TEMAT: Ogród Wioli

Ogród Wioli 20 Kwi 2015 18:24 #360125

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witajcie poniedziałkowo :)
Weekend miałam wyjazdowo rodzinny, ale i przy okazji bardzo owocny w nowe nabytki roślinne. Korzystając z okazji odwiedziłam centra ogrodnicze i nabyłam kilka fajnych roślin, m. in. klona globosum, klona brilliantissimum, magnolię Suzan i kilka 'drobiazgów' :P

Moni, bardzo lubię wszelakie wiosenne kwiatuszki - zawilce, pierwiosnki, serduszki ... Kiedyś kupowałam je jak zahipnotyzowana i uzbierało się tego troszeczkę. Obsesja kupowania przeszła, ale pozostała całkiem fajna kolekcja wiosennych i raduje mnie co roku.
Co do kalin, to też mnie korci żeby coś dokupić, ale jeszcze nic ciekawego nie spotkałam w ogrodniczych i tak do końca sama nie wiem jaką chcę odmianę. Wiem tylko, że dobrze by było, żeby była to forma szczepiona na kiju.

Gosiu, u mnie zawilce rosną pod korą. Ona fajnie pomaga utrzymać wilgoć w podłożu. Zawilce i w ogóle większość roślin rośnie mi jak głupie.

Jolu, gdy patrzy się całościowo na ogród, to tych kolorów prawie wcale jeszcze nie widać. Nie mam prawie wcale tulipanów i innych cebulowych i to jest duży błąd. Teraz to właśnie one grały by pierwsze skrzypce w ogrodzie. Jak nie zaśpię jesienią, to muszę poczynić odpowiednie kroki ;)

Aniu, dziękuję w imieniu roślinek ;)
Zioła od lat sadzę w donicach na tarasie. Mam je pod ręką i to się u mnie sprawdza.
Tabliczki chyba kupowałam na allegro, ale było to ze 4 lata temu i już nie pamiętam u kogo.

Moniko, zdaje się, ze mieszkamy w tym samym województwie. Zdradzisz, skąd dokładnie jesteś? Ja mieszkam w okolicach Sandomierza. Dobrze znam ból braku dobrze zaopatrzonych centów ogrodniczych ... W mojej okolicy to nawet słabo zaopatrzonych nie ma ... :unsure:

Kilka jeszcze piątkowych zdjęć. Mam nadzieję, że w tym tygodniu roślinki ruszą z kopyta i będzie więcej do pokazania



















Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, VERA, jol_ka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Wioli 20 Kwi 2015 19:20 #360142

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ach, ta wiosna - jaka by nie była PIĘKNA jest.........................
Wiolu, cudnie u Ciebie :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)

Ogród Wioli 20 Kwi 2015 19:38 #360149

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Witaj Wiola,
nie rozpieszcza nas ta wiosna, chyba wszyscy bierzemy na przeczekanie.
Zioła w donicach? Próbowałam, ale mam zakodowane w podświadomości, że po zioła to na grządki :rotfl1:
Ja do większości donic posadziłam już bodziszki, te, które w gruncie nie bardzo zimują.
Gwiazdą w donicach może być u mnie koper morski, o ile uda mi się go wyprowadzić z siewek.
Sandomierz (jak blisko :))jednak cieplejszy.

Ogród Wioli 20 Kwi 2015 20:52 #360186

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zgadzam się z Vitą
Wiosna nas w tym roku nie rozpieszcza. Dzisiaj to się w ogóle wyjść z domu nie dało.
Przepiękne zdjęcia.

Ogród Wioli 20 Kwi 2015 22:34 #360232

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Cudne zdjęcia zrobiłaś swojej wiośnie. :) Pogoda nas nie rozpieszcza ale prognozy są optymistyczne i będzie się działo w naszych ogrodach. :dance:

Ogród Wioli 21 Kwi 2015 03:36 #360252

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiolka same śliczności pokazujesz, jeszcze trochę słoneczka i ciepłej aury i będzie wiosna na całego. Mówisz,że teraz tulipany królują? U mnie jak na razie jeden się pokazał, reszta stoi w pąkach :evil: Pokaż koniecznie te nowe nabytki, masz dla nich upatrzone miejsce docelowe, czy zakupy były spontaniczne?

Ogród Wioli 21 Kwi 2015 08:03 #360282

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Muszę i ja pochwalić Twą wiosnę .Nie może być inaczej Wiolciu .Podobają mi się bardzo Twoje lilowe zawilce .Gdzie je kupiłaś ? Też tam polecę :flower2:

Ogród Wioli 22 Kwi 2015 08:48 #360584

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu ja mieszkam między Starachowicami a Skarżyskiem. A w okolice Sandomierza zdarza mi się jechać z M na rybki :rotfl1: Piękne kolorki u Ciebie - jest czym nacieszyć oczy :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Ogród Wioli 22 Kwi 2015 09:54 #360610

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witam w cudowny, wreszcie ciepły i słoneczny dzień.
Dziś po raz pierwszy planuję skosić trawnik, bo ruszył z kopyta jak nie wiem co ;)
Pod koniec tygodnia planuję go opryskać, bo już zaczyna kwitnąć to żółte obrzydlistwo.
Z ogrodowych planów na dziś mam jeszcze pielenie rabat i podlewanie - zwłaszcza róż sadzonych tej wiosny.

Vera, dziękuję. To prawda, wiosenne roślinki sprawiają wiele radości, nawet jak aura niezbyt sprzyjająca.

Vita, Gosia, Ina, wczoraj popołudnie wyglądało bardzo optymistycznie. Mam nadzieję, że zawita w końcu na dłużej upragnione słoneczko. Dziś cudny dzień i zamierzam dużo podziałać w ogrodzie.


Jolka, wreszcie jest to upragnione słoneczko.
Zakupy raczej były przemyślane. Już od dawna chodziły za mną klony. Planowałam zakup też kolejnych magnolii, tak więc jak na razie nic pochopnie :P
Zdjęcia porobię, jak już posadzę.

Nowinko, zawilce kupowałam u Pawła - Xipe, chyba 2, albo 3 lata temu. Kłacza nie były zbyt wielkie, ale wszystkie się przyjęły i są zgodne z tym co chciałam.

Moniko, no to kawałek od siebie mieszkamy. Ja w Twoje rejony raczej się nie zapuszczam, ale może kiedyś będzie okazja do spotkania ;)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli

Ogród Wioli 22 Kwi 2015 09:58 #360612

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Wiolu!
Dzień rzeczywiście przecudny, z fantastyczną aurą - my, tygryski, lubimy takie dni najbardziej :)
Trawnikowo i ja zarobiona, z tym że najpierw robię oprysk, a pod koniec tygodnia koszę.
Po nawozach murawa pięknie ruszyła, zazieleniła się i rośnie jak na drożdżach.
Udanego dnia! Zachwycam się zdjęciami Twojej wiosny.

Ogród Wioli 24 Kwi 2015 08:30 #361036

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie - chętnie wprosiłabym się, żeby zobaczyć Twój ogród w realu :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Ogród Wioli 24 Kwi 2015 09:58 #361078

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Aguniu, trawnik już skoszony. Mam nadzieję że jutro pogoda będzie sprzyjająca i będzie można zrobić oprysk.
Dziś dzień również cudny. Myślę spędzić go aktywnie !

Moniko, mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja. Gdybyś kiedyś była w pobliżu, to zapraszam :)

Zostawiam kilka zdjęć i zmykam coś działać :wink2: Uwielbiam takie dni :hearts:

po pierwszym koszeniu





Spectrum i gwiaździsta - jedna kończy, druga zaczyna ...





Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, jol_ka

Ogród Wioli 24 Kwi 2015 10:05 #361081

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiolu soczysta trawnikowa zieleń aż bije po oczach - pięknie!
Ja koszę dziś :)
Koniecznie trzeba czas spędzić aktywnie... jutro w zapowiedziach 23 stopnie! :hearts:

Magnoliowe szaleństwo u Ciebie - podziwiam z otwartą buzią :)

Miłego!

Ogród Wioli 24 Kwi 2015 11:13 #361088

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu trawnik wygląda fantastycznie, a magnolie zachwycają swoimi kwiatami.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Ogród Wioli 25 Kwi 2015 13:51 #361395

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
To się zaczęło :) ,też wczoraj kosiłam trawę. Twój jest gęsty,zielony ,masz ładny dywanik. :)

Ogród Wioli 26 Kwi 2015 03:30 #361632

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiolka wow, jaki trawnik :thanks: ja tez taki chcę!!
Magnolie rewelka, może jeszcze w tym sezonie dokupię stellatę ;)
A co z wiosennych u Ciebie kwitnie?

Ogród Wioli 28 Kwi 2015 22:28 #362824

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jaki Ty masz fantastyczny teren :woohoo:
Czy ta drewniana budowla to miejsce do posiedzenia?

Ogród Wioli 29 Kwi 2015 09:51 #362915

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Aguniu, powiem Ci w sekrecie, że mój trawnik o wiele lepiej prezentuje się na zdjęciach niż w rzeczywistości. Ale i tak go lubię i przestałam uparcie dążyć do ideału.
Pierwsze koszenie za mną. Oprysk też udało się zrobić i wkrótce (może w piątek ? ) znów koszenie.

Moniko, Ina, Jolka - dziękuję w imieniu trawnika, ale tak jak pisałam powyżej .... Zdecydowanie lepiej wychodzi na zdjęciach niż w realu ;) Rośnie na nim sporo chwastów, których po prostu na zdjęciach nie widać. ;)

Gosia, terem mam trudny, bo pochyły ... Może na zdjęciach tego tak nie widać, ale spadek jest spory sprawiało mi to nieraz wiele trudności.
Drewniana budowla, to altana z grillem i wędzarnią. Fantastyczne miejsce do spędzania wolnego czasu, czy spotkań ze znajomymi.


Dziś wreszcie się zebrałam i zgrałam zdjęcia na serwer. Pokażę co nieco zanim zrobią się całkiem nieaktualne.
Najpierw może jeszcze nie pokazywane weekendowe.

tegoroczny nabytek - magnolia soulangeana 'George Henry Kern'


Anemonelle









epimedium











Serduszki :hearts:







pierwiosnek



Przepiękny krzew Fothergilla major





Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2015 10:04 przez Wiola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, chester633, VERA, jol_ka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.335 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum