TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 14 Mar 2015 19:55 #348980

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
A moja szachownica cesarska dokonała żywota bo posłużyła kotom za drapaczkę (zostały dosłownie strzępy).
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 17:47 #349876

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga z tymi kamerami w lesie świetny pomysł :lol: , komu by go podpowiedzieć :think:
Dziś więcej zdjęć wiosny ;)

Romcia widziałam u Ciebie te korytarze :jeez: , masz tego dziadostwa więcej ode mnie, ale i kotów masz więcej :devil1: , co za lenie :devil1:
Grzybiarze śmiecą? Bo kto niby najczęściej odwiedza Twój las :think: , może powinnaś o tych kamerach z leśniczym pogadać ;)

Krysiu bardzo serdecznie Cię witam :hug: , dziękuję za miłe słowa :oops: , zapraszam kiedy zechcesz :kiss3:

Krzysiu ja właśnie nie dopilnowałam jednej rzeczy - serwisu :jeez: . Wydawało mi się (naiwnie), że w takim mieście jak Lublin, sporym bądź co bądź ;) , taki serwis będzie na pewno, a tu guzik :hammer: . Żeby się dowiedzieć, że maszyna jest sprawna, a ja mam problem z instalacją M. musiał jechać do Nałęczowa :jeez: , gdzie sens, gdzie logika :dazed:

Paweł ciekawe co w tym roku wymyślą moje trolle :devil1:

Jadziu moje iryski Danforda mają dziwną przypadłość, kwitną co drugi rok :dazed: . W zeszłym roku nie było ich wcale, nie wiem czy tylko ja tak mam...

Edytko witam serdecznie nowego gościa :bye: , bardzo mi miło, że podobają Ci się moje zmagania i ich wynik, zapraszam kiedy tylko zechcesz :hug: . Do Ciebie również się wybiorę :P

Bożenko nie lubię koron :oops: , a do tej pory nic mi cebul nie wyżerało, myślałam (znów naiwnie :happy3: ), że zawsze tak będzie ;)

Aniu zrobić sobie drapak z korony :dazed: , w życiu nie słyszałam :crazy: . Mój kot tradycyjnie żłobi drzewka :hammer: , w katalpie porobił już doły zanim zauważyłam :mad2: . Jakby miał mało drzew za płotem :angry:






Mam trochę zaległości, ale zacznę w nowym poście jak się trochę posilę :drool:
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2015 17:52 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 17:54 #349879

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witam ale ślicznotki te irysiki no no no to zeszłoroczne sadzenie? czy już długoletnie?
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 17:57 #349881

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ja widząc zniszczenia też nie podejrzewałam, dopiero jak przyłapałam na gorącym uczynku. Wydaje mi się że jakoś drażnił mojego kota zapach i postanowił rozprawić się z zielskiem jak umiał - darł wzdłuż pędu, więc zostały tylko pasemka.

No a teraz czekam na zdjęcia.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 19:21 #349914

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Michał większość irysków sadzona dwa lata temu, a Danforda nawet cztery :think: , najlepiej rozrastają się Katharine Hodgkin :lol:

Aniu no to musiała ta korona nieźle mu podpaść, że ją tak potraktował :devil1:




Od czego by tu zacząć ;) . W ogrodzie niewiele się posunęłam od ostatniego wpisu, żeby nie powiedzieć wcale :happy3:
Weekend spędziłam na uczelni, gdzie radość z fajnych zajęć z szefową Ogrodów Prezydenckich zmąciła informacja o dyplomach :dry: . Mianowicie zobaczyliśmy jak mają wyglądać nasze prace dyplomowe - ni mniej ni więcej, tylko jak prace inżynierskie lub magisterskie :supr3: :evil: :hammer: :jeez: :placze:
Czyli oprócz płachty B1 z rozrysowanymi dwoma projektami, normalna praca tekstowa z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem :evil: , dodatkowymi rysunkami, tabelkami, zdjęciami, wizualizacjami, bibliografią i przypisami :mad2:
Wszystko w czterech egzemplarzach (jeden liczę dla siebie) :hammer:
Dodam jeszcze tylko, że tematu i promotora wciąż nie mam, może za dwa tygodnie, a obrona w połowie czerwca :whistle:
Super, nie :mad2: :mad2: :mad2: ?


Dziś z kolei cały dzień podporządkowany wizycie u fryzjera z psem :happy3: . Strasznie mnie to już stresowało, pies zarósł koszmarnie, widziałam, że się męczy, a nie mogłam sama go ostrzyc, bo bardzo agresywnie reagowała na maszynkę :pinch: , na nożyczki zresztą też :angry: , a tu kołtun na kołtunie :jeez:
Wreszcie znajoma umówiła mnie do fryzjerki i poszłyśmy. Okazało się, że nie mogę wyjść, bo pani, choć naprawdę sprytna i psów się nie boi, nie może sobie poradzić nie tyle z agresją, co z prawdziwą paniką :jeez:
Puśka na przemian albo chciała panią zjeść, albo uciec ze stołu, albo się powiesić na uwiązie, ewentualnie położyć brzuchem do góry, bo może to coś da :rotfl1: . Trzy godziny walczyłyśmy :tongue2: , następny w kolejce sznaucer od godziny się niecierpliwił w kolejce, a my w lesie :happy3:
Wstępnie (bo jednak poprawka będzie konieczna ;) ) jakoś sytuację opanowałyśmy :lol:

Oto mój pies jeszcze dziś rano ;)


DSC_3864.jpg


a tak dziś po południu :woohoo:


DSC_3893.jpg


"jaka jestem leciutka, mogę latać :woohoo: "


DSC_3891.jpg


Mam prawie ładnego psa :rotfl1:

no a teraz zaległości wiosenne :flower2:

ciemiernik, na którego kwitnienie czekałam dwa lata, sadzonka ze sklepu, nie siewka, marne to, ale śliczne :silly:


DSC_3862.jpg


cuchnący też zakwitnie po rz pierwszy :P


DSC_3856.jpg


łączka krokusowa dla Pawła :flower1:


DSC_3875.jpg


mój wyszczerbiony nożycami trzcinnik dla Moniki :lol:


DSC_3871.jpg


dereń wprost obsypany kwiatami


DSC_3873.jpg


najwyrywniejszy narcyz :dazed:


DSC_3870.jpg


i jeszcze krokusowo :P


DSC_3857.jpg



DSC_3867.jpg



DSC_3878.jpg



DSC_3882.jpg



DSC_3858.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, chester633, Amarant, hanya, edulkot

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:05 #349947

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ale Puśka elegantka :happy: Dlaczego nie pozwala się strzyc? Tak po prostu ma czy złe skojarzenia? Na pewno jest jej chłodniej i dużo lżej, może fruwać nie będzie, ale rozrabiać na pewno :rotfl1:
Rzeczywiście dyplom zapowiada się ostro; nie możesz wybrać tematu z iluś tam przedstawionych możliwości?
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:28 #349967

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Puszkinia :hearts: zaimponowała mi charakterem :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:30 #349970

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Będziesz panią doktor od ogrodów.....wysokie progi.... :bravo:
Biedny piesek ile stresów pańcia mu zgotowała....... :woohoo: , dereń porządnie masz ukwiecony, chyba nalewka będzie, dereniówka....mniam :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:36 #349975

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Puśka pewnie pierwszy raz miała postrzyżyny i dlatego taka panika, za to teraz ma werwę że hej :happy:
Łączka krokusowa całkiem fajnie się prezentuja :bravo:
Za to tej pracy dyplomowej to Ci nie zazdroszczę :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:45 #349984

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Gdyby nie to, że tam byłaś to próbowałabym Cię przekonać, że oddali ci nie tego psa, podmienili :wink4: :laugh1:
Pisania pracy nie zazdroszczę, mimo, że uczysz się tego co lubisz... :think:
Derenie kwitną, znaczy wiosna :dance: Moment kwitnienia derenia jadalnego jest w naszym klimacie początkiem wiosny fenologicznej
Ależ ten ciemiernik śliczny :woohoo: nie widziałam jeszcze takiego :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:52 #349990

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie wiem co Ci Martuś przeszkadzało w Pusi,przecież ona bardziej interesująca była przed goleniem,wyglądała tak na bogato a teraz ni pies ni wydra :P prZez grzeczność na temat ogona nie powiem ani słowa :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 20:55 #349992

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Kota jeszcze trzeba ostrzyc, bo nie lata! :rotfl1: :rotfl1:
Tak się zżymałaś na te studia na początku, a tu proszę, całkiem poważna sprawa, a Ty się nie cieszysz! :rotfl1:
To jak od czerwca trzeba będzie się do Ciebie zwracać? ;)
Miło popatrzeć na takie łany krokusów :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 21:05 #350000

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Przyznam, że mi bardziej się przed postrzyżynami psinka się podobała, ale skoro trzeba to wyjścia nie było :devil1:

Ciemiernik cudny, a krokusowa łączka to wiosenny nr 1 :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 21:55 #350051

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak mnie by ktoś chciał wygolić na łyso, to też bym gryzła, albo uciekała :silly:

Dzieęki za trzcinnika- wydmuchrzyca też rośnie, czekam jedynie na efekt wizualny- czy strasznie głupio będą wyglądać te pocięte liście. Mam nadzieję, że większość jednak jeszcze była w uśpieniu i zasłoni te wątpliwej urody postrzyżyny..

Jaki to dereń, że kwitnie.?? :supr3: Sądziłam-widząc zdjęcie, że to oczar.. Dlaczego mój dereń nie kwitnie :think: :unsure:

Szkoły nie zazdroszczę- tyle roboty się zapowiada, a tu sezon prawie w pełni. Jak wytrzymasz kondycyjnie- praca, szkoła.. i psychicznie- z dala od ogródka, w nawale obowiązków?
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 22:06 #350061

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Emi sąsiadów każdej wiosny dostawała taką fryzurę a jesienią znów nie było jej widać oczu - Puszkinia przywyknie ;) .
Marta, dasz radę z tą pracą dyplomową, do czerwca już niedaleko, zaraz będzie po wszystkim.
Najwyżej zaniedbasz nieco ogród, latem nadrobisz.
Najwyraźniej u mnie też wiosna, bo dereń się zażółcił ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Mar 2015 22:51 #350093

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Reakcja Romci przypomniała mi coś... No nie wiem czy Wam pokazywać :silly:

www.sadistic.pl/tag/pudel

Filmów nie oglądałam tylko obrazki niżej :blink:

Komentarz pominę, bo byłyby to najbardziej pogardliwe i obraźliwe słowa świata :jeez:

Romcia, prawda, że Puszkinia wygląda przyzwoicie??? :devil1:
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2015 22:52 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Mar 2015 07:29 #350122

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O, już wiosenna fryzura, muszę wobec tego i mojego futrzaka oporządzić wiosennie :)
Zdjęcie w locie świetne :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Mar 2015 08:25 #350134

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
markita wrote:
Mianowicie zobaczyliśmy jak mają wyglądać nasze prace dyplomowe - ni mniej ni więcej, tylko jak prace inżynierskie lub magisterskie :supr3: :evil: :hammer: :jeez: :placze:

No przecież, że dasz radę, Martulu :kiss3:
To tylko tak nieciekawie wygląda, a jak już zaczniesz, to pójdzie.

Psiejstwo wygląda przeelegancko! Sama zamierzam zaprowadzić Sarcię do psiego SPA na postrzyżyny :)

Buziaki i miłego dnia w ogrodzie!
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.659 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum