TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 17 Maj 2015 22:32 #370072

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, szczerze mówiąc miałam nadzieję na Twoją pomoc w identyfikacji. Zamawiałam MERLIN , PINK ELF, RED BEAUTY i ROSE QUEEN do żadnego nie mogę dopasować :lol:
W sprawie azalii powiem tak: japonki zadowalają mnie w 85%, wielkokwiatowe w jakichś 40. Ogólnie nie jest źle, ale powinno być znacznie lepiej :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 17 Maj 2015 22:46 #370086

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dlatego własnie raczej zrezygnuję z dokupywania tulipanów. Narcyz jest znacznie łatwiejszy w uprawie i jakoś wole jego kwiaty. Z niecierpliwością czekam na twoja cygańska spódnicę. Moje rondo też się rozkręca :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Maj 2015 22:54 #370092

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
U mnie i narcyz nie jest łatwy.
Dwa kwiaty w tym roku , nawet świeżo posadzone cebule nie zakwitły ,same liście.

Cebulowe można nawozić ,prawda? Czy teraz, po kwitnieniu ?

Na targach w sobotę patrzyłam łakomym okiem na kwitnące forthegille ,ale pamiętałam ,że one nie
tolerują wapnia , więc u mnie nie dadzą rady.

Twoje azalie i różaneczniki Dorotko ,zachwycające!!
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 22:59 przez magdala.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Maj 2015 23:05 #370098

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dorotka, na 99% 'Amanogawa' Bardzo dobra zamiana, rzekłabym :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Maj 2015 23:51 #370113

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aaaa widzisz, cebulicę mam i ja :lol:
Bardzo przypominają angielskie dzwoneczki (english bluebell) tyle ze ten kolor właśnie...sama tez szukałam niebieskich, bez skutku.
Jak nic trzeba w Anglii zamówić we wrzesniu ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 23:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Maj 2015 11:02 #370182

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, dziś i jutro ma być piękna pogoda. Z pewnością 'Cygańska spódnica" rozkwitnie w pełni całą paletą barw.
Okolice oczka wodnego jak co roku urocze.
Ten mój cięty w kulkę klon to z pewnością odmiana 'Crimson Sentry'. :dance:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Maj 2015 19:10 #370284

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Zawitałam i ja do Twojego kolorowego ogrodu :bye: Podziwiam klony palmowe. Pięknie się prezentują w takim towarzystwie a ogród coraz bardziej nabiera kolorów. Wygląda prześlicznie :) Ja też w tym roku zakupiłam w Biedronie rodki i z niecierpliwoscia czekam na kwiaty. Na pewno jeszcze nie będzie tak kolorowo jak u Ciebie ale za parę lat... ;) Na pewno też będę dążyć do takiego wiosennego kolorowego szaleństwa :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Maj 2015 20:15 #370307

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dorota, chciałabym aby moje azalie ( dopiero co posadzone :P ) nie chciały tak kwitnąć jak Twoje :rotfl1: a ja się zachwycam pojedynczym kwiatuszkiem :club2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 14:32 #370598

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Azalie powalają na kolana :woohoo:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 16:44 #370615

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Posadziłam kilka japonek, ale teraz patrząc na Twoje zastanaiwam się, czy nie za blisko.
Chociaż u mnie raczej takie dorodne to nie będą.
Najwyżej będę rozsadzała :)
Przecudne widoki
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 18:44 #370633

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oglądam Twoje azalki ,a widzę swoje .Pięknie jest teraz w naszych ogrodach ,a ja tyle mam swoich a jeszcze szukam ich w innych ogrodach .Planujesz jeszcze jakieś dokupić ? :flower2:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 20:14 #370676

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Dorotko no muszę kupić i posadzić z 5 japonek i to bardzo kolorowych, azalkowo musi być kolorowe choć do Twojej cygańskiej spódnicy nigdy nie dorówna :devil1: mam 3 azalie kwitnące późno i ciągle są w zamkniętych pączkach, ale jakoś nie mam serca żadnej wymieniać na inną, są przeważnie różowe dlatego japonki muszą być w ostrych kolorach :drool:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 21:21 #370738

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kurcze, jakie ciemne chmury nadciągnęły :cry3: Aż się boję co z tego lunie.
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za tyle miłych słów pod adresem moich azalii. Oglądam Wasze ogrody i uważam, ze w wielu z nich azalie są znacznie bardziej okazale, obficie kwitnące., ale bardzo mi miło, ze zaglądacie i do mnie.

Edulkotku, rzeczywiście, moja cygańska przyprawia mnie czasem o zawrót głowy, ale szkoda mi teraz robić roszady. I tak udało mi się najwieksze żarówy poprzesadzać. Teraz na słonecznej królują ogniste pomarańcze, czerwienie, żółcie. No z niewielkim ;) dodatkiem wściekłego różu :rotfl1: Dosadziłam tam jeszcze czerwoną Taragonę - bardzo ładna!

Wymieniać azalie - nie! Dosadzać kolejne - tak! :)

Ewciu-Nowinko Twoje azalie sa ZACHWYCAJĄCE!!!! absolutnie!!!! Ja po prostu oniemiałam.
Planować może i bym planowała, z jeszcez większą chęcią kupowała, ale miejsca dramatycznie brak! Musialabym zrezygnować z innych roslin a to bardzo trudne. Przeciec po kwitnieniu azalii jest jeszcze kawal czasu do zimy a ja chciałabym by w ogrodzie było kolorowo cały sezon, nie tylko wiosna. Dlatego i trochę róż i hortensji i traw musi w ogrodzie być. Tak więc może jakieś nie wielkie japonki jeszcez się pojawią ale duże krzewy już chyba nie.

Małgoś, moje japonki rosna bardzo blisko siebie. Ale to celowy zabieg. Bardzo lubię kiedy łącza się gałązkami i tworzą barwny dywan bez widocznych granic krzewów. Dlaczego uważasz, ze u Ciebie dorodne nie będą? będą, zapewniam :) a i z przesadzaniem nie ma problemu. Ja koniecznie musze przeszadzić jedną znad oczka, choć bardzo podoba mi sie w tym miejscu ale niestety chyba nie najlepiej się tam czuje. Dwa lata nie kwitła wcale a w tym mimo bardzo dużej ilości pąków część obumarła (zaschła?)

Moniko :kiss3:

Krzysiu, jesli jak piszesz Twoje krzewy młodziutkie to wystarczy tylko poczekać. Dorosną to i zakwitna obficie. No i oczywiście trzeba o nie troszke zadbać. Mnie najbardziej denerwuje, ze krzewy duże, zdrowe a pąków na niektórych mało :mad2: I to nie pierwszy raz.

Ewo, jesteś na początku tworzenia ogrodu (choć nie jesteś początkująca ;) ) Masz olbrzymie pole do popisu, możliwości grupowych nasadzeń. Ja z pewnością polecam sadzenie azalii, różaneczników i ogólnie kwasolubów w większych grupach. Po pierwsze doskonale razem wyglądają a poza tym znacznie lepiej rosną. Wiem to z własnego doświadczenia ale i wielu ogrodników o tym wspomina.
Klony palowe rosna u mnie dopiero od kilku lat. Wcześniej wydawało mi się,ze ani nie mieszkam w regionie odpowiednim do ich uprawy, ani nie pasowały mi do ogrodowych koncepcji. Teraz z chęcią posadziłabym ich więcej, ale miejsce mnie ogranicza bardzo. Usunięcie dużych roślin (najchętniej jałowców) by zaradziło temu kłopotowi, ale tez znacznie zmieniłoby wygląd ogrodu, warunki w nim panujące. tak wiec koło sie zamyka.

Romku, tak mi się wydawało, ze to on. Powiedz, mocno go przycinasz?
Cygańska rozkwita z godziny na godzine. Mam tylko nadzieje, ze nie przytrafi się żadne gradobicie :(

Kasiek, gdybyś zamawiała daj znać, może i ja sie skusze na jakieś małe zakupy.
Niebieska cebulica znacznie bardziej mi sie podoba choć i różowej nie można odmówić uroku.
Och jak Ci zazdroszczę tej wyprawy. czekam z niecierpliwością na relację.

Marta, jesteś niezawodna :hug: Pooglądałam sobie zdjęcia. To rzeczywiście chyba ona, choć u mnie wszystkie listki zielone, nie ma takich z czerwonawym nalotem. Ale moja młodziutka, może z wiekiem nabierze rumieńca :)

Magda, u mnie też narcyzy kapryszą, choć nie wszystkie. Ale gorsze jest to, ze u mnie służą za przysmak dla ślimaków. Dlatego sadzić nowych raczej nie będę. Cebulowe (trzeci raz) nawozi się po kwitnieniu, w okresie zasychania liści więc teraz.
Fothergila rzeczywiście preferuje kwaśną glebę, wiem, ze masz kłopoty z utrzymaniem takiego odczynu więc nie dziwię się, ze nie kupiłas. Ja wyleczyłam się z prób uprawy powojników. Te które mam postaram się utrzymać przy życiu, ale nowych już raczej nie kupie.

Iwona, odpowiedziałam wyżej Magdzie. Ja slimaków karmic nie zamierzam choć narcyzy bardzo lubię.
Ja z kolei chętnie obejrzałabym kwitnienia na rondzie i nie tylko. Gdzie wątek się pytam! :screem:

Dzis przyjmowałam gości więc ogród nie doczekał się nawet zdjęć. Koniecznie jutro muszę dokończyć chwastowanie pod różaną ścianą, trawa tam porosła po kolana :oops:
Kilka migawek a azaliami w roli głównej :)














i jeszcze posadzony klon, paliki koszmarne ale lepszych pod ręką nie było, trzeba kupić z prawdziwego zdarzenia :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

U Doroty 2015 19 Maj 2015 21:26 #370739

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, jestem w pełni ukontentowana - głównie azaliowo, ale i ogólnie.
Cudny, kolorowy ogród, z przenikającymi się aranżacjami...
Te dominujące teraz mocne barwy wnoszą niesamowitą energię.
U nas dziś popadało i to mocno, mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec...
Jałowce - cóż, wiesz, że i ja się nimi zadręczam...
Ale jakoś damy radę - albo my, albo one ;-)
Pozdrawiam gorąco! :kiss3:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 21:27 #370740

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie największy grad spadł z chmury jasno szarej, prawie białej, normalnie biały szkwał na Wyżynie Lubelskiej :dazed:
Zgonił mnie zresztą z działki z wężem w ręku - zupełnie nie spodziewałam się opadów :dazed:
Myślę, że z czarnej będzie po prostu burza i porządny deszcz, czego i sobie życzę :happy3:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 21:35 #370748

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dorota, Ty na pewno widzisz 'braki' w ukwieceniu azalek, ale dla mnie jest cudnie! Bardzo mnie cieszy info o MM, że kwitnie póżno. Mam wrażenie, że maje zrobiły się niezbyt przyjazne kwiatom; w poprzednim roku i w zeszłym obierałam zgniłe szmatki i płakać się chciało. Może choć kilka krzewów przeczeka w pąkach.
:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 19 Maj 2015 21:49 #370758

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Haniu, przyjrzałam się dziś MM, pąki zaczynają nabrzmiewać :) Ale do kwitnienia jeszcze daleko.
Braki :lol: no można to tak nazwać. Jeśli na całym krzewie jest dosłownie kilka kwiatów to chyba jest to raczej brak :rotfl1:

Marta grad? Mam nadzieje, ze szkód wielkich nie masz. U mnie dalej nie pada, ech, wczoraj studnię wykończyłam :(

Agunia, będzie dobrze, musi być. Ogród był, jest i będzie. W zmienionej formie, dojrzalszy, piekniejszy. Znając twoje perfekcyjne podejście do tematu będzie cudownie. A praca... no cóż, my uwielbiamy sie tak uharatać w ogrodzie, do nieprzytomności. Przecież wtedy czujemy, ze żyjemy :rotfl1:
Moje jałowce z pewnością będa przycięte. Niestety teściowa nie che zgodzić się na usunięcie takich kolosów sprzed tarasu, nie będę się z koniem kopać. Może kiedys sama do tego dojrzeje a ja bede miala miejsce na nowe nasadzenia.
Natomiast dzis odkryłam, ze jeden świerk conika nadaje się juz tylko na stos. Przędziorki ja załatwiły na amen, nie zauważyłam :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

U Doroty 2015 19 Maj 2015 22:26 #370778

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Chwastowanie? Nazwa sugeruje nanoszenie chwastów :lol: Tak jak tapetowanie, farbowanie ;)
Proponuję przenieść przędziorki na jałowce teściowej, może dadzą radę :rotfl1:
Oj, Dorota, czy ja muszę podpowiadać pomysły na pozbycie się niechcianych jałowców? ;) Przeciez one tak łatwo mogą zachorować, a nawet uschnąć! :rotfl1: Jest taki środek na literkę "R" :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.724 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum