, ale na jutro zamawiam pogodę bo mam masę sadzenia :lol:
Wczoraj odbył się doroczny wiosenny szkółking w Krzywaczce, połączony w wizytą na Tagach ogrodniczych i 'nalotem' ogrodów Izy i Romka. Dziękuję wszystkim :hug: i tym spodziewanym i tym, którzy zdecydowali się w ostatniej chwili :kiss3: Aniu -affa miło było Cię poznać, szkoda, ze nie miałyśmy okazji pogadać.
Anulka, cisto było pyszne! Igor, twojego co prawda nie miałam okazji spróbować, ale wyglądało rewelacyjnie - młodzieńcze o wielu talentach :lol:
Jechałam towarzysko, bo jak wiecie 'ja nie mam gdzie sadzić' :rotfl1: a wróciłam z bagażnikiem załadowanym dobrem wszelakim. Co prawda zakupiłam tylko klona Crimson Sentry i wiśnię ale ofiarowanych roślin nie zliczę.
A wcześniej zaliczyliśmy targi wiosenne w Krakowie, więc kilka bylinek nabyłam, jakieś epimedium, rutewki i bożykwiat.
Zła trochę jestem na siebie, bo miałam w ręku cudny okaz grujecznika pendula, ale odeszłam i taka małpa mi go podprowadziła. Zastanawiała się później długo i miałam nadzieje, ze zrezygnuje, ale jednak kupiła :( No cóż widać ten egzemplarz nie był mi pisany. Kupię jesienią.

Zdjęć nie zrobiłam, choć aparat nawet wyjęłam z samochodu, ale szkoda mi było czasu. Wiem, ze fotki są, może ktoś się zdecyduje i wstawi.

Dziś chyba nie uda mi się wyjść z aparatem do ogrodu, ale poranny szybki spacer odbyłam i nowości rozkwitły - różanecznik BLURETTIA z wiosennych zakupów i Progress :hearts:
Jak tylko sie przejaśni zapodam podobizny.
A na razie jeszcze fotki sprzed kilku dni








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 09:37 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Firletka, hanya

U Doroty 2015 10 Maj 2015 09:45 #366694

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
O matko... Jak pięknie! Wracam ponownie oglądać zdjęcia!
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Maj 2015 09:48 #366697

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Widzisz Dorotko, bo na tych szkółkingach tak jest. Trzeba dać się ponieść fali zakupowej :happy: i jak coś się spodoba, to "brać!" :happy3: . Ja też sobie od marca pluję w brodę, że nie wzięłam azalii, którą wszyscy brali :lol: . Teraz poluje na nią w miejscowych ogrodniczych i co... i niema :hammer: .


Ja też zamawiam pogodę na jutro, oby była :teach: - czego wszystkim Dorotkom życzę :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Maj 2015 10:46 #366715

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
O Dagmara, jak miło, że sie nareszcie objawiłaś :hug:

Dorcia, ja wiem jak to jest, za każdym razem to przeżywam ;) Ciasnota w moim ogrodzie panuje koszmarna a trawnika nie chcą oddać ani kawałka :(
Grujeczniki były jeszcze dwa, ale nie takie ładne. Mogłam brać :hammer: Może za dwa tygodnie będę tamtędy przejeżdżać to naprawię błąd ;)
Pogoda jutro musi być ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Firletka

U Doroty 2015 10 Maj 2015 11:02 #366724

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, a jak daleko od siebie rosną te klony? Jest miedzy nimi różnica poziomów, prawda? A odległość w linii prostej?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.725 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum