TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 22:22 #348402

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Marto, nie wiem czy taki, ale drobne rozchodniki mam, więc coś dobiorę, dzięki :hearts:

U nas pali sporo sąsiadów :mad2: ja nie muszę, bo mam drugą dużą działkę, gdzie mogę gromadzić to co na kompostownik się nie nadaje albo nie mieści, poza tym odkąd działa segregacja śmieci, raz w miesiącu zabierają odpady zielone, do worów pakuję więc najgorsze odpady ogrodowe.
Chciałabym kupić rozdrabniarkę i jeśli finanse nam się dopną to prawdopodobnie kupię, bo żal mi całej masy gałązek, które można przerobić na ściółkę albo kompost.

Też mam sąsiadów spalających śmieci swoje i ze śmietnika osiedlowego, czasami wieczorem sprawdzam czy gdzieś u nas się nie pali :mad2: smród jest okropny, palą nawet kości :mad2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 22:27 #348405

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Witaj Marto :bravo: za dokarmianie ptaszków :D Jak czekają na tej pergoli na kolejną porcję :D Ptactwo jest nienasycone :happy4:
Imponujące roślinki w ogrodzie , piękne irysy :flower2:
Praca i u Ciebie wrze :D Siedem taczek kompostu :eek3:
Pracowita z Ciebie kobieta :D
Sąsiedzi którzy palą śmieci powinni się w głowę :club2: patelką :D
Przecież na wsiach każdy ma teraz kosze obowiązkowo więc dlaczego jeszcze palić i truć ludzi :(
Pozdrawiam :) :silly:
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 22:31 #348407

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Znam osobę, która z normalnego bloku przeprowadziła się do apartamentowca, w którym teraz nie może wyjść na balkon ani otworzyć okna, bo po drugiej stronie ulicy jest szereg domów jednorodzinnych, z kominów których leci czarny dym... :blink:
Każdy myśli, że jemu wolno... zgodnie z ideą:

Bo jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 22:35 #348412

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Bo wiecie, oni tez segregują śmieci : na palone w dzień i palone nocą. :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 22:43 #348417

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? W mojej gminie odbiór śmieci segregowanych kosztuje 5 zł za osobę na miesiąc, czy jest gdzieś w Polsce tak tanio??? Nie rozumiem tych ludzi, za grosze można wszystko wystawić i zabiorą, ale nie, wolą spalić :mad2:
Nie wspomnę o tym, że chodząc z psem do lasu mijam wysypiska śmieci popakowane w worki do segregacji :crazy: , worki płatne w mojej gminie dodam. O co kaman :dazed: ???

Resztę odpowiedzi jutro, bo zasypiam :sleepy:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Mar 2015 23:51 #348443

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Bo to jest taka mentalność ludzka.
Wywalą śmieci do lasu jadąc niby na wycieczkę , idąc na spacer.
Ja znam ludzi którzy notorycznie wywalają śmieci do lasu , kiedyś przejrzałem zawartość bo była tego masa i proszę mi uwierzyć były dokumenty , legitymację dzieci. Oczywiście że to zgłosiłem a właściciele nie dość że musieli posprzątać las to dostali karę. Nie wiem ile ale ważne że dostali.
Nie rozumiem tego jak można zaśmiecać swój dom. Bo przecież ziemia jest domem nas wszystkich , naszych przyszłych dzieci , zwierząt które tam żyją :(
Jest to ,,zjawisko,, na dużą skalę niestety.
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 08:31 #348461

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
za grosze można wszystko wystawić i zabiorą, ale nie, wolą spalić :mad2:

,,Bo my tak z Tatem palim od przedwojny'' :mad2: :teach: .....w krew weszło ludziskom palenie i tyle....fajne ognisko można zrobić i kiełbaskę upiec z dzieciaczkami nad plastikowymi butelkami i szmatkami...a jak wybornie smakuje ..mniam..mniam.. :yummi: :rotfl1: :devil1:

U mnie w Gminie jak było zebranie na temat segregacji śmieci i nowej Ustawy śmieciowej....taki jeden powiedział że on śmieci nie ma i nikt go nie przymusi by płacił-bo pali nocami w piecu lub wywozi do swojego lasu..... :jeez: ....dramat....my tu o śmieciach gadu, gadu..a mi się przypomniało :bad-idea: że Marta posadziłaś jakąś kosmiczną liczbę -500 szt. :woohoo: -cebulowych ...będą jakieś fotki :think: , czy wszystko jeszcze w uśpieniu....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:10 #348481

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Krzysiu poruszyłam jak widzę temat-rzekę ;) , wszędzie niestety ludzka głupota i niewiedza się panoszy :jeez:
Ja najczęściej wyrzucam chore liście jako odpady zielone, bo zwykle są jeszcze za zielone, żeby nadawały się do spalenia ;) . Gałązek też było mi szkoda i w zeszłym roku zakupiłam rozdrabniarkę, długo się przedtem zastanawiając jaką wybrać. Nie mogę do końca polecić swojego modelu, bo mam wciąż mieszane uczucia, a może się jeszcze nie dotarłyśmy :happy3:

Mateusz a cóż to jest 7 taczek kompostu ;) , ja tam jestem zawiedziona :happy3: . Jesienią z jednego większego wybrałam 16 taczek :whistle: , to było coś :silly:
Oprócz spalania śmieci na dworze, niektórzy posuwają się do palenia nimi w piecach w celach grzewczych :jeez: . Trzeba widzieć ten dym z komina :sick: , a smród taki sam, jak z palenia ogniska śmieciami :sick:
Nie posunęłam się do grzebania w śmieciach leżących w lesie ;) , wystarczająco dużo wysiłku kosztuje mnie odwracanie uwagi psa od nich :happy3: , ale jak widać z Twojego przykładu czasem warto, bo można ukrócić proceder :evil:

Siberko no właśnie ten czarny dym :jeez: , sąsiadki się wykłócają o ogniska palone na dworze, to się przeniósł z paleniem do pieca :pinch: . A jak patrzę na jego podwórko, na którym od trzech lat ilość śmieci wcale się nie zmniejszyła, to jestem przerażona :jeez:

Paweł wprawdzie nie widziałam, żeby kiełbaski piekli na tym ogniu, ale wcale bym się nie zdziwiła :devil1:
Co do cebul, byłeś na poprzedniej stronie :funnyface: ? 200 z tych 500 to krokusy i właśnie zaczęłam je pokazywać :P
Oprócz tego iryski żyłkowane, a żadne inne cebulowe na razie u mnie nie kwitną, ale wierz mi, pochwalę się każdym nowym kwiatuszkiem :wink4:
Dziś u mnie deszczyk siąpi :dance: , więc może w zastępstwie słońca iryski Danforda :P


DSC_3836.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, Bozi, Amarant, Krzysia

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:13 #348484

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ja tylko tak cichutko zapytałem.... :oops: ....czekałem na ,,jakieś'' pole krokusowe..... :dry: :oops: :whistle: :pinch: :tongue2:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:18 #348486

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pole to będzie za kilka lat, jak się rozrosną ;) , ale kilka odmian sadzonych przed paroma laty już tworzy piękne grupki, tylko jeszcze nie kwitną. Zaglądaj, to na pewno nie przegapisz :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:24 #348489

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

U mnie w okolicy na szczęście śmieci się nie pali, ale wyrzucanie odpadów do lasu był okropnym procederem.
Pojawiły się chyba jednak kamery gdzieniegdzie, mamy co dwa tygodnie odbierane pojemniki, w tym na odpady organiczne, i wandalizm się wyciszył.

Marta, dawaj więcej zdjęć wiosny! :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:34 #348491

  • Roma
  • Roma's Avatar
No chyba,że będzie tak jak u mnie i jakieś bydle wyżre :jeez: Dwa lata temu sadziłam cebule na kilogramy i co? a no stały się karmą :evil: :evil:
Śmieci to u mnie bardzo drażliwy temat :teach: kilka razy w roku oczyszczam okolicę mojego domu i co roku jest ten sam problem :evil:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 09:45 #348494

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3478
Dopisuję się do listy gości twojego wątku. Nie wiem co powiedzieć, ale uwierz mi, że jestem pod bardzo dużym wrażeniem. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Mar 2015 22:25 #348731

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dziś widziałam kilka rozdrabniarek, jednak tu wyboru dokonają synowie, mają swoją ulubioną markę, trochę droższą od marketowych, ale serwis zapewniony, parametry pasują, byle kasy wystarczyło ;)
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Mar 2015 10:45 #348833

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
wprawdzie nie widziałam, żeby kiełbaski piekli na tym ogniu, ale wcale bym się nie zdziwiła :devil1:

Moje ,,trole'' jak nie było jeszcze ustawy śmieciowej non-stop ,,jarali'' butelki i torby plastikowe w beczce 200 l i raz widziałem że mieli tam jakiś ruszt i coś opiekali.... :crazy: :dazed: :devil1: najgorzej było jak wiatr zawiał w moją stronę :mad2: :sick:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Mar 2015 11:58 #348850

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martusiu u Ciebie irysy Danforda w pełnej krasie .Moje dopiero się gramolą z ziemskich czeluści .Teraz właśnie przebija się słonko przez gęste chmurki ,ale lekki deszczyk od wczoraj wciąż w natarciu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Mar 2015 18:38 #348947

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Witam Marto :bye: z wielka przyjemnością obejrzałam powstawanie Twojego ogrodu- pięknie! kolorowe pomysłowe rabaty elementy drewniane, pergole- cudownie :thanks: :thanks: chylę czoła dla Twojej pomysłowości i pracowitości, będę zaglądać jeśli pozwolisz oczywiście :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Mar 2015 19:44 #348973

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Przy cebulowych trzeba jeszcze dosadzić koronę cesarską to może ich nic nie wyżre. Ja, jak swoją koronę wywaliłam bo nie kwitła , to tulipany zniknęły.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.481 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum