TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 10 Maj 2015 19:43 #367026

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, bardzo się ciesze na jutrzejsze sadzenie choć wiem, ze nie będzie łatwo ;) Ale, coś tam sie przekopie, wykopie i będzie super.
5 godzin - betka ;) Z resztą Justyna - justi77 z poprzedniego forum już przetarła szlaki, byli, trafili :)
Miło mi bardzo, jeśli tylko będziesz miała chęć pogadać :hug:

Dalu, wypad do Krzywaczki to prócz okazji do zakupów niesamowity zastrzyk energii po spotkaniu. Dla mnie na południowym zesłaniu to ważniejszy aspekt tych wyjazdów.
Różaneczniki, azalie zaczynają, niedługo będzie kolorowo :dance:

Marta, no tak, roztargnienia nie ma jedynie te dziwne wypadki cześciej cie prześladują ;)
Igor? no jak to? matkę? ;) No trzeba młodzież do porządku przywołać :teach:
Wczoraj po podróży musiałam podlać, bo piaski w doniczkach szybko wysychają :rotfl1: dziś podlewa sie samo.
Jak to się zasadzasz? i nie kupiłaś w piątek? Małpa dopiero w sobotę go podprowadziła.
Okaz pokazowy pięęęękny!!!

Magda, dwie stówy za takie drzewo można by dać, ten sklepowy był znacznie mniej rozrośnięty ;)
Ale na targach widziałyśmy przecudnego, kwitnącego judaszowca za 5 stów. Gdyby nie to, ze w portfelu tyle nie miałam nie wiem czy bym się nie skusiła :oops:
Zwykle grujeczniki były bajecznie tanie. Wpadł mi w oko taki z ciemnymi liśćmi ale się oparłam.
Crimson Centry? super, ale chyba odmianę nisko zaszczepioną? fajna kolumna rośnie, ale miejsca dołem sporo wymaga, więc u mnie nie wchodził w grę.
To co? jeszcze kilka widoczków?





na razie proporcje raczej zaburzone :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 19:43 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, pamelka


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 10 Maj 2015 19:48 #367030

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Zakupy jak widzę udane i będzie co sadzić. ;) Na cieniowanie Rh żurawkami jeszcze nie wpadłem, ale może to dobry pomysł. :devil1: Nie było by przynajmniej widać, że marnie wyglądają. Choć po magicznej sile zaczynają odżywać.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Maj 2015 19:49 #367033

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
dodad wrote:

Crimson Centry? super, ale chyba odmianę nisko zaszczepioną? fajna kolumna rośnie, ale miejsca dołem sporo wymaga, więc u mnie nie wchodził w grę.

Tak ,ja chciałam taki kolumnowy.
Jak pokazałam mężowi tego klona na zdjęciach ,to powiedział " O,taka ciotka"... :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad

U Doroty 2015 10 Maj 2015 19:53 #367037

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Zapomniałam o najważniejszym! Proszę o przepis na chlebek - był przepyszny :thanks:
Zapraszam
Mania Zieleni
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2015 19:53 przez Zielona Ania.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Maj 2015 21:05 #367129

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Był pyszny! Dopisuję się do oczekujących na przepis.
Mój klonik to też crimson senter- znalazłam metkę, ot, pamięć zewnętrzna. A roślinka której nazwy nie mogłam sobie przypomnieć to trybula Raven's Wing. To samo się przypomniało- po czasie ;)

Tulipany w tym roku kwitną rekordowo długo. A Twoje pokazowe :hearts: Moje białe zaczynały z magnolią i jeszcze dokwitają podczas gdy magnolia już przeszła do historii. I to jest uzasadnienie dla chłodnych dni...
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Maj 2015 08:44 #367737

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dorotko, zazdroszczę wyjazdu i spotkania. Zakupy już posadzone? Crimson będzie kolumnowy?, bo ja widzę kulisty kształt korony :oops: Ale może młode drzewka maja właśnie taki pokrój. Ja dostałam już spore drzewko, więc nie mam porównania.
Piękne widoki, piękne zdjęcia!
Miłego dnia.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Maj 2015 08:55 #367741

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzieńdoberek!

Sadzenie się udało? Aura dopisała? U mnie po południu wypogodziło się na tyle, że do 19 siedziałam w ogrodzie :happy4:
Uwielbiam to, że mogę tyle czasu spędzić wśród roślinności, robiąc coś, albo nie robiąc nic.

Twój Crimson Sentry ma zupełnie inny pokrój od moich... te moje mają gałęzie od samego dołu i są bardzo kolumnowe...
Twój koronę ma bardziej jak Royal Red - ciekawe, jak będzie przyrastał...

Miłego wtorniku! :kiss3:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Maj 2015 09:02 #367745

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aguniada wrote:
Twój Crimson Sentry ma zupełnie inny pokrój od moich... te moje mają gałęzie od samego dołu i są bardzo kolumnowe...
Twój koronę ma bardziej jak Royal Red - ciekawe, jak będzie przyrastał...
albo Crimson King.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

U Doroty 2015 12 Maj 2015 22:20 #368020

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Na południowym zesłaniu my dwie....nie mogliby w tę stronę jechać? :think:
A jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ogród masz gumowy...... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 13 Maj 2015 12:35 #368189

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witam wszystkich serdecznie! Jak tam dzień? U nas sennie, rano popadało, zupełnie inny dzień niż wczorajszy. Ta pogodowa huśtawka wykańcza :(

Andrzej, zakupy już prawie posadzone. Teraz zostaje tylko czekać na kwitnienia.
U Ciebie źle wyglądają żurawki czy rodki? U mnie żurawki paskudne. Zazbierała się jedynie część, kilka odmłodzonych, czekam na efekty. Rodki za to bardzo dobrze :P
Jak tam matura? wszystko już zaliczone?

Magda, rzeczywiście ciotkowaty :rotfl1: Ale piękny jest, gdybym tylko miała miejsce.. Mój zaszczepiony dość wysoko, mam nadzieje, że też będzie za jakiś czas piękny.

Aniu, proszę bardzo. Piekłaś? u mnie dziś nowa dostawa - mam nie daje mi szan na rozwinięcie kulinarnych skrzydeł ;)

Izka, ciesze się, ze smakował. Pamięć zewnętrzna nieoceniona. ja moje zapiski powinnam chyba zgromadzić w jednym miejscu, bo już się sama pogubiłam gdzie co mam. Trybula rewelacyjna - gdyby jakieś nasiona to wiesz :kiss3:
Tulipany dalej sie puszą w ogrodzie, nawet w całkiem dobrej formie - w tej chwili mija miesiąc od rozkwitu pierwszych - całkiem nieźle. Gdyby jeszcze nie te liście, które trzeba trzymać do czerwca :(

Iwona, Aga, Crimson ma przycięte pionowe gałązki więc może dlatego wygląda na kulisty, ale wyraźnie gałęzie kierują się pionowo. Myślę, ze już w przyszłym roku będzie wyraźnie widać pokrój.

Agunia, ja też dwa dni spędziłam do zmroku w ogrodzie - cudnie było. Ciepło, ptaki sie wydzierają, zapachy zewsząd, komary jeszcze niezbyt upierdliwe.
Moje drzewko stosunkowo wysoko zaszczepione więc od dołu goły pniaczek ;) Ale tak musi być, u mnie na powierzchni gęsto, ze palca nie ma gdzie wcisnąć. Ech, wczoraj miałam ochotę wykopać wszystko jak leci i wsadzić 1/3 a resztę ... do sąsiadów. Ale taka moja konsekwencja, ze przy następnym pobycie w ogrodniczym znów na coś zachoruję. Ostatnio drzewa namiętnie oglądam ;) To chyba Wasza wina :happy:

Ewunia, namawiam kogo mogę na wizytę na południu. Może ktoś się da ;)
Wczoraj dwie godziny myślałam gdzie umieścić dwie maleńkie doniczki i nijak miejsca nie mogłam znaleźć. I tak wylądowały w tymczasowym, może coś wykopię.

Usunęłam wczoraj nierokujące poprawy wrzośce, zrobiło się luźniej pod azaliami. Trzeba teraz wykartonować, wysypać jakąś ściółką bo to miejsce narażone na 'desant' mniszkowy z sąsiedztwa, nie mam już siły się tam czołgać by wyplewić. Pójdzie ściółka, na to jakieś kamole, korzenie, będzie ładnie i bezobsługowo, przynajmniej taki mam plan.
Rano padało i planowałam sobie popołudniu prace domowe bo zapuszczone okrutnie ale się zrobiło ciepło i nie pada więc pewnie znów wyląduję w ogrodzie :crazy: .
Wczorajszy ryneczkowy zakup - nie mogłam się oprzeć :jeez:



ulubione szczoteczki na fothergilli

Klonowe liście - piękne :hearts:



Pachnie bez

i takie różne



:hearts:


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, anabuko1, sierika, hanya, majowa

U Doroty 2015 13 Maj 2015 20:02 #368270

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...oj tam, od razu wina... to jest życzliwa inspiracja, li tylko :hug:

Dorota, wyszły Ci znakomite zdjęcia... czosnkowym i bzowym się zachwycam!

Ciepła mi tylko trzeba.... niby pracuję w krótkim rękawku na ogrodzie, ale marznę szybko, gdy kończę aktywność...
Chłodny ten maj :think:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 13 Maj 2015 23:50 #368424

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Mniszki też mnie atakują, a dziś machnęłam parę sztychów pod nową rabatę, matko jedyna, jake one mają korzenie :mad2:
Zdjęcia piękne :hearts:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Maj 2015 12:07 #368572

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Agunia, życzliwa inspiracja? :think: Mój M. ma z pewnością inne zdanie :rotfl1:
Dziękuję :kiss3: staram się, jak patrzę na zdjęcia Twoje, Iwonko, Ewy czy Kasi to obawiam się, że do takiego etapu nie dojdę, ale co tam. Najważniejsze, ze frajdę sprawia.
Ten rok nas temperaturami nie rozpieszcza, o nie. Jak zrobi się ciepło to trwa zaledwie 2-3 dni, człowiek nie ma czasu się rozgrzać.
U nas na razie nie pada, ale ponoć jakieś opady znów nadciągają.

Marzenka, to prawda, korzenie okropne. A na naszej glinie wyciągnąć w całości - sztuka :( Odrosną cholery jak nic.
Zdjęcia Ci sie podobają, miło mi :kiss3:
No to może dzis sałata ;) Póki jeszcze w miarę wygląda.


https://lh5.googleusercontent.com/CvVfw9bp5Tv278_KalMVqqwie_XCCQ-ASWgbnl7f5XCg=w1038-h585-no






i na koniec kolorek
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Maj 2015 12:43 #368585

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ładnie to wszystko napisałaś i pokazałaś .Orliki ,wdzięczne kwiatuszki .Czy Ci się nie wysiewają ?
Pytam ,bo ja ich nigdy nie kupowałam .Kiedyś dawno ,kupiłam nasionka na Al.i mam do tej pory i wszyscy znajomi też przy okazji :happy4:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Maj 2015 12:49 #368590

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, u mnie też pogodowa huśtawka - wczoraj pięknie, a dzisiaj zimno i popaduje :angry:
Sałata sałatą - hostki piękne, dorodne, ale co tam słychać na froncie azalkowym? Dobry rok się zapowiada?
U mnie japonki w większości kwitną bardzo ładnie i obficie, ale gorzej z wielkokwiatowymi; chyba za sucho było jak kształtowały się pąki...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Maj 2015 12:50 #368591

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
No niestety, moje orliki nie bardzo mają ochotę się wysiewać. Niby coś tam po ogrodzie wędruje, ale to raczej takie kundelki, wszystkie blado różowe :( , chciałam im trochę świeżych genów dostarczyć ;)
Z przesadzonych w zeszłym roku dwu olbrzymich kęp jedna zaniknęła a druga ledwo zipie, reszta tak sobie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Maj 2015 12:53 #368592

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dalu, to tak jak u mnie. Japońskie za moment okryją sie kwiatami tak, ze liści widać nie będzie a z wielkokwiatowych jednie niezawodna Irene Koster, Gibraltar, Apple Blossom (?) i jeszcze jedna nn zapąkowane jak należy, reszta skromnie, albo wcale :mad2: Sucho myło a poza tym z moim nawożeniem różnie bywa :oops: W tym roku obiecuję sobie je dopieścić :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2015 12:55 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

U Doroty 2015 14 Maj 2015 14:12 #368614

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jakże dawno mnie nie było u Ciebie :oops: stanowczo zbyt krótka jest doba :silly:
Było udane spotkanie w Krzywaczce, zakupy mniejsze i większe, a teraz nastaje czas azalii i rodków, najpiękniejszy czas przed różami i jest na co popatrzeć :woohoo:
W kolejnym ogrodzie czytam, że azalie słabo w tym roku, może to rzeczywiście wina suszy ale rok temu przecież lało bez umiaru. Moje wielkokwiatowe całkiem ładnie zaczęły, japonek ciągle nie mam, ale muszę to w końcu nadrobić :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.394 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum