TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 01 Maj 2015 20:10 #363786

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Boshhh, jak mnie Kondzio zestresował tym zdjęciem :happy3: Myślałam, że już może tak jest :supr:

Pogody na życzenie i pogody ducha :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 01 Maj 2015 20:40 #363820

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Piękne fotografie nam dałaś Dorotko w urodzinowym prezencie :kiss3: Całusy i stu lat ogrodowania życzę :)

Ps. Też mam pączusia na Baśce- będzie jeden kwiat... Albo i nie będzie ;)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 01 Maj 2015 21:40 #363875

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jakie cudne to zdjęcie.....bajkowe. To znaczy ogród na zdjęciu... :thanks:
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2015 21:41 przez sierika.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 02 Maj 2015 08:44 #363985

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dorotko, przyjmij proszę spóźnione ale szczere życzenia urodzinowe :kiss3:
Wiosna u Ciebie przepiękna i foteczki cudne robisz :hearts:
Widoki okolicyobudziły u mnie wspomnienia z dzieciństwa, te najpiękniejsze - dziękuję :hug: Nie mieszkam co prawda nie wiadomo jak daleko ale bardzo rzadko jeździmy w rodzinne strony więc tęsknię do tych cudnych okoliczności przyrody :unsure:
u mnie też pochmurno i pada :) - miłej soboty :bye:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 02 Maj 2015 10:38 #364007

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wczoraj zaczęłam odpisywać, ale tam mi zeszło, że mi M. kompa wyłączył ;)
Z najnowszych informacji: nareszcie PADA i u mnie :dance: :dance: Nawet nie macie pojęcia jak się ciesze z deszczu. Wczoraj przesadzałam jedną hortensje i uwierzcie, nie mogłam wbic łopaty. Moja glina przy suszy zamienia się w beton.

Moniko, dziękuję serdecznie. Dzieci niestety bardzo szybko dorastają. W błyskawicznym tempie z oseska przyczepionego mamusinej spódnicy wyrastają na burkliwego nastolatka ;)
Z magnolii jestem bardzo zadowolona. Obficie zakwitła ale i i tak przesadzę ja do gruntu. Mam problem z podlewaniem zimą, po prostu zapominam.

EWcia :kiss3: , mam nadzieje, że i do ciebie dotarła strefa opadów. U mnie pada, co prawda nie są to jakies oszałamiające ilości wody ale zawsze coś. Czytałam i Izki, ze z pnących róż zrobiły ci się malutkie krzaczki, u mnie to samo :( Eden zredukowana do ziemi prawie. A taka już była piękna! O reszcie lepiej nie mówić. Najlepiej wyglądają historycznie.

Dorcia, dziękuję :kiss3: . Okolica moja piękna to i z przyjemnością się fotografuje.
Epimedia szalenie mi sie podobają. Kupiłam jesienią kilka nowych ale na razie coś kiepskawo :( chyba im było za sucho. No cóż, poczekam na kwiatki do przyszłego sezony, liście też mają piękne.

Martunia, dziękuję :) Mam nadzieje, że i do ciebie dotarły jakieś opady.

Elu, dzieci rosną szybko, ja starzeję się znacznie wolniej, przynajmniej wewnętrznie :lol:
O chwastach nawet mysleć nie chcę. Dopiero po deszczu będę mogła zabrać się za walkę z mniszkiem. Ale najgorsza cholera u mnie to pięciornik (chyba dobrze go zidentyfikowałam) Rozrasta się toto rozłogami, błyskawicznie, korzenie ma potężne, czepia się wszystkiego. Obawiam się, ze jestem na straconej pozycji.
Epimedia niestety wolno przyrastają. Rubrum jednie takie szybkie.

Firletko, nie jest jeszcze tak źle z tymi moimi latami. Życie zaczyna sie po 40stce :) Choc 45 świeczek to już tłum więc lepiej pozostać na samym torcie :lol: .
Z tym nic nie musi-wszystko może masz 100% rację. Boszszz jak ja sie ciesze, ze dzieci juz odchowane. Nie trzeba w nicy wstawać, martwić się byle kaszelkiem, gorączką. Mam czas na własne przyjemności, zainteresowana. Fajnie jest :)
Dziękuję za miłe słowa pod adresem zdjęć. Cieszę się, ze komuś jeszcze udziela się radość, którą mam przy fotografowaniu.

Nowinko kochana, dziękuję ;) J atez kocham wiosnę. Najpiew delikatna zieleń budzących się roślin, później szał cebulowych a wreszcie długo oczekiwane kwitnienie azalii i różaneczników. Już niedługo :dance:

Kondziu, to Angela. Polecam, zupełnie bezproblemowa, choroby się jej nie imają, kwitnie jak widać. Sama radość, nie róża.

Anuś, u mnie dopiero dziś pada. Czas najwyższy, podlewanie z węża to jednak zupełnie nie to. Mam nadzieję, ze róże wreszcie rusza jak trzeba.
Czas... za tydzień :hug: Oczywiście będziesz?

Siberka, dziękuję, sprawdza się :lol:
A róże za miesiąc zaczną ;)

Izunia :hug: :kiss3: Mam nadzieje na osobiste uściski, niedługo ;)
U mnie Baśka ma pąków kilka, ciekawa jestem jak będą te kwiaty wyglądać jak dorosną.

Moni, dziękuję :kiss3:
Wiosna choć mocno spóźniona dość ładnie się prezentuje. Choć sporo tulipanów uszkodzonych przez zimne noce sie nie rozwinie. Kilka kęp liści bez kwiatów do wykopania, będzie miejsce na jesienne sadzenie. Wiem , ze nie powinno się sadzić po tulipanach następnych ale deficyt miejsca to wymusza.
Szkoda, że rzadko wybieracie się w moje okolice. Gdybyście jednak się zdecydowali, zapraszam!

Ufff, wreszcie udało mi sie odpisać. Jeszcze kilka fotek i do zobaczenia wieczorkiem :)











Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Krzysia

U Doroty 2015 02 Maj 2015 23:11 #364191

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, cebulowe dają niezłego czadu. Rodki też już startują. Wiosenny wygląd tawuły wczesnej zawsze budzi mój podziw. Choć zajmuje sporo miejsca w ogrodzie to nie pozbyłbym się jej dla jakiejś innej rośliny.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 03 Maj 2015 18:34 #364373

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Romku, masz rację. Tawuła wiosną jest tak piękna, ze nie dałoby się z niej zrezygnować. Do tego jesienne złote przebarwienie, fajny krzak.
Po wczorajszej dawce wilgoci, niezbyt wielkiej ale zawsze coś, dziś wyraźne zazielenienie, rośliny podskoczyły, kolory nabrały blasku. Majowy ogród jest przepiękny!












a ta zakwitnie chyba jako pierwsza - Nevada
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2015 19:07 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

U Doroty 2015 03 Maj 2015 18:48 #364382

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Do mnie wilgoć nadal nie dotarła :jeez: , na najbliższe dni niby zapowiadają przelotne opady, ale jak przelotne, to wiadomo lokalne, a jak lokalne, to wiadomo, że nie u mnie :mad2:
Też uwielbiam tawuły wiosną :hearts: , dokupiłam jeszcze taką o złotych listkach, będzie ładna cały sezon :P
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 03 Maj 2015 20:20 #364424

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, u mnie też tyle deszczu co kot napłakał. Właśnie oglądam prognozę i cały tydzień zapowiada się mokry i ciepły. Oby.
Tawuła ze złotymi liśćmi? - nie znam, pokaż :)
Znalazłam sobie miejsce na jedną niewielką zimozieloną roślinę. Padnie chyba na bukszpan formowany w kulę lub stożek. Coraz bardziej mi się podobają.


edit: kurtynka, dwa razy mi sie to samo zdjęcie wkleiło :rotfl1:
no to poprawka
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2015 20:32 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

U Doroty 2015 03 Maj 2015 20:28 #364436

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, Twój ogród już jest jak cygańska spódnica!
Zamaszyście kolorowo będzie za chwilę, tymczasem, już można zawrotu głowy dostać od ferii barw :hearts:
Gdzie tego bukszpanika chcesz wsadzić?
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 03 Maj 2015 20:33 #364442

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, zdjęcie miejsca nie mam w tej chwili. Zrobie jutro to poradzicie czy to ma sens.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

U Doroty 2015 03 Maj 2015 20:39 #364448

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko ja żadnych roślin nie trzymam w donicach bo nigdy nie mogę ich przezimować także nie dziwię się że zapominasz o podlewaniu magnolii. Cudowne kolory tulipanów. I te ... yyy ... azalie czy rododendrony? :oops:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 03 Maj 2015 20:45 #364456

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moja złota tawuła jeszcze malutka, nie ma fotki ;) , ale to jest coś takiego :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad

U Doroty 2015 04 Maj 2015 19:54 #364772

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dorotko przyjmowałam życzenia urodzinowe u siebie nie mając pojęcia, że Ty tez jubilatka :oops: Duuużo zdrowia i pogody ducha, radości z ogrodowania i pięknych fotografii, takich jak na poprzednich stronach :kiss3:
Powiedz mi, co to za kwitnące drzewko w zwisającej formie na przedostatnim zdjęciu, czyżby może wisienka?? Właśnie przymierzam się do zakupu.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2015 20:16 przez majowa.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 04 Maj 2015 20:14 #364787

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorotka :bye:
Wszystkiego najlepszego ! Jak najwięcej błogich chwil w ogrodzie :P

Firletka dla Ciebie zdrowo rośnie, jeszcze trochę poczekam i będzie gotowa do wysyłki.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 04 Maj 2015 20:20 #364791

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Będę Dorotko, jasne - odliczam już. Tylko powinnam zrobić sondę ciastową, bo Marta zapowiedziała żeby nie piec, ale niech się inni też wypowiedzą :lol:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 04 Maj 2015 20:23 #364792

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ode mnie też przyjmij najserdeczniejsze życzenia. :kiss3:
Przepiękny,wiosenny ogród, pełen tulipanów i innych wiosennych roślin. Tawuła zachwycająca :woohoo:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 04 Maj 2015 20:47 #364802

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Cudne leśne zdjęcia przypomniały mi o meldunku, że żywce wyszły :) Kwitnąć nie kwitną, ale wyszły!
Tort już był, a prezent to ci M. w sobotę kupi, rozumiem? ;)
Wszystkiego najlepszego i prezentów też najlepszych! :hug:
Dorotka, coś jest nie tak z tym pączkiem na Baśce... Przecież pąki dereni kousa tak nie wyglądają, to przypomina raczej owoc, a na to jeszcze za wcześnie ;)
Piękne te łany tulipanów!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum